Autor Téma: Mux1 Skrzyczne 55k  (Přečteno 9582 krát)

dawis77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #30 kdy: 22. 01. 2013, 13:03:36 »
Což bude stopro, protože K54 jede i z Lysé, a to je téměř stejný směr jako Wisla. A Avant (jak sem už psal) K55 propustit a K54 potlačit určitě nezvládne!
takže co s tím pak?Ten avant vyhodit?Takže to ani ta firma nezvládne co tu byla,že?Protože píšete že to asi stejně nepůjde.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #31 kdy: 22. 01. 2013, 13:07:52 »
Jak můžeme vědět, co zvládne nebo nezvládne nějaká firma, co tam někdy byla! Jediná správná cesta, je pozvat odborníka s měřákem a programátorem na Avanta! Nic víc, ti už tady nikdo neporadí, křišťálovou kouli nemáme a tenhle obor se přes diskuse, bez znalosti místních podmínek radit nedá!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


dawis77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #32 kdy: 22. 01. 2013, 13:10:19 »
Jak můžeme vědět, co zvládne nebo nezvládne nějaká firma, co tam někdy byla! Jediná správná cesta, je pozvat odborníka s měřákem a programátorem na Avanta! Nic víc, ti už tady nikdo neporadí, křišťálovou kouli nemáme a tenhle obor se přes diskuse, bez znalosti místních podmínek radit nedá!
no psal jste,že to Avant nezvládne...


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #33 kdy: 22. 01. 2013, 13:24:35 »
Psal jsem, že jeho kanálové filtry nejsou, co se selektivity týče nic moc (ostatně, jako můj přeřečník), to jestli a jak to eventuálně zvládne, či ne, to se bez měření potřebných parametrů nedá někde od PC předem s určitostí říct! Nevím, co tady ještě chceš řešit, máš to v záruce? Pokud ano, zavolej toho, kdo to instaloval a má programátor (tohle dělá spousta firem, proto,a by si je zákazník pak po každé změně vysílacího kanálu, musel volat a oni měli dukáty a jednak, aby do toho uživatel, nezasahoval), pokud ne, zavolej nějakou ODBORNOU firmu z okolí, co má programátor a měřák (NE NĚJAKOU MALU PŘENOSNOU LCD TV zn. SENCOR S "TEPLOMĚRY") a budeš mít po starostech. oni ti sami řeknou, co jde a co ne!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #34 kdy: 22. 01. 2013, 13:44:15 »
Nemáš tam naladěný ani CZ mux4,který v budoucnu přejde na 38k,
PL mux 3 Katowice taky bude měnit kanál na 41k.
Wisla bude měnit kanál u muxu 2 na 58k/30kW.
Kosztowy na 49k zustane,ale podle webu Emitelu z 50kW,ted tam je 63kW.

Na Wisle 19.3. vypínají analog (24,41,58k).
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


dawis77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #35 kdy: 22. 01. 2013, 13:55:54 »
Psal jsem, že jeho kanálové filtry nejsou, co se selektivity týče nic moc (ostatně, jako můj přeřečník), to jestli a jak to eventuálně zvládne, či ne, to se bez měření potřebných parametrů nedá někde od PC předem s určitostí říct! Nevím, co tady ještě chceš řešit, máš to v záruce? Pokud ano, zavolej toho, kdo to instaloval a má programátor (tohle dělá spousta firem, proto,a by si je zákazník pak po každé změně vysílacího kanálu, musel volat a oni měli dukáty a jednak, aby do toho uživatel, nezasahoval), pokud ne, zavolej nějakou ODBORNOU firmu z okolí, co má programátor a měřák (NE NĚJAKOU MALU PŘENOSNOU LCD TV zn. SENCOR S "TEPLOMĚRY") a budeš mít po starostech. oni ti sami řeknou, co jde a co ne!
jasně,jenžě těm co to mám v záruce se snažím celý den dovolat,ale nikdo to nebere.Můžu si zavolat i jinou firmu,když to mám u někoho jiného v záruce?Budou mít ten programátor?Stejně si myslím,že mí řeknou,že to necháme až na jaro..


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #36 kdy: 22. 01. 2013, 15:46:30 »
1) S anténami bych bez možnosti měření netočil. Možná je dobře, že je takové počasí jaké je, protože kdybyste se do toho pustil sám, mohlo by to být jen ku škodě.
2) Na firmu, která vám to dělala se asi nelze dovolat proto, že kmitají od zákazníka k zákazníkovi a přelaďují.
3) Přeladit by to měla umět jakákoliv odborná anténářská firma s příslušným programátorem. Otázkou je, zda ta, která vám to montovala by potom neřekla, že to byl cizí zásah a že neuznává záruku. To nikdo neodhadne.
4) Pokud došlo pouze ke změně kanálu a stávající anténa pro něj vyhovuje, pokud se ten nový kanál nebude s něčím na blízkých kanálech hádat, pokud tam nebudou nějaká preecha atp. (kdysi se tomu u analogu lidově říkalo duchy), pokud ..... tak by to mělo jít nastavit bez lezení na střechu. Ale jak říká jedno přísloví: "Bez měření není vědění.".
Takže bych to nevzdával, ale budou na to muset přijet fachmani.
Ono tady totiž na začátku vůbec nepadlo, že tam máte programovatelný zesilovač. Teď po řadě dotazů diskutujících si umíme, aspoň trochu, udělat představu, jak máte antény zapojené. A z toho vyplynulo, že to bez anténářů nezvládnete. Je mi to líto, ale snad to anténářům půjde bez větších komplikací. Držím palce  :).
Planar IT-15T2.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #37 kdy: 22. 01. 2013, 16:35:03 »
Nejspíš mu to neberou, protože větří nějaký problém. A navíc, pokud ho mají uloženého v telefonu, jako "problémového" zákazníka, což spousta firem má takovéto "černé listiny" zákazníků, tak to se nedivím tím tuplem. Pochybuju, že polský K62 v oblasti přijímalo tolik ITA a STA a, že se hned všichni majitelé a správci od rána ozývali. Drtivá většina těch, co K62 z té skupiny potencionálních diváků, ještě o žádné změně neví, v noci spali ve dne jsou v práci, takže pokud to zjistí, tak nejdříve pozdě odpoledne nebo večer. Dopředu se na to taky málokdo mohl připravit, protože informace o přesném přechodu nebyla až do poslední chvíle veřejná a Emitel, měl v záloze (pokud by dnešní noc, z nějakého důvodu, neklapla) ještě jeden pozdější termín. A pochybuju, že někdo drží jen tak skladem větší množství KV pro K55 anebo kanálových propustí. To se už dnes moc nenosí, max. několik ks KV, které jsou pro CZ muxy, aby bylo co na náhradu v případě poruchy a zbytek se buď přelaďuje nebo mění za nové, podle počtu a statusu objednávek od správců STA nebo ITA.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


dawis77

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #38 kdy: 22. 01. 2013, 17:21:27 »
tak ve čtvrtek přijedou,to jsem zvědav co vykutí.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #39 kdy: 22. 01. 2013, 17:36:51 »
Opravdu nevím pane Stasi-DDR z čeho usuzujete, že pan dawis77 je "problémový zákazník". Není to odborník v anténařině a proto netušil, co všechno je třeba uvést v dotazu. Není snad nutné se do každého hned navážet. Stačí dát věcnou informaci a pokud nemám dost podkladů, tak se tazatele prostě zeptám. No a pokud mne to obtěžuje a nebo jinak irituje, tak prostě neodpovídám.
A pokud jsou v Havířově anténáři aspoň trochu takoví jako bývávali, tak jsou na změnu kanálu připraveni. Navíc na Ostravsku se na Poláky kouká dost hodně. Já tam žil, takže to vím.
Planar IT-15T2.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #40 kdy: 22. 01. 2013, 19:29:50 »
Tak, to už je hodně dávno, kdy tam téměř všichni koukali na polskou tv. Dneska už to netáhne a každý by raději Slováky, ale to je bohužel problém, pokud se nepoužije transmodulátor! Když mají možnost mít polské muxy, stejně řeknou, že je nechtějí, že tam nic není nebo nerozumí polsky. Co se týče problémových zákazníků, nikoho jsem tak neoznačil, pouze jsem konstatoval, že to tak může být! I já mám databázi otravných zákošů, ze kterých většinou nic není, jen problémy. Zrovna nedávno jsem byl na jednom takovém panelovém domě, kde si jeden chytrý domovník hrál na anténáře  (se svým kolegou z práce, který si nedávno koupil jakousi hračku Dreamsky TSC 70 nebo tak nějak) a s vervou se pustili do úpravy STA. No měl štěstí, že už tam kamarád s tou rádobyhračkou nebyl, nestačil by počítat schody a hračka by letěla obloukem za ním! Vše opraveno, vyúčtováno, ale SVJ je u mě vedeno, jako problémový zákoš, protože až domovníkovi otrne, pustí se do "úprav" znova! On je už takový od přírody, jak mi hrdě sdělil... Nevím, jakým způsobem to se zákošema, řešíš ty, ale drtivá většina firem tímto způsobem. Co se příprav na změnu kanálů týče, ty jako anténář máš určitě skladem x-desítek ks KV na různé (zpočátku přechodné, pak definitívní) tv kanály. Znám velké firmy a mají skladem jen pár ks KV pro případ poruchy a pokud se bude někde něco přelaďovat, tak to řeší až poté, po změně tv kanálu, demontáží KV, její úpravou (pokud úprava není možná, tak výměnou za novou KV) a zpětnou montáží! Ale ty jsi zřejmě bohatá firma a můžeš si takové skladové zásoby směle dovolit! Někdy se člověk opravdu nestačí divit, jisté naivitě některých lidí.
« Poslední změna: 22. 01. 2013, 19:32:43 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #41 kdy: 22. 01. 2013, 21:28:53 »
Tak si u vás dovolím klesnout do nejhlubšího bahna. Já ten Dreamsky TSC-70 mám taky a vůbec není špatný. Máte nějaký důkaz, že to je, jak vy říkáte, rádobyhračka? Jak sám píšete
Citace
... si nedávno koupil jakousi hračku Dreamsky TSC 70 nebo tak nějak) ...
takže jej zjevně ani neznáte a odsuzujete pouze na základě ceny. Chápu, že ta vás může pobuřovat a dráždit.
Jinak anténařinou se neživím. Je to můj koníček, chápete-li význam toho slova. Nicméně o anténařině toho vím dost. Již několikrát jsem zmínil televizní opravnu v Havířově. Kdysi jsem tam pracoval. A nejen anténáři, ale všichni, jsme tvořili vyhlášenou opravnu. Na to jsem hrdý dodnes. A už tehdy by si nikdo z nás nedovolil říct o někom, že je to
Citace
... otravný zákoš ...
Pokud zákazník stále "otravuje", není buďto dodávka bezezbytku perfektní nebo dodavatel není schopen dost srozumitelně vysvětlit, proč něco není možné. A pokud zákazník chce stále něco navíc, je to jen dobře. Dodavatel má zakázky a měl by být rád, že se zákazník obrátil právě na něj. Opravdu jsem šťastný, že od vás žádnou práci nepotřebuji. Ale to jsme odbočili.
Za sebe přeji panu dawis77, ať ti jeho anténáři jsou takoví, jako bývali ti naši a ať mu jde televize opět k plné spokojenosti.
Do widzenia.
Planar IT-15T2.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #42 kdy: 23. 01. 2013, 00:55:15 »
Zrovna nedávno jsem byl na jednom takovém panelovém domě, kde si jeden chytrý domovník hrál na anténáře  (se svým kolegou z práce, který si nedávno koupil jakousi hračku Dreamsky TSC 70 nebo tak nějak) a s vervou se pustili do úpravy STA. No měl štěstí, že už tam kamarád s tou rádobyhračkou nebyl, nestačil by počítat schody a hračka by letěla obloukem za ním! Vše opraveno, vyúčtováno, ale SVJ je u mě vedeno, jako problémový zákoš, protože až domovníkovi otrne, pustí se do "úprav" znova! On je už takový od přírody, jak mi hrdě sdělil...

Tak pokud by se ke mně neboli ke SVJ coby zákazníkovi choval nějaký majitel či zaměstnanec kterékoli firmy způsobem, jakým popisuješ případnou svoji reakci vůči kamarádovi domovníka, tak bys letěl ty a v životě by sis už v daném SVJ neškrt! A na tom nic nezmění ani fakt, že z profesionálního hlediska můžeš mít pravdu. Zákazník platí, tudíž si své zařízení může třeba rozbít, tobě to přece může být jedno, když opravu dostaneš zaplacenou. Jistě, můžeš si myslet, že je to vůl, pako, magor apod., ale to nic nemění na tom, že zákazník "má vždycky pravdu". A pokud s ním nesouhlasíš nebo tě irituje, nic ti přece nebrání, aby ses takovým "nepřizpůsobivým", otravným laikům, kteří si ještě dovolí do práce, které nerozumí, žoviálně kecat, obloukem vyhnul...


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #43 kdy: 23. 01. 2013, 01:55:57 »
Nejenom,že by už zakázku nedostal,ale musel by být rád ,že muže počítat ty schody,mohl by se taky proběhnou vzduchem !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« Odpověď #44 kdy: 23. 01. 2013, 07:05:12 »
Zrovna nedávno jsem byl na jednom takovém panelovém domě, kde si jeden chytrý domovník hrál na anténáře  (se svým kolegou z práce, který si nedávno koupil jakousi hračku Dreamsky TSC 70 nebo tak nějak) a s vervou se pustili do úpravy STA. No měl štěstí, že už tam kamarád s tou rádobyhračkou nebyl, nestačil by počítat schody a hračka by letěla obloukem za ním! Vše opraveno, vyúčtováno, ale SVJ je u mě vedeno, jako problémový zákoš, protože až domovníkovi otrne, pustí se do "úprav" znova! On je už takový od přírody, jak mi hrdě sdělil...

Tak pokud by se ke mně neboli ke SVJ coby zákazníkovi choval nějaký majitel či zaměstnanec kterékoli firmy způsobem, jakým popisuješ případnou svoji reakci vůči kamarádovi domovníka, tak bys letěl ty a v životě by sis už v daném SVJ neškrt! A na tom nic nezmění ani fakt, že z profesionálního hlediska můžeš mít pravdu. Zákazník platí, tudíž si své zařízení může třeba rozbít, tobě to přece může být jedno, když opravu dostaneš zaplacenou. Jistě, můžeš si myslet, že je to vůl, pako, magor apod., ale to nic nemění na tom, že zákazník "má vždycky pravdu". A pokud s ním nesouhlasíš nebo tě irituje, nic ti přece nebrání, aby ses takovým "nepřizpůsobivým", otravným laikům, kteří si ještě dovolí do práce, které nerozumí, žoviálně kecat, obloukem vyhnul...

Ty seš opravdu úplně mimo! Nepiš o věcech, kterým nerozmumíš, to uděláš nejlíp! V životě si nenainstaloval ani jednu STA, nevíš, jak to v bytových domech chodí, tak prosím mlč a nevyjadřuj se. Nejvíc mě vždycky může pobavit, jak u nás v republice, každý všemu rozumí, všechno zná a umí, ale "skutek utek", jak se říká! Pak není divu, že to u nás vypadá, jak vypadá! Bohužel s lidmi, kteří nemají o podnikání ani potuchy, jak to tam chodí, si bláhově můžou myslet co chtějí! Garantuju ti, že pokud by ses na podnikání dal myslíš si, že bys uspěl s heslem, že "zákazník má vždy pravdu", tak to bys daleko nedošel, během několika měsíců by jsi stál před ÚP. Pokud nepodnikáš, proč se vyjadřuješ?? Je rozdíl zákazník a "zákazník", ale to ty nemůžeš vůbec vědět, já za těch dvacet let, co podníkám vím o zákaznících své a nikdo mi nebude tvrdit něco jiného!

A větu, že "Zákazník platí, tudíž si své zařízení může třeba rozbít!, tu snad ani nelze komentovat! Rozbij si co chceš, ale pak nevolej toho, kdo ti ji dodal a nainstaloval! Předpokládám, že tebe má na "černé listině" asi více firem v oblasti tvého bydliště! Říkají ti něco garance za dílo, nodborný nebo neoprávněný zásah do díla v době garance atd.? Asi ne, jinak by jsi takovou hloupost nemohl nikdy napsat! S tebou diskusi končím.
« Poslední změna: 23. 01. 2013, 07:23:14 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!