Autor Téma: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !  (Přečteno 47683 krát)

divák z Domažlic

  • Host
Tak nám včera ráno (v pátek 9.4.) konečně na Vraním vrchu u Domažlic vypnuli analogový signál televize Nova (kanál 24). Nevěřil jsem vlastním uším, když mi dnes zákazníci chodili kupovat set-top-box, že opravdu ty dva/tři roky sledovali pouze jednu jedinou stanici - Novu. Jak to mohli vydržet? nechápu  :D Ptal jsem se jich, většinou odpovídali, že nejsou moc velcí televizní diváci,nejvíce času tráví u internetu nebo si na TV pouští DVD. Včerejší vypnutí posledního analogového programu v této lokalitě je donutilo koupit si set-top-box

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #1 kdy: 10. 04. 2010, 20:50:52 »
Tak nám včera ráno (v pátek 9.4.) konečně na Vraním vrchu u Domažlic vypnuli analogový signál televize Nova (kanál 24). Nevěřil jsem vlastním uším, když mi dnes zákazníci chodili kupovat set-top-box, že opravdu ty dva/tři roky sledovali pouze jednu jedinou stanici - Novu. Jak to mohli vydržet? nechápu  :D Ptal jsem se jich, většinou odpovídali, že nejsou moc velcí televizní diváci,nejvíce času tráví u internetu nebo si na TV pouští DVD. Včerejší vypnutí posledního analogového programu v této lokalitě je donutilo koupit si set-top-box

Paráda, jen nevím proč to dáváte do DVB-T, když tu je kategorie Analogové vysílání. :-(  I když oni to administrátoři urči přesunou. :-)
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #2 kdy: 10. 04. 2010, 21:25:20 »
Jo to je hodně logické, řeší se tedy analog ale dám to na digitál, protože tam vysílá.  ;D  Od toho tu ty kategorie přeci jsou, né jako dříve.  Pokud ste viděl někdy nějaké velké forum, tak je tam schválně dělaný přehled kategorií, aby se to dalo lehce najít i později.  Někdo si rád něco připomene za pár měsíců. :-)
« Poslední změna: 10. 04. 2010, 21:27:50 od Jaroslav Novák »
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


technikTKR

  • Host
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #3 kdy: 11. 04. 2010, 11:15:57 »
Že ta analogová Nova tak každému vadí? To je snad jejich věc, jestli se jim vyplatí v analogu vysílat nebo ne? Nikdo z kritiků to vysílání neplatí, tak v čem je pořád problém...


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #4 kdy: 11. 04. 2010, 11:26:55 »
Mně osobně analogová Nova z VV nevadila, ale chápu tu radost z vypnutí, protože svým výkonem a zbytečným provozem, dokázala možná blokovat některý příjem DVB-T z Bavorska, o který někteří v našem západním příhraničí stáli.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


nepřihlašovač

  • Host
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #5 kdy: 11. 04. 2010, 21:47:23 »
Nevadí, nám analogový lídr vůbec nevadí (tedy pokud se nebude vozit po státu s uplatňováním nějakých smyšlených náhrad :-))). Ať si v tom analogu klidně vyhnije až do konce roku 2012, když ho to baví...


technikTKR

  • Host
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #6 kdy: 12. 04. 2010, 16:29:08 »
Vysílač pracující na území ČR zde nikdy nemůže rušit signál vysílače zahraničního, jelikož vysílač v ČR je zde od toho, aby pokrýval právě tuto republiku. Jinak dost pochybuji, že si třeba v SRN někdo stěžuje, jak nemůže díky tamnímu místnímu vysílači přijímat třeba ČT z ČR  ;D


David Rácz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 34
    • ICQ komunikátor - 386244949
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #7 kdy: 12. 04. 2010, 16:39:18 »
Znám hodně emigrantů - čechů, kteří žijou v Bavorsku a chtějí sledovat CZ programy. Jelikož je v Německu strašně složité jen tak si umístit na dům parabolu, musí to řešit přes pozemní DVB-T. Někteří ve Furth im Wald a v okolí mají štěstí, Krašov naladí. Ohledně té paraboly - opravdu mi zarazilo, kolik našich emigrantů nedostalo povolení připevnit k parabole ještě LNB pro 23,5 a nebo připevnit novou parabolu vůbec. V tomto jsou němci dost přísní a nic jiného, než-li 19,2 sledovat nechtějí.
satelit 19,2 + 23,5 - Skylink, Comag SL100HD/PVR
terestrial - DVB-T Krašov
LCD TV Panasonic Viera 32"HD Ready 100Hz
favorit.channels - Histrory HD, HBO HD, Discovery, Nat.Geographic, Viasaty, ČT24, ČT2, Leo TV


technikTKR

  • Host
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #8 kdy: 12. 04. 2010, 17:30:08 »
Emigranti snad - ale pokud je mi známo, tak Štěpán není německý emigrant žijící v ČR, navíc ani neumí německý jazyk, takže jeho zapálení pro programy ze SRN je poněkud úsměvné  ;D


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #9 kdy: 12. 04. 2010, 18:08:49 »
Hlavně, že ty víš! Bastlíři jeden!  :(


technikTKR

  • Host
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #10 kdy: 12. 04. 2010, 18:49:56 »
Pche Technik, co ty víš ....  ;)  :D
To co jsem psal vím bezpečně  :P


technikTKR

  • Host
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #11 kdy: 12. 04. 2010, 19:56:33 »
Nějak zapomínáš, že znám pár tvých kolegů, kteří o tobě vědí víc než ty sám o sobě  ;D


Stranik

  • Host
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #12 kdy: 11. 06. 2010, 00:15:57 »
Tak je toto vůbec možné? Dle ČTÚ analogová Nova z Vraního vršku stále vysílá  :D

http://dtv.ctu.cz/mapa


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #13 kdy: 11. 06. 2010, 00:26:09 »
Tak je toto vůbec možné? Dle ČTÚ analogová Nova z Vraního vršku stále vysílá  :D

http://dtv.ctu.cz/mapa

Skvělé. Další ukázka toho, že ČTÚ naprosto nepracuje jak má. Ten úřad by potřeboval opravdu provětrat, skoro bych tu použil i jistý výrok expremiéra Topolánka s noži.

Hlavně, že mají čas na schvalování nových kmitočtů rádia Dálnice. Je mi zle, když si představím, že tohle platím z daní!
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Jean Valjean

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Analogová Nova z Vraního vrchu se nadobro odporoučela !
« Odpověď #14 kdy: 11. 06. 2010, 09:46:42 »
A proč vás to tak irituje? Nova si to vysílání platí ze svého, tak je to snad její věc, ne?  :o
Na odbornou práci mají být odborníci (J. Werich, pohádka "Byl jednou jeden král")