reklama

Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 763821 krát)

David Kříž

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1860 kdy: 13. 05. 2020, 21:59:17 »
To nejsou nějak podstatné rozdíly. Podstatný je signál na anténě.

Vrátím to k nám na jih.  Čirou náhodou se mi dostal do ruky měřicí přístroj DVB-T/2, tak jsem si cvičně změřil celkové parametry všech multiplexů z Kamzíku a Velké Javoriny. Kdo má zájem, může se podívat.
:) :) :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

omar3

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1861 kdy: 14. 05. 2020, 12:30:59 »
Tři smajlíky jsou fajn, ale očekával jsem diskusi, proč je K21 z VJ horší než ostatní. Výkon, C/N, MER.  Je to tak i jinde? Lokální díra v pokrytí, problém v anténě, způsob měření, Jauerling na stejném kanále, CDMA pod kanálem?
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345
IPTV: 4net, SML

Michal Škopík

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1862 kdy: 14. 05. 2020, 12:49:52 »
Já bych to viděl na Jauerling, který je v posledních době opět přijímatelný až pod Javorinú. V posledních dnech se i v těchto okrajových podmínkách dá přijímat Jaurling, ba dokonce občas chodí kanály 55 (uvolněný po STV) a 58 (u nás volný). Velká Colorka s preampem zaměřená na Mikulov (H polarizace) s problémy přijímá k. 23 a zřejmě i ty další (polarizace - nepolarizace). 21ka je totálně zrušená. U tebe to bude s mírou rušení mnohem horší. (Samozřejmě tak blízko u Javořiny stačí menší anténa a V polarizace k spolehlivému příjmu Slovenska).

Michal

P. S. Dodnes s hrůzou vzpomínám na letní či inverzní dny, kdy 21. kanál z Javořiny (byvší jednička, F1 a pak Nova) v analogu přeskakoval mezi českým a rakouským zvukem, byl pruhovaný a někdy se ztrácela synchronizace. Když Rakušané přešli na digitál, byly projevy odlišné (extrémní šum v obraze až ztráta příjmu).
FM: tuner Sony ST-SA3ES // anténa Likov PAL14/=UKS14/
DAB: Vaten 14p + Teroz ULN 23 dB (via Johansson 6700)//Technisat DigiPal DAB+ a Digit 210
SAT: VU+ Duo2 // Gibertina 105+Inverto 80 // Inverto Black Quad+ Monoblok Twin

Josef Zavřel

• Závislák
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
« Odpověď #1863 kdy: 16. 05. 2020, 17:12:17 »
Přátelé,po čase vás zde všechny zdravím.
Cesty signálu jsou nevyzpytatelné.Co lokalita,to jiný příjem nejen z V.J.To víme.Pro mě vysílač Velká Javorina byl vždycky stěžejní a i jediný,který mě za každého počasí zajišťoval příjem programů TV SK.Dřívější kanály 55,56 a 57 mě chodily dle "teploměrů" vždy vysoko,ale po přeladění mě K21 a 23 chodí zcela nadoraz jak Kojál.K27 je jen nepatrně slabší,ale co mě zklamalo je K39,stěmi HD.Tam se příjem o moc zhoršil.Dřívější K55 chodil naplno a K39 od třetiny do poloviny "teploměrů"a často dle počasí obraz "zamrzá".K21 Jauerling mě nikdy v minulosti tak i nyní nerušil i když Kahlenberg mě jede velmi dobře.Tak to prostě je,že někde se příjem zlepšil,jinde naopak zhoršil.S anténou nic dělat nebudu.Už jsem se s tím smířil.
Hezký víkend přeje všem Josef.
DVB-T/T2 Kojál mux1,2,3,PS11,PS12,mux4,RS7,8,PS13 BO.
SK mux1,2,3,4,V.J.Ant.1x vel.husté plz.síto s příd.prvky.Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo 12D Kojál,Teleko 8A Brno,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SA.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2

reklama