Autor Téma: RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial  (Přečteno 19824 krát)

Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« kdy: 11. 01. 2013, 15:25:28 »
Tak kdopak naladí zatím Proglas v DAB+ v L bandu LM 1473.504 střed a to výkonem 2 KW
PS pro zajimavost u mně to zrovna čisté taky není že =)  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2013, 18:42:27 »
Ta RADYNĚ na čtů je nesmysl zřejmě protože deklarovali že pojedou ze svého AS na adrese své firmy ve městě a to Zikmunda Wintra a to http://www.mapy.cz/#z=19&q=13%25C2%25B022'00%2522E%252049%25C2%25B044'08%2522N&t=s&x=13.367270&y=49.735653&d=coor_13.366667%2C49.735556_1  a podle profilu zase tam mám mírný kopeček takže uvidím jak se to přispůsobí a nebo ne  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Jan Mouca

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • ICQ komunikátor - 25256439
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #2 kdy: 14. 01. 2013, 16:25:41 »
Taky jsem to vyzkoušel s malým iRiverem B 20 na střeše vyšší budovy na Borech. Signál na 4 dílky na radio Proglas.
DAB: Revo Pico RS, Albrecht DR 301, iRiver B 20, Sangean DDR31+, Noxon DAB Stick.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #3 kdy: 14. 01. 2013, 16:35:55 »
Mapa pokrytí DAB vysílání v Plzni je u mě na webu - http://dvbservis.cz/mix/plzen_dab_ND_9m.png

Je to počítáno pro dost nízkou sílu signálu a pro anténu ve výšce 9 m nad zemí.

Prakticky lze odhadnout, že v červených oblastech bude bezproblémový příjem i uvnitř budov na přenosné přijímače, v oranžových pak slušný příjem na přenosné přijímače vně budov, a ve žlutých a světle žlutých už leda na výkonnou venkovní anténu a zesilovač.

Pokrytí do některých směrů tak bude končit pár km za Plzní, zejména směrem na sever a východ. Zato na jih a západ by se signál mohl dostat i pár desítek km daleko.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #4 kdy: 14. 01. 2013, 17:40:57 »
Taky vysílají s tak děsnou kvalitou zvuku jako TELEKO?
Loudness War zabijí hudbu!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #5 kdy: 15. 01. 2013, 09:09:06 »
Mapa pokrytí DAB vysílání v Plzni je u mě na webu - http://dvbservis.cz/mix/plzen_dab_ND_9m.png

Je to počítáno pro dost nízkou sílu signálu a pro anténu ve výšce 9 m nad zemí.

Prakticky lze odhadnout, že v červených oblastech bude bezproblémový příjem i uvnitř budov na přenosné přijímače, v oranžových pak slušný příjem na přenosné přijímače vně budov, a ve žlutých a světle žlutých už leda na výkonnou venkovní anténu a zesilovač.

Pokrytí do některých směrů tak bude končit pár km za Plzní, zejména směrem na sever a východ. Zato na jih a západ by se signál mohl dostat i pár desítek km daleko.

Ano Kubo tvá slova matematický odhad se naplňují,zde na exe anténu Emme Esse sice jen zisk 7db ale i tak ten signál tu není,není tam ta spojka na F konektor připomínající vizuálně symetrizační člen ale jen vizuálně v každém případě to tam NEmám protože jinak by tam neprolezlo ony kmitočty nad 900MHz a to žádoucí tedy 1450-1500 MHz =) tedy spojeno kabely přímo na spoje v jednotlivých profilech antény,tím projdou zmíněné kmitočty ovšem hold tu NEmám signál bohužel,ona ta kóta je dobrá pro pokrytí města Plzně a nejbližšího okolí tedy okolí pár kilometrů pro stabilní příjem ale tím to taky končí svýýjmkou vyvýšených míst ve zbytku Plzeňského kraje tedy vesničkách a městysích a městečkách kde mají signál samozřejmě za snahu palec nahoru ale je to málo ten jeden vysílač,chtělo by to v každém okresním nměstě jeden takový DAB vysílač a by bylo super na dobré pokrytí ale je mi jasné že by to finančně dost bylo nákladné to spíš majitel si počká na III tv bandu kde se čeká mnohem lepší pokrytí než ten nouzový L band  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Pavel RŮŽIČKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Lovec signálů z Plzně :-)
    • Zobrazit profil
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2014, 18:59:03 »
RTI nám staví v Plzni vysílač  ;)

Otázkou je jak dopadne radioamatérský provoz v pásmu 2m v Plzni po spuštění vysílače.
tuner Sony XDR-F1 HD
Uniden BCT15X
Uniden UBC800LXT + předzesilovač + filtry + ant. dvojitá discona

OK5RT - 438,675 MHz


Pvtr

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #7 kdy: 16. 03. 2014, 09:50:07 »
Mapa pokrytí DAB vysílání v Plzni je u mě na webu - http://dvbservis.cz/mix/plzen_dab_ND_9m.png

Je to počítáno pro dost nízkou sílu signálu a pro anténu ve výšce 9 m nad zemí.

Prakticky lze odhadnout, že v červených oblastech bude bezproblémový příjem i uvnitř budov na přenosné přijímače, v oranžových pak slušný příjem na přenosné přijímače vně budov, a ve žlutých a světle žlutých už leda na výkonnou venkovní anténu a zesilovač.

Pokrytí do některých směrů tak bude končit pár km za Plzní, zejména směrem na sever a východ. Zato na jih a západ by se signál mohl dostat i pár desítek km daleko.

Kubo, ty mapky na Tvém webu jsou zajímavé a díky za ně.


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #8 kdy: 16. 03. 2014, 10:21:59 »
Pokud je to vidět tak to je na severním předměstí tedy na místě s hustou sítí vysílačů,tedy krom kót jako Vodárna,Košutka vysílač ČRa a jiných tu přibybe i ten od RTIcz takže že by stěhování toho LM pásma sem,zajímavé to už by bylo atraktivní,s touto kótou nemám absolutko žádný problém,přímý výhled  dělá své že  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #9 kdy: 16. 03. 2014, 16:02:10 »
RTI nám staví v Plzni vysílač  ;)

Otázkou je jak dopadne radioamatérský provoz v pásmu 2m v Plzni po spuštění vysílače.

CHtějí použít LM blok v L bandu(možná i ten 10A v III tv band) na atraktivnější kótě než z ulice Zikmunda Wintera 21,zajímavé to by mohlo zabrat přece jen ta jejich adresa ve městě je dobrá tak pro město ale ten směr SEVER a VÝCHOD je zřejmě neštastný,tak pro to výstavba na tomto místě =)
« Poslední změna: 16. 03. 2014, 16:04:23 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #10 kdy: 16. 03. 2014, 20:00:25 »
RTI nám staví v Plzni vysílač  ;)

Otázkou je jak dopadne radioamatérský provoz v pásmu 2m v Plzni po spuštění vysílače.
bylo by prosím GPS ?


Pavel RŮŽIČKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Lovec signálů z Plzně :-)
    • Zobrazit profil
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #11 kdy: 16. 03. 2014, 21:42:00 »
GPS budou 49°46'14.612"N, 13°20'58.131"E.

Za povšimnutí stojí dlouhé datové rozmezí na Stavebním povolení.
tuner Sony XDR-F1 HD
Uniden BCT15X
Uniden UBC800LXT + předzesilovač + filtry + ant. dvojitá discona

OK5RT - 438,675 MHz


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #12 kdy: 17. 03. 2014, 06:21:21 »
GPS budou 49°46'14.612"N, 13°20'58.131"E.

Za povšimnutí stojí dlouhé datové rozmezí na Stavebním povolení.


Ano.děkuji za GPS je to trefa do černého.viz fotka. no byl jsem odhadem cca 500 metrů dole tedy je to o to výše než jsem předpokládál ze stavebního povolení,v každém případě sedí že to je v oblasti s hustou zástavbou vysílačů viz nedaleko vysílač Košutka od ČRa =)  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #13 kdy: 17. 03. 2014, 13:35:12 »
RTI nám staví v Plzni vysílač  ;)

Otázkou je jak dopadne radioamatérský provoz v pásmu 2m v Plzni po spuštění vysílače.
bylo by prosím GPS ?


GPS budou 49°46'14.612"N, 13°20'58.131"E.

Za povšimnutí stojí dlouhé datové rozmezí na Stavebním povolení.


Je pravda že bych si přál kdyby z ten Tower center ten stožár přesunuli vysílací techniku sem konkrétně 103.00 SAMSON rádio analog FM kdyby šel z této kóty to by bylo strašně bezva,protože by jsem Příjem signálu rádia analogového FM měl jak z praku!příjem krááásně čistý příjem!!!to by bylo bezva!!!a předně by to doletělo i do toho Starého Plzence kde Jaroslav Lenk má své věrné posluchače a hlavně lidi ho tam znají protože tam bydlí!!!takže i Jaroslav Lenk měl zájem přesunout ten PLZEŇ město vysílač někam výš!tak by to byla booomba super zpráva pro nás z okolí to by byl super příjem na rozdíl ode dnešního stereo šumu!to by bylo BEZVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 
« Poslední změna: 17. 03. 2014, 18:26:00 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:RTICZ a L BAND LM DAB+ radio terrestrial
« Odpověď #14 kdy: 15. 05. 2014, 15:10:54 »
GPS budou 49°46'14.612"N, 13°20'58.131"E.

Za povšimnutí stojí dlouhé datové rozmezí na Stavebním povolení.


Ano už stojí  :D  viz vlákno zde Digitální rozhlas - vaše zkušenosti? a předchozí zde Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Poslední změna: 15. 05. 2014, 15:15:33 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)