Autor Téma: MUX 3 ve východních čechách  (Přečteno 7719 krát)

Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
MUX 3 ve východních čechách
« kdy: 20. 12. 2012, 19:11:56 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli tu někdo nemáte informace o tom, jestli se MUX 3 nechystá pokrýt tuto oblast. Pro mi jsou idální Pardubice - Krásné ale to jede jen 10kW. Jde o oblast např. Lanškroun, ČT, Žamberk, ÚO atd. Dokrývace prakticky žádné, Přitom díky problematičnosti terénů se MUXY 1,2,4 pro tuto oblast dočkaly dokrývačů případně i vysílačů.

Proč se podle mě k MUXu 3 chovají macešsky. Jakoby údajně se dá naladit všude, ale realita je trošku jiná. Konkrétně tato oblast republiky tímto MUXem prakticky nezasažená.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2012, 21:55:47 »
Udejte přesnější polohu. Teoreticky je ve vaší oblasti možné přijímat multiplex 3 z Pradědu - 51.kanál, Černá hora - 60.kanál nebo Kojál - 59.kanál.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #2 kdy: 21. 12. 2012, 06:29:28 »
Udejte přesnější polohu. Teoreticky je ve vaší oblasti možné přijímat multiplex 3 z Pradědu - 51.kanál, Černá hora - 60.kanál nebo Kojál - 59.kanál.

Zdravím , myslím si že dotičnej by měl chytat ze směru Trutnov - Černá Hora a od Liberce  ne od Jeseníku - Praded K51 ( snad dobrý signál ) nebo Brno-Kojál K59 (slabší signál - do PA  a okolí nedojde )  ;D


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #3 kdy: 21. 12. 2012, 08:56:01 »
Jde o oblast např. Lanškroun, ČT, Žamberk, ÚO atd. Dokrývace prakticky žádné...
V1 lobovala za spuštění MUX3 z vysílače Kamenná horka. Původně to mělo být do konce září, ale není. Údajně pro nezájem ostatních TV v MUX3.
Proč se podle mě k MUXu 3 chovají macešsky. Jakoby údajně se dá naladit všude, ale realita je trošku jiná. Konkrétně tato oblast republiky tímto MUXem prakticky nezasažená.
Pokud bude zájem ze strany TV vysílajících v MUX3, určitě se ČRa tomu bránit nebudou. O tomto zájmu však dost pochybuji. Naposledy Prima (kvůli Love) prosadila vysílače Ještěd, Krásné a Kraví hora - to ale v době, kdy byla v tomto multiplexu v podstatě sama.

V lokalitách Lanškroun, ČT, Žamberk, ÚO atp. se doporučuji zaměřit na Praděd, Kojál, Krásné, nebo Černou horu. Vždy ale záleží na konkrátní lokalitě. Jsou tam místa, kde lze příjem MUX3 realizovat velmi obtížně, nebo vůbec.


Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #4 kdy: 21. 12. 2012, 18:08:18 »
Ok díky za info. Jde mi konkrétně o UO horní sídliště. Na pokojovou anténu chytnu prave 1,2 a 4. Trojku ani náhodou odnikud. Chytám to z Kubinčáku a Andrláku samostřejmě.

Právě mě zajímalo jestli se o lepším pokrytí někdy uvažovalo. Díky Aleši

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #5 kdy: 21. 12. 2012, 18:34:46 »
Ok díky za info. Jde mi konkrétně o UO horní sídliště. Na pokojovou anténu chytnu prave 1,2 a 4. Trojku ani náhodou odnikud. Chytám to z Kubinčáku a Andrláku samostřejmě.

Právě mě zajímalo jestli se o lepším pokrytí někdy uvažovalo. Díky Aleši
Rozumím. Jestli je horní sídliště to co si myslím, nejlepší pro příjem MUX3 bude zřejmě Kojál 59k (přiznávám ale, že naposledy jsem byl v této oblasti na jednom domě ještě za dob analogu). Určitě je však potřeba zahodit pokojovou anténu a pořídit opravdovou anténu - resp. min 2 - jednu pro příjem z Kubincáku/Andrláku), druhou pro mux3 a vhodně sloučit - což není práce pro laika bez měřícího přístroje a alespoň částečných znalostí.
Z jiných částí města UO mám zprávy od techniků o MUXu 3 z Černé hory. UO je ale "město kabelovky", takže spousta STA tam je "nedotčených".


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #6 kdy: 21. 12. 2012, 19:35:55 »
Ok díky za info. Jde mi konkrétně o UO horní sídliště. Na pokojovou anténu chytnu prave 1,2 a 4. Trojku ani náhodou odnikud. Chytám to z Kubinčáku a Andrláku samostřejmě.

Právě mě zajímalo jestli se o lepším pokrytí někdy uvažovalo. Díky Aleši
Rozumím. Jestli je horní sídliště to co si myslím, nejlepší pro příjem MUX3 bude zřejmě Kojál 59k (přiznávám ale, že naposledy jsem byl v této oblasti na jednom domě ještě za dob analogu). Určitě je však potřeba zahodit pokojovou anténu a pořídit opravdovou anténu - resp. min 2 - jednu pro příjem z Kubincáku/Andrláku), druhou pro mux3 a vhodně sloučit - což není práce pro laika bez měřícího přístroje a alespoň částečných znalostí.
Z jiných částí města UO mám zprávy od techniků o MUXu 3 z Černé hory. UO je ale "město kabelovky", takže spousta STA tam je "nedotčených".


Zdravím jestli ten dotiční bydlí okolo nemocnice tak by měl chytit Brno - Kojál K59 na azimut 155,2 ( nemocnice v UO má nekteré antény tím směrem na krátkou tak dlouhou colorku ) a musí se trefit mezi kopce .  ;D.


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #8 kdy: 10. 01. 2013, 13:57:22 »


Dj.Energy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #9 kdy: 10. 01. 2013, 22:03:48 »
Buďte rádi že lze přijímat alespoň něco. Jsou místa kde je problém s příjmem všech multiplexů. 20km od vysílače Krásné MUX3 též řada lidí nechytá stejně jako MUX4. Ani odborná firma si s tím neví rady. (pro rejplaly- myslete si co chcete, ale pokud si myslíte že jste kingové tak těm co mají problém s příjmem čehokoliv pomožte vlastníma rukama nebo mlčte)


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #10 kdy: 11. 01. 2013, 07:55:06 »
Jsou místa kde je problém s příjmem všech multiplexů. 20km od vysílače Krásné MUX3 též řada lidí nechytá stejně jako MUX4.
Lokalita? (klidně do SZ)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #11 kdy: 11. 01. 2013, 08:34:58 »
opravdu ten k. 60 z KH vysílá? já měl za to, že to neklaplo :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #12 kdy: 11. 01. 2013, 10:08:48 »
Buďte rádi že lze přijímat alespoň něco. Jsou místa kde je problém s příjmem všech multiplexů. 20km od vysílače Krásné MUX3 též řada lidí nechytá stejně jako MUX4. Ani odborná firma si s tím neví rady. (pro rejplaly- myslete si co chcete, ale pokud si myslíte že jste kingové tak těm co mají problém s příjmem čehokoliv pomožte vlastníma rukama nebo mlčte)

Zdravím , no stím že někdo do 20km od vysílače nechytá dignál se mě nechce věřit a kor z vysílače Krásne (za Nasavrky ) , směrem na Kolín , Pardubice i směr Litomyšl je dost otevřená krajina a také mají možnosti v příjimu víc možnosti ( Liberec , Černá Hora atd.) ne jak mi v České Třebové kdetu samí kopec a dokrývač který byl schválen a není a v nedohledné ani asi nebude  8).


Speedy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #13 kdy: 11. 01. 2013, 13:34:20 »
Plně souhlasím s pisatelem předemnou. Když se podívám na mapu pokrytí, tak v kraji HK+PCE je prakticky jeden vysílač - Černá Hora. Krásné díky sníženému výkonu nepočítám. Ostatní si postaví dokrývače, ale MUX 3 ne. Nám to stačí, že nejsme nikde vidět. Docela se divím televizím Primě a zejména V1, že u nich jsou, když ta V1 např. moc VČ nepokryje :-)


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:MUX 3 ve východních čechách
« Odpověď #14 kdy: 11. 01. 2013, 14:36:58 »
Docela se divím televizím ... zejména V1, že u nich jsou, když ta V1 např. moc VČ nepokryje :-)
Který jiný technicky možný MUX pokryje východní čechy stejně nebo snad více než MUX3 (přepočteno na území i obyvatele)?
« Poslední změna: 11. 01. 2013, 14:38:32 od Aleš Pipek »