Autor Téma: Domovní zesilovač Ikusi NBS-824  (Přečteno 24972 krát)

HonzaCr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #45 kdy: 05. 01. 2013, 17:16:50 »
Bohužel je to pravda,
tazatel raději místo toho aby obětoval pár stovek nakoupí haldu antén, zesilovačů a dalších prvků a vydává se metodou pokus-omyl. Pak třeba sbírá informace na fórech a diví se, když mu nemá kdo a co poradit. Samozřejmě ten, kdo má v brandži přehled se do takových neseriózních rádoby doporučení a nápadů pouštět nebude.
 

   Správně, toto můj sen, zatím pro mě ale žádný anténář za pár stovek nehnul prstem. Tedy mě při  metodě pokus omyl vychází návratnost už při úspěšnosti pokusu 20%.   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #46 kdy: 05. 01. 2013, 17:27:21 »
Bohužel je to pravda,
tazatel raději místo toho aby obětoval pár stovek nakoupí haldu antén, zesilovačů a dalších prvků a vydává se metodou pokus-omyl. Pak třeba sbírá informace na fórech a diví se, když mu nemá kdo a co poradit. Samozřejmě ten, kdo má v brandži přehled se do takových neseriózních rádoby doporučení a nápadů pouštět nebude.
 

   Správně, toto můj sen, zatím pro mě ale žádný anténář za pár stovek nehnul prstem. Tedy mě při  metodě pokus omyl vychází návratnost už při úspěšnosti pokusu 20%.   
Podle jakého vzorce, to by mě opravdu zajímalo. A jak byste definoval úspěšnost pokusu 20%? Já myslel, že pokus je buď úspěšný nebo neúspěšný. Zřejmě se mám ještě hodně co učit.
« Poslední změna: 05. 01. 2013, 17:28:57 od Daniel Kulhánek »
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #47 kdy: 05. 01. 2013, 17:29:53 »
Ty procenta si vycucal z bargrafu na obrazovce v menu "síla signálu".... ;D


HonzaCr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #48 kdy: 05. 01. 2013, 19:05:58 »
Ty procenta si vycucal z bargrafu na obrazovce v menu "síla signálu".... ;D

Vzorec:

((cena předraženého krámu)/(cena požadovaná odborníkem)) * 100


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #49 kdy: 05. 01. 2013, 19:12:35 »
Ty procenta si vycucal z bargrafu na obrazovce v menu "síla signálu".... ;D

Vzorec:

((cena předraženého krámu)/(cena požadovaná odborníkem)) * 100
Jo tak tohle je ten vzorec návratnosti, který jsem všude marně hledal.
Díky moc. Bude se hodit.  ;) ;) ;)
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #50 kdy: 08. 01. 2013, 13:56:09 »
Tato diskuse se už podle 1. příspěvku musela nutně zvrhnout tímto směrem. Zaujala mě jedna myšlenka: "každý má dělat to, čemu rozumí - a naopak nedělat to, čemu nerozumí", to by ale přišla polovina lidí o práci... :), včetně tohoto oboru bohužel. 

Nikdo nezpochybňuje důležitost měření, ale v kolika situacích je dnes opravdu klíčové jej použít?

Někdo zmiňoval, že na internetu umí radit každé jelito, co tomu houby rozumí. A to si nikdo nevšiml, že to tak chodí i v reálném světě? V tom lepším servisu vám řeknou "zkuste tohhle, když to nepomůže zkusíme něco jiného a když tak k vám pošleme technika". V tom horším vám "jejich první pokus" nebudou chtít ani vyměnit. Nikde jsem nezažil, že by chtěli dělat nový systém. Ví, že většině případů je to zbytečné a posílat tam člověka s měřákem jen tak? Finančně nepřijatelné, protože montáží satelitů vydělá víc. Jaký je pak v takových radách rozdíl? Pokud někdo nechce poradit, at neradí, pokud chce jen varovat, ať napíše důsledky, ale pokud někdo chce lidi "odrazovat od jelit" a "vychovávat" tím, že je bude odkazovat na firmy, tak to mi příjde jako plýtvání časem.


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #51 kdy: 08. 01. 2013, 14:07:31 »
Doba, kdy odbornou práci dělal každý trouba jenom proto, že měl někde konexe (nebo dokonce rudou knížku v kapse), je už naštěstí na ústupu a začíná se prosazovat to, že neschopní jsou "odejiti". Samozřejmě občas se někdo někde najde, že si např. otevře živnost, které nerozumí a začne podnikat, ale to většinou nemá dlouhého trvání. U antén je to stejné a poslední experiment angažovat na montáže každého kolemjdoucího zkusila firma Digi a výsledek byl naprosto žalostný. Jak pro zákazníka, tak pro ně samotné.
na hlupáky nereaguji


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #52 kdy: 08. 01. 2013, 14:29:48 »
Já měl spíš na mysli to, že kvalifikovaná pracovní síla není dostupná resp. zaplatitelná ani zde ani jinde, tak se často berou "cvičené opice", které se naučí jednu věc a tu pak umí, ale jakákoli improvizace je naprostá tragédie. Na druhou stranu na obranu zaměstnanců, firmy občas kladou takové časové nároky, že není možné aby práci provedli kvalitně. Toto je taky jeden z důvodů proč se lidé snaží dělat maximum sami. Začarovaný kruh napříč obory.


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #53 kdy: 08. 01. 2013, 14:53:45 »
Nemůžu samozřejmě mluvit za všechny obory, ale třeba u kabelovky se na skutečně odbornou práci nikdy nevezme nějaké dřevo (to může max. mlátit lišty na chodbách), ale odborník a zaplatit ho prostě firma musí. Stejně jako v IT, kde jsou odborníci taky placeni královsky a firmy prostě musí peníze na jejich platy najít.
na hlupáky nereaguji


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #54 kdy: 08. 01. 2013, 15:21:41 »
Za IT konktétně můžu mluvit já a možná byste se divil, kdo všechno zde pracuje :), odborníky bych je ale skutečně nenazýval, nehledě na to jaký kdo vystudoval titul. Kvalitních lidí je tak málo, že se jde s úrovní níž a níž...


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #55 kdy: 08. 01. 2013, 15:53:52 »
Pracovat v IT může samozřejmě kdokoliv, ale je-li firma (zaměstnavatel) rozumná, tak se lempla rychle zbaví. A na titulu pochopitelně taky nezáleží, resp. na toto si hrají akorát ve státní správě, kde se kariérní postup dělá dle předpon a přípon před a za jménem a nikoliv podle schopností (a taky to pak tak vypadá  :P ).
na hlupáky nereaguji


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #56 kdy: 24. 02. 2013, 18:08:41 »
Tak pánové,
Jsem tu sice po velice dlouhé době ale přišel jsem vám říct jak jsem dopadl. Zesilovač Ikusi o kterém byla řeč jsem si zakoupil :) Nejen že zmizely ztráty v rozvodech tj. jak sem říkal slabá síla signálu (pro rýpaly překousněte to) ale dokonce chytám i MUX1 s Opole - Chrzelice na 46 kanále :D... dále se mi zlepšily i analogové programy chytnu jich 8 koukat se dá na 4 :) jinak kvalita u tohoto MUXu mi telka ukazuje 25% tudíž je to koukatelné tak vidíte a zvládl sem to i bez technika  ;):D


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #57 kdy: 24. 02. 2013, 18:22:03 »
Pro pana Petra, já neutíkám, ale pouze nevyhledávám konflikty, nemám zapotřebí řešit něco co sem vůbec nepatří. Jsem ale přesvědčen o tom, že na tom co jste psal níže něco je  ;)
HonzaCr moc děkuji za reakci, z které konečně mohu něco kvalitního usoudit a že si dal se vším práci  ;) Po dlouhém promýšlení nad věcí si nakonec zesilovač pořídím. A aby vaše práce nepřišla vniveč, jakmile ho budu mít namontovaný, tak dám zpětné info o tom, jak jsem pořídil a to i v případě neúspěchu! Osobně si ale myslím, že vše bude OK  :)
Fakt by mne zajímalo, jaké vstupní veličiny mělo to promýšlení... anebo radši ne :)
Fascinující bude, až to nějakou souhrou neovlivnitelných šťastných náhod bude hrát a pan Tony nám sem dojde vytřít zrak, jak to zvládl :) Hodně úspěchů!
Stalo se...
Máme vytřeno.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #58 kdy: 24. 02. 2013, 18:55:46 »
Tak pánové,
Jsem tu sice po velice dlouhé době ale přišel jsem vám říct jak jsem dopadl. Zesilovač Ikusi o kterém byla řeč jsem si zakoupil :) Nejen že zmizely ztráty v rozvodech tj. jak sem říkal slabá síla signálu (pro rýpaly překousněte to) ale dokonce chytám i MUX1 s Opole - Chrzelice na 46 kanále :D... dále se mi zlepšily i analogové programy chytnu jich 8 koukat se dá na 4 :) jinak kvalita u tohoto MUXu mi telka ukazuje 25% tudíž je to koukatelné tak vidíte a zvládl sem to i bez technika  ;):D
něco hotového koupit, připojit a ono to jaksi jede, nevím proč a jak, tomu říkám "něco zvládnout"! :-D Fakt nejvyšší zásluhy! A navíc ještě i víte PROČ, to je to nejcennější! Anebo ne? 8)


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #59 kdy: 26. 02. 2013, 07:55:36 »
Tak pánové,
Jsem tu sice po velice dlouhé době ale přišel jsem vám říct jak jsem dopadl. Zesilovač Ikusi o kterém byla řeč jsem si zakoupil :) Nejen že zmizely ztráty v rozvodech tj. jak sem říkal slabá síla signálu (pro rýpaly překousněte to) ale dokonce chytám i MUX1 s Opole - Chrzelice na 46 kanále :D... dále se mi zlepšily i analogové programy chytnu jich 8 koukat se dá na 4 :) jinak kvalita u tohoto MUXu mi telka ukazuje 25% tudíž je to koukatelné tak vidíte a zvládl sem to i bez technika  ;):D

Vše marno, Tony. Vyvalil jsi 3 tisíce Kč za zesilovač,který asi není špatný, ale v praxi by tak byl schopen zásobit signálem (při jeho správném nastavení) 2 domy po 40 bytech. A Tobě se povedlo s bídou si pomoct s jednou televizí. Navíc, zesilovač má docela solidní elektrický příkon (asi 11W), takže počítej, že tě jeho provoz bude stát nejméně dalších 500Kč/ročně. Kdyby sis pozval odborníka, provedl by měření, možná - by ti dodal zesilovač (tak do 500Kč) a za ty dvě hoďky práce  a měření bys určitě nedal dohromady víc jak 2kKč . Takže ve výsledku bys měl vyrovnanější úrovně a ušetřil bys 1000Kč hned a 450Kč/každý rok za provoz. Přijď zas, chytráku :P