Autor Téma: Upoutávky na HBO pouze v originále?  (Přečteno 2559 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Upoutávky na HBO pouze v originále?
« kdy: 26. 11. 2012, 22:20:31 »
Pánové, dnes večer ve 20 hodin jsem se díval na upoutávky na HBO a nevěřil jsem vlastním očím ani uším. Rozumějte, byl jsem příjemně překvapení. Veškeré upoutávky byly odvysílány v originále z titulky!!! Upozorňuji, že už jsem se na tento program asi čtvrt roku nedíval, takže se chci zeptat, zdali jde o novinku, nebo už je to tam delší dobu. Upozorňuji, že šlo o HBO HD.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Upoutávky na HBO pouze v originále?
« Odpověď #1 kdy: 26. 11. 2012, 22:55:16 »
Nevšiml jsem si. Ale viděl jsem upoutávku, kde se snad ani nemluvilo. Na druhou stranu bych upoutávky jen v originále nepovažoval za nic dobrého, jen HBO šetří. U HBO si zvukovou stopu můžu zvolit, takže když chci originál, je to jen na mně. Z tohoto důvodu nechápu, proč HBO ještě dává anglické premiéry. Při běžném vysílání jsou vysílány oba jazyky, takže česká premiéra je zároveň anglickou. Pak týden na to běží anglická premiéra, kde v české jazykové stopě je angličtina a v anglické taky (UPC kabel).  ::)


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Upoutávky na HBO pouze v originále?
« Odpověď #2 kdy: 27. 11. 2012, 06:18:24 »
"Pak týden na to běží anglická premiéra, kde v české jazykové stopě je angličtina a v anglické taky (UPC kabel).  ::)"
.
To ovšem není záležitost HBO, na satelitu to tak není :D...


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Upoutávky na HBO pouze v originále?
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2012, 01:37:54 »
To ovšem není záležitost HBO, na satelitu to tak není :D...
Jak to tedy při takovémto vysílání vypadá na satu? Přijde mi divné, že by si zvuk stop jen pro jeden pořad měnila sama kabelovka. HBO to v programu, který je univerzální, jako anglickou premiéru uváděl. Já to chápu jako pozůstatek analogových dob, kdy byl v analogové kabelovce jen jeden zvuk. Pak to mělo smysl. Ale dneska je to mimo, zvuk i titulky si můžu změnit kdykoliv.