Autor Téma: Vysílače - fotky  (Přečteno 707765 krát)

omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #660 kdy: 16. 11. 2020, 19:15:18 »
Pořád špatně. Musíš snížit rozlišení. Mám vyzkoušeno, že jeden z rozměrů aby byl kolem 900. Ty máš 4000x3000 a příliš malý datový objem.
« Poslední změna: 16. 11. 2020, 19:19:01 od omar3 »
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #661 kdy: 16. 11. 2020, 21:07:53 »
omezoval jsem to na povolených 200 MB; poslední pokus, omezil jsem rozměr ale obsah klesl pod 100 kb tak nevím co tam bude; akorát nechápu: když jsem včera klikl na to co jsem vložil, tedy na název souboru, tak mi ho hodilo na lištu a po otevření Microsoft prohlížeč fotografií to zobrazil; možná tomu jenom nerozumím...nebo ten čajna mobil foto udělal místo foto nějaký čajna čaj :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #662 kdy: 16. 11. 2020, 22:02:01 »
Lepšíš se. Už je to velikostně O.K. s tím nižším rozlišení. Nicméně postup byl špatný. Napřed je potřeba snížit rozlišení a až potom datový objem do limitu DZ. Nebude to tak rozmazaný.

DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #663 kdy: 18. 11. 2020, 08:24:43 »
omezoval jsem to na povolených 200 MB; poslední pokus, omezil jsem rozměr ale obsah klesl pod 100 kb tak nevím co tam bude; akorát nechápu: když jsem včera klikl na to co jsem vložil, tedy na název souboru, tak mi ho hodilo na lištu a po otevření Microsoft prohlížeč fotografií to zobrazil; možná tomu jenom nerozumím...nebo ten čajna mobil foto udělal místo foto nějaký čajna čaj :)
čéče napřed 200 MegaBajtů (to asi fakt DZ neprojde), pak 100 kilobitů... máš v tom jaksi maglajs :)
pošli mi origoš přes úschovnu a já ti to upravím 8)


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #664 kdy: 18. 11. 2020, 18:29:59 »
Davide, to nemá smysl řešit, kdyby šlo o to vyfotím to znova foťákem, mám to zde 5 minut pěšky za rohem...to jsem tam prdnul jenom aby řeč nestála, takových uvolněných šroubů na anténách a jejich bizarních poloh musí být po republice mraky...

samo, těch 200 MB byl můj mega překlep z kB
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #665 kdy: 18. 12. 2020, 16:28:43 »
Měl jsem dnes cestu přes Glajdu, tak jsem si říkál, že se podívám na ten nový vysilač na Hádech. Dole v městě to ještě šlo, ale nahoře byla mlha tak na 50m. Vysilač jsem našel jen díky tomu, jak hučely na dálku hlavní Hády. Na fotkách není nic moc vidět, tak alespoň slovní popis.
Rakvičky jsou asi v půlce stožáru sotva nad hranicí lesa. Výložníky jsou na jižním nárožníku. Antény směřují do tří směrů, JV, JZ, SZ. Směr na severovýchod je schován za stožárem.  Na JV jsou dvě rakvičky, na JZ a SZ jsou tři rakvičky.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #666 kdy: 18. 12. 2020, 16:48:26 »
To je ten starý barák po ČSLA, ne? Kdysi nepřístupno veřejnosti.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #667 kdy: 18. 12. 2020, 19:30:02 »
to je ten oplocený objekt Policie ČR; v poho, sejmu to až bude lepší počasí; ale vítězství ti neberu, sejmuls to jako první :)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #668 kdy: 19. 12. 2020, 19:55:16 »
omare, tisíceré díky!


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #669 kdy: 21. 12. 2020, 13:17:24 »
To jsem nemohl nechat nikomu cizímu. S Andrejem to máme za humny, tak kdo jiný. Nový vysilač v Brně po mnoha letech, to nešlo pominout.

Áda má zřejmě pravdu. Mohl to být areál, kde dřív působila lidově-demokratická armáda. Část areálu je zarostlá už dost vysokým náletem, kde se schovávají další anténní stožáry, některé již spadlé na zem. Byly kotveny lany s keramickými izolátory. Jsou tam i pozůstatky stožáry na osvětlení areálu, což napovídá o tom, že mohl být střežen nebo trvale obsluhován. Pokud tam někdo sloužil, tak dejte vědět.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #670 kdy: 22. 12. 2020, 00:26:58 »
Tak ten areál je známý, nebyla to armáda, ale MV, byla tam rušička. A MV to zůstalo, je tam stožár s Matrou a dalšími jejich špéciemi.
@fotky: kolega z Adamova předevčírem vyfotil podobně mlžné fotky jak Ty. Říkám si dnes, trumfnu vás a vyfotím to hezky, zajel jsem si z D1 a u Klajdovky mi bylo jasno, že díru do světa neudělám :D Prostě tyto dny nejsou focení zaslíbeny. Ani jsem nevysedal, u zákazu u vodárny jsem to otočil a jel dál na východ...


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #671 kdy: 22. 12. 2020, 10:25:30 »
Dnes v noci u nás začalo pršet a déšť spláchl tu nejhorší mlhu. Momentálně je viditelnost kolem kilometru, což by na ten stožár stačilo. Nicméně já nejraději fotím stožáry a antény při slunci a modré obloze. Tam vynikne nejvíc detailů a působí to veseleji, než při zatažené obloze.

Tak rušička. Kolem Brna bylo vůbec hodně takových radiových komplexů. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Adolf Shitler

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 563
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #672 kdy: 22. 12. 2020, 11:32:15 »
Tak ten areál je známý, nebyla to armáda, ale MV, byla tam rušička. A MV to zůstalo, je tam stožár s Matrou a dalšími jejich špéciemi.
@fotky: kolega z Adamova předevčírem vyfotil podobně mlžné fotky jak Ty. Říkám si dnes, trumfnu vás a vyfotím to hezky, zajel jsem si z D1 a u Klajdovky mi bylo jasno, že díru do světa neudělám :D Prostě tyto dny nejsou focení zaslíbeny. Ani jsem nevysedal, u zákazu u vodárny jsem to otočil a jel dál na východ...

ČSLA byla na hlavní vysílači, dokonce měla i nějaké svoje televizní frekvence snad kolem kanálu 66. Měl jsem za to, že jim patřil i ten uvedený objekt poblíž, ale asi byl tedy jenom vnitra (to pak bylo taky kousek před Ochozí, kde byla telefonní ústředna), tehdy bylo holt potřeba být bdělý nejenom vůči vnějšímu, ale nezřídka hlavně vnitřnímu nepříteli :D

Mimochodem k čemu tam byla ta rušička?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #673 kdy: 22. 12. 2020, 12:53:29 »
k ruseni zahranicniho vysilani v Brne
Jinak co se tech objektu tyka, ono to asi za minuleho rezimu nekdy splyvalo nebo se prekryvalo, MV, ČSLA i jiné složky. Kdovi ted jak to bylo vse doopravdy.
Co se armady tyka, to byly myslim spis kanaly okolo 54 ? Nebo tak nejak 5x... dlouhou dobu se nemohly pouzivat i po revoluci.
Myslim ze tuto historii by vedel nejlip jisty Stasi-DDR :D


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #674 kdy: 22. 12. 2020, 13:06:16 »
Že by Hády někdy patřily armádě pochybuji. Byla to součást radioreléové trasy ČRa na další vysilače, kam z Barvičky nebylo vidět. Pro zaměstnance spojů se tam nebyl problém dostat i já jsme tam párkrát byl při trase na Hradisko.

Ty další objekty směrem na Ochoz od zastávky Spáleniště už jsou zcela moje parketa, protože jsem tam několik let pracoval. Ten první objekt od silnice patřil Správě dálkových kabelů. Ten druhý patřil KS SNB, kde v prosinci 1989 pálily na hromadách svazky STB. Poloha obou objektů byla zvolena tak, aby v případě atomového útoku na Brno zůstaly ušetřeny a funkční. To co je vidět na povrchu je jen špička ledovce. Že to patří armádě byla fáma z doby výstavby, kdy se osazovaly kyslíkové bomby, které pro neznalé oko připomínaly rakety.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML