Autor Téma: SmartTV s O2 ADSL  (Přečteno 2123 krát)

martinnkm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
SmartTV s O2 ADSL
« kdy: 23. 12. 2012, 17:41:54 »
Dobry den, chtel bych se zeptat na obecne zkusenosti pripojeni TV na O2 internet.
Pripojila jsem TV Philips 46PFL8007K/12 bezdratove k modemu Huawei EchoLife HG622u.
TV ma nakonfigurovanou DHCP adresu. Oznamilo mi to uspesne pripojeni. Vidim HbbTV Ceske televize.
Kdyz ale zmacknu tlacitko SmartTV na dalkovem ovladaci, objevi se cerna obrazovka se zvukem puvodne naladene stanice.
Mam pocit, ze problem bude asi v nastaveni mezi TV a modemem.
Pripojil jsem ethernet kabel a podival se do modemu.
V "Status/WLAN/WLAN Host Information" vidim 2x SSID2. Jeden s adresou 10.0.0.139 a druhy s adresou 10.0.0.141. Myslim, ze prvni je notebook a druhy je TV.
"Basic/WLAN/Wireless Settings/Maximum number of accessing devices" je nastavene na 32. Ostatni nastaveni jsou vicemen tovarni tak, jak byl modem dorucen.
Nebo kde jinde jeste muze byt problem?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


MartinC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:SmartTV s O2 ADSL
« Odpověď #1 kdy: 23. 12. 2012, 18:11:35 »
Zdravím Vás,
já sám mám chytrou televizi, ale Lg. V prvé řadě jsem provedl dostupnou aktualizaci firmwaru. Ve vašem případě si nemyslím, že chyba by byla na straně modemu, jelikož ten je předem nastavený O2 a uživatel musí pouze aktivovat wifi,která při prvním spuštění modemu není aktivována. Já jsem si teda z hlediska poruchovosti modemů od O2 koupil svůj vlastní a připlatil jsem si za kvalitu, ale vy nemusíte, když vám funguje internet na notebooku. Chybu bych buď hledal v nastavení televize a nebo můžete mít nedostatečně rychlý internet, o jejíž rychlosti se nezmiňujete. Tak to bylo u mého multimediálního centra. Doporučuje se alespoň 4 Mb, což současné sdílení internetu mezi více zařízení klade požadavky na vyšší rychlost. Jinak to bude v televizi a spíše ten firmware. A klidně bych zavolal na jejich technickou linku. I já klidně zavolám o radu přímo k výrobcovi, natož ve vašem případě, kdy televize stojí desítky tisíc.


martinnkm

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SmartTV s O2 ADSL
« Odpověď #2 kdy: 23. 12. 2012, 18:16:51 »
Ugrade firmware na nejnovejsi verzi jsem udelal hned vcera, jak jsem TV nainstaloval. Podle mne je mozny problem opravdu v nastaveni modemu, protoze se mi zobrazuje bez problemu obsah CT HbbTV, coz je hybridni kombinace dat z netu + klasicka TV. Tzn. ze se dostanu ven, ale ne pro vsechny aplikace. Zkusim se jeste podivat, jestli lze na modemu nejak filtrovat statistiku, abych tak vedel, ze vsechna data jdou ven.


MartinCe

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:SmartTV s O2 ADSL
« Odpověď #3 kdy: 24. 12. 2012, 19:45:48 »
Vím, že v nastavení modemu u Zyxelu bývá k dispozici statistika připojení a dalších dat přenosu. Ale konkrétní asi nebude. Ale je tp velmi zajímavý, že něco Vám online v televizi jde a něco ne. Jestli se Vám to podaří odstratit, tak budu doufat, že se podělíte se všemi, kteří se podívají na toto téma na fóru. :) Já jsem si dneska objednal ješzě jiné multimediální centrum k druhé televizi a jsem zvědav na to Hbbtv, jelikož by to mělo podporovat.