Autor Téma: Dva vysílače na jednu anténu  (Přečteno 7860 krát)

Martin Topol

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva vysílače na jednu anténu
« Odpověď #15 kdy: 26. 12. 2012, 21:21:08 »
Moment - já psal, že se znásobí odlišné úrovně, tj. rozdíly v úrovních signálů na konci vedení jsou větší, než na začátku (v tomto případě na výstupu z antény). A všichni to zjevně neví, ty seš zrovna jedním z příkladů...

Trvám na tom, že na kabelu se žádné úrovně neznásobí, ať už jsou odlišné nebo stejné. Výrok „rozdíly v úrovních signálů na konci vedení jsou větší, než na začátku (v tomto případě na výstupu z antény)“ už je jiná káva. Platí, pokud má signál s nižší úrovní vyšší frekvenci. Tak formulujte přesně, ať tady nejste za komika.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva vysílače na jednu anténu
« Odpověď #16 kdy: 26. 12. 2012, 21:33:42 »
Trvám na tom, že na kabelu se žádné úrovně neznásobí, ať už jsou odlišné nebo stejné. Výrok „rozdíly v úrovních signálů na konci vedení jsou větší, než na začátku (v tomto případě na výstupu z antény)“ už je jiná káva. Platí, pokud má signál s nižší úrovní vyšší frekvenci. Tak formulujte přesně, ať tady nejste za komika.

Tak je to správně, souhlasím.


davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva vysílače na jednu anténu
« Odpověď #17 kdy: 27. 12. 2012, 00:37:04 »
Nerad se mezi Vás chlapci pletu, vážím si každé rady (debaty) Protože tomu moc nerozumím, tak jsem se obrátil na toto fórum, ale přijde mi zbytečné se takhle handrkovat. Mimochodem když už jsme u těch frekvencí, tak nejslabší úroveň je na 30k což bude jestli to vnímám správně, nejnižší frekvence z kanálů 33, 52 a 58k v tomto stavu to nic neznamená?


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva vysílače na jednu anténu
« Odpověď #18 kdy: 27. 12. 2012, 00:55:56 »
Nerad se mezi Vás chlapci pletu, vážím si každé rady (debaty) Protože tomu moc nerozumím, tak jsem se obrátil na toto fórum, ale přijde mi zbytečné se takhle handrkovat. Mimochodem když už jsme u těch frekvencí, tak nejslabší úroveň je na 30k což bude jestli to vnímám správně, nejnižší frekvence z kanálů 33, 52 a 58k v tomto stavu to nic neznamená?
Ano, K30 je nejnižší frekvence z kanálů, které uvádíte. To ale neznamená, že "to nic neznamená". Když televizní signál rozvádíte delší kabeláží, pak čím vyšší kmitočet neboli čím vyšší kanál, tím vyšší útlum na konci kabelu. A taky hodně záleží na elektrických (přenosových) vlastnostech toho kterého koaxiálního kabelu. Právě proto se teoreticky může stát, že K30, i když na počátku rozvodu nejslabší úrovně, může být na konci silnější než K58. Jak tomu ale bude ve skutečnosti, zjistíte jedině změřením všech vstupních, respektive výstupních úrovní.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Dva vysílače na jednu anténu
« Odpověď #19 kdy: 27. 12. 2012, 01:44:30 »
...na čehož kompenzaci se používají tzv. náklonové články :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva vysílače na jednu anténu
« Odpověď #20 kdy: 27. 12. 2012, 20:17:47 »
Tak jsem se nakonec dočkal úplně jiného konce než jsem čekal. Jsem dlouholetým zákazníkem UPC internetu. Až dnes jsem se dozvěděl, že ke každé digi službě je k dispozici také DVB-T vysílání zdarma. V současné době vše co je dostupné celoplošně.  :D

tzn. že veškeré předchozí informace se mi budou hodit až v případě, že skončím s internetem u UPC.

Ještě jednou díky všem


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dva vysílače na jednu anténu
« Odpověď #21 kdy: 28. 12. 2012, 01:28:19 »
nehazejte klacek do žita..pan david kříž i petr petrK Vám dali ten správný návod..hlavu vzhůru..:-)
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70