Autor Téma: Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat  (Přečteno 6475 krát)

gio

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« kdy: 17. 12. 2012, 00:59:50 »
Zdravím pánové,

jak tak dumám nad vánočními dárky a jsem pomalu s rozumem v koncích napadlo mě, že rodičům pořídím novou televizi. Ovšem to jsem ještě netušil, že největší přemýšlení mě ještě čeká.

Po přečtení několika článků tady na webu, prošmejdění různých e-shopů a portálů jsem se tak nějak probil k stávajícím (netvrdím, že konečným) dvěma finalistům a rád bych znal váš názor.

Rozhoduji se mezi

http://led-televize.heureka.cz/samsung-ue32eh5300/specifikace/

a

http://led-televize.heureka.cz/philips-32pfl3517h/specifikace/

Pro Samsunga hovoří internet a vše s ním spojené, na druhou stranu rodičům táhne na 50 a nejsem si jistý, do jaké míry by ovládání zvládli. Čím si ale rozhodně jistý jsem, že bych tím především otci udělal radost, potrpí si na technické vymoženosti, i když jim prd rozumí a ve finále je nevyužívá, nebo jen minimálně. Co mě odrazuje je zdejší recenze na kvalitu obrazu, frekvence 50hz a jak už jsem psal pravděpodobně složité ovládání.


Philips mě zaujal kombinací full hd + 100hz a obecnými recenzemi, že po obrazové stránce je na tom Philips skvěle, i když konkrétně o tomto modelu jsem se toho moc nedočetl co se kvality obrazu týče. Taky pořád tak nějak nevím, jestli v sobě tenhle chlapík skrývá přímé připojení na youtube nebo ne.?.

Prosím o rady a tipy, pokud možno co nejdříve :) Pokud by vás napadla konkurence pro tyto dvě televize, určitě si o ní rád poslechnu, ale rád bych se pohyboval v cenové hladině +- 8000Kč, úhlopříčce cca 80cm a motal se okolo solidních značek, přece jen se jedná o dárek a nerad bych vypadal, že jsem je odbyl nějakým šméčkem, byť třeba bude skvěle vybavené.

Díky
Gio


EDIT: Teď nacházím zdroje podle kterých má Samsung taky 100hz frekvenci a Philips taktéž podporuje Wi-fi (jen nemá prohlížeč) tím pádem je to ještě větší španělská vesnice, ovšem otázkou je jestli ty údaje jsou pravdivé.

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=10D140
« Poslední změna: 17. 12. 2012, 01:40:29 od gio »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2012, 07:57:52 »
Tu Philipsku mám a jsem naprosto spokojen co se týče obrazové stránky,proto jsem si ji taky koupil. Víc Vám bohužel neporadím poněvadž TV ja využívám především jako zobrazovač a ty pitomosti kolem mě tudíž vůbec neberou.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #2 kdy: 17. 12. 2012, 08:27:52 »
Ta tvoje vybraná má jen

Aplikace Smart TV
Net TV: YouTube
SimplyShare: Prohlížeč médií DLNA

http://www.philips.cz/c/televizory/3500-series-full-hd-1080p-dvb-t-c-uhl.-81-cm-32-palec-32pfl3517h_12/prd/


Připlat 1000kč a máš tam vše !!!

32PFL4007H/12

Aplikace Smart TV
Net TV: Funkce Catch-Up TV, Online videopůjčovny, Otevřený internetový prohlížeč, Online aplikace
Ovládání: Aplikace MyRemote (iOS a Android), Podpora USB klávesnice a myši
SimplyShare: Prohlížeč médií DLNA, Prohlížeč médií USB
Program: Pozastavení televizního vysílání, Záznam na USB

http://www.philips.cz/c/televizory/4000-series-full-hd-1080p-dvb-t-c-uhl.-81-cm-32-palec-32pfl4007h_12/prd/
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #3 kdy: 17. 12. 2012, 11:23:59 »
Kupovat TV skrz nějaké internety apod. je skutečně nesmysl. Osobně bych vzal Samsunga, který podává slušný obraz a má poměrně jednoduché ovládání. Taky s ním není problém po připojení na kabelovku (naladí vše, EPG a audio má bezproblémů v češtině).
A pokud jde o 50Hz a názor, že čím víc Hz, tím líp, tak to je zrovna jeden z mýtů, protože každý LCD televizor pracuje v 50Hz - jakékoliv vyšší číslo dělají jenom uměle obvody, které to v mnoha případech víc zprasí, než aby tomu pomohly.


hrazny palyza

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #4 kdy: 17. 12. 2012, 11:42:15 »
EDIT: Teď nacházím zdroje podle kterých má Samsung taky 100hz frekvenci a Philips taktéž podporuje Wi-fi (jen nemá prohlížeč) tím pádem je to ještě větší španělská vesnice, ovšem otázkou je jestli ty údaje jsou pravdivé.

Je dobré si uvědomit, že marketingová hesla "Clear Motion Rate" nebo "Perfect Motion Rate" neoznačují nativní, neboli Real Refresh Rate LCD panelu. Převodní tabulku naleznete níže:

http://www.rtings.com/info/what-is-the-refresh-rate

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #5 kdy: 17. 12. 2012, 11:45:10 »
Samozřejmě na někoho může internet v TV udělat dojem, ale z druhé strany, obrazovka TV obecně neskýtá tu základní úroveň diskrétnosti, který zajišťuje displej počítače. Nemusí jít vždy o nějaké supertajné emajly, nebo přímo erotické stránky....

Osobně bych takový dárek více pasoval na zdroj TV signálu. Pokud rodiče mají přístup alespoň k několika HD stanicím, nebo je v nejbližších letech naděje, že se k HD dostanou, uvažoval bych i o větší úhlopříčce, pokud se na TV nedívají z 1 metru. Pokud ale zůstanou spíše závislí na SD, menší (80cm) obrazovka může některé neduhy horšího rozlišení a signálu zamaskovat.

I když pro někoho je 8000.-Kč limitující částka, ještě stále si nový TV pořizujeme na několik let a existuje naděje, že se počet stanic a pořadů v HD bude zvyšovat, že se objeví DVB-T2, že kromě kabelovky nabídne maximum "národních" stanic jen DVB-S.

Proto bych nekalkuloval jen s internetovými doplňky a to ještě na různé úrovni a vybíral bych perspektivní dárek s důrazem na více technologických parametrů. Ale konkrétní model, jeho smysluplnou výbavu, i ve svém případě vybírám obtížně a jiným si netroufám jednoznačně radit.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #6 kdy: 17. 12. 2012, 16:35:03 »
Funkcne bych rekl, ze jsou obe TV na srovnatelne urovni, kvalitu obrazu jedine porovnat vedle sebe v obchode. Obecně se dá říct, ze Philipsy se historicky braly, ze jsou na vyssi urovni, ale je to asi model od modelu. Na druhou stranu, i kdyz o kvalitu obrazu jde predevsim, za 2 tydny, kdy obraz nebudete srovnavat s dalsimi 10 modely stojicimi vedle v obchode vam to bude jedno jestli je zluta zlutějsi.

Jinak co ma urcite Philips lepsi je ovladani, tak jak zminujete a automaticke formatovani obrazu. A velmi pravděpodobně i tuner, ale to je jen spekulace zalozena na tom ze se mi nechce verit, ze by jej jiny velky vyrobce mel tak spatny jako Samsung nebo LG, mozna to ale u vasich prijmovych podminek nehraje roli. Cili mym favofitem by byl Philips (I kdyz jsem minuly tyden prarodicum kupoval Samsung 46" rady 5000), ale neprohloupite ani s jednou.


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #7 kdy: 17. 12. 2012, 16:53:19 »
Autoformát obrazu má každý televizor, pokud se bavíme o digitálním signálu.


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #8 kdy: 17. 12. 2012, 17:47:19 »
Autoformát obrazu má každý televizor, pokud se bavíme o digitálním signálu.

Nikdo netvrdi ze ne, ale mezi vyrobci jsou velke rozdily, jak formatovani funguje. V tomto ma nejvetsi moznosti Philips, pouzitelny je Panasonic pak dlouho nic a pak vetsina ostatnich vyrobcu. Jde o to jak umi obraz roztahnout a jak funguje automaticke prepinani aby se nemuselo prepinat rucne. Konkretne Samsung si v tomto moc dobre nevede (mam srovnani s plasmou 2010 a LCD LED 2012).


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #9 kdy: 17. 12. 2012, 18:15:01 »
Nikdo netvrdi ze ne, ale mezi vyrobci jsou velke rozdily, jak formatovani funguje. V tomto ma nejvetsi moznosti Philips, pouzitelny je Panasonic pak dlouho nic a pak vetsina ostatnich vyrobcu. Jde o to jak umi obraz roztahnout a jak funguje automaticke prepinani aby se nemuselo prepinat rucne. Konkretne Samsung si v tomto moc dobre nevede (mam srovnani s plasmou 2010 a LCD LED 2012).
No to by mě zajímalo, v čem má Samsung podle vás problém. Od automatického přepínání chci, aby mi zobrazilo správně formátovaný obraz, což Samsung splňuje vždy a bez ručního přepínání. Žádné roztahování 4:3 obrazu nepožaduji, i když i tuhle hrůzu Samsung umí na několik způsobů.


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #10 kdy: 17. 12. 2012, 18:43:51 »
Autoformát obrazu má každý televizor, pokud se bavíme o digitálním signálu.

Nikdo netvrdi ze ne, ale mezi vyrobci jsou velke rozdily, jak formatovani funguje. V tomto ma nejvetsi moznosti Philips, pouzitelny je Panasonic pak dlouho nic a pak vetsina ostatnich vyrobcu. Jde o to jak umi obraz roztahnout a jak funguje automaticke prepinani aby se nemuselo prepinat rucne. Konkretne Samsung si v tomto moc dobre nevede (mam srovnani s plasmou 2010 a LCD LED 2012).
Jediný správný formát obrazu je ten nativní. Žádné roztahování ani na výšku ani na šířku nebo další zhovadilosti, kde dochází k degradaci. Takže v tomto se chová Samsung správně, když takových uživatelských nastavení připouští co nejméně (a nejlíp aby nepřipouštěl nic, ostatně celá desetiletí tyto "vymoženosti" nebyly a taky nikomu nechyběly).


gio

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #11 kdy: 17. 12. 2012, 20:23:15 »
Pročítám všechno a zatím jsem pořád na vážkách asi stejně jako vy :) Vzal jsem si k finálnímu srovnání ještě pár dalších a to

http://www.mall.cz/led-televize-uhlopricka-80-93-cm/lg-32ls570s

společně s Philipskou, o které píše kousek výš Karlos68.

LG je jednoznačně nejvybavenější, ale mám docela obavy o kvalitu obrazu a zvuku, sice to může být typ od typu jiné, ale zkušenost mi říká, že kvalitativně LG trochu pokulhává.

Zatím vede Samsung a nejspíše si ho ve finále i objednám. Bude to právě ta zlatá střední cesta. A věřím, že kvalitativně to nebude zase tak hrozné. Navíc naši mají právě Samsunga, kterého v té době pořídili skoro za 30 000 a byla to největší střela té doby, vydržel dlouho a chod byl bezproblémový. K tomu by měl být internet docela volný, s podporou flash, prohlížečem, skypem atd.

Philipska flash nepodporuje a obecně se s tím internetem zatím pere, podle informací co jsem sesbíral na netu.

Jediné co mi pořád vrtá hlavou je, že Samsung nemá podle všeho zdířku na propojení s kompem a má 100Hz, zatím co LG a vylepšený Philips mají 200Hz


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #12 kdy: 17. 12. 2012, 20:55:00 »
Počítač se připojuje přes HDMI (z DVI je na to jednoduchá redukce). Pokud nepotřebujete připojit starší notebook přes VGA, tak není problém.


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #13 kdy: 17. 12. 2012, 22:07:53 »
Jediný správný formát obrazu je ten nativní. Žádné roztahování ani na výšku ani na šířku nebo další zhovadilosti, kde dochází k degradaci. Takže v tomto se chová Samsung správně, když takových uživatelských nastavení připouští co nejméně (a nejlíp aby nepřipouštěl nic, ostatně celá desetiletí tyto "vymoženosti" nebyly a taky nikomu nechyběly).

Máte pravdu s tím nativním obrazem. Bohužel české TV vysílají asi stále velkou část produkce v 4:3 a né všichni jsou smířeni s pruhy na bocích. Samsung dělá to, že aby nebyly černé pruhy u rozlišení 4:3, obraz rovnoměrně roztáhne (stejně jako většina ostatních výrobců), takže vše je široké všude, Panasonic to interpoluje tak, že uprostřed roztahuje minimálně zatímco u krajů o to více, což opticky ve většině případů působí méně nepřirozeně, Philips navíc umí to, že o něco málo obraz umí roztáhnout i na výšku, takže chybí trošku výšky, ale obraz je nejméně deformovaný. Samozřejmě, že jak Panasonic tak Philips umí i způsob co dělá Samsung, takže každý si může vybrat, který režim je pro nej nejpřijatelnější. A druhá věc je automatická detekce kdy a jak obraz automaticky změnit. V tom je Samsung neschopný, nejčastěji ze všech TV je třeba přepínat ručně. A třeba i nastavovat natvrdo do 16:9 (s pruhy na bocích), aby obraz nedeformoval když nemusí. Panasonic je na tom lépe, ale u nestandardních formátů automaticky občas roztahuje i tam kde nemá nebo přeskakuje podle scén. Philips je nejméně problematický.

Otázka byla na rady a tipy, kterou ze 2 televizí.  Má názor je, že  co do kvality obrazu jsou rozdíly zanedbatelné a hlavně individuální, ale co do ovládání a chování TV jsou rozdíly mezi značkami propastné. Pro někoho to můlže být důležité, pro někoho ne.


gio

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zlatá střední? Aneb kterou TV vybrat
« Odpověď #14 kdy: 17. 12. 2012, 22:13:26 »

Otázka byla na rady a tipy, kterou ze 2 televizí.  Má názor je, že  co do kvality obrazu jsou rozdíly zanedbatelné a hlavně individuální, ale co do ovládání a chování TV jsou rozdíly mezi značkami propastné. Pro někoho to můlže být důležité, pro někoho ne.

Tím chováním a ovládáním máte na mysli to roztahování obrazu, které popisujete? Nebo ještě něco jiného? Všechny poznatky uvítám.