Autor Téma: signál do LCD TV a PC tuneru - rušení  (Přečteno 4710 krát)

Martin Gembec

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
    • E-mail
signál do LCD TV a PC tuneru - rušení
« kdy: 14. 01. 2013, 19:59:11 »
Zdravím. Rád bych používal signál ze společné antény v LCD TV a zároveň v PC DVB-T kartě. Oboje zvlášť funguje bez problému, ale při použití rozbočovače a zapojení obou přestane jít obraz na TV. Důvodem bude pravděpodobně napětí, které posílá karta do koaxiálního kabelu, protože je schopna napájet zesilovač.

TV je Samsung z léta 2012 (nepředpokládám na její straně problém), karta je Technisat Airstar 2 (bezproblémová od roku 2006).

TV nyní jede přímo ze společné antény, pro PC kartu jsem vyrobil z drátu dipól spočítaný na kanál 25, aby šel příjem z Černé Studnice, ale zvládám i příjem Ještědu odrazem (příjem Jablonec-Mšeno, je zázrak, že chytám signál k25, protože v cestě je zřejmě částečně panelák, Ještěd je schovaný za kopcem Prosečského hřebenu, ale okolo jsou vysoké stromy a paneláky tak se to od nich asi dobře odráží). Tipuji, že karta posílá napětí po lince, neboť k dipólu mám připojen stařičký zesilovač 25 dB z nějaké antény z 90. let. Bez zesíku jen z dipólu je signál horší (nepoužitelný), ale s ním, byť asi ne dobře napájeným je dostatečný pro Mux1, 2 a Pařízek. Napájecí výhybku na 12 V nepoužívám (nemám).

Kdysi jsem někde na fórech četl cosi o oddělovacím členu. Možná je to přesně to, o hledám. Prostě něco, co umožní přestat používat dipól a nehyzdit i když to není tak hrozné, poličku pro kytky na balkóně :-) Mezitím mi totiž přidali k25 do nabídky v STA. STA máme řešenu tak, že sice nejde ladit kanály přímo z Ještědu apod. ale po převedení na k21-25 lze využívat EPG atp.

Vaše tipy? Díky!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0