Autor Téma: Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat  (Přečteno 6477 krát)

Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #15 kdy: 17. 12. 2012, 22:21:41 »
... A druhá věc je automatická detekce kdy a jak obraz automaticky změnit. V tom je Samsung neschopný, nejčastěji ze všech TV je třeba přepínat ručně. A třeba i nastavovat natvrdo do 16:9 (s pruhy na bocích), aby obraz nedeformoval když nemusí. Panasonic je na tom lépe, ale u nestandardních formátů automaticky občas roztahuje i tam kde nemá nebo přeskakuje podle scén. Philips je nejméně problematický.
Detekce se dělá podle přítomnosti příznaku ve streamu nebo podle WSS v analogu. V tom funguje Samsung na 100%. Pokud nějaká stanice příznak zapomene přidat, je to chyba vysílatele, ne televizoru. Snažit se něco detekovat podle scény je nesmysl, který nikdy nemůže spolehlivě fungovat.
Jinak "smart" režim s větším roztažením u krajů než vprostřed má i Sony. Na tomhle režimu je obzvlášť "úžasné" sledovat švenk kamery.
« Poslední změna: 17. 12. 2012, 22:25:05 od Jan Novák »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #16 kdy: 17. 12. 2012, 23:09:41 »
Jediné co mi pořád vrtá hlavou je, že Samsung nemá podle všeho zdířku na propojení s kompem a má 100Hz, zatím co LG a vylepšený Philips mají 200Hz

Tech 100 nebo 200Hz bych neviděl jako problém, to je hodně marketingová záležitost. Na několika samsungovsých forech dělali testy a výsledkem bylo, že 100Hz bylo dostatečných. Více Hz naopak prý může způsobovat problémy, protože technologie se snaží elimonovat mazání pohybujícího se objektu, což má za následek, že se maže pozadí, takže někteří prý frekvence záměrně snižovali (ale to jsem jenom četl :) )

A než počítač připojovat přes VGA, radši jak někdo psal níže pořídit redukci HDMI DVI, nebo koupit novou grafiku. Rozdíl je znát.

Tím chováním a ovládáním máte na mysli to roztahování obrazu, které popisujete? Nebo ještě něco jiného? Všechny poznatky uvítám.
Ano, automatické roztahování obrazu, ale také orientaci v menu nebo kvalitu tuneru, ovládání obecně. Žádná TV není nejlepší, je na každém, aby si vybral pro něj to "menší" zlo. Když jsem před 5 lety kupoval 1. plochou TV, vyhrála plasma Panasonic, právě kvůli schopnému automatickému formátování obrazu, i když byla dražší než Samsung a Samsung měl i pro mě "hezčí" obraz. Od té doby máme v rodině další plasmu Samsung 2010 a LCD LED Samsung 2012 (nejlepší poměr cena výkon). Oba Samsungy mají obraz výborný, ale co se týče firmware stejná tragédie jako když jsem vybíral tu první. Menu neintuitivní, formátování obrazu divné, tuner hrozný. Na druhou stranu, dnes je jiná doba, čím dál tím více programů je dnes v 16:9 a pokud máte dobrý signál jednou se hecnete a TV nastavíte tyto mínusy můžete ignorovat. Philipsy máme 2 a i když jsou to poslední modely CRT, která firma vyrobila před cca 6-7 lety, firmware, technologie crystal clear, pixel plus a další jsou jednoduše přeneseny z CRT na Plasmy i LCD i LCD LED a fungují i dnes stejně. A i když jsem Philips LCD viděl na živo jen krátce krátce byl výborný a pravidelně v recenzích získávají nejlepší hodnocení, což se podepisuje na ceně. Ale pokud je máte za podobnou cenu jako Samsung, je to výzva. Možná bych se zašel do nějakého obchodu podívat jak dnes funguje pixel plus, jestli vám vyhovuje, protože některým připadal, že vypadá jako "malovaný obraz". Myslím, že obrazově nebudete zklamán ani jednou TV. Osobně si myslím, že Philips je lepší, ale pokud jste rozhodnut pro Samsung a zmíněné nedostatky se vašeho příápadu netýkají, tak ze 100Hz a chybějící VGA si nedělejte hlavu.


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #17 kdy: 17. 12. 2012, 23:25:59 »
Detekce se dělá podle přítomnosti příznaku ve streamu nebo podle WSS v analogu. V tom funguje Samsung na 100%. Pokud nějaká stanice příznak zapomene přidat, je to chyba vysílatele, ne televizoru. Snažit se něco detekovat podle scény je nesmysl, který nikdy nemůže spolehlivě fungovat.
Jinak "smart" režim s větším roztažením u krajů než vprostřed má i Sony. Na tomhle režimu je obzvlášť "úžasné" sledovat švenk kamery.
No "chyby vysílatele" jsou právě ten problém (vysílatelem může být i DVD či HD přehrávač). Otázka je, jestli je záhodno se s tím smířit, vnitřně si vždycky zanadávat a ručně přepínat nebo mít přístroj, který "s tím počítá", ale sekne se třeba méně často někdy jinde. Nic není dokonalé. Mi osobně vyhovuje 2. způsob, ale 1. vám rozhodně neberu :).

Sony neznám, ale Philips mi příjde jako ucházející kompromis. Nevím proč, pruhy dole a nahoře mi až tak nevadí, ale vlevo vpravo mě strašně iritují :).
« Poslední změna: 18. 12. 2012, 00:31:29 od ceco ceco »