Přesně tak. Akorát to není tak, že jsme si jen tak pofotili. Při výběru místa pro nový stožár je potřeba brát v úvahu překážky, které by mohly bránit šíření RF a hlavně MW signálů. V Dobrochově není jen ten hlavní 150m stožár, je tam i menší kotvený kompenzační a byl tam už stožár T-Mobilu. Za svoji etapu v bezdrátových sítí jsem prolezl desítky stožárů Čra, ale jen tento jediný byl středovlnný. Byl to zážitek, téměř umělecké dílo, ty vzdušné koaxy. Zajímavá je i historie stožáru vystavená na schodišti provozní budovy od první republiky, přes válku, po současnost. Stožár byl původně ocelový tubus, kterým se chodilo nahoru vnitřkem. Z důvodu koroze byl odstřelen a postavena nová příhrada.
Ta tvoje "příhrada" má odborný název ARPO II a není u nás jediný, další je na SV vysílači Mělník! ARPO I na SV je pak v Liblicích (na dvojice 355m příhradových stožárů!
Byli jsme tam na exkurzi
Tak schválně... Lepší foto bohužel nemám. Vysílač sloužil jen pro analog. Dnes už neexistuje.
Citace: František Kotouč 29. 12. 2018, 15:56:35Tak schválně... Lepší foto bohužel nemám. Vysílač sloužil jen pro analog. Dnes už neexistuje.Znojmo, ul.Dvořákova, Agrocentrum, TV PRIMA, k55