Autor Téma: nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc  (Přečteno 6162 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« kdy: 12. 12. 2012, 13:35:44 »
Najde se tu někdo ochotný, kdo by mi mohl během Vánoc nahrát cca 5 filmů (většinou z čt1 hd a markízy hd)?

Stačí mi nahrávka ve formátu"ts" pokud možno ze satelitu (tak aby se dal formát přehrát všude) buď někde uložit na webu v "ts" formátu nebo výměnou za některý hd český film z mé sbírky (poctivě nahrávám skoro každý český hd remaster z pozemního dvb-t) který bych poslal poštou na flashce.

Mám jen pozemní pvr hd přijímač a o nahrávku z dvb-s usiluju kvůli vyšší kvalitě. Snažím se sice do Vánoc sehnat nějaký kvalitní a zároveň levnější linuxový přijímač, ale je to těžké najít takový, který bych využil i v dvb-t a dvb-c a aby nedělil nahrávku a ta šla přehrát všude, takže pravděpodobně nahrávání ze satelitu o Vánocích padne.

Věřím, že se někdo najde, kdo mi pomůže. Díky moc.
« Poslední změna: 12. 12. 2012, 13:38:06 od jirkazdevitky »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2012, 18:06:22 »
Už jsem to tu napsal jednou, že nahrávat v HD ze satelitu (tak aby se dal formát přehrát všude) je docela velký problém!  A HD ve formátu ts?


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #2 kdy: 12. 12. 2012, 21:36:39 »
Už jsem to tu napsal jednou, že nahrávat v HD ze satelitu (tak aby se dal formát přehrát všude) je docela velký problém!  A HD ve formátu ts?
A preco nie HD v Transport Streame? Je to najvhodnejsi format, nahrava ciste data, tuner nic nemusi prekodovavat a teda nedegraduje kvalitu zvuku a obrazu (kedze ziadny tuner nie je tak hw vybaveny - procesor, aby konkuroval profesionalnym koderom)
Navyse TS zo satelitu obsahuje vsetky stopy, ktore sa vysielali, EPG atd
Aky je problem si previest TS do MKV, aby to slo prehrat "skoro" vsade, alebo vlastnit MMC, ktore zvladne aj TS?
« Poslední změna: 12. 12. 2012, 22:37:49 od Peter Tulino »


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #3 kdy: 13. 12. 2012, 10:13:26 »
Už jsem to tu napsal jednou, že nahrávat v HD ze satelitu (tak aby se dal formát přehrát všude) je docela velký problém!  A HD ve formátu ts?
A preco nie HD v Transport Streame? Je to najvhodnejsi format, nahrava ciste data, tuner nic nemusi prekodovavat a teda nedegraduje kvalitu zvuku a obrazu (kedze ziadny tuner nie je tak hw vybaveny - procesor, aby konkuroval profesionalnym koderom)
Navyse TS zo satelitu obsahuje vsetky stopy, ktore sa vysielali, EPG atd
Aky je problem si previest TS do MKV, aby to slo prehrat "skoro" vsade, alebo vlastnit MMC, ktore zvladne aj TS?
Problém je, že můj satelit to nahraje ve formátu, jehož překódování trvá dlouho.....dokonce velmi dlouho! Jestli máte jiné možnosti, tak pisateli nebídněte sám vyřešení jeho požadavku!


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #4 kdy: 13. 12. 2012, 13:30:36 »
Primárně by se k těmto požadavkům měli vyjadřovat ti co s jejich splněním nebudou mít převeliký problém. Lidí co tohle nemůžou splnit je přes 7 miliard a pokud by tu každý reagoval...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #5 kdy: 13. 12. 2012, 14:04:37 »
Najde se tu někdo ochotný, kdo by mi mohl během Vánoc nahrát cca 5 filmů (většinou z čt1 hd a markízy hd)?

Stačí mi nahrávka ve formátu"ts" pokud možno ze satelitu (tak aby se dal formát přehrát všude) buď někde uložit na webu v "ts" formátu nebo výměnou za některý hd český film z mé sbírky (poctivě nahrávám skoro každý český hd remaster z pozemního dvb-t) který bych poslal poštou na flashce.

Mám jen pozemní pvr hd přijímač a o nahrávku z dvb-s usiluju kvůli vyšší kvalitě. Snažím se sice do Vánoc sehnat nějaký kvalitní a zároveň levnější linuxový přijímač, ale je to těžké najít takový, který bych využil i v dvb-t a dvb-c a aby nedělil nahrávku a ta šla přehrát všude, takže pravděpodobně nahrávání ze satelitu o Vánocích padne.

Věřím, že se někdo najde, kdo mi pomůže. Díky moc.
Takhle jsme šíleli,když jsme se dostali k prvním videokazetám,dávali jsme za ně na burzách 600 kč a dnes jsou jich plné sběrné dvory.


Jenda Nový

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #6 kdy: 13. 12. 2012, 16:14:29 »
Jedině lze nahrát ze satelitu na HDD Rekordéru potom se vypálí na disk dvd který lze potom přehrát v libovolném dvd přehrávači jendavrbice@centrum.cz na 1 disk dvd se vejdou 3 filmy v sd kvalitě nebo jeden v HD


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #7 kdy: 13. 12. 2012, 17:31:17 »
Jedině lze nahrát ze satelitu na HDD Rekordéru potom se vypálí na disk dvd který lze potom přehrát v libovolném dvd přehrávači jendavrbice@centrum.cz na 1 disk dvd se vejdou 3 filmy v sd kvalitě nebo jeden v HD
Tak to čtu prvně v životě..tři filmy v SD kvalitě na jednom dvd? A jeden v HD na dvd? A proč se tedy dělají blu-ray disky?


C C

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2012, 18:43:42 »
Co to je SD kvalita a HD kvalita? Něco jako digitální kvalita? ... Nejde o mýlku, konkrétně záměnu termínů SD a HD (rozlišení) za LQ a HQ profil (oba SD - PAL) DVD rekordéru?


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #9 kdy: 13. 12. 2012, 18:50:52 »
Vidím že Jenda Nový tu objavil kompresiu....

Štandartné MPEG2 (teda SD vysielanie) je nastavené tak, že na jedno DVD sa uloží 120 minút záznamu (720×576, 4 : 3 alebo 16 : 9).


3 filmy v SD kvalite na jednom DVD znamená len to, že dochádza buď k úprave pôvodne nahratého obsahu (kompresiou a teda ďalším znižovaním kvality), alebo sa nahráva zo zdrojov, ktoré od začiatku vysielajú s menším prenosovým tokom (to je to čo hlavne užívatelia Skylinku vytýkajú napr. Digi TV) a teda sa znižuje kvalita obrazu.

Pkkaiľ chcete ísť touto cestou, tak vôbec nerozumiem prečo chcete niečo nahrávať - stačí prejš rôzne úložiská a obsah si stiahnuť. Z hľadiska užívateľa je to rovnako legálne ako nahrávanie (aspoň dnes v ČR a SR, otázka znie ako dlho) a mnohikrát sa dá zohnať možno aj kvalitenjší obraz ako vysielajú naše TV (nape. obraz komprimovaný z blu ray a zvuková stopa stiahnutá z TV vysielania - pokiaľ to správne zosynchronizujú).
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


H_H

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #10 kdy: 14. 12. 2012, 09:59:41 »

Tak to čtu prvně v životě..tři filmy v SD kvalitě na jednom dvd? A jeden v HD na dvd? A proč se tedy dělají blu-ray disky?
[/quote]

A proč ne?
Při překonvertování SD videa např do xvid se na jedno dvouvrstvé DVD vejde při plném SD rozlišení (720x400 při 16:9 filmu) vejdou tři filmy v parádní kvalitě. Oni by se vešly i na jednovrstvé DVD, ale ta kvalita už by asi moc parádní nebyla. (Věc názoru, někomu to může stačit) Tento formát přehraje dneska snad každý DVD přehrávač.
A HD? Na dvouvrstvé DVD uložíte v kodeku h264 většinu filmů v 1080p bez problému. Internet je takových HD ripů plný. Je to ale už na hraně a některé filmy už dobře vypadat nemusí (dlouhé, akční, s velkým počtem hodně světlých scén). Většinou platí, že pokud průměrný datový tok obrazové stopy neklesne pod 10Mbit/s, je rozdíl oproti blu ray malý. Záleží tedy na jaké Tv si film pustíte a nárocích diváka. Nad cca 15 Mbit/s už rozdíl postřehne málokdo.
Samozřejmě zapomeňte na vychytávky typu audio v DTS-HD MA, více zvukových stop, různé verze filmu (kino, režisérská), luxusní datový tok pro obraz cca 30Mbit/s .... atd. Od toho už je blu ray.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #11 kdy: 14. 12. 2012, 10:10:18 »
Při datovém toku kolem 9,5Mb/s, což mají HD kanály v DVB-T u UPC, natož při 6Mb/s v Muxu4 opravdu není problém, aby se běžný film vešel na jedno dvouvrstvé DVD. A není potřeba nic konvertovat.


petrkl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nahrávání hd programů z dvb-s během Vánoc
« Odpověď #12 kdy: 18. 12. 2012, 18:49:36 »
Stále mám pro tebe schovaný ten film, ale nevím jestli ho mám vypálit na blu-ray, nevyjádřil si se jak to bude s placením, skutečně nebudu posílat blu-ray disk zdarma. Napiš, jestli ho mohu smazat, nebo ho chceš. Je nahrán ze satelitu v plném datovém toku na HDD, odkodován a rekordér ho vypálí v max. kvalitě na bluray disk.