Autor Téma: MUX 4 - Ostrava  (Přečteno 6033 krát)

tomili

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
MUX 4 - Ostrava
« kdy: 20. 12. 2012, 15:05:25 »
Dobrý den, mám dotaz. Po zakoupení TV samsung 6300, nemohu naladit mux 4. Byl jsem i na střeše domu a otočil antanou na Hladnov, protože byla otočená na Hošťálkovice, ale i přesto nejdou nadit programy v HD. Nafotil jsem pár fotek anteny a zařízení. Můžete mi někdo říci jestli je třeba něco špatně?
URL=http://www.q3.cz/view.php?filename=522012_12_20_030.jpg][/URL]

společná antena je asi Alcad
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2012, 15:15:59 »
Tak jednak mux 4 nevysílá z Hladnova, ale z Lanové, ovšem to hlavní jest fakt, že vaše STA podle KV přijímá pouze MUX1-3. Schází vám kanálová vložka pro K63. ;)


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #2 kdy: 20. 12. 2012, 19:34:17 »
To není tak úplně přesné Petře. Odchylka Lanové od vodojemu na Hladnově je pro většinu přijímacích míst v OV zcela zanedbatelná. Mnohem větší průser může být, že původní STA, která (správně uvedeno) přijímá jen Muxy 1,2,3 , je nastavena - správně - na vysílač v Hošťálkovicích!! Přesměrováním této antény zcela jistě dojde jednak k poklesu úrovně Muxů 1,2,3 v rozvodu a možná též ke zvýšení chybovosti díky možnému preechu, které tímto vznikne.
Jediné správné řešení je jednak doinstalovat vložku na K63 (momentálně již trochu mimo mísu, neboť za pár měsíců se bude tento kanál měnit) a dále doinstalovat i druhou anténu (jedna na Hošťály, druhá na Hladnov). V každém případě ale tak musí udělat odborná firma s měřícím přístrojem - vložky mají velmi vysoký zisk a jejich amaterskou instalací (např. přebuzením) by mohlo dojít i k rušení v okolí. Takže šup zpátky na stožár a anténu zpět na Hošťálkovice a volat odbornou firmu...


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #3 kdy: 20. 12. 2012, 19:49:25 »
Samozřejmě máte, Amosi, plnou pravdu. Mně se jen nechtělo více ten hrubý, laický zásah do nastavení antény komentovat. Když někdo napíše, že neví, proč nemůže naladit mux 4, a leze kvůli tomu otáčet anténou, přitom, kdyby měl alespoň minimální vědomosti, musí mu být jasné, že na KV, které vyfotil, vidí jen 3 kanály, takže ten 4. logicky nemůže hrát, pak jen neuvěřitelně zakroutím hlavou a raději se zdržuji dalších komentářů. Nicméně - přesně a konkrétně jste mne doplnil, takže předpokládejme, že nyní už má tazatel v celé záležitosti minimálně polojasno  ;)


tomili

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #4 kdy: 20. 12. 2012, 19:58:14 »
Kdybych se vyznal v antenách, tak se tady neptám, protože v jinde tento příjem chytám na odizolovaný koaxial, ale doma nemám okna správným směrem na Bazaly.
Jinak dík za info.
PS:antena byla otočena opět na Hošťálkovice hned po 30min. ještě než jsem zde psal, protože obsah kanálů nebyl úplný.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #5 kdy: 20. 12. 2012, 20:11:35 »
Kdybych se vyznal v antenách, tak se tady neptám, protože v jinde tento příjem chytám na odizolovaný koaxial, ale doma nemám okna správným směrem na Bazaly.
Jinak dík za info.
PS:antena byla otočena opět na Hošťálkovice hned po 30min. ještě než jsem zde psal, protože obsah kanálů nebyl úplný.
Když se nevyznáte v anténách, proč jimi kroutíte? Navíc na STA!


tomili

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #6 kdy: 20. 12. 2012, 20:39:18 »
Abych se přesvěčil, že je to antenou.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #7 kdy: 20. 12. 2012, 22:26:12 »
Tak jednak mux 4 nevysílá z Hladnova, ale z Lanové, ovšem to hlavní jest fakt, že vaše STA podle KV přijímá pouze MUX1-3. Schází vám kanálová vložka pro K63. ;)

A Lanová je kde?? Na Hladnově!!!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #8 kdy: 21. 12. 2012, 09:52:25 »
Kdybych se vyznal v antenách, tak se tady neptám, protože v jinde tento příjem chytám na odizolovaný koaxial, ale doma nemám okna správným směrem na Bazaly.
Jinak dík za info.
PS:antena byla otočena opět na Hošťálkovice hned po 30min. ještě než jsem zde psal, protože obsah kanálů nebyl úplný.

Příště - až Vám zase něco nepojede - můžete třeba zkusit točit těmi "čudlíky" na jednotlivých kanálových zesilovačích.. :D
Přesně potvrzujete základní pravidlo českého dlubala (á la Pat a Mat) - sice tomu vůbec nerozumím, ale co když se mi to náhodou povede a zadarmo??
PS- za info neděkuj, správná odpověď měla znít - ano, hned volám odbornou firmu..teda pokud si místo toho nechcete vrtat koleno


tomili

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #9 kdy: 21. 12. 2012, 10:49:20 »
Bohužel k tomu,aby se investovalo do STA musí souhlasit více nájemníků!!!

Tady na fórum jsem psal, proto abych se dozvěděl nějaké informace, a odbornou firmu volat určitě nebudu, když MUX - 4 jde v Mar.Horách chytit na odizolovaný koaxiál, tak to časem půjde i O-Porubě.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #10 kdy: 21. 12. 2012, 13:05:51 »
jedině až po přeladění na 38 kanál. Ale jinak nee.


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #11 kdy: 21. 12. 2012, 19:22:18 »
tomili/mužete byt rád že vám nikdo nezlomil ruce když jste si dovolil seřizovat STA


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #12 kdy: 21. 12. 2012, 19:50:52 »
Bohužel k tomu,aby se investovalo do STA musí souhlasit více nájemníků!!!

Tady na fórum jsem psal, proto abych se dozvěděl nějaké informace, a odbornou firmu volat určitě nebudu, když MUX - 4 jde v Mar.Horách chytit na odizolovaný koaxiál, tak to časem půjde i O-Porubě.

Vidím, že máte zaručené informace, takže přeji hodně štěstí Vy "odizolovaný koaxiále" a za to zpřeražení obou rukou se taky přimouvám... :'(


tomili

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #13 kdy: 22. 12. 2012, 09:35:37 »
Pro lámače rukou: foto odizolovaného koaxialu na na něj příjem nejen HD programů.







Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 4 - Ostrava
« Odpověď #14 kdy: 22. 12. 2012, 10:19:35 »
Opravdu krásná fotka - zejména ta první. Ty plechy kolem okna to bylo kdysi zateplení? Ten provrtaný rám okna a ta fušeřina co z něj kouká, to má být jako návod, jak si zřídit trvalý a stabilní příjem všeho všude? Laik se diví a odborník žasne....