Autor Téma: Síla & kvalita signálu DVB-T  (Přečteno 180600 krát)

David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #60 kdy: 01. 12. 2015, 21:11:47 »
No jo, co David ... No comment.

Odborník anténář? Co to je a kde to žije? Vzácný druh, neznám.

Instalatéry a prodavače z elektry neberu, ti jsou horší nežli amatér. Záruka? Pouze na funční (fungující) zboží, nic víc.
Copak ty, umělče, jestlipak dáváš záruku, že nevrzneš špatně? Vrátíš pak posluchači peníze? :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #61 kdy: 01. 12. 2015, 21:27:30 »
Klidně.Já a zřejmě ani nikdo jiný tě zde nedrží.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #62 kdy: 01. 12. 2015, 21:28:50 »
Od tebe, ne odsud. Nepřeceňuj se :)


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #63 kdy: 01. 12. 2015, 21:40:09 »
Tak můžeš opět pokračovat v digirazení.


miloslav hercik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #64 kdy: 08. 12. 2015, 19:40:01 »
Dobrý večer, již 3 měsíce se potýkám s výpadkem signálu. Bydlím v Plasích u Plzně, ale na Plzeň  nevidím  jsem za kopcem. Ale vidím Krašov  a mám dobrý výhled na Klínovec. Proto celá léta mám dvě síťovky jednu na Krašov a druhou na Klínovec a slučovačem do jednoho kabelu. A to proto,že Klínovec má odjakživa lepší programovou nabídku a to i dnes má 45 a 50 kanál což Krašov ne. Před dvěma lety jsem si koupil druhou televizi a tak jsem natočil obě síťovky na Klínovec, pro každou televizi jednu. Před třemi měsíci se mi občas zhoršil obraz a posléze i vypadl. Tak jsem to oznámil Telekomunikačnímu úřadu a ti přijeli. Nezjistili nic, sice signál je slabí ale není ničím rušen a  po zesílení je dobrý. Navrhli mi v síťovce vyměnit zesilovač za silnější 45dB a nový napájecí zdroj s rozbočením pro dvě televize. Obojí jsem zakoupil a namontoval. Obraz pěkný síla signálu 95 procent  a kvalita 100 procent. Vydrželo to týden a pak znova výpadek signálu. Televize LG 42 hlásila bez signálu, tak jsem to ještě zkontroloval a síla signálu 0 a kvalita 0. Takto je to 2x někdy i 3x za den. Nevím kde je problém, jestli v anténě nebo v zesilovači, kabely jsem prošel od antény až k televizi a nic jsem nenašel. Antény jsou podkroví, rez žádná i když jsou tam už několik let, tak nevím? Díky za radu. Milda.
« Poslední změna: 08. 12. 2015, 19:42:35 od miloslav hercik »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #65 kdy: 08. 12. 2015, 20:35:43 »
Navrhli mi v síťovce vyměnit zesilovač za silnější 45dB

Tak to byli přímo praví odborníci, to je "rada" přímo nad zlato.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #66 kdy: 08. 12. 2015, 22:08:13 »
Tomu se mi nějak nechce věřit, že by technici od ČTÚ doporučili při slabém signálu ponechat antény na půdě a navíc je opatřit tímto:
http://antenni-zesilovace.heureka.cz/antenni-zesilovac-swa-9701_2/
polským "turbo-wzmaczniaczem" bez jakéhokoli filtru. To musí pochytat vše v okolí od Ufona po GSM signál.
Tady se podívejte, jestli Vám ve směru na Klínovec nepostavili LTE stanici:
http://start-lte.ctu.cz/
Takže jediná rada zní pozvat odborníka s patřičnou výbavou, antény vytáhnout ven, překontrolovat kabeláž atd.


miloslav hercik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #67 kdy: 08. 12. 2015, 23:22:49 »
Stanice číslo 1946 je přímo na letišti Plasy na vysílači firmy Vodafon a já bydlím asi 100m pod letištěm, ale podle pracovníků TÚ žádné rušení nevidí. Zesilovač, který jsem namontoval do antény byl SWA-9701 45dB, přesně takový jaký mě nábízíte. Jinak anténu na půdě mám již několik let a nikdy jsem s příjmem neměl problémy. Zrovna nyní to běží naprosto normálně, kdyby to nevypadlo 2x okolo 17sté hodiny tak by to považoval za normální. Pravděpodobně postavím novou anténu včetně zesilovače a napájení a uvidím co to udělá.Co říkáte tomuto zesilovači!!Má někdo s tímto zesilovačem zkušenost? Díky Milda.
« Poslední změna: 08. 12. 2015, 23:43:34 od miloslav hercik »


erteple2

  • Host
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #68 kdy: 09. 12. 2015, 01:16:21 »
Bože, takový dreky ...  :o  ::) Drahý i zadarmo.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #69 kdy: 09. 12. 2015, 06:53:05 »
Stanice číslo 1946 je přímo na letišti Plasy na vysílači firmy Vodafon a já bydlím asi 100m pod letištěm, ale podle pracovníků TÚ žádné rušení nevidí. Zesilovač, který jsem namontoval do antény byl SWA-9701 45dB, přesně takový jaký mě nábízíte. Jinak anténu na půdě mám již několik let a nikdy jsem s příjmem neměl problémy. Zrovna nyní to běží naprosto normálně, kdyby to nevypadlo 2x okolo 17sté hodiny tak by to považoval za normální. Pravděpodobně postavím novou anténu včetně zesilovače a napájení a uvidím co to udělá.Co říkáte tomuto zesilovači!!Má někdo s tímto zesilovačem zkušenost? Díky Milda.
Dobrý zesilovač je především ten, který je správně použit a v místě vyhoví, nikoli ten který poradí někdo po internetu nebo v prodejně.
Hlavně si opatřete LTE filtr-těžko ale poradit jaký, vůbec neuvádíte přijímané kanály. Momentálně můžete bez zesilovače "vyšetřit"
signál na střeše a pak řešit co dál a nebo to přenechat někomu znalému.
Honda Enduro Team


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #70 kdy: 09. 12. 2015, 08:45:57 »
Stanice číslo 1946 je přímo na letišti Plasy na vysílači firmy Vodafon a já bydlím asi 100m pod letištěm, ale podle pracovníků TÚ žádné rušení nevidí. Zesilovač, který jsem namontoval do antény byl SWA-9701 45dB, přesně takový jaký mě nábízíte. Jinak anténu na půdě mám již několik let a nikdy jsem s příjmem neměl problémy. Zrovna nyní to běží naprosto normálně, kdyby to nevypadlo 2x okolo 17sté hodiny tak by to považoval za normální. Pravděpodobně postavím novou anténu včetně zesilovače a napájení a uvidím co to udělá.Co říkáte tomuto zesilovači!!Má někdo s tímto zesilovačem zkušenost? Díky Milda.
Jestli ti mohu radit, tak ty sám postav leda vodu na kávu. To až přijde firma na měření signálů, tak abys je pohostil. O antény se již postarají oni sami.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #71 kdy: 09. 12. 2015, 09:13:04 »
Bez měření není vědění a tak budu pouze teoretizovat na základě údajů, které mi poskytnul internet  ;).
  • Vaše poloha mi ukazuje, že ve směru příjmu (Klínovec MUX 1 - K36, MUX 2 - K35, MUX 4 - K45 a MUX RS7 - K50) máte před domem nějaké stromy. Je-li tomu tak, stromy rostou a co platilo pro příjem před rokem, to již letos platit nemusí a asi ani nebude.
  • Našel-li jsem polohu vašeho domu správně, mapy pokrytí mi ukazují, že signál budete mít opravdu slabý, ale mohl by být zpracovatelný. Jeho úroveň však lze zjistit přesně pouze měřením měřícím přístrojem.
  • Pokud je signál slabý, je problémem i anténa pod střechou.
  • Pokud signál chcete zesilovat tak silným předzesilovačem jaký uvádíte, bude problém s blízkou BTS s LTE, protože vámi uváděný předzesilovač je širokopásmový a může se zahltit a rozkmitat.
  • Budete tedy potřebovat před předzesilovač LTE filtr. Ten vám ale vloží další útlum, takže zeslabí již tak slabý signál.
Nejlepším řešením by byl anténář s potřebným vybavením a znalostmi a nebo, pokud chcete za každou cenu experimentovat sám, najít nad střechou místo s co nejlepším signálem.
Přeji hezký den.
Planar IT-15T2.


miloslav hercik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #72 kdy: 09. 12. 2015, 09:53:39 »
Dobrý den, děkuji Vám za rady budu se muset rozhodnout jak dál.Jinak ten Klínovec chytám opravdu již několik let, začalo to kanálem 55 a teď v době digitalizace přijímám ty kanály co uvádíte.Doposavad to běželo bez problému, ale jak už jsem psal před 3mi možná 4mi měsíci se začal občas rozpadat obraz trvalo to chvilku a zase naskočil a pak nevím přesně kdy začal signál ůplně odcházet. Proto jsem hledal nejdříve chybu někde v zařízení, až posléze mi došlo, že by to mohlo být s uvedením LTE stanic do provozu. Proto jsem si pozval pracovníky z TÚ a ti mi signál proměřili. Jak už jsem psal signál neni silný, ale vhodným zesílením je možné ho přijímat. Jinak nezjistili, že by signál byl něčím rušen.Děkuji .


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #73 kdy: 09. 12. 2015, 12:23:53 »
… Proto jsem si pozval pracovníky z TÚ a ti mi signál proměřili. Jak už jsem psal signál neni silný, ale vhodným zesílením je možné ho přijímat. Jinak nezjistili, že by signál byl něčím rušen…

Aha. Takže z daní platím, aby si kolenovrt (prvně používám tento krásný výraz, který jsem četl někde zde) nechal zadarmo proměřit signál a ještě dostal zadarmo poradenství (taky placená služba). A když mu nenašli viníka, kterého by on pořádně zmáčkl, ještě si na ně napůl stěžuje v odborném fóru a chce opět zadarmo radu?

Jsem znechucen.
Co přijde dál? Doktor zase bude jezdit na zavolání do domácností, aby předepsal acylpirin a horký čaj? 
Na co všechno máme my, „obyčejní“ občané, NÁROK, KTERÝ MUSÍ STÁT ZAPLATIT?!

Obávám se, že se mine účinkem frekventovaná rada, aby si pozval odborníka.
Leda by přijel, poradil a vyřešil: vše zdarma.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Síla & kvalita signálu DVB-T
« Odpověď #74 kdy: 09. 12. 2015, 13:03:42 »
Důvod návštěvy ČTÚ byl nepochybně i ten, že si danou lokalitu tímto zmonitorovali, takže zase úplně marný výjezd to nebyl :)  Ale v každém případě by se lidé typu kolenovrtů už měli vzpamatovat a zvyknout si na to, že na odbornou práci musí být odborník.