Autor Téma: Domovní zesilovač Ikusi NBS-824  (Přečteno 24946 krát)

T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« kdy: 02. 01. 2013, 02:13:18 »
Zdravím všechny   :)
Zhruba tak před rokem jsem si pořídil anténu Ikusi Flash HD zde http://www.eltasat.cz/anteny-tv-i-dvb-t/ikusi-flash-hd , ale potřeboval bych tuto anténu doplnit o vhodný zesilovač. Po usilovném brouzdání po internetu jsem našel tento domovní zesilovač od stejné značky a to Ikusi NBS-824 zde http://www.akordashop.cz/Satelitni-a-televizni-technika/Zesilovace/Ikusi-NBS-824-domovni-zesilovac.html.
Moje otázka zní, jestli bude tato anténa fungovat s tímto zesilovačem, jestliže je v anténě zesilovač vestavěný a to tento http://www.eltasat.cz/prislusenstvi/ikusi-aktivni-dipol-zeleny-17-db.
Mám k ní i dipól bez zesilovače v případě že by to takhle nešlo. Jsem z Jesenicka a snažím se dosáhnout lepšího příjmu Polských programů a to hlavně z Opole a Klodzka. Jsem začátečník, tak mě prosím ušetřete. Děkuju všem za rady  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2013, 05:50:35 »
V první řadě je třeba zjistit, jestli vůbec potřebujete (další) zesilovač (resp. vůbec jakýkoli). A to svými silami moc nemáte šanci zjistit, zvláště ve složitější oblasti, příjmu více vysílačů a/nebo různě silných signálech. To dokáže zjistit jen technik s měřícím přístrojem a rozhodnout jestli a jaký zesilovač použít. Chtít to řešit po diskusím foru, kde nikdo netuší co máte na anténě, je dopředu zbytečné.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #2 kdy: 02. 01. 2013, 09:37:54 »
Přesně tak, jak víte,že něco potřebujete? Je třeba vymlátit amatérům z hlavy mýtus, že když mají horší příjem, že potřebují zesilovač! Nejlepší zesilovač je vždy nejprve anténa. Navíc u Vás bude určitě situace komplikována nutným příjmem CZ programů a v zásadě tedy nutnost mít pro kvalitní příjem antény dvě a inteligentně je sloučit. Na Jesenicku (a Zlatohorsku,aby se neurazili) je kupodivu dost schopných lidí majících patřičnou měřící techniku,tak se na ně obraťte.


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2013, 12:10:25 »
T.H.: Domovní zesilovač slouží výhradně na vyrovnání ztrát v rozvodu, nikoliv na zesílení slabého signálu z antén!
na hlupáky nereaguji


HonzaCr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #4 kdy: 02. 01. 2013, 13:35:23 »
   Ano,  každý domovní zesilovač obsahuje  uvnitř malého hlídače, a když ho člověk použije na zesílení slabého signálu z antény místo na vyrovnávání ztrát v rozvodu, pak ten hlídač vyskočí a člověka praští přes prsty. Například mému otci  namontovala profesionální firma podobný zesilovač do rodinného domu, když se jim nechtělo lézt na střechu a montovat zesilovač  na stožár, to je teda ty prsty museli pořádně bolet. ;D

Teda výrobce je pěkný hlupák, radí ať  tento zesilovač používáme na zesilování signálu z této antény:

http://www.youtube.com/watch?v=i4drSwERy_I

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #5 kdy: 02. 01. 2013, 14:04:44 »
Někoho by měl spíš praštit po hlavě, aby nereagoval na věci, kterým nerozumí  :P
na hlupáky nereaguji


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #6 kdy: 02. 01. 2013, 14:15:12 »
   Ano,  každý domovní zesilovač obsahuje  uvnitř malého hlídače, a když ho člověk použije na zesílení slabého signálu z antény místo na vyrovnávání ztrát v rozvodu, pak ten hlídač vyskočí a člověka praští přes prsty. Například mému otci  namontovala profesionální firma podobný zesilovač do rodinného domu, když se jim nechtělo lézt na střechu a montovat zesilovač  na stožár, to je teda ty prsty museli pořádně bolet. ;D

Teda výrobce je pěkný hlupák, radí ať  tento zesilovač používáme na zesilování signálu z této antény:

http://www.youtube.com/watch?v=i4drSwERy_I
Ty instaluješ zesilovače podle videí z youtube? A kde tam řekli, že TENTO tazatel potřebuje TENTO zesilovač? Oni mu byli v tom videu měřit na střeše?
Svatá prostoto, příště tu asi někdo vyrukuje s odkazem na věštce... a ty nepochopíš asi ani kdyby se zeměkoule přepólovala, že ten kdo rozhoduje jaký a jestli vůbec kde použít zesilovač, není výrobce na youtube, ale měřící technik, který tomu (snad) rozumí.
« Poslední změna: 02. 01. 2013, 14:19:45 od David Kříž »


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #7 kdy: 02. 01. 2013, 14:20:02 »
Na tom odkazu na YT jsou ještě zajímavé ty F konektory...
na hlupáky nereaguji


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #8 kdy: 02. 01. 2013, 14:26:24 »
Na tom odkazu na YT jsou ještě zajímavé ty F konektory...
co konkrétně ?


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #9 kdy: 02. 01. 2013, 14:39:56 »
Především je obrovskou chybou (možná schválností) mnohých výrobců, že ve svých návodech k použití neuvádějí NUTNOST nastavení zesilovače patřičnou měřící technikou. Naopak, řada webů, prodejců a výrobců ve své touze jen a pouze prodat tuto skutečnost zatajuje a u laiků budí dojem,že když se nejedná o jaderný reaktor, tak to zvládne i naprostý laik "by oko". Většina laiků se domnívá, že příjem TV signálu je prostě jakási "stavebnice",ve které naplácám prvky "ve správném pořadí" a je vyděláno, na co měřit a zvát si někoho s měřící technikou, když sousedovi to přece chodí. Že signál na anténě se může pohybovat až v rozmezí 4 řádů (1/10000) a běžné tunery jsou schopny jej úspěšně zpracovat tak v rozmezí max. 2 řádů, že zesilovač má jakési šumové číslo a maximální vybuditelnost, to laiky netrápí, oni se podívají na na Youtube, tam jsou přeci všechna moudra světa...


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #10 kdy: 02. 01. 2013, 14:45:08 »
A mimochodem na tom videu je jasně uvedeno a ukázána nutnost nastavení měřící technikou ...
F konektor montovaný jako druhý není zcela souosý, tzn. že buď jej matlala na videu nedošrouboval anebo je aušus. Technik možná žasl, že nepoužili kompresní anebo alespoň krimplovací konektory....


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #11 kdy: 02. 01. 2013, 14:49:45 »
Především je obrovskou chybou (možná schválností) mnohých výrobců, že ve svých návodech k použití neuvádějí NUTNOST nastavení zesilovače patřičnou měřící technikou. Naopak, řada webů, prodejců a výrobců ve své touze jen a pouze prodat tuto skutečnost zatajuje a u laiků budí dojem,že když se nejedná o jaderný reaktor, tak to zvládne i naprostý laik "by oko". Většina laiků se domnívá, že příjem TV signálu je prostě jakási "stavebnice",ve které naplácám prvky "ve správném pořadí" a je vyděláno, na co měřit a zvát si někoho s měřící technikou, když sousedovi to přece chodí. Že signál na anténě se může pohybovat až v rozmezí 4 řádů (1/10000) a běžné tunery jsou schopny jej úspěšně zpracovat tak v rozmezí max. 2 řádů, že zesilovač má jakési šumové číslo a maximální vybuditelnost, to laiky netrápí, oni se podívají na na Youtube, tam jsou přeci všechna moudra světa...
na youtube jsou aspoň hezké obrázky, ale veškerá moudrost a zkušenost světa a přilehlého vesmíru se přece nachází někde jinde, na diskusních forech!  8) Zvláště pro obor antenařiny je to hotový lexikon!


TKRtechnik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #12 kdy: 02. 01. 2013, 14:55:49 »
A mimochodem na tom videu je jasně uvedeno a ukázána nutnost nastavení měřící technikou ...
F konektor montovaný jako druhý není zcela souosý, tzn. že buď jej matlala na videu nedošrouboval anebo je aušus. Technik možná žasl, že nepoužili kompresní anebo alespoň krimplovací konektory....
Přesně tak, protože na oficiálním videu od výrobce bych čekal profesionalitu a ne domácí bastlení. Ještě štěstí, že tam mají aspoň profi měřák a nezkouší to třeba teploměrem v IKUSI SMART mini  ;D
na hlupáky nereaguji


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #13 kdy: 02. 01. 2013, 15:07:03 »
HonzaCr: blahopřeji,tak takovou perlu jsme tu už dlouho neměli.  ;D  Měl by jste se podělit o jméno té "profesionální" firmy které se nechtělo na střechu aby si tento odstrašující příklad přečetlo pokud možno co nejvíce čtenářů.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


T.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní zesilovač Ikusi NBS-824
« Odpověď #14 kdy: 02. 01. 2013, 20:39:26 »
Díky za reakce i ty negativní, ale jak sem říkal už hned na začátku tak jsem amatér tak to prostě nějak překousněte  ;)
K tomu zesilovači mě dostalo to, že 3 MUX CZ má sílu 20% ale kvalita je 80-90%, tím pádem jsem usoudil, že signál může být více zesílen a tudíž kvalitní, na to samé narážím i u polských programů. Ale měl jsem ten problém, že zesilovač je v anténě jak jsem uváděl v prvním příspěvku nevím co to udělá, když připojím ten domovní. Tak otázka byla mířena na to, jestli je daný zesilovač kvalitní a má cenu ho kupovat, a nebo jestli na tuto anténu zapojit půjde. To jestli bude pro mě potřebný nebo ne jsem usoudil podle síly signálu, který je slabý, kvalita se zdá býti dobrá  :) Pokud by jste mi doporučili jiný domovní zesilovač, který je kvalitní budu jedině rád :)