Autor Téma: Venkovní rozbočovač / krabice  (Přečteno 10592 krát)

Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #15 kdy: 04. 12. 2012, 14:52:05 »
To si děláš srandu?? Pokud tomu nerozumíš, tak se nezapojuj! To z tvého odkazu není koaxiální kabel, ale "pokus" o koax. kabel! Stačí si přečíst ty rádobyparametry v tom odkazu! Navíc má vnější plášť z PVC a nikoliv z PE, takže se o žádný venkovní kabel nejedná!

Sorry, že jsem se zeptal, myslel jsem, že od toho to tu je. Zvlášť, když u toho kabelu všude uvádějí, že je pro venkovní použití. A když si jeho parametry http://www.koaxial.cz/software/datakoax3_2010.xls srovnám s tím Nordixem, tak jsou na tom prakticky stejně, kromě toho opláštění. A prostě podle obyč logiky, je na ven bílá barva lepší než černá (méně se do ní opírá slunce).
Musím se sikuly83 zastat, že krom materiálu opláštění jsou parametry zmiňovaných kabelů takřka identické. Takže to zesměšňování bylo zbytečné.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #16 kdy: 04. 12. 2012, 15:01:32 »
Miloslav Soška:  úplně ji nezatracuji,při dostatečném signálu a jednoduchém rozvodu proč ne. Osobně mě ale vůbec nenadchla když jsem ji měl doma na zkoušku. Naštěstí jsem ji dostal grátis /známý přecházel na DVB-S/ takže jsem se ji honem rychle zbavil. Na takto většinou vysoké kanály co uvádí tazatel bych určitě volil úplně jinou anténu,je to samozřejmě věcí místních podmínek ale klidně bych zkusil třeba BU 119.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #17 kdy: 04. 12. 2012, 15:29:35 »
To si děláš srandu?? Pokud tomu nerozumíš, tak se nezapojuj! To z tvého odkazu není koaxiální kabel, ale "pokus" o koax. kabel! Stačí si přečíst ty rádobyparametry v tom odkazu! Navíc má vnější plášť z PVC a nikoliv z PE, takže se o žádný venkovní kabel nejedná!

Sorry, že jsem se zeptal, myslel jsem, že od toho to tu je. Zvlášť, když u toho kabelu všude uvádějí, že je pro venkovní použití. A když si jeho parametry http://www.koaxial.cz/software/datakoax3_2010.xls srovnám s tím Nordixem, tak jsou na tom prakticky stejně, kromě toho opláštění. A prostě podle obyč logiky, je na ven bílá barva lepší než černá (méně se do ní opírá slunce).
Musím se sikuly83 zastat, že krom materiálu opláštění jsou parametry zmiňovaných kabelů takřka identické. Takže to zesměšňování bylo zbytečné.

Nikdo nikoho nezesměšňuje!!!! A nejde jen o opláštění (které je u tohoto kabelu vydáváno za venkovní provedení) a uváděné parametry. Pochybuju, že se tento "koax" parametrově Nordixu vyrovná. Možná PAPÍROVĚ a ty informace slouží ke zamtení (už tak zmateného) zákazníka. Je ještě spousta parametrů, které běžné shopy a obchody neuvádějí, protože o nich nemají ponětí nebo je nepovažují za důležité, ale, které jsou přitom v praxi velmi důležité!  Kdo chce, ať si koupí kabel, kde chce, ale profesionál by nikdy takový koax v GME a podobných rádobyspeciálkách nikdy nekoupil!!
« Poslední změna: 04. 12. 2012, 15:32:18 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #18 kdy: 04. 12. 2012, 20:42:38 »
To si děláš srandu?? Pokud tomu nerozumíš, tak se nezapojuj! To z tvého odkazu není koaxiální kabel, ale "pokus" o koax. kabel! Stačí si přečíst ty rádobyparametry v tom odkazu! Navíc má vnější plášť z PVC a nikoliv z PE, takže se o žádný venkovní kabel nejedná!

Sorry, že jsem se zeptal, myslel jsem, že od toho to tu je. Zvlášť, když u toho kabelu všude uvádějí, že je pro venkovní použití. A když si jeho parametry http://www.koaxial.cz/software/datakoax3_2010.xls srovnám s tím Nordixem, tak jsou na tom prakticky stejně, kromě toho opláštění. A prostě podle obyč logiky, je na ven bílá barva lepší než černá (méně se do ní opírá slunce).
Musím se sikuly83 zastat, že krom materiálu opláštění jsou parametry zmiňovaných kabelů takřka identické. Takže to zesměšňování bylo zbytečné.

Nikdo nikoho nezesměšňuje!!!! A nejde jen o opláštění (které je u tohoto kabelu vydáváno za venkovní provedení) a uváděné parametry. Pochybuju, že se tento "koax" parametrově Nordixu vyrovná. Možná PAPÍROVĚ a ty informace slouží ke zamtení (už tak zmateného) zákazníka. Je ještě spousta parametrů, které běžné shopy a obchody neuvádějí, protože o nich nemají ponětí nebo je nepovažují za důležité, ale, které jsou přitom v praxi velmi důležité!  Kdo chce, ať si koupí kabel, kde chce, ale profesionál by nikdy takový koax v GME a podobných rádobyspeciálkách nikdy nekoupil!!
No tak nám prozraďte, co za parametry nevíme?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #19 kdy: 04. 12. 2012, 20:49:56 »
Studuj, studuj, myslíš, že ti tady bude někdo všechny své roky nabývané vědomosti a zkušenosti, jen tak pouštět zdarma?! Ta doba dávno skončila! Pokud dotyčnému nestačí můj odkaz na velmi kvalitní a prověřený koax., tak, ať si koupí, co chce a kde chce a nechodí pak plakat na net, že mu něco nefunguje nebo má takové a onaké problémy! Ale pokud ty radíš na internetu zadarmo, tak tady ty ostatní parametry, které jsem měl na mysli určitě rád a nezištně zveřejníš! Dneska by každý chtěl všechny informace, na zlatém podnose až pod nos a nejlépe zadarmo!
« Poslední změna: 04. 12. 2012, 20:54:05 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #20 kdy: 04. 12. 2012, 20:54:34 »
Studuj, studuj!
Žádnou jinou reakci jsem opravdu nečekal.
Urážet, kritizovat, mlžit, ale nic konkrétního nepovědět, toť běžná reakce člověka skrývajícího se za nickem Stasi-DDR.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #21 kdy: 04. 12. 2012, 20:58:59 »
Ani neurážím, ani nekritizuji a nemlžím. Problém jsem osvětlil dost jasně, odkaz na koax jsem dal a co víc? Že tady někdo řeší jakýsi poloprovázek z GME bez uvedení relevantních parametrů (útlum dle kmitočtů není vše), to už není můj problém, jak píšu, ať si koupí kdo chce, co chce, ale pak, ať nechodí plakat na net! Ten je takových uplakánků, kteří místo, aby si koupili kvalitní věc, tak místo toho koupí nefunkční šunt, plný. A můj nick, ten tě nemusí pálit! Stasi byla svého času perfektně fungující organizace!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #22 kdy: 04. 12. 2012, 21:03:15 »
Ani neurážím, ani nekritizuji a nemlžím. Problém jsem osvětlil dost jasně, odkaz na koax jsem dal a co víc? Že tady někdo řeší jakýsi poloprovázek z GME bez uvedení relevantních parametrů (útlum dle kmitočtů není vše), to už není můj problém, jak píšu, ať si koupí kdo chce, co chce, ale pak, ať nechodí plakat na net! Ten je takových uplakánků, kteří místo, aby si koupili kvalitní věc, tak místo toho koupí nefunkční šunt, plný. A můj nick, ten tě nemusí pálit! Stasi byla svého času perfektně fungující organizace!
Ani mě tak nepálí tvůj nick, jako ty, co tady věčně zapleveluješ forum prázdnýma kecama.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #23 kdy: 04. 12. 2012, 21:06:16 »
Moje příspěvky určitě nejsou prázdné, ty jsi v této diskusi, nic přínosného ohledně doporučení koaxu, tazateli nenapsal! Jen se snažíš zviditelnit. Ale takových lidí je v diskusích plno a nejen zde. Abys neřekl, tady máš adekvátní parametry, ze kterých profíci vycházejí. Čti v příloze!!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #24 kdy: 04. 12. 2012, 21:12:02 »
Moje příspěvky určitě nejsou prázdné, ty jsi v této diskusi, nic přínosného ohledně doporučení koaxu, tazateli nenapsal! Jen se snažíš zviditelnit. Ale takových lidí je v diskusích plno a nejen zde. Abys neřekl, tady máš adekvátní parametry, ze kterých profíci vycházejí. Čti v příloze!!!
To je sice hezký, že ses konečně rozhoupal hodit sem konkrétní argument, ale zároveň sis nas..l na hlavu sám, protože v tvém odkazu na TIPA není z těchto parametrů ani pětina.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Venkovní rozbočovač / krabice
« Odpověď #25 kdy: 04. 12. 2012, 21:24:43 »
Já jsem doporučil kvalitní kabel a za jeho parametry Kulhánku ručím! Takže já ty parametry znám a na jejich základě doporučuju! Kdo chce si pak už ty parametry najde na stránce výrobce! Nordix je světoznámá značka a má svůj web, kde všechny ostatní parametry jsou dohledatelné! Takže tímto diskusi s tebou, který z oboru VF techniky zná, tak akorát, to, jak vypadá anténa a to ji ještě viděl někde na střeše končím, je to jen ztráta času! Pokud by jsi měl aspoň nějaké povědomí o vlastnostech koaxiálních kabelů, určitě by jsi to zde napsal. Ale tím, že jsi nic nenapsal, to svědčí, že nic nevíš a jen se předvádíš! Ukaž mi ve kterém garážovém obchodě by dotyčnému doporučili kabel na základě parametrů, ze kterých čerpáme my profíci?? V 90% by mu doporučili nějaké nejlevnější RG ve VO ceně 2.20 Kč bez DPH, jako ten nejkvalitnější koax! Kolikrát jsem se  s tím, když jsem jel někde něco po homodomopatlácích a různých rádobyfirmách opravovat. Vždy, když jsem se zeptal, proč tam mají takový koax, dostal odpověď, že to jim doporučili nebo dodali, jako super kvalitní kabel! Že byl kabel po roce používání total kaput, to už byla věc druhá!! Nordix dává na mnou doporučený koax 15 let záruku na stálost parametrů! Víš to vůbec? Asi ne.
« Poslední změna: 04. 12. 2012, 21:48:39 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!