Autor Téma: Jaký HD set top box.  (Přečteno 55206 krát)

tomddd

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký HD set top box.
« kdy: 07. 12. 2012, 00:05:52 »
Nabídka na trhu je bídná. Doporučte prosím něco rozumného.
Zkušenosti co čtu na netu např. s Evolve mne moc nepřesvědčují ke koupi.
Buď něco levného se solidním fw. Nebo něco dražšího ve stylu MMC.
Ale tam to u kvality naráží na cenu a mám dojem jestli pak není lepší/levnější postavit si HTPC.
Leda něco kolem čeho je živá komunita vyvíjející alternativní fw. Ale to asi těžko v tomto segmentu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #1 kdy: 07. 12. 2012, 08:16:39 »
jasná volba je Bensat 120HD ;)
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #2 kdy: 07. 12. 2012, 11:08:50 »
Já myslím že je to úplně jedno jaký, pokud máte požadavek pouze na příjem HD vysílání. Pro přijem HD programů je nutné aby tuner v STB uměl obě normy příjmu (MPEG2, MPEG4) nic víc. Pak už záleží na vašich dalších nárocích. Nicméně pro příjem HD programů nepotřebujete ani otevřený systém ani HTPC natož jiný komunitní alternativní FW.

Pokud máte na STB i jiné nároky tak je zde specifikujte jinak nedostanete relevantní odpovědi.
Málem bych zapomněl pro příjem HD programů je nutné být v dosahu 4 multiplexu jediný totiž vysílá programy ČT1 HD a NOVA HD. Ono totiž si spousta lidí myslí že když před pořadem je upoutávka s textem tento pořad sledujete v HD, tak ho taky tak můžete sledovat, což je veliký omyl.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #3 kdy: 07. 12. 2012, 11:16:04 »
U DVB-T HD receiverů je úplně jedno co koupí, protože všechno je z jedné fabriky, tj. stejné menu, stejné funkce a obvykle i stejné dálkové ovládání (z toho vybočuje jenom SYNAPS THD-2855 PVR, kde je dálkové ovládání větší).


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #4 kdy: 07. 12. 2012, 12:21:54 »
U toho receiveru jde taky o MPEG-4, nejenom o HD jako takové. Protože dřív nebo později někoho napadne v MPEG-4/SD začít šířit programy i v DVB-T.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


NoSignal26

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #5 kdy: 09. 12. 2012, 10:52:17 »
Místo Evolve určitě doporučuji Bensat 120 HD. Je možné, že jsou ze stejné fabriky, ale úplně totožné nejsou (viz mnou založené vlákno o Evolve Galaxy). Celkově záleží na tom, co od toho očekáváš a za jakou cenu.


tomddd

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #6 kdy: 10. 12. 2012, 10:33:29 »
Děkuji za tip na Bensat 120 HD. Na ten jsem sám nenarazil. Asi do něho půjdu.
Moje požadavky na STB vycházejí z toho, že mám:
LCD TV Samsung bez mpeg4 tuneru (stáří cca 4 roky)
ještě starší PVR STB - občas používám na nahrávání, ale málo, spíš funguje jako radiopřijímač
DVD s podprou DivX
K TV nejčastěji připojuji notebook, z kterého přehrávám HD obstah z domácí sítě, internet atp.
Teď mám v dosahu 4.multiplex. tak řeším jak to jednoduše doplnit o HD příjem, případně co nahradit něčím modernějším.
A při tom neutratit spoustu peněz :-)
Kompletně by to řešilo HTPC. Částečně MMC nebo STB s přístupem na LAN.



spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #7 kdy: 10. 12. 2012, 18:19:52 »
Bensat 120hd mám asi 2 měs.-bezproblémový stroj-spokojenost ! ;D
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


klapaciuss

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 150
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #8 kdy: 16. 12. 2012, 20:34:48 »
V poslední době jsem měl možnost osobně vyzkoušet několik HD DVB-T set top boxů. Protože na netu se o nich moc dočíst nedá, shrnuji stručně své poznatky. Pokud byste chtěli o těchto STB vědět něco dalšího, rád odpovím na případný dotaz.

Všechno to byly novější typy STB s možností rozlišení na HDMI výstupu až 1080p. Vždy byl použit poslední dostupný firmware. Všechny STB reagovaly na povely rychle.


SYNAPS THD-2856+
- Chipset Sunplus 1502
- Start cca 13 sekund

PLUSY:
- Graficky vydařené uživatelské rozhraní
- Dobře koncipované  EPG
- HDMI výstup RGB
- Kvalitní obraz
- Přijímač ani jednou nevytuhl, ani se ani jednou svévolně nerestartoval
- Kvalitní příjem (tuner)
- Kvalitní dálkové ovládání

MÍNUSY:
- Katastrofální lokalizace do CZ (např. Program Manager je přeložen jako Ředitel kanálu)
- EPG neumí česky (místo písmen s diakritikou jsou zobrazeny dva nesmyslné znaky)
- Uživatelské rozhraní některé české znaky zobrazuje s mezerami před i za písmenem
- Teletext sice umí česky, ale písmena jsou mírně neostrá
- Špatná komunikace s TV přes HDMI (některá rozlišení nelze nastavit s odůvodněním, že nejsou TV podporována, přestože s jinými STB vše funguje)
- STB někdy HDMI výstup svévolně přepne z RGB do YcbCr 4:2:2. Po restartu se vše vrátí do původníhi stavu



BENSAT 130HD
- Chipset Sunplus 1502
- Start cca 13 sekund

PLUSY:
- Graficky vydařené uživatelské rozhraní (stejné jako SYNAPS THD-2856+)
- Dobře koncipované  EPG (stejné jako SYNAPS THD-2856+)
- HDMI výstup RGB
- Kvalitní obraz
- Přijímač ani jednou nevytuhl, ani se ani jednou svévolně nerestartoval
- Kvalitní překlad do ČJ
- Kvalitní příjem (tuner)

MÍNUSY:
- Teletext sice umí česky, ale písmena jsou mírně neostrá
- Špatná komunikace s TV přes HDMI (některá rozlišení nelze nastavit s odůvodněním, že nejsou TV podporována, přestože s jinými STB vše funguje)
- STB někdy HDMI výstup svévolně přepne z RGB do YcbCr 4:2:2. Po restartu se vše vrátí do původníhi stavu
- S tímto STB nefingovala Nova HD – kvalita byla 100%, ale místo obrazu jen černo, zvuk šel bez problémů. Patrně problémy s dekódováním. ČT1 HD na stejném mux4 fungovala bez problémů.
- Nevalitní dálkové ovládání (nízká spolehlivost, krátký dosah)



BENSAT 120HD
- Chipset Mstar 7818
- Start cca 10 sekund

PLUSY:
- Graficky solidní uživatelské rozhraní , ale s méně funkcemi než předchozí STB
- Kvalitní obraz
- Kvalitní překlad do ČJ

MÍNUSY:
- Někdy nejde zapnout dálkovým ovládáním – je nutné odpojit od sítě a znova zapnout
- Občas záhadné krátkodobé výpadky příjmu nebo nestabilta příjmu v situaci, kdy na stejné anténě jede jiný STB bez sebemenších problémů s kvalitou 100%.
- Nevalitní dálkové ovládání (nízká spolehlivost, krátký dosah)
- Příliš jednoduché EPG, které navíc vykazuje některé chyby při načítání informací



ARIVA T65mini
- Chipset Mstar 7818
- Start cca 10 sekund

PLUSY:
- Graficky velmi pěkné  uživatelské rozhraní . Více funkcí než Bensat 120HD, ale méně než Synaps a Bensat 130HD-
- Subjektivně kvalitní obraz působící dojmem umělého doostření a navýšení kontrastu
- Solidní překlad do ČJ
- Externí čidlo pro dálkové ovládání

MÍNUSY:
- Občas záhadné krátkodobé výpadky příjmu nebo nestabilta příjmu v situaci, kdy na stejné anténě jede jiný STB bez sebemenších problémů s kvalitou 100%.
- Příliš jednoduché EPG, které navíc vykazuje některé chyby při načítání informací



Di-WAY 200HD
- Chipset asi Sunplus 1502 nebo obdobný od stejného výrobce
- Start cca 17 sekund

PLUSY:
- Více funkcí než Bensat 120HD, ale méně než Synaps a Bensat 130HD-
- Kvalitní obraz
- Výborný překlad do ČJ
- EPG lepší než u Arivy a Bensat 120HD, ale horší než u Synapse a Bensat 130HD
- Spolehlivý příjem bez výpadků
- HDMI výstup RGB
- Přijímač ani jednou nevytuhl, ani se ani jednou svévolně nerestartoval

MÍNUSY:
- Trochu graficky jednodušší uživatelské rozhraní


Dle mého názoru je s danými firmwary jasná nejlepší volba DI-WAY. Lze vysledovat některé souvislosti mezi použitým chipsetem a některými problémy. V případě dotazů jsem k dispozici.
« Poslední změna: 16. 12. 2012, 20:37:53 od klapaciuss »


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #9 kdy: 16. 12. 2012, 20:42:52 »
K čemu preferovat u STB RGB výstup, když se vysílá a TV následně signál zpracovává v YUV?


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #10 kdy: 17. 12. 2012, 07:49:52 »
Těch záhadných krátkodobých výpadků příjmu jsem si u Bensatu 120 HD všimnul taky a je to opravdu záhada i pro mě. Někdy to udělá dvakrát denně,někdy to jede zase 2-3 dny bez problémů. Prostě fakt záhada.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #11 kdy: 22. 12. 2012, 12:52:42 »
I když pominu rozdílnost funkce a hodnot bargrafů na odlišných přijímačích, publikované zkušenosti někomu možná pomohou?

Jen je mi divné, že několik desítek let po mé vojně, se tak výrazně změnila slovenčina. Tehdy se slova "ktorí, prípojil, zakriťe, chitam, farební, richly a dobrí" psala poněkud jinak.   ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


pasaman

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #12 kdy: 20. 01. 2013, 10:30:56 »
BEN130 jsem zkoušel na MUX4 k44 Olomouc a všechny kanály, včetně Nova HD,  fungovaly bez problémů. Navíc má tento přijímač nejlepší podporu kodeků pro přehrávání filmů "z internetu", přehraje snad vše kromě zvuku DTS. Srovnával jsem s BEN120, ten šel taky v pohodě, ale ne všechny stažené filmy přehrál. Citlivost tunerů obou přijímačů porovnat nemůžu, signál tu mám kvalitní a oba ukazovaly plný signál.


tomddd

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký HD set top box.
« Odpověď #13 kdy: 03. 05. 2013, 12:47:14 »
Je od loňska nějaký vývoj na trhu DVBT HD set top boxů? Asi moc ne.
Jeden jsem objednal před vánoci, ale ve vánočním zmatku nedorazil. Naštěstí. ČT pak své HD na čas zrušila.
Teď se situace radikálně změnila tak znovu koukám co pořídit.
Zatím mám vybraný DI-WAY T-200HD. Poměr cena/výkon se zdá slušný.
Raději bych něco s LAN a HbbTV, třeba Icecrypt T2300HD. Jenže za skoro rok to nemá nový fw, moc mě to nepřesvědčilo. Za ty peníze.
Co jiného? Nějaké MMC s HD tunerem? Nejlépe asi HTPC. Ale to už je zase jiná kapitola.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.