Autor Téma: Multiplex 4 - bude někdy dostupný pro diváky z okresu Šumperk a Jeseník?  (Přečteno 45444 krát)

uvizl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Myslim že je rozumné od Novy že si dá změřit od telekomunikačního úřadu pokrytí muxu 4, protože co co oni uvádá není vůbec pravda. Bydlím blízko Ostravy a mux 4 taky nechytnu. Uvidíme jak se to bude dále vyvíjet a doufám že Nova celý multiplex převezme a dá vše do pořádku co se týče pokrytí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
To, že ty, ve své lokalitě nepřijímáš MPX4, ještě neznamená, že tam není signál!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Udivuje mě jak někdo může napsat něco takového. Tak logicky nikdo z uvedené lokality nepřijímá MUX 4 a pokud tak neustále pochybujete o tom, že tady signál je tak to by jste ho tady museli chytit nevím na čem !!! Jednoduše tu není pokryto a ty mapy pokrytí co jsou po internetu jsou zcela scestné... i když podle nich tu pokrytí je nedostatečné tak nevím co dodat. Už jenom z toho důvodu, že i v místě pokrytí většina lidí má problém s příjmem. Samozřejmě jsem z této lokality.... ;)


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Ono by bylo daleko rozumnější namísto studování nějakých map raději napsat odkud jsem a na co jsem zkoušel MUX 4 chytat. Většina jen proladí své přijímače a pak napíše "mě to nejde".
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Udivuje mě jak někdo může napsat něco takového. Tak logicky nikdo z uvedené lokality nepřijímá MUX 4 a pokud tak neustále pochybujete o tom, že tady signál je tak to by jste ho tady museli chytit nevím na čem !!! Jednoduše tu není pokryto a ty mapy pokrytí co jsou po internetu jsou zcela scestné... i když podle nich tu pokrytí je nedostatečné tak nevím co dodat. Už jenom z toho důvodu, že i v místě pokrytí většina lidí má problém s příjmem. Samozřejmě jsem z této lokality.... ;)
Lidi mají problémy s příjmem i pár metrů od vysílače! Když si sami fušují antény, tak se není čemu divit. Už nesčetněkrát jsem dělal antény v místech, kde nikdo neměl signál, mně to tam ale hrálo!!! Když člověk ví jak na to, tak "vyčaruje" signál i tam kde není. Mapy jsou jen orientační věc, a je nutné v nich umět číst. Ani ty mapy totiž nejsou dogma!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


hanes03

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak i ČTU potvrdilo, že Olomoucký kraj je nejhůře pokryt signálem multiplexu 4. (65%)


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Tak i ČTU potvrdilo, že Olomoucký kraj je nejhůře pokryt signálem multiplexu 4. (65%)


To přepočítávání na ty kraje se mi nějak nezdá,i ČTU na svých stránkách používá uzemní oblasti,které zahrnovalo pokrytí uzemí hlavních vysílaču,Praděd atd.Muselo se to změnit ,protože mux4 z těchto vysílaču nemuže vysílat.

Zkus tady zaškrknout mux4 + zaškrkni uzemní oblasti a dej si přibližení okolí Pradědu,a uvidíš že v tonto regionu kde je stěžejní Praděd nemá mux4 ani 50%.

http://dtv.ctu.cz/mapa
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Tak i ČTU potvrdilo, že Olomoucký kraj je nejhůře pokryt signálem multiplexu 4. (65%)


To přepočítávání na ty kraje se mi nějak nezdá,i ČTU na svých stránkách používá uzemní oblasti,které zahrnovalo pokrytí uzemí hlavních vysílaču,Praděd atd.Muselo se to změnit ,protože mux4 z těchto vysílaču nemuže vysílat.

Zkus tady zaškrknout mux4 + zaškrkni uzemní oblasti a dej si přibližení okolí Pradědu,a uvidíš že v tonto regionu kde je stěžejní Praděd nemá mux4 ani 50%.

http://dtv.ctu.cz/mapa
proč by nemohl vysílat? ČRa jsou vděčny za každého zákazníka... Pařízek na to spíše nemá!


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Dobře ,nemá na to ,kolik si myslíš že by musel zacálovat aby mohl na 44k vysílat z Pradědu,to by potom ten Slavonín byl zbytečný.Nevyšlo by to nakonec levněji než výstavba těch dokrývaču v uzemní oblasti Pradědu?
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Dobře ,nemá na to ,kolik si myslíš že by musel zacálovat aby mohl na 44k vysílat z Pradědu,to by potom ten Slavonín byl zbytečný.Nevyšlo by to nakonec levněji než výstavba těch dokrývaču v uzemní oblasti Pradědu?
si najdi ceník ČRa, mají ho na webu, nebo poptej cenu za pronájem umístění vlastního zařízení... jestli máš čas zabývat se věcmi, které se nikdy nestanou.
http://www.radiokomunikace.cz/vez/praded/58
klikni na Chci bližší informace a máš to.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Karlos68:zbytečný by nebyl poněvadž i na olomoucku je spousta míst kde Praděd vůbec nechodí takže z bláta do louže. To by musel být i na Kojále a jak správně napsal David tak je to naprostá sci-fi a tudíž nemá smysl se tím vůbec zajímat.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jiří Šmach

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jupíí ve Vbně jede mutiplex ČT (Město Vrbno sice tuto informaci úspěšně tajilo, než se prokeclo,  že bude zřízen dálkový dohled, čímž se zvýší spolehlivost, takže už je to venku), na dva pruty to sice nejde nic moc, musím udělat tělem protiváha, ale furt lepší než s anténou za 1000Kč chytat čtvečky z Lysé Hory.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Myslím že daleko lepší bude chytat ho v pohodě na venkovní anténu za 300 Kč namísto nějakých dvou prutů spolu s klamáním tělem.  ;D
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


martin prdel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A prej že v Bruntále nikdy multiplex 4 nebude  ;)


P. H.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nová koordinace:
SUMPERK HAJ    42    H   VYSÍLACÍ SÍŤ 4   0x3107   0x0411   16° 56' 02"   49° 58' 14"   633   251   DVB-T

...ale já osobně byl raději uvítal RS7 :(