Autor Téma: jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?  (Přečteno 13676 krát)

ally76

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail

jsme ze Strání,z části Květná u  slovenských hranic.Ke Tlusté hoře to máme cca 50 km.Mám Digi TV,ale to bych chtěla zrušit a přejít na DVB-T.Máme doma 3 Tv.
Sousedi hned vedle mi tvrdí že chytají 18 kanálů,ale z Velké Javořiny.Je to možné?
Sousedé,další,cca 150 m směrem ještě do Květné zase tvrdí ze jsou natočení jen na Tlustou Horu a chytají tam i slovenské kanály.
Já bych Vás chtěla poprosit o odpovědi a také o radu jakou anténu+příslušenství si mám koupit a kam se vlastně natočit

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


STANO STASKO

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #1 kdy: 04. 12. 2012, 19:27:20 »
no tak odpoviem asi takto heeeeeeej .Všetky česke vysielače mate zatienene najmenej je zatienena tlsta hora zlin s ktorej idu česke programy a to všetky 3 muxi.V  tejto oblasti by mal byť aj na kopci vykrivač na 43 kanali STRANI-DUBINA  či je však funkčni mi nieke zname.S  českych stanic by sa vam mohlo podariť zachytiť tieš mux4 z vysielača uherske hradište rovnina  na 42k vysiela stamať na 42k tv pohoda A DALšIE čESKE TV.Slovenske programi chytaťe na 56 a 57k z velkej javoriny na javorinu mate priami vyhlad bez prekažok je to vykonni vysielať ma velky presah na moravu.Ohladne anten by som v tomto pripade skusil prijem na antenu česke sito a nasmeroval ju na zlin je možne že by ste nou mohli prijimať aj slovensky vysielač  aj napriek tomu že by ste antenu mali nasmerovanu na zlin nakolko ste tesne prinom.http://www.televiznianteny.com/sito-velke-huste-zn.-p12714.html. Ak by vam to jednou antenou nešlo bez kociech prijimať obe vysielače aj česky aj slovensky museli by ste použiť 2 anteny trebarz 2 take iste a jednu otoťiť na zli a 2 na velku javorinu a zlužiť ich zlučovačom 56,57/rest.Najlepšie riešenie je použitie 2 anten na každy vysielač zvašť aj ked samozrejme netvrdim že obe vysielače nezachytite na 1 antenu..aK POUžIJETE 2 anteny tak na slovenske programi by sito na stožiari malo byť na širku upevnene. Ak ste sa pitali susedou ktore programi prijimaju prečo ste sa ich nespitali aku antenu použili?
« Poslední změna: 04. 12. 2012, 19:40:45 od STANO STASKO »


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #2 kdy: 04. 12. 2012, 19:57:53 »
Máte dvě možnosti - buď dále platit Rumunům min.260Kč měsíčně (pokud to máte na 3 TV,jak píšete, tak určitě ještě víc), anebo jednou za čas zase poplatit nějakému českému živnostníkovi - antenáři, který bez mnohadenních testů jestli koupit to síto či onu anténu, Vám antény řádně nainstaluje, signál změří a rozvede. Chápu, že Vás a mnohé "poradníky" tak hrozně láká, že ty antény přece jde tak levně pořídit přes internet a slibem a blbou radou přeci nezarmoutíš,že. Takže vemte rozum do hrsti a zaplaťte si za řádnou montáž, vyhledat blízkou firmu není také tak složité...


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #3 kdy: 04. 12. 2012, 23:01:20 »
Jenže to je právě většinou ten problém. Vyhazování peněz za ptákoviny /v tomto případě Digi/ českému člověku nevadí ale kvůli penězům za anténáře si raději bude vrtat koleno.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #4 kdy: 05. 12. 2012, 13:20:27 »
A většina lidí zde nechápe, že samoživící se anténář zde nebude trávit čas detailními popisy,co kde koupit a jak to namontovat, to by byl od boha opuštěný. A tak tu radí amatéři,kterým se párkrát něco povedlo - obvykle v naprosto bezproblémových příjmových podmínkách - a teď to bez hlubších znalostí a zkušeností zobecňují.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #5 kdy: 06. 12. 2012, 22:02:41 »
Pane učiteli. Zajímá mne tedy, proč sem chodí suproví antenáři. Poradit nechtějí. Napadají mne dvě věci. Prvně, že se zde řeší vysoce odborné teoretické problémy, ale v těch Vám nikdo neporadí, protože by prozradil svoje těžce nabyté znalosti, nebo zde shánějí kšefty. Anebo je třetí možnost - chodí se vysmívat ryzím amatérům, kterí chtějí poradit, ale dle odborníků nemají co. Navrhuji zrušit toto forum. Odborníkům je k ničemu, protože všechno ví a co neví, to jim tu nikdo neporadí. Amatérům je k ničemu, protože se tu nic nedozví. (a teď do mně ;D)


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #6 kdy: 07. 12. 2012, 08:44:46 »
Odborníci zde občas zajdou ze zvědavosti, kšeftů se zde těžko získá. Daleko více zde chodí malí čeští "vyčůránci" (nechť prominou), kteří klidně platí desetitisíce různým Rumunům, Holanďanům a jiným pacholkům z daňových rájů, kteří si myslí, že blbý Čech jim dá a poradí vše zadarmo. Chce to ještě minimálně jednu další nekomunistickou a nekorupční generaci a do té doby bude mít toto fórum náplň jakou má (a zaslouží si).
PS: Jak odpovědět člověku na dotaz - jaké auto si mám koupit na cesty z Brna do Ostravy a někdy na hory? A tak je to i zde, s tím rozdílem, že pro kvalitní výsledek je třeba něco změřit (a ne nějakými teploměry v DVB boxech).


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #7 kdy: 07. 12. 2012, 09:54:08 »
Proč blbý čech? Já osobně jsem ryzí amatér. Za svůj život jsem udělal pouhé 4 antény. Všechny fungovaly, některé fungují doposud. Na některé dotazy jde odpovědět i na dálku, pokud nejsou informace z tazatele, který je naprostý laik, tak ten, pokud má zájem, je dopíše. Postavit anténu v dobrých podmínkách není problém. A člověk, který si to chce postavit vlastníma rukama, z toho má pak radost, když to hraje. Že nakoupí něco navíc, to není důležité, radost z vlastního dla těch pár vyhozených stokorun překoná. Odborník je třeba volat, a já bych ho zavolal, v případě, že dotyčný je takový jouda, že nedokáže ani přišroubovat konektor a v složitějších situacích, kdy už opravdu je potřeba měřák, znalosti a zručnost. Na postavení antény s přímou viditelností na vysílač, bez rušení a bez odrazů odborníka nepotřebuji.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #8 kdy: 07. 12. 2012, 10:06:19 »
Postavit, udělat, nebo namontovat anténu? To je celkem zásadní rozdíl. A u toho "postavení" je taky otázka, jestli někdo něco přesně okopíroval a ono to jelo (tak si myslí jak je dobrý), nebo si s tím hrál, brousil, ladil, počítal...
Pokud jste namontoval 4 antény za život, tak víte z praxe celkem prd, tudíž Vaše snaha "radit" je spíše kontraproduktivní pro dotyčné tazatele. Ostatně závěr Vašeho příspěvku to jen potvrzuje, Vy si totiž po "zkušenosti" s montáží 4 kusů antén za život dovolujete tvrdit, že:
Citace
Odborník je třeba volat, a já bych ho zavolal, v případě, že dotyčný je takový jouda, že nedokáže ani přišroubovat konektor a v složitějších situacích, kdy už opravdu je potřeba měřák, znalosti a zručnost. Na postavení antény s přímou viditelností na vysílač, bez rušení a bez odrazů odborníka nepotřebuji.
Dále s Vámi diskutovat je ztráta času, jste přesvědčen o své pravdě přesně jak to psal Amos na základě pár úspěšných instalací v ideálních podmínkách, takže abyste mohl radit, nemáte žádné zkušenosti z toho, jak se antény chovají v jiných než ideálních podmínkách. A v SFN sítích ideální podmínky nejsou skoro nikdy.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #9 kdy: 07. 12. 2012, 11:43:25 »
Pane Kříži, se mnou diskutovat můžete. Já se nenaštvu. Schválně jsem napsal, že jsem postavil JENOM 4 antény (kompletně, od stožáru, kabeláže a kdysi jsem dokonce lepil i antény) Proto si myslím, že ty základní věci jsem schopen poradit. Pokud si projdete mé příspěvky, tak jsem nikdy nikomu neporadil, jakou si má koupit anténu, vyjma velkého hustého síta, tam člověk nemůže VĚTŠINOU šlápnout vedle. Ps. Ty antény jsem stavěl v Ostravě a okolí, kde máme 3 vysílače v SFN a všechny hrají bez problémů. Já mám doma 7 muxu, dcera 8 a kolega bohužel jenom 4. Bydlí za kopcem. Ta první anténa byla za analogu a už není. Na tu jsem bastlil i ty antény. Myslím si, že ten velmi hrubý základ poradti umím a pokut to nejde hned (anténa, kabel, televize) tak odborník ano. Prvotní pokus bych si zkusil sám. Je to 50/50. Hezký den.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #10 kdy: 07. 12. 2012, 12:02:32 »
Pane Kříži, se mnou diskutovat můžete. Já se nenaštvu. Schválně jsem napsal, že jsem postavil JENOM 4 antény (kompletně, od stožáru, kabeláže a kdysi jsem dokonce lepil i antény) Proto si myslím, že ty základní věci jsem schopen poradit. Pokud si projdete mé příspěvky, tak jsem nikdy nikomu neporadil, jakou si má koupit anténu, vyjma velkého hustého síta, tam člověk nemůže VĚTŠINOU šlápnout vedle. Ps. Ty antény jsem stavěl v Ostravě a okolí, kde máme 3 vysílače v SFN a všechny hrají bez problémů. Já mám doma 7 muxu, dcera 8 a kolega bohužel jenom 4. Bydlí za kopcem. Ta první anténa byla za analogu a už není. Na tu jsem bastlil i ty antény. Myslím si, že ten velmi hrubý základ poradti umím a pokut to nejde hned (anténa, kabel, televize) tak odborník ano. Prvotní pokus bych si zkusil sám. Je to 50/50. Hezký den.
Mně nejde o naštvávání, ale smysl diskuze a zde není žádný, z výše uvedených důvodů. Hezký den.
PS: Strání (odkud je tazatel) je taková s prominutím "díra a klikatá nudla" (myšleno geograficky), že Vaše "rady" jsou opravdu k ničemu...


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #11 kdy: 07. 12. 2012, 12:37:22 »
Davide,
problém ale je v tom, že: podnikatel, živnostník, firma se vždycky nemusí rovnat slovu odborník... a někdy to tak ani není... a zase naopak ...
ostatně já, jako radioamatér a AM (SV, KV,DV), ale i FM a TV DXer jsem už různým svým známým taky párkrát dával dohromady "dílko" některých živnostníků "odborníků"... když byli zoufalí, že jim nehraje televize a autora toho díla (kterému předtím vysolili peníze) nejsou schopni donutit k tomu aby to uvedl do pořádku - a mnohdy k tomu ani ten "živnostník - odborník" nemá potřebné znalosti - viz jedna firma ze sousedního městečka, která se shlédla ve všemocných polských sítech...
Navíc jsem se spíše ještě setkal s nepřijemnostmi, kdy jedni lidé od nás z vesnice, se mě (když se digitalizovala Javořice) přišli zeptat co všechno by museli se svými rozvody ve starším rodinném domku udělat? - bylo to šest smyčkovaných zásuvek, ve dvou větvích starým zeleným spuchřelým koaxem, který navíc vedl vně domu - tedy byl plný vody.. zesilovač prehistorický - TESA Mini 2, antény zarezlé, rozpadlé... v podstatě jim v době analogu šla hezky jen Nova a trochu ČT1 (a to v místě, kde se dala Javořice i Krásné chytat na drát - všechny analogové programy).. tak jsem jim řekl, že by to chtělo všechno nové - zásuvky, koax, zesilovač, anténu...
když jsem je pak za asi měsíc opět potkal, tak mi vynadali, že jsem zloděj, co je chtěl okrást protože jedna firma z P.lné, jim tam před tu jejich Tesu Mini prdla za tři stovky polský síto, za práci si vzali prý "jen" 700,-  a jak jim to nádherně jde...
« Poslední změna: 07. 12. 2012, 12:40:54 od Martin B. »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #12 kdy: 07. 12. 2012, 12:42:40 »
Davide,
problém ale je v tom, že: podnikatel, živnostník, firma se vždycky nemusí rovnat slovu odborník... a někdy to tak ani není... a zase naopak ...
ostatně já, jako radioamatér a AM (SV, KV,DV), ale i FM a TV DXer jsem už různým svým známým taky párkrát dával dohromady "dílko" některých živnostníků "odborníků"... když byli zoufalí, že jim nehraje televize a autora toho díla (kterému předtím vysolili peníze) nejsou schopni donutit k tomu aby to uvedl do pořádku - a mnohdy k tomu ani ten "živnostník - odborník" nemá potřebné znalosti - viz jedna firma ze sousedního městečka, která se shlédla ve všemocných polských sítech...
Navíc jsem se spíše ještě setkal s nepřijemnostmi, kdy jedni lidé od nás z vesnice, se mě (když se digitalizovala Javořice) přišli zeptat co všechno by museli se svými rozvody ve starším rodinném domku udělat? - bylo to šest smyčkovaných zásuvek, ve dvou větvích starým zeleným spuchřelým koaxem, který navíc vedl vně domu - tedy byl plný vody.. zesilovač prehistorický - TESA Mini 2, antény zarezlé, rozpadlé... v podstatě jim v době analogu šla hezky jen Nova a trochu ČT1 (a to v místě, kde se dala Javořice i Krásné chytat na drát - všechny analogové programy).. tak jsem jim řekl, že by to chtělo všechno nové - zásuvky, koax, zesilovač, anténu...
když jsem je pak za asi měsíc opět potkal, tak mi vynadali, že jsem zloděj, co je chtěl okrást protože jedna firma z P.lné, jim tam před tu jejich Tesu Mini prdla za tři stovky polský síto, za práci si vzali prý "jen" 700,-  (to já bych při svojí blbosti ani za tu práci nechtěl nic, nechal bych si proplatit jen materiál) a jak jim to nádherně jde...
Martine, tady přece nejde o to kdo to na místě dává dokopy a ještli za peníze nebo ne, ale o zázračné rady na dálku, jak to psal Amos, od někoho, kdo někde pověsil 4 antény v ideálních podmínkách a "doporučuje" řešení někomu zadrbanému pod kopcem o kom nic neví. Tak jak to popisuješ jsem kdysi dávno fungoval taky, proti tomu vůbec nic. A jasně že ten co se tím živí nerovná se vždy odborník, však pro příklad nemusíme chodit daleko, stačí Taus, že :-)


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #13 kdy: 07. 12. 2012, 12:44:48 »
Davide, já naprosto souhlasím, že jsou situace, kde si bez odborníka neporadím. Ale na druhé stran jsou místa, kde to jde na "zicherajsku". Můj názor je, že chlap by to měl zkusit. Jít do toho s rizikem, že nakoupí věci, které potom vyhodí. Ale ta radost, když se to povede, jaký jsem potom doma king, když to hraje....  ;D Už jsi pochopil, co jsem chtěl říci tím, že není sem-tam odborník třeba? Ps. ideálních podmínkách a "doporučuje" řešení někomu zadrbanému - Davide, přečtěte si znovu celé vlákno. Já nikomu nic nedoporučuji.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:jakou anténu+příslušenství Tlustá Hora? javořina?
« Odpověď #14 kdy: 07. 12. 2012, 12:52:27 »
Davide, já naprosto souhlasím, že jsou situace, kde si bez odborníka neporadím. Ale na druhé stran jsou místa, kde to jde na "zicherajsku". Můj názor je, že chlap by to měl zkusit. Jít do toho s rizikem, že nakoupí věci, které potom vyhodí. Ale ta radost, když se to povede, jaký jsem potom doma king, když to hraje....  ;D Už jsi pochopil, co jsem chtěl říci tím, že není sem-tam odborník třeba? Ps. ideálních podmínkách a "doporučuje" řešení někomu zadrbanému - Davide, přečtěte si znovu celé vlákno. Já nikomu nic nedoporučuji.
Váš názor se nemá od čeho odvíjet, protože netušíte místní situaci, pokud se tam nevypravíte. Howgh.