Autor Téma: Vysílače - fotky  (Přečteno 705913 krát)

David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #675 kdy: 22. 12. 2020, 13:14:59 »
Tak on nepsal že to armádě patřilo, ale že tam měla svá zařízení :)

btw co toto? :) Archiv bezpečnostních složek...

https://mapy.cz/s/hosekapero
« Poslední změna: 22. 12. 2020, 13:16:51 od David Kříž »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #676 kdy: 22. 12. 2020, 14:30:09 »
Šak jo, to jsou ty dva objekty, které jsem popisoval.
To by bylo zážitků na několik stránek.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #677 kdy: 22. 12. 2020, 14:43:31 »
aha, jsem ten tvuj popis pochopil trochu jinak.
Takovych objektu je k objevovani :D


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #678 kdy: 22. 12. 2020, 14:54:26 »
Spíše už jen v paměti. Za těch 30 let se buď rozpadly nebo je někdo prodal do šrotu. Třeba pod Brnem mezi Otmarovem a Rebešovicemi byla spousta remízků v poli ze kterých trčely antény. Remízky zůstaly, antény zmizely.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #679 kdy: 22. 12. 2020, 19:02:41 »
váš diskus proud mně inspiroval juknout na katastr toho pozemku, kde jsou ty rakvičky vysílače a kde je na plotě cedule "Vstup zakázán, objekt Policie ČR" (nebo něco tak nějak).

Takže oplocený pozemek je parcela 693/9 - vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

Uvnitř parcela 693/10, což je budova hostující technologii pro vysílací stožár - vlastnické právo Česká republika

Další parcela uvnitř 693/14 vypadá jako samotný stožár, ovšem vlastnické právo opět Mendelova univerzita v Brně

Pak je tam uvnitř parcela 693/11, na leteckém snímku vidím nějakou chatrč, byť jsem šel kolem mnohokrát, nikdy jsem si to nevšiml, asi nic významné, opět vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

David: kolem vodárny chodím s fenkou na volno (uvazuji ji až u hlavní silnice), tak příště bacha abys nás nepochroumal :)

Až vyjde slunce vyfotím to, ale zde to nepostnu, protože mně někdo z vás předběhne :) V neděli to byla síla, Hády vypadaly jako by byly na Čomolungma, foto v příloze.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #680 kdy: 22. 12. 2020, 19:36:14 »
Dobře jsi je prolustroval. Není na tom nic divného. Mobilní operátoři si také svoje oplocené areály BTS pouze pronajímají a na katastru je uveden skutečný vlastník, nikoli uživatel. Pouze u významných opěrných bodů jako BSC si pozemek koupí. Na tvé obvyklé vycházkové trase, kde jsou ty dva stožáry máš oba modely. Cetin si pozemek koupil, Vodafone pronajal.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #681 kdy: 22. 12. 2020, 20:06:34 »
váš diskus proud mně inspiroval juknout na katastr toho pozemku, kde jsou ty rakvičky vysílače a kde je na plotě cedule "Vstup zakázán, objekt Policie ČR" (nebo něco tak nějak).

Takže oplocený pozemek je parcela 693/9 - vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

Uvnitř parcela 693/10, což je budova hostující technologii pro vysílací stožár - vlastnické právo Česká republika

Další parcela uvnitř 693/14 vypadá jako samotný stožár, ovšem vlastnické právo opět Mendelova univerzita v Brně

Pak je tam uvnitř parcela 693/11, na leteckém snímku vidím nějakou chatrč, byť jsem šel kolem mnohokrát, nikdy jsem si to nevšiml, asi nic významné, opět vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

David: kolem vodárny chodím s fenkou na volno (uvazuji ji až u hlavní silnice), tak příště bacha abys nás nepochroumal :)

Až vyjde slunce vyfotím to, ale zde to nepostnu, protože mně někdo z vás předběhne :) V neděli to byla síla, Hády vypadaly jako by byly na Čomolungma, foto v příloze.
myslíš až pojedu autem přímo ke stožáru? :)

Jinak 693/9 bývalo dřív celé MV ČR. Asi to univerzitě darovali s břemenem přístupu. Taky tam do objektu vedou optiky a metaliky CETINu a určitě i státních složek.
« Poslední změna: 22. 12. 2020, 20:18:02 od David Kříž »


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #682 kdy: 23. 12. 2020, 17:38:55 »
Mám to za bukem a Vaše téma mě inspirovalo. Posílám 3 fotky z dnešní vycházky


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #683 kdy: 23. 12. 2020, 17:42:24 »
K tomu přidávám pár fotek od hlavního bratra/sestry a jednu společnou z dálky :-)


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #684 kdy: 23. 12. 2020, 17:44:53 »
No a téměř ze stejnýho místa jednu fotku z velké dálky. Vysílač vidět není, ale je tam :-) Po dlouhé době bylo aspoň trošku vidět...


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #685 kdy: 23. 12. 2020, 18:11:34 »
na ja, Pálava na pozadí, to je taková stálice, která vždy potěší oko, vidím ji x krát v roce když jdu s fenkou na "pole za obcí", tam ji doplňují další stálice, Ždánický les, Chřiby; když jsou podmínky vidím z Brna i první kopečky v Rakousku.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #686 kdy: 24. 12. 2020, 12:57:19 »
Mám to za bukem a Vaše téma mě inspirovalo. Posílám 3 fotky z dnešní vycházky
Vítám dalšího kolegu z Brna. Tos měl včera štěstí, byl to jediný den za posledních několik týdnu, kdy byla vidět Pálava. Dnes je to už zase v mlze, že není vidět ani Mohyla Míru.
To mě připomělo přísloví, které jsem se dověděl v Praze. Krajina, ze které není vidět Pálava stojí za houno.
Hezký i když deštivý a mlžný Štědrý den. Přidávám foto z doby, kdy byla na Vánoce alespoň námraza.   
« Poslední změna: 24. 12. 2020, 13:06:14 od omar3 »
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #687 kdy: 24. 12. 2020, 14:37:06 »
Máš pravdu, s počasím jsem měl včera velký štěstí : dole ve staré Líšni ok, cestou na Klajdu opar, ale nahoře zase ok :-) Pěkná fotka antény s námrazou. Takový počasí bych si na Vánoce přál o hodně víc. Bláta, mlhy, deště a tepla už mám až po krk.
Přeju všem pěkné Vánoce. 👍


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #688 kdy: 24. 12. 2020, 22:00:55 »
Mám to za bukem a Vaše téma mě inspirovalo. Posílám 3 fotky z dnešní vycházky
Vítám dalšího kolegu z Brna. Tos měl včera štěstí, byl to jediný den za posledních několik týdnu, kdy byla vidět Pálava. Dnes je to už zase v mlze, že není vidět ani Mohyla Míru.
To mě připomělo přísloví, které jsem se dověděl v Praze. Krajina, ze které není vidět Pálava stojí za houno.
Hezký i když deštivý a mlžný Štědrý den. Přidávám foto z doby, kdy byla na Vánoce alespoň námraza.
Vidíš, já to tak mám s Javorinou :)
Ale z "mojí" rozhledny Rovnina je taky vidět špička Pálavy, takže je to tady u nás OK 8) Jinak Pálava super, jeden z kopců které mají pro mne magický nádech.


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vysílače - fotky
« Odpověď #689 kdy: 25. 12. 2020, 17:25:42 »
konečně mlha migrovala na Čomolungmu, dokonce slunce přes mraky

Rakvičky muxu24 na Hádech, pohledy přibližně z východu (jako Omar a Tomixis), jihu a západu.

Z jihu by to šlo bez lesa zoomováním z vetší vzdálenosti (tam jsem dnes nebyl), ze západu by se musel vykácet les.
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno