Autor Téma: Nákup nové TV  (Přečteno 13391 krát)

Lukáš Bartoň

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #15 kdy: 08. 01. 2013, 19:53:34 »
vlastním TV se zabudovaným sat. tunerem a naprostá pohoda, takže na ty místní kecaly nedejte, běžte do obchodu a nechejte si ji předvést

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #16 kdy: 08. 01. 2013, 19:57:01 »
...Co se ale řeší špatně je např. editace programů přímo v televizoru, nahrávání a současné sledování jiného programu (nebo nahrávání celkově, třeba v nepřítomnosti), větší počet současně vložených přístupových karet atd.
Pozor na původní zadání :"Nepotřebuji nic nahrávat" a předpokládaný přechod od DigiTV asi ke Skylinku, kvůli HD. Čili konkrétně tyto problémy zadavatel ani nechce řešit, protože tyto vlastnosti nevyžaduje.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #17 kdy: 08. 01. 2013, 23:30:24 »
...Co se ale řeší špatně je např. editace programů přímo v televizoru, nahrávání a současné sledování jiného programu (nebo nahrávání celkově, třeba v nepřítomnosti), větší počet současně vložených přístupových karet atd.
Pozor na původní zadání :"Nepotřebuji nic nahrávat" a předpokládaný přechod od DigiTV asi ke Skylinku, kvůli HD. Čili konkrétně tyto problémy zadavatel ani nechce řešit, protože tyto vlastnosti nevyžaduje.
Škoda, že si někdo přečte 1/4 dotazovaného a pak radí, dovolím si napsat "cpe" si prostě to svoje.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #18 kdy: 09. 01. 2013, 08:33:32 »
Nováko-Pamětník: Pokud vyjmenovávám nedostatky televizoru se zabudovaným SAT tunerem (resp. ho srovnávám s externím receiverem), tak samozřejmě napíši všechny okolnosti a ne jenom určitou část proto, aby nějací trubci měli radost, že se vyhoví přání tazatele. Navíc v situaci, že tazatel třeba nechce nahrávání jenom proto, že to díky Digi dneska nemá a ani o tom nic neví, což se přechodem na jinou platformu může lehce změnit.
na hlupáky nereaguji


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #19 kdy: 09. 01. 2013, 09:07:12 »
Nováko-Pamětník: Pokud vyjmenovávám nedostatky televizoru se zabudovaným SAT tunerem (resp. ho srovnávám s externím receiverem), tak samozřejmě napíši všechny okolnosti a ne jenom určitou část proto, aby nějací trubci měli radost, že se vyhoví přání tazatele. Navíc v situaci, že tazatel třeba nechce nahrávání jenom proto, že to díky Digi dneska nemá a ani o tom nic neví, což se přechodem na jinou platformu může lehce změnit.
Nerad sklouzávám do nějakých konfrontačních tónů, ale pokud někdo dodržuje zadání tazatele, tak se hned stává trubcem, bez ohledu na význam tohoto slova? Netuším, zda je opravdu přínosem doporučovat funkce, které jsou sice pro někoho důležité, ale bez kterých se dá také dívat na televizi. Nebo snad drahý televizor automaticky změní zvyky diváka, který tvrdí, že se dívá jen na filmy stažené z netu? A každopádně mi původní zadání nepřipadá zbytečně skromné, finanční limit má jistě nějaký důvod a bez jeho překročení nejde všechny vymoženosti současného příjmu TV zkrátka realizovat.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #20 kdy: 09. 01. 2013, 09:53:15 »
Než jsem se rozhodl pro koupi nové televize,tak jsem si ujasnil co vlastně potřebuji.Četl jsem recenze a fora, protože        každý jedinec doporučuje něco jiného a pak je z toho bramboračka.V obchodě mají všechno puštěné z Bluray,takže doma čeká překvapení.


spaw

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #21 kdy: 09. 01. 2013, 10:23:01 »
Jednalo se mně o nákup TV, sat. budu řešit později.

Filmy z netu jsou většinou v kvalitě: 480p max 720p

Za cca rok si k tomu chci dokoupit x box - tam full hd využiji

Mně přijde, že si zde určití uživatelé léčí svoje mindráky...

díky za Váš čas...


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #22 kdy: 09. 01. 2013, 10:39:51 »
Jednalo se mně o nákup TV, sat. budu řešit později.

Filmy z netu jsou většinou v kvalitě: 480p max 720p

Za cca rok si k tomu chci dokoupit x box - tam full hd využiji

Mně přijde, že si zde určití uživatelé léčí svoje mindráky...

díky za Váš čas...

V té vaší cenové ralaci je už hodně modelů který mají zabudovaný DVB-S2 tuner, tak uvidíte, když vám nebude stačit, tak pak můžete koupit odděleně satelitní přijímač. Ale opakuji, že podle vašich napsaných požadavků vám stačit bude.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #23 kdy: 09. 01. 2013, 10:46:46 »
Nováko-Pamětník: Pokud vyjmenovávám nedostatky televizoru se zabudovaným SAT tunerem (resp. ho srovnávám s externím receiverem), tak samozřejmě napíši všechny okolnosti a ne jenom určitou část proto, aby nějací trubci měli radost, že se vyhoví přání tazatele. Navíc v situaci, že tazatel třeba nechce nahrávání jenom proto, že to díky Digi dneska nemá a ani o tom nic neví, což se přechodem na jinou platformu může lehce změnit.
Nerad sklouzávám do nějakých konfrontačních tónů, ale pokud někdo dodržuje zadání tazatele, tak se hned stává trubcem, bez ohledu na význam tohoto slova? Netuším, zda je opravdu přínosem doporučovat funkce, které jsou sice pro někoho důležité, ale bez kterých se dá také dívat na televizi. Nebo snad drahý televizor automaticky změní zvyky diváka, který tvrdí, že se dívá jen na filmy stažené z netu? A každopádně mi původní zadání nepřipadá zbytečně skromné, finanční limit má jistě nějaký důvod a bez jeho překročení nejde všechny vymoženosti současného příjmu TV zkrátka realizovat.
Dodržovat zadání tazatele ano, ale ne ho dodržovat striktně a odmítat cokoliv navíc. Kromě toho já pouze srovnal dva přístroje a vyjmenoval jejich klady/zápory, takže i kdyby ta jedna položka v podobě nahrávání nebyla pro tazatele důležitá, tak ty ostatní třeba ano. Navíc se podle toho ani nemusí tazatel řídit, je to jenom můj názor a každý ať si ho přebere jak chce.
Bohužel už se zase v diskuzích začíná projevovat něčí nadřazenost, že chce za každou cenu na příspěvcích těch druhých něco najít a celá diskuze se pak díky takovým jako seš ty a Novák zvrtne do žumpy  :P
na hlupáky nereaguji


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #24 kdy: 09. 01. 2013, 11:11:21 »
TKRtechnik: Už toho nech prosím.  Já si přečetl žadatele a jasně jsem uviděl, že mu bude stačit integrovaný, který vy jste hned zamítl.  Pak jste zareagoval a začal jak píšete psát "něco navíc" co jasně v příspěvku tazatele nepotřebuje, nechápu o co jiného jde?
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


kNiGHT

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #25 kdy: 09. 01. 2013, 11:32:40 »
Dobrý den,
...
TV budu sledovat ze vzdálenosti cca 3,5m, takže si myslím, že 107 cm by mohlo stačit.
Na značce TV mě nezáleží (ikdyž jsem vždy měl Samsung, monitor k PC také).

Nejčastěji sleduji přes DVD přehrávač -usb filmy stažené z internetu (protože mě ukrutně rozčilují reklamy)..., děti sledují Mini max, Já sem tam nějaký sport...
Satelit mám od Digi-TV.
Když už budu kupovat novou TV (pro příležitostné sledování), tak bych si "představoval":
HD příjem
Surfování po internetu(připojení přes wi-fi) - abych mohl zrušit PC v obýváku
Nepotřebuji nic nahrávat
Sledování filmů ve 2D

Digi TV nemá a mít nebude HD - takže zrušit?
Pořídit TV s DVB-S?, nebo koupit jen přijímač na Skylink?Parabola se dá použít z Digi TV?
U TV mám i anténu na DVB-T, má cenu zapojovat?

Cena TV by měla být v rozmezí 10-15 000,- Kč.

Děkuji za radu...

Ja osobne sem vybiral televizi podle velikosti a ceny. Nehledal sem vni specialni funkce, protoze co si budem rikat TV je hlavne na koukani. Hlavni byl pro mne dostatek HDMI konektoru. Takze se koukni treba sem http://www.alza.cz/televize/led-televize/42-107-cm/18852055.htm#f&pg=1&pn=1&po=1 a najdi si dle designu tu ktera se ti libi - vybaveni maji +- stejne. Kazdy vyrobek pres internet koupenej bude levnejsi jak v normal shopu a navic ho muzes bez udani duvodu do 14dni vratit.

+FullHD ma kazda LED TV co se aktualne prodava (HD ready nebrat - a stejne to uz maji jen levne 'neprodejne' plazmy)
+satelit (DVB-S2) jsou prachy navic a kdyz vidim ty cenove rozdily tak bych doporucil satelit mit zvlast (a to nejen kvuli lepsim funkcim)
+internet v tv je blbost, pc nenahradi a osobne me ta fce vzdy kdyz ji vidim dokaze jen nastvat (pokud te ale reklama na SMART uz davno nepresvedcila ze to je to nejlepsi co TV aktualne maji... jeto propaganda)
+to jestli ma TV tzv 'media USB' nebo ne uz musis zjistit u vybraneho modelu sam. Tento typ USB by ti na TV mel umoznit prehravani divx/mkv primo z usb pendrive nebo pripojeneho disku.

DigiTV zrusit. Neznam parametry dodavaneho zarizeni od digitv (parabola,konvertor), ale pokud ji otocis na 23,5" tak bys mel poznat ci ti to bude vyhovovat nebo je to knicemu. Osobne mam v tv zapojenou jak normal antenu (DVB-T) tak i satelitni pristroj a skylink zaklad. Obcas je pocasi hodne na draka a DVB-T se vzdy hodi pokud je dostupny signal (ze satelitu vetsinou pri hodne spatnem pocasi muzou blbnout HD, ale i SD kanaly).
« Poslední změna: 09. 01. 2013, 13:40:55 od kNiGHT »


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #26 kdy: 09. 01. 2013, 11:39:11 »
TKRtechnik: Už toho nech prosím.  Já si přečetl žadatele a jasně jsem uviděl, že mu bude stačit integrovaný, který vy jste hned zamítl.  Pak jste zareagoval a začal jak píšete psát "něco navíc" co jasně v příspěvku tazatele nepotřebuje, nechápu o co jiného jde?
Nechej toho akorát ty a nevyvolávej neustále nějaké konfrontace jenom proto, že máš na věc jiný názor. Já tvoje duchaplné rady jiným uživatelům taky nekomentuji, byť si o nich myslím svoje. Prostě každý tady může napsat na věc svoje stanovisko a není potřeba, aby k tomu někdo další začal dělat oponenturu. A když s tím máš nějaký osobní problém, tak to zkrátka nečti!
na hlupáky nereaguji


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #27 kdy: 09. 01. 2013, 11:45:44 »
TKRtechnik: Už toho nech prosím.  Já si přečetl žadatele a jasně jsem uviděl, že mu bude stačit integrovaný, který vy jste hned zamítl.  Pak jste zareagoval a začal jak píšete psát "něco navíc" co jasně v příspěvku tazatele nepotřebuje, nechápu o co jiného jde?
Nechej toho akorát ty a nevyvolávej neustále nějaké konfrontace jenom proto, že máš na věc jiný názor. Já tvoje duchaplné rady jiným uživatelům taky nekomentuji, byť si o nich myslím svoje. Prostě každý tady může napsat na věc svoje stanovisko a není potřeba, aby k tomu někdo další začal dělat oponenturu. A když s tím máš nějaký osobní problém, tak to zkrátka nečti!

Každý si na to udělá obrázek sám, já Tě nikdy v příspěvku neoznačoval jako ty mě a někoho ostatního!  Až to bude bez tohohle, pak si to číst nebudu.
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #28 kdy: 09. 01. 2013, 12:02:05 »
.
na hlupáky nereaguji


petrkl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup nové TV
« Odpověď #29 kdy: 09. 01. 2013, 23:18:36 »
Jen se zeptám na co potřebuješ dostatek HDMI konektorů?