Autor Téma: Domovní zesilovač Ikusi NBS-824  (Přečteno 24964 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #30 kdy: 04. 01. 2013, 09:18:28 »
Tak přesně tato anténa mne občas skutečně pobaví. Je to totiž příslušenství možná 30 let staré plastové věže INTERSOUND PP-900RM, která mne ještě občas zásobuje muzikou z FM na jednom místě mého pracoviště.  :)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #31 kdy: 04. 01. 2013, 10:49:43 »
Je to jako hrách házet na stěnu. Další amatér si koupí předražený krám a dá vydělat nějakým Španělům, českému překupníkovi, ale trochu poplatit českému živnostníkovi, to ani náhodou.  :(

Chtěl jste říct poplatit českému živnostníkovi za instalaci a pak jistému luxemburskému providerovi za provoz? Protože tak to u nás většinou končí. :) A kdo nechce takhle skončit, hledá rady kde se dá, bohužel tady je asi na špatném místě.

Zajímavé, že v informatice, grafice, elektřině, rádiové technice, řídicích systémech i dalších na knowhow náročnějších oborech to jde...  Tam taky nikdo nezná přesné aktuální podmínky a nastavení u tazatele, což je zde hlavní výmluva.  Možná kdyby se snížila míra fixace na "modly" měřicí přístroje a začalo se místo toho víc přemýšlet vlastní hlavou byly by zdejší diskuse plodnější. Ale to by zdejší osazenstvo muselo asi chtít. V opačném případě je asi skutečně jednodužší toto forum zavřít a nahradit jej seznamem antenářů pro jednotlivé regiony.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #32 kdy: 04. 01. 2013, 11:36:21 »
Zajímavé, že v informatice, grafice, elektřině, rádiové technice, řídicích systémech i dalších na knowhow náročnějších oborech to jde...  Tam taky nikdo nezná přesné aktuální podmínky a nastavení u tazatele, což je zde hlavní výmluva. 
Nemyslím si, že jde o výmluvu. Každý mě povědomý obor, který je náročný na know-how, pracuje na schématu:  pečlivá analýza problému → zodpovědná syntéza řešení. My technici máme velkou výhodu v tom, že jsme si vynalezli spoustu technických udělátek, která nám v analýze pomáhají. Sem určitě patří i měřící přístroje (a ten kdo je umí používat, nejen zapnout, zírat na displej a okecávat), dále pak metody (s hlubokými kořeny ve vzdělání a rozkošacené širokými zkušenostmi).
O co složitější to má třeba kultura, umění (i užité), kde "udělátka" nemají a musí se spolehnout jen na vnímání.
Ale je zvířeckost dělat z techniky umění, založené jen na subjektivním vnímání, selském rozumu, přenosu roků zkušeností do jedné věty (nejčastěji: „je to šrot“, „je to shit“), ignoraci a odmítání analýzy a měření.
Takto prostě svět nefunguje. O tom jsem přesvědčen.

Pozn: je mi smutno, jak často ten poslední zmiňovaný jev vidím tady. Chybovat je lidské, s tím jsem smířen. Ale opakovat chyby, to je hloupost. A osočovat ty, kdo na chyby poukážou, to už je drzost.
« Poslední změna: 04. 01. 2013, 11:43:23 od Petr Svoboda »


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #33 kdy: 04. 01. 2013, 12:42:02 »
Je to jako hrách házet na stěnu. Další amatér si koupí předražený krám a dá vydělat nějakým Španělům, českému překupníkovi, ale trochu poplatit českému živnostníkovi, to ani náhodou.  :(

Chtěl jste říct poplatit českému živnostníkovi za instalaci a pak jistému luxemburskému providerovi za provoz? Protože tak to u nás většinou končí. :) A kdo nechce takhle skončit, hledá rady kde se dá, bohužel tady je asi na špatném místě.

Zajímavé, že v informatice, grafice, elektřině, rádiové technice, řídicích systémech i dalších na knowhow náročnějších oborech to jde...  Tam taky nikdo nezná přesné aktuální podmínky a nastavení u tazatele, což je zde hlavní výmluva.  Možná kdyby se snížila míra fixace na "modly" měřicí přístroje a začalo se místo toho víc přemýšlet vlastní hlavou byly by zdejší diskuse plodnější. Ale to by zdejší osazenstvo muselo asi chtít. V opačném případě je asi skutečně jednodužší toto forum zavřít a nahradit jej seznamem antenářů pro jednotlivé regiony.
Pokud živnostník odvede práci, tak za ni logicky dostane zaplaceno (možná ty sám děláš zadarmo, ale to je asi extrém ;D ). Stejně jako poskytovatel satelitní služby, který nabízí programy (obvykle i ty, které nikde jinde zadarmo nejsou, třeba Retro Music Television).

V žádném jiném oboru, než bůhvíproč v anténách, to nejde. Kdo si dneska na základě nějakých webových rad jde koupit třeba diagnostiku do auta nebo vyvažovačku na kola a začne cosi svépomocně bastlit? Nikdo a každý jede do servisu. Kolik lidí si doma opravuje televizory jenom podle toho, co se kde dočte na internetu a bez jakýchkoliv znalostí? Nanejvýš nějaký jedinec, který ten televizor stejně plánoval vyhodit a už mu nesejde na výsledku jeho snažení. Prostě tak to je, každý má dělat to, čemu rozumí - a naopak nedělat to, čemu nerozumí.
na hlupáky nereaguji


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #34 kdy: 04. 01. 2013, 12:51:17 »
   Chtěl jsem si nechat na Vrbensku změřit signál od anténářů, české programy mi jedou, chtěl jsem si nechat proměřit možnost příjmu polských multiplexů, mezitím si ty anténáře pozval soused, kterému se moc snažili nic nenaměřit a vnutit mu satelit a podařilo se, vnutili mu satelit. Na DIGIZONE v databázi firem má tato firma hodnocení 5, další firma z okresu Bruntál má  hodnocení 4,5. V okrese Šumperk je odkud je Tony je situace podobná. Na Karvinsku mám s anténáři podobné zkušenosti jako uživatel dawis.

Jinak zesilovač bude pravděpodobně fungovat s uvedenou anténou, ale nelze zajistit 100% úspěch.  Výrobce uvádí, že zesilovač v dipólu antény má automatickou regulaci zesílení, takže když je  na anténě jeden silný signál tak je zesílení omezeno tak aby nedošlo k přebuzení zesilovače, to se může projevit slabším signálem jiných frekvencí takže slabý signál 3.MUXu může být způsoben tímto a ne útlumem na vedení. To by se dalo možná amatérsky odzkoušet natáčením antény a sledování úrovně signálu na jednotlivých frekvencích, případně s anténou bez zesilovače.  Tento zesilovač je relativně drahý, takže v případě neúspěchu to může člověka mrzet. Na trhu jsou se dají koupit zesilovače za poloviční cenu (Alcad, Terra), případně za čtvrtinovou cenu (IVO, TEROZ). Ikusi dělá i zesilovače k anténě na stožár v krabičce, případně v sadě se zdrojem, ale nevím jak to je s dostupností. Uvažuji, že bych si koupil nějaký zesilovač s minimálně dvěmi UHF regulovatelnýmii vstupy. Případně, že máte obchodního ducha, můžete ho dále prodat (Aukro ?).   Jinak uvedený zesilovač má dva UHF vstupy které lze regulovat, takže by se dala pořídit další levnější anténa pro příjem českých multiplexů a pokoušet se to nějak vyladit.  Tady se taky rozchází údaje výrobce a českého obchodu, výrobce uvádí že napájení anténího zesilovače je vyvedeno na obou UHF vstupech, český obchod uvádí, že napájení anténního vysílače je jenom na UHF2 vstupu. Cenové relace anténářských firem: mému otci namontovala firma na Karvinsku dvě antény Matel + domovní zesilovač IVO za cenu několikanásobně vyšší než je cena zesilovače IKUSI NBS-824 (stožár a kabely byly použity z předchozího řešení) . Ve Vrbně mi byla naznačena podobná cena s podobnými komponenty. Pri dotazu na jiné komponenty mi bylo naznačeno, že bych to nezaplatil a byl mi nabídnut satelit.
Takže prostor pro lidovou tvořivost je tu poměrně velký,  člověk  jen musí zvážit míru rizika a rozhodnout se pro jednu z těchto cest.
Žádný rozumný anténář nebude zákazníkovi realizovat něco, kde se dají očekávat problémy a každý rozumný zákazník taky chápe, že než nějaké anténní monstrum s nejistým výsledkem a výpadky, tak je lepší satelit.

Cenové relace anténářských firem jsou takové, jaké jsou zákazníci ochotni platit a každý anténář před započetím prací předloží Smlouvu o dílo s jasně danou cenou (pokud ne, tak ho hned odmítnout) a je jenom na zákazníkovi, jestli na to přistoupí nebo ne. Stejně jako u každé jiné služby - přijde ke mně malíř, řekne rozsah prací a cenu a já se sám rozhodnu, jestli ano a vymaluje to profík, kterému to bude trvat chvilku nebo jestli se budu s tím malováním mordovat sám, jenom abych ušetřil pár stovek a zabil tím celý víkend a byl akorát nas*anej, když to pak opadá  ::)
na hlupáky nereaguji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #35 kdy: 04. 01. 2013, 14:21:24 »
   Chtěl jsem si nechat na Vrbensku změřit signál od anténářů, české programy mi jedou, chtěl jsem si nechat proměřit možnost příjmu polských multiplexů, mezitím si ty anténáře pozval soused, kterému se moc snažili nic nenaměřit a vnutit mu satelit a podařilo se, vnutili mu satelit. Na DIGIZONE v databázi firem má tato firma hodnocení 5, další firma z okresu Bruntál má  hodnocení 4,5. V okrese Šumperk je odkud je Tony je situace podobná. Na Karvinsku mám s anténáři podobné zkušenosti jako uživatel dawis.

Jinak zesilovač bude pravděpodobně fungovat s uvedenou anténou, ale nelze zajistit 100% úspěch.  Výrobce uvádí, že zesilovač v dipólu antény má automatickou regulaci zesílení, takže když je  na anténě jeden silný signál tak je zesílení omezeno tak aby nedošlo k přebuzení zesilovače, to se může projevit slabším signálem jiných frekvencí takže slabý signál 3.MUXu může být způsoben tímto a ne útlumem na vedení. To by se dalo možná amatérsky odzkoušet natáčením antény a sledování úrovně signálu na jednotlivých frekvencích, případně s anténou bez zesilovače.  Tento zesilovač je relativně drahý, takže v případě neúspěchu to může člověka mrzet. Na trhu jsou se dají koupit zesilovače za poloviční cenu (Alcad, Terra), případně za čtvrtinovou cenu (IVO, TEROZ). Ikusi dělá i zesilovače k anténě na stožár v krabičce, případně v sadě se zdrojem, ale nevím jak to je s dostupností. Uvažuji, že bych si koupil nějaký zesilovač s minimálně dvěmi UHF regulovatelnýmii vstupy. Případně, že máte obchodního ducha, můžete ho dále prodat (Aukro ?).   Jinak uvedený zesilovač má dva UHF vstupy které lze regulovat, takže by se dala pořídit další levnější anténa pro příjem českých multiplexů a pokoušet se to nějak vyladit.  Tady se taky rozchází údaje výrobce a českého obchodu, výrobce uvádí že napájení anténího zesilovače je vyvedeno na obou UHF vstupech, český obchod uvádí, že napájení anténního vysílače je jenom na UHF2 vstupu. Cenové relace anténářských firem: mému otci namontovala firma na Karvinsku dvě antény Matel + domovní zesilovač IVO za cenu několikanásobně vyšší než je cena zesilovače IKUSI NBS-824 (stožár a kabely byly použity z předchozího řešení) . Ve Vrbně mi byla naznačena podobná cena s podobnými komponenty. Pri dotazu na jiné komponenty mi bylo naznačeno, že bych to nezaplatil a byl mi nabídnut satelit.
Takže prostor pro lidovou tvořivost je tu poměrně velký,  člověk  jen musí zvážit míru rizika a rozhodnout se pro jednu z těchto cest.
Žádný rozumný anténář nebude zákazníkovi realizovat něco, kde se dají očekávat problémy a každý rozumný zákazník taky chápe, že než nějaké anténní monstrum s nejistým výsledkem a výpadky, tak je lepší satelit.

Cenové relace anténářských firem jsou takové, jaké jsou zákazníci ochotni platit a každý anténář před započetím prací předloží Smlouvu o dílo s jasně danou cenou (pokud ne, tak ho hned odmítnout) a je jenom na zákazníkovi, jestli na to přistoupí nebo ne. Stejně jako u každé jiné služby - přijde ke mně malíř, řekne rozsah prací a cenu a já se sám rozhodnu, jestli ano a vymaluje to profík, kterému to bude trvat chvilku nebo jestli se budu s tím malováním mordovat sám, jenom abych ušetřil pár stovek a zabil tím celý víkend a byl akorát nas*anej, když to pak opadá  ::)
Svatá pravda.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #36 kdy: 04. 01. 2013, 19:38:24 »
Svatá pravda.

Rovněž já se přihlasím k tomuto. Jak říká p. Kulhánek - svatá pravda.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #37 kdy: 04. 01. 2013, 21:43:38 »
Bohužel je to pravda,
tazatel raději místo toho aby obětoval pár stovek nakoupí haldu antén, zesilovačů a dalších prvků a vydává se metodou pokus-omyl. Pak třeba sbírá informace na fórech a diví se, když mu nemá kdo a co poradit. Samozřejmě ten, kdo má v brandži přehled se do takových neseriózních rádoby doporučení a nápadů pouštět nebude.
Honda Enduro Team


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #38 kdy: 04. 01. 2013, 22:38:26 »
Je to jako hrách házet na stěnu. Další amatér si koupí předražený krám a dá vydělat nějakým Španělům, českému překupníkovi, ale trochu poplatit českému živnostníkovi, to ani náhodou.  :(

Chtěl jste říct poplatit českému živnostníkovi za instalaci a pak jistému luxemburskému providerovi za provoz? Protože tak to u nás většinou končí. :) A kdo nechce takhle skončit, hledá rady kde se dá, bohužel tady je asi na špatném místě.

Zajímavé, že v informatice, grafice, elektřině, rádiové technice, řídicích systémech i dalších na knowhow náročnějších oborech to jde...  Tam taky nikdo nezná přesné aktuální podmínky a nastavení u tazatele, což je zde hlavní výmluva.  Možná kdyby se snížila míra fixace na "modly" měřicí přístroje a začalo se místo toho víc přemýšlet vlastní hlavou byly by zdejší diskuse plodnější. Ale to by zdejší osazenstvo muselo asi chtít. V opačném případě je asi skutečně jednodužší toto forum zavřít a nahradit jej seznamem antenářů pro jednotlivé regiony.
A co chceš tou svojí vlastní hlavou vymyslet, když ti tady dojde totální neználek, napíše jak mu to kostičkuje a chce "radu" ??? Předhodí nesmyslné řešení a ty se máš zabývat tím mu to vymlouvat a vysvětlovat, když ze zkušenosti víš, že 99procentům z těch laiků to prostě nevysvětlíš?
Modla je něco k čemu slepě vzhlížíš, to asi ty, který tomu nerozumíš si tak představuješ. Ti co tomu rozumí, nemají měřák a měření za modlu, ale prakticky jedinou informanci ze které se dá vycházet "co dál". Což člověk který si kupuje naslepo antény a hledí na procenta nikdy nepochopí (a cílem lidí znalých by to ani nemělo být tuto osvětu vést, pak je každý violista a podobně stvůry na netu machr a "odborník").


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #39 kdy: 05. 01. 2013, 02:01:34 »
Pánové,chápu vaše pohnutí a máte pravdu,ale co když si někdo chce hrát čistě amatersky a lovit signál svépomocně,u mne to tak funguje,dvb-t/s mi jede v plné parádě-co Ostrava dává v dvb-t to lapím,tvp i sk,no a navrch sat,ono to jde i bez měřáků-víc to stojí,jen ten motor se mi v té zimě jaksi nechce montovat,jaro vyřeší !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #40 kdy: 05. 01. 2013, 10:33:07 »
Pánové,chápu vaše pohnutí a máte pravdu,ale co když si někdo chce hrát čistě amatersky a lovit signál svépomocně,u mne to tak funguje,dvb-t/s mi jede v plné parádě-co Ostrava dává v dvb-t to lapím,tvp i sk,no a navrch sat,ono to jde i bez měřáků-víc to stojí,jen ten motor se mi v té zimě jaksi nechce montovat,jaro vyřeší !!! 8)
A co když nastane varianta, kdy tazatel dostane zde na fóru rady, nakoupí materiál a ono mu to nepojede. To se pak bude rozčilovat, jak mu zde blbě poradili a že už sem nikdy nevleze apod. A věřím, že tomu se chtějí zdejší odborníci vyvarovat. Nevidím na tom nic špatného.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #41 kdy: 05. 01. 2013, 11:03:22 »
Pánové,chápu vaše pohnutí a máte pravdu,ale co když si někdo chce hrát čistě amatersky a lovit signál svépomocně,u mne to tak funguje,dvb-t/s mi jede v plné parádě-co Ostrava dává v dvb-t to lapím,tvp i sk,no a navrch sat,ono to jde i bez měřáků-víc to stojí,jen ten motor se mi v té zimě jaksi nechce montovat,jaro vyřeší !!! 8)
A co když nastane varianta, kdy tazatel dostane zde na fóru rady, nakoupí materiál a ono mu to nepojede. To se pak bude rozčilovat, jak mu zde blbě poradili a že už sem nikdy nevleze apod. A věřím, že tomu se chtějí zdejší odborníci vyvarovat. Nevidím na tom nic špatného.

Taky souhlas!
Honda Enduro Team


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #42 kdy: 05. 01. 2013, 11:16:58 »
A co když nastane varianta, kdy tazatel dostane zde na fóru rady, nakoupí materiál a ono mu to nepojede. To se pak bude rozčilovat, jak mu zde blbě poradili a že už sem nikdy nevleze apod. A věřím, že tomu se chtějí zdejší odborníci vyvarovat. Nevidím na tom nic špatného.

Pořád lepší když sem už nevleze až po té, co nasbíral od diskutujících cenné rady, informace, nabral vlastní zkušenosti z praxe a přesto se dílo nepodařilo, než když sem už nevleze hned po odbytí strohou informací "zavolej si anténáře!" od x diskutujících.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #43 kdy: 05. 01. 2013, 11:23:05 »
To si nejsem tak jistý, protože zcela jistě spousta lidí po přečtení pochopí, že anténařina není úplně triviální, jak si třeba představovali a radši od svého původního úmyslu, to bastlil svépomocí, upustí. A je to tak správně.
na hlupáky nereaguji


HonzaCr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #44 kdy: 05. 01. 2013, 16:31:37 »
Je to jako hrách házet na stěnu. Další amatér si koupí předražený krám a dá vydělat nějakým Španělům, českému překupníkovi, ale trochu poplatit českému živnostníkovi, to ani náhodou.  :(

100% souhlas, vydělat dám tomu komu chci, poplatky platím tomu komu musím (ČT, ČRO, SBD ...).