Autor Téma: Rozdílný bitrate při nahrávání z jiných přijímačů  (Přečteno 4442 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Při zpracování nahrávky ve střihovém programu jsem přišel na to, že nahrávky pořízené ze dvou různých přijímačů mají jiný bitrate.
Když jsem dříve nahrával z dvb-t (upc) na starý pvr přijímač (noontec v9t), obyčejně se u čt1 hd bitrate pohyboval od 10,5 do 11,1 mb/s a u novy hd 10,7mb/s.
Nedávno jsem si pořídil nový pvr přijímač Sencor SDB 4001M4 a všechny nahrávky z čt1 hd mají bitrate 9,9 mb/s a u novy hd 8-9 mb/s a občas se obraz trhá také u ostatních hd programů. Myslel jsem, že bitrate ze stejného zdroje signálu je vždy stejný ať už nahrávám na jakýkoliv přijímač, ale nechápu proč? Dále mi nejde do hlavy, co trhání obrazu způsobuje?
Obyčejně připojuju WD HDD 500 gb a 1 TB a děje se to i když nenahrávám ( u sencoru).   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdílný bitrate při nahrávání z jiných přijímačů
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2013, 19:31:49 »
A to jde o 2 nahrávky stejného pořadu nebo o různé pořady? V druhém případě bych to považoval za normální.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Rozdílný bitrate při nahrávání z jiných přijímačů
« Odpověď #2 kdy: 01. 02. 2013, 10:20:17 »
obyčejně se u čt1 hd bitrate pohyboval od 10,5 do 11,1 mb/s a u novy hd 10,7mb/s.
Nedávno jsem si pořídil nový pvr přijímač Sencor SDB 4001M4 a všechny nahrávky z čt1 hd mají bitrate 9,9 mb/s a u novy hd 8-9 mb/s
Bitrate může být v každé cestě (T, S, C) jiné - určuje to smlouva mezi televizí a operátorem.
V pozemní cestě je bitrate čt1 hd je (velmi přibližně) 5 Mbit/s. Takže čísla okolo 10 Mbit/s jsou úplně špatně. Nejsou to čísla z vysílání. 
občas se obraz trhá také u ostatních hd programů. Myslel jsem, že bitrate ze stejného zdroje signálu je vždy stejný ať už nahrávám na jakýkoliv přijímač, ale nechápu proč? Dále mi nejde do hlavy, co trhání obrazu způsobuje?
Obyčejně připojuju WD HDD 500 gb a 1 TB a děje se to i když nenahrávám ( u sencoru).
Trhání v obraze může mít desítky příčin. Musel bys to přesně popsat vč. podmínek, aby ti zde někdo poradil. V pozemním HD vysílání jsou teď jisté nepravidelnosti, viz např. http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2704.0

Pokud tvoje poznámka o UPC znamená, že přijímáš celé DVB-T z kabelu, pak bude potíž u tvého poskytovatele a mě bys popsat, kde přijímáš, aby ti byl schopen odpovědět někdo pouze z tvé oblasti.
« Poslední změna: 01. 02. 2013, 11:11:46 od Petr Svoboda »


čestmír hrdinka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdílný bitrate při nahrávání z jiných přijímačů
« Odpověď #3 kdy: 01. 02. 2013, 12:24:49 »
Mě střihový program ukazuje u zdroje kabelové UPC v režimu DVB-C bitrate 9,11Mbps, v režimu DVB-T 9,01Mbps, obojí ČT1HD v době zpráv dnes v cca 12 hodin deset minut


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdílný bitrate při nahrávání z jiných přijímačů
« Odpověď #4 kdy: 01. 02. 2013, 13:59:09 »
Mě střihový program ukazuje u zdroje kabelové UPC v režimu DVB-C bitrate 9,11Mbps, v režimu DVB-T 9,01Mbps, obojí ČT1HD v době zpráv dnes v cca 12 hodin deset minut
To je v pořádku, UPC si i DVB-T multiplexy kóduje sama a používá vyšší datové toky pro HD kanály než jsou v běžných muxech. Bohužel u SD kanálů s datovým tokem taky dost šetří.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdílný bitrate při nahrávání z jiných přijímačů
« Odpověď #5 kdy: 01. 02. 2013, 17:29:04 »
A to jde o 2 nahrávky stejného pořadu nebo o různé pořady? V druhém případě bych to považoval za normální.

O 2 nahrávky stejného pořadu


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdílný bitrate při nahrávání z jiných přijímačů
« Odpověď #6 kdy: 01. 02. 2013, 17:34:41 »
obyčejně se u čt1 hd bitrate pohyboval od 10,5 do 11,1 mb/s a u novy hd 10,7mb/s.
Nedávno jsem si pořídil nový pvr přijímač Sencor SDB 4001M4 a všechny nahrávky z čt1 hd mají bitrate 9,9 mb/s a u novy hd 8-9 mb/s
Bitrate může být v každé cestě (T, S, C) jiné - určuje to smlouva mezi televizí a operátorem.
V pozemní cestě je bitrate čt1 hd je (velmi přibližně) 5 Mbit/s. Takže čísla okolo 10 Mbit/s jsou úplně špatně. Nejsou to čísla z vysílání. 



Bohužel ti musím oponovat, mám známého který také nahrává z kabelovky (UPC) a ČT1 hd má u něj podobný bitrate 10,5-11 mb/s a stejně jako já má naměřený HBO HD s bitratem 15,5 mb/s.
Tím jsi chtěl jinak říct, že kterýkoliv pořad který by byl nad 10 mb/s je nesmysl?
Vím že ČT1 hd má v pozemní cestě jen 5 mb/s a kvalita je příšerná, stačí se podívat zblízka a samá kostička. Kdyby měl každý pořad vysílat v takové kvalitě tak by to byla jen mazanice s přídavkem hd.
« Poslední změna: 01. 02. 2013, 17:36:43 od jirkazdevitky »