Autor Téma: 3D Bluray na 2D TV  (Přečteno 20439 krát)

priman

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
3D Bluray na 2D TV
« kdy: 23. 12. 2012, 00:03:32 »
Dobrý den,
obracím se na Vás jako na odbornější publikum, které mi doufám dokáže odpovědět na můj dotaz. Vlastním FullHD LCD TV bez 3D. Dotaz spočívá v tom, zda bude fungovat 3D pomocí 3D bluray přehrávače s k němu dodanými brýlemi. Pokud jsem pochopil správně, tak 3D funguje na principu 48Hz frekvence, kdy se zobrazují napřeskáčku snímky pro levé a pravé oko a brýle je "blokují" pro správné oko. Z toho mi vychází, že by to neměl být problém přehrát i na 2D TV pokud bude zvládat tuto frekvenci. Na internetu jsem ale vygooglil dosti rozporuplné odpovědi, kdy někdo tvrdí že to tak funguje a jiní zas ne.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3D Bluray na 2D TV
« Odpověď #1 kdy: 23. 12. 2012, 00:52:18 »
Přijde mi divné, že máte brýle k 3D přehrávači - brýle je třeba spárovat vždy s televizorem, protože se používají 2 principy - aktivní, to je to přepínání po snímku a pasivní, kdy je na obrazovce nalepen polarizační filtr. Právě tuto metodu využívá většinou LG, takže je možné, že pasivní brýle přibalili. Poznáte je snadno - nemají žádnou elektroniku, jsou lehké, jsou to jen polarizační filtry. Díky tomu jsou taky levné.
Fungovat ve 3D to samozřejmě nebude. I kdyby TV byla schopna zobrazit to, co jí posílá BD přehrávač ve 3D režimu, tak bez podpory 3D v televizoru není nic, co by bylo schopno synchronizovat brýle v případě aktivního režimu. A v případě pasivního zobrazení zas nemáte na obrazovce polarizační filtry. Takže na 2D televizoru vám to poběží ze stejného disku jen ve 2D režimu. Jediná možnost zobrazení 3D na 2D TV je starý způsob přes anaglyf - tedy brýle s modrým a červeným filtrem. Ale na to se skoro nedá dívat.


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3D Bluray na 2D TV
« Odpověď #2 kdy: 23. 12. 2012, 10:19:54 »
Dobrý den,
obracím se na Vás jako na odbornější publikum, které mi doufám dokáže odpovědět na můj dotaz. Vlastním FullHD LCD TV bez 3D. Dotaz spočívá v tom, zda bude fungovat 3D pomocí 3D bluray přehrávače s k němu dodanými brýlemi.
Cože?????
Brýle jsou součástí TELEVIZORU. Ne BD přehrávače. Mohu poprosit o typ přístroje a kdo Vám tuto ***** prodal?
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46