Autor Téma: Domovní zesilovač Ikusi NBS-824  (Přečteno 24947 krát)

TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #15 kdy: 02. 01. 2013, 20:52:01 »
Pochop, že domovní zesilovač slouží k tomu, že když máš někde na půdě signál na hodnotě AB a tento signál pak rozvádíš po domě (vč. třeba rozbočení), tak ti zesilovač vykompenzuje ztráty v tom rozvodu a u každého přípojného místa (televizoru) je signál pořád na hodnotě AB a nikoliv nižší. Ale pokud už na výstupu antén není nic použitelného, příp. máš víc antén a signál z nich je jak noty na buben s naprosto odlišnými hodnotami, tak ti žádný domovní zesilovač prostě nepomůže.
na hlupáky nereaguji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #16 kdy: 02. 01. 2013, 21:04:12 »
Tak jestli to chápu dobře, tak signál z antény bude pořád stejný tudíž ''stejně kvalitní'' ale já mám ten problém, že kvalitní je ale je moc slabý protože mám dlouhé rozvody, jak jsem psal SÍLA 20% zhruba.... ne KVALITA. Tak k tomu, aby síla byla větší potřebuju ten domovní zesilovač ne? Nejde mi o to udělat z antény perpetum mobile..... Jde mi o zesílení signálu nikoli o zkvalitnění.....


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #17 kdy: 02. 01. 2013, 21:11:07 »
Tak jestli to chápu dobře, tak signál z antény bude pořád stejný tudíž ''stejně kvalitní'' ale já mám ten problém, že kvalitní je ale je moc slabý protože mám dlouhé rozvody, jak jsem psal SÍLA 20% zhruba.... ne KVALITA. Tak k tomu, aby síla byla větší potřebuju ten domovní zesilovač ne? Nejde mi o to udělat z antény perpetum mobile..... Jde mi o zesílení signálu nikoli o zkvalitnění.....
Nemůžeš absolutně tušit co potřebuješ, protože hledíš po jakýchsi hausnumerách v procentech, které nevypovídají vůbec o ničem. Signál a jeho kvalita se neměří v procentech. Jestli máš takovéto úvahy a bráníš se radám někoho jiného, přestože sem začals psát s tím že sis o tyto rady řekl, tak kup co chceš a hraj si s tím. Jestli sem doešls si nechat potvrdit svoje úvahy založené na neznalosti věci, tak doporučuju do toho vrazit tisíce bez výsledku a pak zjistíš jak to je.
Pokud o radu stojíš tak jediná smysluplná je zavolat někoho s měřákem kdo tomu ROZUMÍ! Toto opravdu není skládačka lego podle jakýchsi nesmyslných procent na obrazovce.


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #18 kdy: 02. 01. 2013, 21:17:52 »
Tak jestli to chápu dobře, tak signál z antény bude pořád stejný tudíž ''stejně kvalitní'' ale já mám ten problém, že kvalitní je ale je moc slabý protože mám dlouhé rozvody, jak jsem psal SÍLA 20% zhruba.... ne KVALITA. Tak k tomu, aby síla byla větší potřebuju ten domovní zesilovač ne? Nejde mi o to udělat z antény perpetum mobile..... Jde mi o zesílení signálu nikoli o zkvalitnění.....
V první řadě jde o to, aby na výstupu do domovního rozvodu byly všechny signály na zhruba stejných hodnotách a až pak - bude-li potřeba vyrovnat ztráty v domovním rozvodu - se dá nasadit zesilovač. Ale pokud komplet programy přijímáš na jednu jedinou anténu, tak je to věru špatná situace hlavně v momentě, kdy jdou signály z různých vysílačů a ještě ke všemu se u některých programů jedná o dálkový příjem. Prostě toto fungovat nebude a jediný efekt při pořízení zesilovače bude ten, že slabý signál zesílíš (pokud vůbec a ne jenom šum) a ten silný ti přebudí zesilovač a nebudeš mít nic. Jediným rozumným řešením je změření signálů a dle toho návrh anténní sestavy (protože to bude sestava a ne jediná anténa) - všechno ostatní ti akorát vytáhne peníze z kapsy a výsledek stejně nula.
na hlupáky nereaguji


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #19 kdy: 02. 01. 2013, 21:18:48 »
Tak vám teda děkuji  :-\ Vidím že jediná rada je zavolejte si technika asi to o vás něco vypovídá. Ani jeden není schopný říct ano, půjde to síla bude silnější nebo ne jen technik, technik, měřák a technik tak na tohle bych přišel i bez vás.... omlouvám se slušným a poctivým lidem, kteří tomu rozumí a dokážou poradit něco pořádného a ne jen se pořád po někom vést tímto jsem zde skončil mějte se...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #20 kdy: 02. 01. 2013, 21:20:33 »
Děkuji TKRtechnik myslím že mám jasno  ;)
« Poslední změna: 02. 01. 2013, 21:41:00 od Tony Hanák »


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #21 kdy: 02. 01. 2013, 22:05:01 »
Děkuji TKRtechnik myslím že mám jasno  ;)
Při vší úctě k tobě - kabelTechnik i David Kříž mají pravdu, je to prostě tak a buď se s tím smíříš, nebo zapláčeš nad výdělkem, tedy, prodělkem. Volbou nevhodných komponentů do rozvodu signálu si akorát zaděláš na problémy, protože bez aspoň základní znalosti úrovní signálů se ti to nepovede provést, pokud jsou parametry signálů velice rozdílné. Ale jak chceš, je to tvá volba...pak bych tě nechtěl slyšet, jak nadáváš na ty, kteří ti radili pozvat si člověka na proměření signálu.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #22 kdy: 02. 01. 2013, 23:37:58 »
No pokud nikdo na dálku hned neporadí,že má koupit to a to,tak je hned všechno špatně..to je jak tahat králíka (teda spíše zesilovač)z klobouku..je jasné,že je potřeba přizpůsobit vstupní úrovně ..to bez diskuze..ale ještě Vaše rady ZADARMO jsou špatné..atˇpříjde kouzelník,když je anténář drahý či co..
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #23 kdy: 03. 01. 2013, 08:27:41 »
Při vší úctě k tobě…
To ses teda minul.
Jakou úctu zaslouží člověk, který plivne jedovatou slinu na ruku, nabízenou k pomoci…?
A uteče…?
Bezectný člověk.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #24 kdy: 03. 01. 2013, 08:31:17 »
Tak vám teda děkuji  :-\ Vidím že jediná rada je zavolejte si technika asi to o vás něco vypovídá. Ani jeden není schopný říct ano, půjde to síla bude silnější nebo ne jen technik, technik, měřák a technik tak na tohle bych přišel i bez vás.... omlouvám se slušným a poctivým lidem, kteří tomu rozumí a dokážou poradit něco pořádného a ne jen se pořád po někom vést tímto jsem zde skončil mějte se...
Nevěř jim.
Všichni ti lžou, a jde jim o jejich ZYSKI.
A naprosto oprávněně jimi opovrhuješ.
Nechoď sem, zde slušní lidi nejsou. Choď jinam, kde jsou ti poctiví.


HonzaCr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #25 kdy: 03. 01. 2013, 10:17:09 »
   Chtěl jsem si nechat na Vrbensku změřit signál od anténářů, české programy mi jedou, chtěl jsem si nechat proměřit možnost příjmu polských multiplexů, mezitím si ty anténáře pozval soused, kterému se moc snažili nic nenaměřit a vnutit mu satelit a podařilo se, vnutili mu satelit. Na DIGIZONE v databázi firem má tato firma hodnocení 5, další firma z okresu Bruntál má  hodnocení 4,5. V okrese Šumperk je odkud je Tony je situace podobná. Na Karvinsku mám s anténáři podobné zkušenosti jako uživatel dawis.

Jinak zesilovač bude pravděpodobně fungovat s uvedenou anténou, ale nelze zajistit 100% úspěch.  Výrobce uvádí, že zesilovač v dipólu antény má automatickou regulaci zesílení, takže když je  na anténě jeden silný signál tak je zesílení omezeno tak aby nedošlo k přebuzení zesilovače, to se může projevit slabším signálem jiných frekvencí takže slabý signál 3.MUXu může být způsoben tímto a ne útlumem na vedení. To by se dalo možná amatérsky odzkoušet natáčením antény a sledování úrovně signálu na jednotlivých frekvencích, případně s anténou bez zesilovače.  Tento zesilovač je relativně drahý, takže v případě neúspěchu to může člověka mrzet. Na trhu jsou se dají koupit zesilovače za poloviční cenu (Alcad, Terra), případně za čtvrtinovou cenu (IVO, TEROZ). Ikusi dělá i zesilovače k anténě na stožár v krabičce, případně v sadě se zdrojem, ale nevím jak to je s dostupností. Uvažuji, že bych si koupil nějaký zesilovač s minimálně dvěmi UHF regulovatelnýmii vstupy. Případně, že máte obchodního ducha, můžete ho dále prodat (Aukro ?).   Jinak uvedený zesilovač má dva UHF vstupy které lze regulovat, takže by se dala pořídit další levnější anténa pro příjem českých multiplexů a pokoušet se to nějak vyladit.  Tady se taky rozchází údaje výrobce a českého obchodu, výrobce uvádí že napájení anténího zesilovače je vyvedeno na obou UHF vstupech, český obchod uvádí, že napájení anténního vysílače je jenom na UHF2 vstupu. Cenové relace anténářských firem: mému otci namontovala firma na Karvinsku dvě antény Matel + domovní zesilovač IVO za cenu několikanásobně vyšší než je cena zesilovače IKUSI NBS-824 (stožár a kabely byly použity z předchozího řešení) . Ve Vrbně mi byla naznačena podobná cena s podobnými komponenty. Pri dotazu na jiné komponenty mi bylo naznačeno, že bych to nezaplatil a byl mi nabídnut satelit.
Takže prostor pro lidovou tvořivost je tu poměrně velký,  člověk  jen musí zvážit míru rizika a rozhodnout se pro jednu z těchto cest.


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #26 kdy: 04. 01. 2013, 00:16:38 »
Pro pana Petra, já neutíkám, ale pouze nevyhledávám konflikty, nemám zapotřebí řešit něco co sem vůbec nepatří. Jsem ale přesvědčen o tom, že na tom co jste psal níže něco je  ;)
HonzaCr moc děkuji za reakci, z které konečně mohu něco kvalitního usoudit a že si dal se vším práci  ;) Po dlouhém promýšlení nad věcí si nakonec zesilovač pořídím. A aby vaše práce nepřišla vniveč, jakmile ho budu mít namontovaný, tak dám zpětné info o tom, jak jsem pořídil a to i v případě neúspěchu! Osobně si ale myslím, že vše bude OK  :)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #27 kdy: 04. 01. 2013, 00:33:57 »
Pro pana Petra, já neutíkám, ale pouze nevyhledávám konflikty, nemám zapotřebí řešit něco co sem vůbec nepatří. Jsem ale přesvědčen o tom, že na tom co jste psal níže něco je  ;)
HonzaCr moc děkuji za reakci, z které konečně mohu něco kvalitního usoudit a že si dal se vším práci  ;) Po dlouhém promýšlení nad věcí si nakonec zesilovač pořídím. A aby vaše práce nepřišla vniveč, jakmile ho budu mít namontovaný, tak dám zpětné info o tom, jak jsem pořídil a to i v případě neúspěchu! Osobně si ale myslím, že vše bude OK  :)
Fakt by mne zajímalo, jaké vstupní veličiny mělo to promýšlení... anebo radši ne :)
Fascinující bude, až to nějakou souhrou neovlivnitelných šťastných náhod bude hrát a pan Tony nám sem dojde vytřít zrak, jak to zvládl :) Hodně úspěchů!


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #28 kdy: 04. 01. 2013, 08:13:25 »
Je to jako hrách házet na stěnu. Další amatér si koupí předražený krám a dá vydělat nějakým Španělům, českému překupníkovi, ale trochu poplatit českému živnostníkovi, to ani náhodou.  :(


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #29 kdy: 04. 01. 2013, 09:00:29 »
Nějak tady nemohu najít nějaké odlehčené téma, tohle dnes ráno fakt pobavilo a myslím, že to úrovni diskuse neuškodí.