Autor Téma: Útlum na rozbočovači  (Přečteno 25875 krát)

David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #60 kdy: 20. 01. 2013, 19:49:08 »
Člověk, který žije v novostavbě nebo zrekonstruoval dům, určitě nebude řešit pár korun měsíčně za nějaký servisní poplatek, protože ho to prostě nevytrhne. Navíc na satelitu má pořád mnohem víc programů, vč. těch v HD, než v upoceném DVB-T s SD mazanicemi.
a zas to začíná :-D akorát že t ilidi většinou nemají jednu TV... takže krát počet karet. Ale tak zbytečné toto, kyždý ať si má co chce... až na to že s tím SAT je toho s*aní už trochu moc, lamy s tím neumí a pořád řešit nějaké zápisy na těch křápech co si koupili, no kdo chce kam...
Kdo má na to, aby doma živil 10 televizorů, tak ho ani nerozhází 10x 29Kč/měsíc. Prostě to tak je a tito lidé většinou mají s domem vydání v řádů tisíců a prostě si na to vydělají neboli poplatek za TV berou jako součást provozních nákladů :)
Dost lidem nejde ani tak o prachy, jako o to, že kolem satu poslední roky/měsíce prostě pořád byly nějaké drbačky... nechtějí se starat o to, aby TV jela, chtějí aby fungovala bez starání. Ale to už je v dnešní době asi stejně passé... čím víc všeho je, tím je to složitější. Bez aktualizací dnes skoro nic nefunguje :-D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #61 kdy: 20. 01. 2013, 20:01:43 »
Je pravdou, že spoustě lidem vadí jakákoliv změna např. v ladění přijímačů, protože to prostě neumí a jsou naštvaní, když se to buď mají učit nebo někoho volat. Ovšem toto je problém napříč všemi způsoby příjmu TV signálu.
na hlupáky nereaguji


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #62 kdy: 20. 01. 2013, 20:09:30 »
Ovšem tento noname pseudorozbočovač, nikdy opravdový anténář nepoužije! Pouze bastlíři a ti co si na anténáře hrají (mezi ně můžeme zařadit 99% silnoproudých elektromontérů), kteří se snaží (jak už tady někdo vzpomenul) při instalaci silových rozvodů "urvat" další kšefty, jako jsou anténní a internetové rozvody, mnohdy i EZS či EPS.  Jak to ve výsledku vypadá, znám z mnohých oprav anténních rozvodů, které jsme po takovýchto šmejďácích dělali!
Až na to, že tento šmejd vypadá naprosto stejně jako např. od Hamy (kovové téčko), jen na něm není nic napsáno a dostanete ho v obchodech. Neznalý spotřebitel amatér si ho klidně koupí, neboť na instalaci rozbočení by si měl vystačit sám, ač mnohý profík bude tvrdit, že i k tomuto úkonu je nutno nejlépe zavolat jeho.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #63 kdy: 20. 01. 2013, 20:23:20 »
Ovšem tento noname pseudorozbočovač, nikdy opravdový anténář nepoužije! Pouze bastlíři a ti co si na anténáře hrají (mezi ně můžeme zařadit 99% silnoproudých elektromontérů), kteří se snaží (jak už tady někdo vzpomenul) při instalaci silových rozvodů "urvat" další kšefty, jako jsou anténní a internetové rozvody, mnohdy i EZS či EPS.  Jak to ve výsledku vypadá, znám z mnohých oprav anténních rozvodů, které jsme po takovýchto šmejďácích dělali!
Až na to, že tento šmejd vypadá naprosto stejně jako např. od Hamy (kovové téčko), jen na něm není nic napsáno a dostanete ho v obchodech. Neznalý spotřebitel amatér si ho klidně koupí, neboť na instalaci rozbočení by si měl vystačit sám, ač mnohý profík bude tvrdit, že i k tomuto úkonu je nutno nejlépe zavolat jeho.
Ono je hloupé cokoliv geberalizovat, jenže znám stovky případů, kdy si lidé přes obyčejné téčko poslali napájení do zesilovače, což to téčko většinou nevydrží. Už jsem se také setkal s tím, že napětí na druhém výstupu tohoto rozbočovače se dostalo na vstup tuneru TV, který to samozřejmě také nevydržel. A mohl bych pokračovat a pokračovat. Podobných a stejných případů znám za dobu svojí praxe opravdu stovky. Už jsem se také setkal s tím, že elektrikář pospojoval koaxiální kabely pomocí "čokoládek." Nějaké rozbočovače nebo slučovače k tomu absolutně nepotřeboval. Podařilo se mu takto udělat "rozvod" na 8 televizorů. Občas něco fungovalo, ale většinou nefumgovalo nic.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #64 kdy: 20. 01. 2013, 21:48:20 »
Člověk, který žije v novostavbě nebo zrekonstruoval dům, určitě nebude řešit pár korun měsíčně ...
...protože platí hypotéku, splátku na dva vozy a žena je na mateřské. To je pravda, takovému člověku jsou měsíční splátky šumák...
« Poslední změna: 20. 01. 2013, 21:54:10 od Aleš Pipek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #65 kdy: 20. 01. 2013, 21:52:31 »
Už jsem se také setkal s tím, že elektrikář pospojoval koaxiální kabely pomocí "čokoládek."
Občas stačí posmotat a aby se neřeklo, přejet pájkou.


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #66 kdy: 20. 01. 2013, 21:56:39 »
Ono je hloupé cokoliv geberalizovat, jenže znám stovky případů, kdy si lidé přes obyčejné téčko poslali napájení do zesilovače, což to téčko většinou nevydrží. Už jsem se také setkal s tím, že napětí na druhém výstupu tohoto rozbočovače se dostalo na vstup tuneru TV, který to samozřejmě také nevydržel. A mohl bych pokračovat a pokračovat. Podobných a stejných případů znám za dobu svojí praxe opravdu stovky. Už jsem se také setkal s tím, že elektrikář pospojoval koaxiální kabely pomocí "čokoládek." Nějaké rozbočovače nebo slučovače k tomu absolutně nepotřeboval. Podařilo se mu takto udělat "rozvod" na 8 televizorů. Občas něco fungovalo, ale většinou nefumgovalo nic.
Připusťe, že je svobodným rozhodnutím každého, jak si u sebe cokoliv zprasí. Leckdo až pak pohromu řeší pomocí profíka.
Tyto debaty mají pomoci laikům, aby nedělali alespoň chyby hrubé a lecčemu se přiučili.
Spousta profíků si ale myslí, že jedině oni (protože jen oni tomu rozumí) jsou k takovým úkonům určeni, neboť - cituji - přece i zuby si léčíte u zubařů a auto dáváte do servisu...


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #67 kdy: 20. 01. 2013, 22:32:48 »
Ono je hloupé cokoliv geberalizovat, jenže znám stovky případů, kdy si lidé přes obyčejné téčko poslali napájení do zesilovače, což to téčko většinou nevydrží. Už jsem se také setkal s tím, že napětí na druhém výstupu tohoto rozbočovače se dostalo na vstup tuneru TV, který to samozřejmě také nevydržel. A mohl bych pokračovat a pokračovat. Podobných a stejných případů znám za dobu svojí praxe opravdu stovky. Už jsem se také setkal s tím, že elektrikář pospojoval koaxiální kabely pomocí "čokoládek." Nějaké rozbočovače nebo slučovače k tomu absolutně nepotřeboval. Podařilo se mu takto udělat "rozvod" na 8 televizorů. Občas něco fungovalo, ale většinou nefumgovalo nic.
Připusťe, že je svobodným rozhodnutím každého, jak si u sebe cokoliv zprasí. Leckdo až pak pohromu řeší pomocí profíka.
Tyto debaty mají pomoci laikům, aby nedělali alespoň chyby hrubé a lecčemu se přiučili.
Spousta profíků si ale myslí, že jedině oni (protože jen oni tomu rozumí) jsou k takovým úkonům určeni, neboť - cituji - přece i zuby si léčíte u zubařů a auto dáváte do servisu...
To jistě. Jenže háček je v tom, že si drtivá většina těch laiků myslí, že se z nich tady stanou odborníci na antény, což samozřejmě není reálně možné. Laik totiž většinou není schopen ani odhadnout složitost problému. Proto většina z nich dostane odpověď v tom smyslu, aby si pozval odborníka.
 Anténařina je totiž z velké části o know-how. V dnešní době je přinejmenším nemoudré svoje know-how někomu dávat k dispozici zcela zadarmo a ještě u toho ztrácet drahocený čas. Když si ti, kteří opravdu vědí, nechají svoje know-how pro sebe, pak budou laici namydlení. Když k tomu připočtu nezvratný fakt, že každá anténařina začíná změřením signálu, tak je pro laika zásadní problém v tom měření samotném. To ještě neberu v úvahu to, že nemalé procento těchto lidí vůbec netuší, že koaxiální kabel má dva vodiče a jak se zapojují. Smotané stínění s vnitřním vodičem a prostrčené do eFka nebo připojené na živou svorku napájecí výhybky, to je běžná praxe těchto jedinců. Stejně tak i uříznuté stínění a zapojený jen střední vodič kabelu. Jak je pak možné po webu zjistit, co všechno tento člověk udělal špatně?


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #68 kdy: 21. 01. 2013, 07:54:18 »
Ovšem tento noname pseudorozbočovač, nikdy opravdový anténář nepoužije! Pouze bastlíři a ti co si na anténáře hrají (mezi ně můžeme zařadit 99% silnoproudých elektromontérů), kteří se snaží (jak už tady někdo vzpomenul) při instalaci silových rozvodů "urvat" další kšefty, jako jsou anténní a internetové rozvody, mnohdy i EZS či EPS.  Jak to ve výsledku vypadá, znám z mnohých oprav anténních rozvodů, které jsme po takovýchto šmejďácích dělali!
Až na to, že tento šmejd vypadá naprosto stejně jako např. od Hamy (kovové téčko), jen na něm není nic napsáno a dostanete ho v obchodech. Neznalý spotřebitel amatér si ho klidně koupí, neboť na instalaci rozbočení by si měl vystačit sám, ač mnohý profík bude tvrdit, že i k tomuto úkonu je nutno nejlépe zavolat jeho.

Tak v tom případě, pokud na něm není nic napsáno, by to mělo být pro všechny varováním, ještě před nákupem! Solidní výrobce, své výrobky vždy označuje! Nebo už jste někdy někdo koupili třeba jistič bez jakéhokoliv označení, pouze s doporučením prodavače, že to v místě, kde ho chcete instalovat bude fungovat?? Jak jsem psal, profík by nikdy nic takového nekoupil, nedejbože instaloval a laikové by se měli před nákupem s někým znalejším buď poradit nebo kupovat pouze v kamenných speciálkách a ne přes internet, jak je poslední dobou hloupým zvykem!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #69 kdy: 21. 01. 2013, 08:36:32 »
Tak v tom případě, pokud na něm není nic napsáno, by to mělo být pro všechny varováním, ještě před nákupem! Solidní výrobce, své výrobky vždy označuje! Nebo už jste někdy někdo koupili třeba jistič bez jakéhokoliv označení, pouze s doporučením prodavače, že to v místě, kde ho chcete instalovat bude fungovat?? Jak jsem psal, profík by nikdy nic takového nekoupil, nedejbože instaloval a laikové by se měli před nákupem s někým znalejším buď poradit nebo kupovat pouze v kamenných speciálkách a ne přes internet, jak je poslední dobou hloupým zvykem!
Až na to, že jističe bez označení nikdo nevyrábí, kdežto pseudorozbočovače ano. Byl navíc zakoupen v kamenném elektroobchodě.
Chápu Enika, že si svoje know-how nechává pro sebe. Jen bych uvítal, kdyby se profíci zůčastňovali těchto debat pouze stylem odpovědi, která by mohla poučenému laikovi pomoci. Většinou ale pouze vyjadřují rozhořčení nad naší opovážlivostí něco dělat bez měřáku.
Tvrdím, že nastavím satelitní parabolu docela dobře jen s pomocí "teploměrů". A je můj problém, kdy mi začne obraz kostičkovat či vypadne a kdy naznám, že bude lépe zavolat na doladění profíka. U DVB-T je to pak obdobně.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #70 kdy: 21. 01. 2013, 08:50:16 »
e instaloval a laikové by se měli před nákupem s někým znalejším buď poradit nebo kupovat pouze v kamenných speciálkách a ne přes internet, jak je poslední dobou hloupým zvykem!
Jak chceš koupit v Ostravě zesilovač na 52 kanál + třístupňovou kanálovou propust na 52 v kamenném obchodě? Nebo kanálový měnič na 52 kanál. změna - jakýkoliv kanálový měnič. Je to na Slovenskou televizi, která se tady prakticky nechytá, takže v kamenném obchodě na to nic není. Musel jsem to koupit na netu. Ps. Jsem laik a nevím s kým se mám poradit. Když se zeptám tady na diskusi, tak mi obvykle napíšou, že si mám zavolat odborníka. Toho nechci, protože mě lovení signálu baví. Pps. Toho Slováka jsem zprovoznil a zároveň dalších 7 muxu a rozdvojil to na dvě televize. Funguje to už od května, takže takový jouda zas nebudu.
« Poslední změna: 21. 01. 2013, 09:02:25 od Honza Novák »


Tomáš Kvasnica

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #71 kdy: 21. 01. 2013, 09:21:19 »
Neměl jsem dost sil přečíst tu diskusi celou, ale určitě bych doporučil prostudovat některé učebnice (Vít Televizní technika, Český Antény pro příjem... apod.). Bez toho, aby dotyčný měl alespoň elementární znalost el-niky se v podstatě nedá nic vysvětlit a navíc se opravdu může stát, že za určitých okolností budou některá "nestandardní" řešení fungovat, ALE to nelze zevšeobecňovat!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #72 kdy: 21. 01. 2013, 09:22:30 »
Hmm, on není problém to v tom kamenném obchodě nechat objednat. Oni to rádi objednají, kšeft, je kšeft!! A to, že tebe něco baví a náhodu ti to někde funguje, je sice hezké, ale běžný člověk takto postupovat určitě nebude. Pokud by jsi po Ostravě, dělal těch instalaček na K52 desítky měsíčně a všechny fungovaly bez problému, tak pak to bude O.K., ale takhle je to jen samodomo dílko! Jinak ten argument, o tom příjmu K52 tady používáš dost často, takže nic nového. Ono je to tady pořád, jako na kolovrátku. Mě něco funguje, tak to musí fungovat i druhým. Kolik hodin (dnů) jsi nad tím svým "K52-dílkem" strávil? Kolik komponentů, jsi nakoupil zbytečně? Změřil jsi nejprve parametry přijímaného K52 a na jejich základě jsi vyhodnotil situaci a zvolil vhodné komponety (preampy, ampy, propusti nebo KV) nebo jsi jen nakoupil x komponent a 2/3 z nich ti pak doma zůstaly jako nepotřebné?? Já pro bezproblémový příjem všech slovenských programů používám transmodulaci. Má to výhodu bezproblémového příjmu a lze přijímat i stanice, které pozemně nejdou v Ostravě přijímat (STV1, STV2, TA3 , DajTo a Doma). Díky nižším cenám transmodulátoru to už instaluju na větší rodinné domky nebo řadovky. Ještě se nestalo, že by byl nějaký problém, oproti příjmu K52 nebo K56, kde nelze zaručit stabilní parametry příjmu a už vůbec ne příjem VP slovenského muxu!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #73 kdy: 21. 01. 2013, 09:24:11 »
Tak v tom případě, pokud na něm není nic napsáno, by to mělo být pro všechny varováním, ještě před nákupem! Solidní výrobce, své výrobky vždy označuje! Nebo už jste někdy někdo koupili třeba jistič bez jakéhokoliv označení, pouze s doporučením prodavače, že to v místě, kde ho chcete instalovat bude fungovat?? Jak jsem psal, profík by nikdy nic takového nekoupil, nedejbože instaloval a laikové by se měli před nákupem s někým znalejším buď poradit nebo kupovat pouze v kamenných speciálkách a ne přes internet, jak je poslední dobou hloupým zvykem!
Až na to, že jističe bez označení nikdo nevyrábí, kdežto pseudorozbočovače ano. Byl navíc zakoupen v kamenném elektroobchodě.
Chápu Enika, že si svoje know-how nechává pro sebe. Jen bych uvítal, kdyby se profíci zůčastňovali těchto debat pouze stylem odpovědi, která by mohla poučenému laikovi pomoci. Většinou ale pouze vyjadřují rozhořčení nad naší opovážlivostí něco dělat bez měřáku.
Tvrdím, že nastavím satelitní parabolu docela dobře jen s pomocí "teploměrů". A je můj problém, kdy mi začne obraz kostičkovat či vypadne a kdy naznám, že bude lépe zavolat na doladění profíka. U DVB-T je to pak obdobně.

Právě proto by to mělo každého "praštit přes čenich"! Koupit něco bez označení, to asi normální člověk jen tak neudělá.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #74 kdy: 21. 01. 2013, 09:41:14 »
Hmm, on není problém to v tom kamenném obchodě nechat objednat. Oni to rádi objednají, kšeft, je kšeft!! A to, že tebe něco baví a náhodu ti to někde funguje, je sice hezké, ale běžný člověk takto postupovat určitě nebude. Pokud by jsi po Ostravě, dělal těch instalaček na K52 desítky měsíčně a všechny fungovaly bez problému, tak pak to bude O.K., ale takhle je to jen samodomo dílko! Jinak ten argument, o tom příjmu K52 tady používáš dost často, takže nic nového. Ono je to tady pořád, jako na kolovrátku. Mě něco funguje, tak to musí fungovat i druhým. Kolik hodin (dnů) jsi nad tím svým "K52-dílkem" strávil? Kolik komponentů, jsi nakoupil zbytečně? Změřil jsi nejprve parametry přijímaného K52 a na jejich základě jsi vyhodnotil situaci a zvolil vhodné komponety (preampy, ampy, propusti nebo KV) nebo jsi jen nakoupil x komponent a 2/3 z nich ti pak doma zůstaly jako nepotřebné?? Já pro bezproblémový příjem všech slovenských programů používám transmodulaci. Má to výhodu bezproblémového příjmu a lze přijímat i stanice, které pozemně nejdou v Ostravě přijímat (STV1, STV2, TA3 , DajTo a Doma). Díky nižším cenám transmodulátoru to už instaluju na větší rodinné domky nebo řadovky. Ještě se nestalo, že by byl nějaký problém, oproti příjmu K52 nebo K56, kde nelze zaručit stabilní parametry příjmu a už vůbec ne příjem VP slovenského muxu!
1. Nevidím rozdíl mezi objednávkou na netu a v kamenném obchodě. Kupuji naslepo tak i tak a pokud objednám, tak to koupím, ikdybych vzápětí zjistil, že to k ničemu nemám.
2. Ano, je to samodomo dílko
3. Navic jsem koupil jeden žďorb ja 105 kaček
4. Měřil jsem to televizníma teploměrama - a teď to mne
5. Vím, že když to funguje mi, tak to ve vedlejším baráku fungovat nemusí.
6. Trasmodulátor pro dvě televize je zbytečný přepych. Jinak satelit mám.
7. Strávil jsem na tom hafo času. Učil jsem se za pochodu. Ale v tom je rozdíl mezi profíkem a laikem. Laik to dělá, protože ho to baví, profík musí vydělat. Proto to profík musí udělat rychle a kvalitně, aby neměl reklamace.
8 - přečti si znuvu 7 bod. To je to, co Vy, profíci nechápete.
« Poslední změna: 21. 01. 2013, 09:59:02 od Honza Novák »