Autor Téma: Útlum na rozbočovači  (Přečteno 25879 krát)

Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #30 kdy: 16. 01. 2013, 17:36:37 »
Víte, že když potřebujete zapojit televizi do zásuvky, že není třeba mít zástrčku? Stačí přeci oholit dva, případně tři dráty a strčit je do příslušných míst (pravděpodobně Vám to taky pojede)  :D
hi hi  ;D ;D  to jsem viděl u jednoho známého, měl do obývákové stěny nataženou "prodlužku", která neměla na konci zásuvku... ale ty dva dráty oholil a omotal to okolo síťové vidlice šňůry od TV, důkladně to potom celé zabalil leukoplastí ;D  když jsem to viděl, tak jsem šel do kolen...   jo a před cca 10 roky, když jsem ještě chodil do osmé, nebo deváté třídy ZŠ, tak jedné mojí spolužačce se zlomila šňůra od nabíječky od mobilu... a jí ve 14 letech nenapadlo nic lepšího než nabíječku odstřihnout a ty dva drátky strčit do zásuvky ;D ;D  mobil jí shořel...  v tehdejším Eurotelu jí ale aspoň dali zadarmo novou SIM kartu - prý za to, že to vůbec přežila ;D ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #31 kdy: 16. 01. 2013, 17:59:41 »
Nejlépe do zádele.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #32 kdy: 17. 01. 2013, 12:33:02 »
Dobrý....Ale jinak.už se tady kolikrát psalo o vykuchání účastnických zásuvek,tak podobně vykuchejte nějakou krabičku se třemi koax. vývody a živé kontakty propojte cínem.Analog by to nepřežil ,digitál to snese.Nebo prostě těmi kombinačkami spojte  tři živé vodiče a stínění spolu smuchlejte dohromady.Je to proti všem zákonum ale funguje to.

Výborná rada, Pavlis, majitelé rozvodů společných antén mají u nás na to speciální ocenění - ten, kdo takto zplzní zásuvku STA, zaplatí veškeré náklady spojené s jejím vyhledáním a opravou. V případě větších domů to jde i do tisíců.



Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #33 kdy: 17. 01. 2013, 16:10:56 »
Dobrý....Ale jinak.už se tady kolikrát psalo o vykuchání účastnických zásuvek,tak podobně vykuchejte nějakou krabičku se třemi koax. vývody a živé kontakty propojte cínem.Analog by to nepřežil ,digitál to snese.Nebo prostě těmi kombinačkami spojte  tři živé vodiče a stínění spolu smuchlejte dohromady.Je to proti všem zákonum ale funguje to.

Výborná rada, Pavlis, majitelé rozvodů společných antén mají u nás na to speciální ocenění - ten, kdo takto zplzní zásuvku STA, zaplatí veškeré náklady spojené s jejím vyhledáním a opravou. V případě větších domů to jde i do tisíců.
Už vidím jak má někdo v účastnické zásuvce vysílače dálkového příjmu.Já chytám v Teplicích čt sport HD z Prahy.To by mi žádná firma,která montuje rozvody dle předpisů negarantovala a nenamontovala.Kdybych to montoval dle předpisů nikdy bych nedocílil toho že mám po baráku 10 slovy deset tv přijímačů a v každé mi funguje K33,55,58 Ustí,K30 Teplice,K46a ostatní tři 40 až 44 a k 52 ZAK Plzen.A instalace rozvodů jsem ještě dělal za hlubokého analogu.A ted mi všichni poradte jak mám dle předpisů ještě do toho namíchat německé Muxy 29,36,39 nemluvě o tom že jsem zachytil i Genus z Liberce a HD z Jablonce.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #34 kdy: 17. 01. 2013, 16:13:09 »
Ty seš asi místní "Ferda Mravenec" nebo ještě lépe "Chrobák Vrecko"!  :( :( :(
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #35 kdy: 17. 01. 2013, 16:21:37 »
Dobrý....Ale jinak.už se tady kolikrát psalo o vykuchání účastnických zásuvek,tak podobně vykuchejte nějakou krabičku se třemi koax. vývody a živé kontakty propojte cínem.Analog by to nepřežil ,digitál to snese.Nebo prostě těmi kombinačkami spojte  tři živé vodiče a stínění spolu smuchlejte dohromady.Je to proti všem zákonum ale funguje to.

Výborná rada, Pavlis, majitelé rozvodů společných antén mají u nás na to speciální ocenění - ten, kdo takto zplzní zásuvku STA, zaplatí veškeré náklady spojené s jejím vyhledáním a opravou. V případě větších domů to jde i do tisíců.
Už vidím jak má někdo v účastnické zásuvce vysílače dálkového příjmu.Já chytám v Teplicích čt sport HD z Prahy.To by mi žádná firma,která montuje rozvody dle předpisů negarantovala a nenamontovala.Kdybych to montoval dle předpisů nikdy bych nedocílil toho že mám po baráku 10 slovy deset tv přijímačů a v každé mi funguje K33,55,58 Ustí,K30 Teplice,K46a ostatní tři 40 až 44 a k 52 ZAK Plzen.A instalace rozvodů jsem ještě dělal za hlubokého analogu.A ted mi všichni poradte jak mám dle předpisů ještě do toho namíchat německé Muxy 29,36,39 nemluvě o tom že jsem zachytil i Genus z Liberce a HD z Jablonce.
asi si pleteš "předpis" a normu a navíc zapomínáš, že základem jsou odborné znalosti. Protože myslet si, že tímto bastlem narušíš jen "vysílače dálkového příjmu" je jen další důkaz tvé totální neznalosti.
Prostě další ma*or, co si myslí že když sám sobě cosi nabastlil u sebe doma a ono to náhodou funguje, tak že tady může "radit" (nedejbože mluvit do společných rozvodů). Běž si hrát na písek a nepleť se někam, kde nemáš co dělat ! Navíc jak vidíš, ani tazatel o tvoje "odborné rady" nestojí a sám rozeznal, co jsi za patlala.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #36 kdy: 17. 01. 2013, 19:22:22 »
Dobrý....Ale jinak.už se tady kolikrát psalo o vykuchání účastnických zásuvek,tak podobně vykuchejte nějakou krabičku se třemi koax. vývody a živé kontakty propojte cínem.Analog by to nepřežil ,digitál to snese.Nebo prostě těmi kombinačkami spojte  tři živé vodiče a stínění spolu smuchlejte dohromady.Je to proti všem zákonum ale funguje to.

Výborná rada, Pavlis, majitelé rozvodů společných antén mají u nás na to speciální ocenění - ten, kdo takto zplzní zásuvku STA, zaplatí veškeré náklady spojené s jejím vyhledáním a opravou. V případě větších domů to jde i do tisíců.
Už vidím jak má někdo v účastnické zásuvce vysílače dálkového příjmu.Já chytám v Teplicích čt sport HD z Prahy.To by mi žádná firma,která montuje rozvody dle předpisů negarantovala a nenamontovala.Kdybych to montoval dle předpisů nikdy bych nedocílil toho že mám po baráku 10 slovy deset tv přijímačů a v každé mi funguje K33,55,58 Ustí,K30 Teplice,K46a ostatní tři 40 až 44 a k 52 ZAK Plzen.A instalace rozvodů jsem ještě dělal za hlubokého analogu.A ted mi všichni poradte jak mám dle předpisů ještě do toho namíchat německé Muxy 29,36,39 nemluvě o tom že jsem zachytil i Genus z Liberce a HD z Jablonce.
asi si pleteš "předpis" a normu a navíc zapomínáš, že základem jsou odborné znalosti. Protože myslet si, že tímto bastlem narušíš jen "vysílače dálkového příjmu" je jen další důkaz tvé totální neznalosti.
Prostě další ma*or, co si myslí že když sám sobě cosi nabastlil u sebe doma a ono to náhodou funguje, tak že tady může "radit" (nedejbože mluvit do společných rozvodů). Běž si hrát na písek a nepleť se někam, kde nemáš co dělat ! Navíc jak vidíš, ani tazatel o tvoje "odborné rady" nestojí a sám rozeznal, co jsi za patlala.
Aby pán nakonec nenapsal,že mu to bez rozbočovače hraje lépe než s rozbočovačem a zesilovačem.Asi pochybuju,nenechal by se nazvat ma*ory a patlaly.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #37 kdy: 19. 01. 2013, 10:13:21 »
Pavlis, Vaše rady bych přirovnal jako jezdit v zimě s "trochu" zataženou ruční brzdou. Auto sice jede,ale jak , víme. Jen v jediném případě to nevadí, sjíždíme-li prudký kopec. Zpatláním místo řádného rozbočení se žádný pozitivní efekt nedosáhne, útlum díky nepřizpůsobení nejen, že není menší, ale navíc strašně proměnlivý v závislosti na frekvenci, oddělení spotřebičů (tunerů) žádné a navíc si vyrobíte spoustu dalších nedefinovaných odrazů, které pak mohou zlikvidovat i původně dobrý signál. Má to smysl kvůli pár desetikorunám za kvalitní rozbočovač radit tady takové zhovadilosti a ještě se při tom čepýřit??


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #38 kdy: 19. 01. 2013, 11:26:17 »
Pavlis, Vaše rady bych přirovnal jako jezdit v zimě s "trochu" zataženou ruční brzdou. Auto sice jede,ale jak , víme. Jen v jediném případě to nevadí, sjíždíme-li prudký kopec. Zpatláním místo řádného rozbočení se žádný pozitivní efekt nedosáhne, útlum díky nepřizpůsobení nejen, že není menší, ale navíc strašně proměnlivý v závislosti na frekvenci, oddělení spotřebičů (tunerů) žádné a navíc si vyrobíte spoustu dalších nedefinovaných odrazů, které pak mohou zlikvidovat i původně dobrý signál. Má to smysl kvůli pár desetikorunám za kvalitní rozbočovač radit tady takové zhovadilosti a ještě se při tom čepýřit??
On neví o čem mluvíš, v tom je ten problém :-)


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #39 kdy: 19. 01. 2013, 13:27:46 »
Pavlis, Vaše rady bych přirovnal jako jezdit v zimě s "trochu" zataženou ruční brzdou. Auto sice jede,ale jak , víme. Jen v jediném případě to nevadí, sjíždíme-li prudký kopec. Zpatláním místo řádného rozbočení se žádný pozitivní efekt nedosáhne, útlum díky nepřizpůsobení nejen, že není menší, ale navíc strašně proměnlivý v závislosti na frekvenci, oddělení spotřebičů (tunerů) žádné a navíc si vyrobíte spoustu dalších nedefinovaných odrazů, které pak mohou zlikvidovat i původně dobrý signál. Má to smysl kvůli pár desetikorunám za kvalitní rozbočovač radit tady takové zhovadilosti a ještě se při tom čepýřit??
On neví o čem mluvíš, v tom je ten problém :-)
A přece se točí....   řekl,i když ho všichni odsoudili.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #40 kdy: 19. 01. 2013, 13:45:06 »
Pavlis, Vaše rady bych přirovnal jako jezdit v zimě s "trochu" zataženou ruční brzdou. Auto sice jede,ale jak , víme. Jen v jediném případě to nevadí, sjíždíme-li prudký kopec. Zpatláním místo řádného rozbočení se žádný pozitivní efekt nedosáhne, útlum díky nepřizpůsobení nejen, že není menší, ale navíc strašně proměnlivý v závislosti na frekvenci, oddělení spotřebičů (tunerů) žádné a navíc si vyrobíte spoustu dalších nedefinovaných odrazů, které pak mohou zlikvidovat i původně dobrý signál. Má to smysl kvůli pár desetikorunám za kvalitní rozbočovač radit tady takové zhovadilosti a ještě se při tom čepýřit??
On neví o čem mluvíš, v tom je ten problém :-)
A přece se točí....   řekl,i když ho všichni odsoudili.
Tak možná tobě hlava z chlastání, když ty svoje rady vykládáš v hospodě... srovnávat se jako patlal s Galileem chce hodně drzosti.
Takže podle tebe:

Církevní bludy = informace a názory odborníků
galileiho vědecké argumenty = tvoje patlalské nesmysly

Dobrý vtip :-D


J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #41 kdy: 19. 01. 2013, 13:56:07 »
To je bohužel velmi rozšířený jev, kdy se silnoproudaři se.ou do rozvodů antén, ozvučení, telefonních či PC sítí. Setkávám se s tím často, pokaždé je to tragédie, průser až katastrofa, protože přesně jejich styl uvažování propojit a funguje to nebo drát jako drát, je na Chocholouška. Vůbec další odbornou problematiku neřeší, protože jí prostě neznají nebo jí nerozumí, pochopitelně kšeft je kšeft a tak v rámci zakázky slíbí udělat vše, aniž si pozvou další kompetentní odborníky. Zažil jsem i komplexní rekonstrukci sítí v domě, kde námezdní elektrikáři odněkud ze Slovenska natahali TV rozvody dvojlinkou, že prý u nich doma to tak mají v domku od antény do té dírky vzadu v televizi a funguje to.  ::)
« Poslední změna: 19. 01. 2013, 14:06:11 od J T »


davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #42 kdy: 20. 01. 2013, 07:23:13 »
To je bohužel velmi rozšířený jev, kdy se silnoproudaři se.ou do rozvodů antén, ozvučení, telefonních či PC sítí. Setkávám se s tím často, pokaždé je to tragédie, průser až katastrofa, protože přesně jejich styl uvažování propojit a funguje to nebo drát jako drát, je na Chocholouška. Vůbec další odbornou problematiku neřeší, protože jí prostě neznají nebo jí nerozumí, pochopitelně kšeft je kšeft a tak v rámci zakázky slíbí udělat vše, aniž si pozvou další kompetentní odborníky. Zažil jsem i komplexní rekonstrukci sítí v domě, kde námezdní elektrikáři odněkud ze Slovenska natahali TV rozvody dvojlinkou, že prý u nich doma to tak mají v domku od antény do té dírky vzadu v televizi a funguje to.  ::)

Zaráží mě Vaše narážky na silnoproudaře. Nevím co si všeobecně pod tímto pojmem představujte. Dokonce neznám ani Vaše mínění nad obory, ve kterých se užívá znalostí z elektrotechniky. Avšak moje představa o Vás je taková, že si myslíte, že jsme všichni bastlíři a neumětelové. A to všechno na základě možná Vaší zkušenosti, kde hlavní aktéři možná nebyli ani elektrikáři. Nebo Vy jste viděl jejich osvědčení? Tak si prosím pro příště odpusťte Vaše narážky do jiných oborů. Dokonce bych se vsadil, že každý kdo našel odvahu napsat alespoň jedinkrát na toto, nebo jiné fórum, je tak trochu domácí kutil, a logicky vystudoval z 90% jiný obor než je VF technika. Tudíž Vaše tvrzení na silnoproudaře můžeme rozšířit na pekaře, řidiče, zedníky apod.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #43 kdy: 20. 01. 2013, 09:19:28 »
Bohužel, musím JT podpořit. Nejvíce lumpáren,co jsem kdy v životě na anténních a ostatních vf systémech viděl, byly z valné většiny způsobeny vyučenými elektromontéry, kteří patrně již nepochopí, že střídavé napětí o frekvenci 500MHz se šíří "po dvou drátech" jinak než jejich 50Hz. Pro ně je VEDENÍ zdrojem napětí se zanedbatelným vnitřním odporem a prostě nechápou, že VEDENÍ pro 500MHz není totéž. Ještě někdy dokáží pochopit, že koax se u vf přenosu používá proto, aby energie nevyzařovala, ale již nechápou,že není-li koax z obou stran zakončen jeho obrazovou impedancí, tak se stejně jako řádné vedení, vč. stínění, nechová.
Na druhou stranu jsou zvalna nejvíce lidé s nějakým vzděláním v oboru elektro,kteří se do amatéřiny v oboru vf pouštějí a logicky se tedy taky dopouštějí nejvíce chyb. Odpusťme jim to, pokud zde nebudou kázat bludy a všechna čest těm, kteří raději chytřejším naslouchají, i já si rád čtu o věcech,kterým nerozumím a nepletu se do rad a diskusí.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Útlum na rozbočovači
« Odpověď #44 kdy: 20. 01. 2013, 10:41:53 »
To je bohužel velmi rozšířený jev, kdy se silnoproudaři se.ou do rozvodů antén, ozvučení, telefonních či PC sítí. Setkávám se s tím často, pokaždé je to tragédie, průser až katastrofa, protože přesně jejich styl uvažování propojit a funguje to nebo drát jako drát, je na Chocholouška. Vůbec další odbornou problematiku neřeší, protože jí prostě neznají nebo jí nerozumí, pochopitelně kšeft je kšeft a tak v rámci zakázky slíbí udělat vše, aniž si pozvou další kompetentní odborníky. Zažil jsem i komplexní rekonstrukci sítí v domě, kde námezdní elektrikáři odněkud ze Slovenska natahali TV rozvody dvojlinkou, že prý u nich doma to tak mají v domku od antény do té dírky vzadu v televizi a funguje to.  ::)

Zaráží mě Vaše narážky na silnoproudaře. Nevím co si všeobecně pod tímto pojmem představujte. Dokonce neznám ani Vaše mínění nad obory, ve kterých se užívá znalostí z elektrotechniky. Avšak moje představa o Vás je taková, že si myslíte, že jsme všichni bastlíři a neumětelové. A to všechno na základě možná Vaší zkušenosti, kde hlavní aktéři možná nebyli ani elektrikáři. Nebo Vy jste viděl jejich osvědčení? Tak si prosím pro příště odpusťte Vaše narážky do jiných oborů. Dokonce bych se vsadil, že každý kdo našel odvahu napsat alespoň jedinkrát na toto, nebo jiné fórum, je tak trochu domácí kutil, a logicky vystudoval z 90% jiný obor než je VF technika. Tudíž Vaše tvrzení na silnoproudaře můžeme rozšířit na pekaře, řidiče, zedníky apod.
Ale proč to pořád vše na sebe vztahujete? Jen proto, že jste silnoproudař?
Jednoduše silnoproudé rozvody se ve všech výstavbách dělají a dělat musí stejně jako voda, plyn, atd, a investorovi je to u zadele kdo to dělá, tak si řekne, aha, elektrikáři, ti rozumí všem těm drátům, tak ať to natahají (nedejbože zapojí). Tak to prostě je ze zkušenosti. Dataře nebo anténáře jsem ještě silnoproud dělat neviděl (když nepočítám že někde vymění zásuvku), ale silnoproudař tahá a někdy i instaluje koaxy a UTPčka každý druhý... a drtivá většina z nich jsou na to totální lamy (škubou za to, lámou, ohýbají a nejsou schopni pochopit, že to není kus drátu jak CYKY-na).
Nevztahujte na sebe něco, co je statistický výstup. Výsledek statistik se nedá vztahovat na jednotlivé prvky ve zkoumané oblasti.