Autor Téma: "Technické parametry" antén.  (Přečteno 20027 krát)

Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #15 kdy: 08. 01. 2013, 18:34:54 »
Nízkošumový zesilovač odolný proti povětrnostním vlivům.  :D :D :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #16 kdy: 08. 01. 2013, 18:56:44 »
Teď si ale uvědomte že většině lidí žádné specifické vlastnosti antén nic neřeknou, zvlášť když je podle nich nedokážete porovnat ani vy (odborníci). Lidi potřebují nějaké parametry podle čeho se mají orientovat a hlavně srovnat a vybrat.
Pokud je někde na anténě uvedeno např toto:
Anténa je vhodná pro příjem DVB-T - zřejmě to nikoho pobuřovat nebude a svůj účel to splní.
Většina prodejců o anténách neví zhola nic, tak ani neporadí, naopak se snaží zboží prodat proto si vymýšlí slova,  reklamní fráze, které jsou lidem blíž a pochopí je i důchodce z vysočiny :-)
Ano, ale běžní lidé si také s porouchaným autem (nebo na prohlídku) zajedou do servisu, místo toho, aby v obchodě s náhradními díly požadovali zapalovací svíčky "Škoda auto ready, s dojezdem 30 tis km." .


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #17 kdy: 08. 01. 2013, 19:40:45 »
Fotka onoho anténního zázraku opravdu vznikla v Datartu na pražském Chodově. S neoficiálním svolením místního "podavače" jsem tajně krabici vyfotil, proto pochopitelně bez blesku.  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #18 kdy: 08. 01. 2013, 22:14:02 »
Pánové. Naše pobavení nad těmito "zázraky techniky" má ovšem už svoji dávnou historii. Mám v čerstvé paměti dobu, kdy do obchodu chodili zákazníci a žádali televizory s digitální obrazovkou a satelit s dabingem. Když jsem jim opáčil, že nic takového neexistuje, byl jsem přesvědčován, že soused to má, takže oni to chtějí taky!!! Lidí prostě chtějí být klamáni a ohlupováni. Přejme jim tuto radost. Já už se dávno nesnažím lidem něco vymlouvat. Když za mnou přišel zákazník, že chce modrou barvu do obrazovky, tak jsem ho poslal do prodejny Barvy Laky. Když přišel zákazník, že potřebuje kabel na propojení videopřehrávače s televizí, kdy na jedné straně budou dva Cinche a na druhé straně jeden IEC, tak jsem mu ho vyrobil. Neřeším a nerozmlouvám. Zákazník je ten, kdo má peníze.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #19 kdy: 08. 01. 2013, 23:40:46 »
Ta barva do televize, to se opravdu stalo a byl jsem u toho. Zákazník přišel k nám do opravny, vzal si diskrétně dispečerku z příjmu a výdeje zakázek bokem a pravil, že má v televizi slabé barvy. Že sice ví, že náhradní díly neprodáváme, ale že si vzal s sebou plechovky, jestli bychom neudělali výjimku a trochu barev mu neprodali. Do televize si je prý doleje sám. Bohužel narazil na dispečerku, která se ráda smála. Její výbuch smíchu ho dost vyděsil. A to není latina. Takových příběhů jsem zažil, že by to vydalo možná i na knížku.
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #20 kdy: 18. 02. 2013, 16:59:09 »
Nedávno jsem se díval v obchodě na velké obyčejné síto tzv PL a už na první pohled mě zaujal  reflektor že ty drátky jsou různě od sebe.Po změření metrem skutečně každý drát byl od sebe jinou délkou.A to se nejednalo o milimetry ale až o centimetr.A celkově byla anténa menší než byli antény v 90letech kdy navíc dipoly byli tenkrát plný a ne dutý jako teď.A výrobce nebyl vůbec neznámý.Byl to EMOS!Když to zhrnu tak někteří výrobci prostě nevyrábí antény ale parodie na antény.Vzhůru za honbou za co nejlevnější cenu s mizernou kvalitou.Staré PL antény jsou mnohem kvalitnější než ty současné. :(


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #21 kdy: 18. 02. 2013, 17:06:19 »
Nedávno jsem se díval v obchodě na velké obyčejné síto tzv PL a už na první pohled mě zaujal  reflektor že ty drátky jsou různě od sebe.Po změření metrem skutečně každý drát byl od sebe jinou délkou.A to se nejednalo o milimetry ale až o centimetr.A celkově byla anténa menší než byli antény v 90letech kdy navíc dipoly byli tenkrát plný a ne dutý jako teď.A výrobce nebyl vůbec neznámý.Byl to EMOS!Když to zhrnu tak někteří výrobci prostě nevyrábí antény ale parodie na antény.Vzhůru za honbou za co nejlevnější cenu s mizernou kvalitou.Staré PL antény jsou mnohem kvalitnější než ty současné. :(
Má to smysl se polským sítem vůbec zabývat?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #22 kdy: 18. 02. 2013, 17:08:02 »
Dokud se bude prodávat tak určitě ano.


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #23 kdy: 18. 02. 2013, 17:09:26 »
Dokud se bude prodávat tak určitě ano.
Kdybych se měl zabývat každým nesmyslem na trhu, který SE PRODÁVÁ...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Dj.Energy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #24 kdy: 18. 02. 2013, 17:11:33 »
Polský síto ještě alespoň trochu vypadá jako "anténa" ale co takhle ty "výkonný" placatý pokojovky nabízené v elektrách? To je teprve parodie   :D :D
Nedávno jsem se díval v obchodě na velké obyčejné síto tzv PL a už na první pohled mě zaujal  reflektor že ty drátky jsou různě od sebe.Po změření metrem skutečně každý drát byl od sebe jinou délkou.A to se nejednalo o milimetry ale až o centimetr.A celkově byla anténa menší než byli antény v 90letech kdy navíc dipoly byli tenkrát plný a ne dutý jako teď.A výrobce nebyl vůbec neznámý.Byl to EMOS!Když to zhrnu tak někteří výrobci prostě nevyrábí antény ale parodie na antény.Vzhůru za honbou za co nejlevnější cenu s mizernou kvalitou.Staré PL antény jsou mnohem kvalitnější než ty současné. :(


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #25 kdy: 18. 02. 2013, 17:15:01 »
Polský síto ještě alespoň trochu vypadá jako "anténa" ale co takhle ty "výkonný" placatý pokojovky nabízené v elektrách? To je teprve parodie   :D :D
Nedávno jsem se díval v obchodě na velké obyčejné síto tzv PL a už na první pohled mě zaujal  reflektor že ty drátky jsou různě od sebe.Po změření metrem skutečně každý drát byl od sebe jinou délkou.A to se nejednalo o milimetry ale až o centimetr.A celkově byla anténa menší než byli antény v 90letech kdy navíc dipoly byli tenkrát plný a ne dutý jako teď.A výrobce nebyl vůbec neznámý.Byl to EMOS!Když to zhrnu tak někteří výrobci prostě nevyrábí antény ale parodie na antény.Vzhůru za honbou za co nejlevnější cenu s mizernou kvalitou.Staré PL antény jsou mnohem kvalitnější než ty současné. :(
To je bohužel spíš tragédie.  :'( :'(
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #26 kdy: 18. 02. 2013, 17:26:40 »
Ty nesmysly zalitý v plastu snad ani žádný dipol nemá,je to vyhnaný jen zesilovačem šílenýho výkonu.


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #27 kdy: 19. 02. 2013, 00:19:48 »
O těch nesmyslech..se tu ani nebavme..!
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Vladimír Kabátník

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #28 kdy: 19. 02. 2013, 10:43:23 »
  Tv příjmem  a anténami se zabývám již cca 50 let.Dříve jsme vyráběli antény amatérsky,dnes se to nevyplatí.Můj známý bayl vyučený pokrývač,ale jeho amatérské antény podle M.Českého byly víc než dobré.V Liberci přijímal vysílač Ochsenkopf téměř denně.Předzesilovače jsme vozili z NDR.Obecně ale platí,že v dobrých podmínkách bez odrazů signálu je možno přijímat i na "hrábě".Jinak je vždy dobrá směrová venkovní anténa z běžné nabídky.Antény s předzesilovačem nedoporučuji kupovat,do některých podmínek se nehodí (na př.Liberec se silným signálem místního vysílače).Některé předzesilovače vyloženě zlobí,kmitají a jsou zdrojem rušení.Lidem z Liberce rád poradím a pomohu,zejména důchodcům a samozřejmě zadarmo.Z dřívějšího příjmu NDR mám ještě parabolickou síťovou anténu se zpětným příjmem o průměru asi 2 m a nikdo ji nechce ani zadarmo.Pozor na některé polské anteny chodící pouze do kanálu 55.Kdo ji koupil,mudí zkrátit direktory min o 5 mm.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"Technické parametry" antén.
« Odpověď #29 kdy: 19. 02. 2013, 10:49:46 »
Ty nesmysly zalitý v plastu snad ani žádný dipol nemá,je to vyhnaný jen zesilovačem šílenýho výkonu.

Není pokojovka, jako pokojovka. Mám možnost porovnat schopnosti SENCOR SDA-100 a TECHNISAT DigiTenne TT1 a je to diametrální rozdíl. Mobil je ale zabiják u obou. Chytám na to mux4 z vysílače Rakovník - Louštín na 58 km. Občas kostičkuje, ale lepší než nic. STA je bohužel primárně dělána na SAT a pro DVB-T je jen síto směr Praha s širokopásmovým zesilovačem.

DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE