Autor Téma: Sloučení antén  (Přečteno 21093 krát)

Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení antén
« Odpověď #30 kdy: 08. 01. 2013, 11:35:43 »
Ještě to chce dát jednu horizontálně a jednu vertikálně, aby se doplnovaly ještě více...  ;D
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


88harry

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení antén
« Odpověď #31 kdy: 08. 01. 2013, 11:42:10 »
Ještě to chce dát jednu horizontálně a jednu vertikálně, aby se doplnovaly ještě více...  ;D
Třeba až časem...


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení antén
« Odpověď #32 kdy: 08. 01. 2013, 14:57:18 »
Myslím, že by to chtělo doplit o samostatnou skupinu dotazů "Pat a Mat radí" a sem přemisťovat všechny obdobné dotazy. A je to!


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení antén
« Odpověď #33 kdy: 08. 01. 2013, 16:36:32 »
Zdravím na fóru.Tak jsem dnes propojil své dvě antény tak,jak jsem se Vás tu ptal,bude-li to fungovat.
Tj.dvě antény-horiz.plzeňské síto,vertik.pásmová (domácí výroba),každá jede na polský zesák a je otočená jiným směrem,
dva svody,sloučení až za TV obyčejným slučovačem,pak teprve napájecí výhybka.
A výsledek?Chytám vše,co jsem chtěl!Dokonce bych si dovolil tvrdit,že se antény snad nějak doplňují a vzájemně si signál ještě zesilují.Při zapojení obou antén je signál silnější,než když jedu na jednu.A platí to oběma směry.
Luboš měl pravdu.
Nebo snad (otázka pro profi anténáře) nějaký paranormální jev?  ;)
To si dovoluješ hodně, vzhledem k tomu, že o tom nevíš vůbec nic a ani netušíš co se s tím signálem děje :D Ale asi ti to dělá dobře, prohlašovat takové nesmysly, tak ti ten pocit nebudu brát :D O perpetum debile slyšels?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení antén
« Odpověď #34 kdy: 08. 01. 2013, 16:38:48 »
Tak vidíte,jak jednoduché ale jak učinné.Přeji vám at vám to hraje bez promlémů.Není nutný neustále dělat všechno složitě a dráž když není potřeba.
No jo no, ono historií jsou potvrzeny dvě pravdy: "štěstí (občas) sedne i na vola" a "i blbí mají štěstí" :) Ale hádat se s někým, kdo je přesvědčen jak něco dělá správně, je vyhozená energie.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Sloučení antén
« Odpověď #35 kdy: 08. 01. 2013, 17:37:42 »
...,sloučení až za TV obyčejným slučovačem,pak teprve napájecí výhybka.
A výsledek?Chytám vše,co jsem chtěl!Dokonce bych si dovolil tvrdit,že se antény snad nějak doplňují a vzájemně
si signál ještě zesilují.Při zapojení obou antén je signál silnější,než když jedu na jednu.A platí to oběma směry...
Výroky p. Pařízka - HADR.  ;D



Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Sloučení antén
« Odpověď #36 kdy: 08. 01. 2013, 19:24:31 »
...,sloučení až za TV obyčejným slučovačem,pak teprve napájecí výhybka.
A výsledek?Chytám vše,co jsem chtěl!Dokonce bych si dovolil tvrdit,že se antény snad nějak doplňují a vzájemně
si signál ještě zesilují.Při zapojení obou antén je signál silnější,než když jedu na jednu.A platí to oběma směry...
Výroky p. Pařízka - HADR.  ;D

No nevím, ale laik, který tvrdí nesmysly a hraje si s tím doma je ještě celkem neškodný (ač se své "zázraky" snaží šířit na webu), zato u provozovatele vysílací sítě, který dostane k užívání národní bohatství (kmitočty) a pak není schopen tu síť rozumně nastavit, tvrdí technické nesmysly a přitom smaží do éteru kilowatty výkonu, je totální neznalost a prohlašování blbostí celkem zásadní problém...
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Sloučení antén
« Odpověď #37 kdy: 08. 01. 2013, 20:23:01 »
To je samozřejmě pravda. Srovnávat se to nedá. Každopádně naposledy jsem se takto pobavil právě v době slavných výroků p. Pařízka, takže se mi to dnes jaksi připomnělo.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení antén
« Odpověď #38 kdy: 08. 01. 2013, 21:50:06 »
To, že je signál po zapojení obou antén silnější, to bych dokázal pochopit. 30dB šumu udělá na bargrafu hodně. Jenže autor tohoto bastlu se vůbec nezmiňuje o tom jak vypadá údaj o kvalitě signálů. Myslím si, že je to jen otázka změny počasí a vodivosti terénu. Pak dojde na slova těch, kteří od začátku tvrdí, že je potřeba to dělat pořádně. Digitál opravdu snese hodně, ale tohle už je síla!