Autor Téma: Doporučte bezdrátový telefon  (Přečteno 13572 krát)

J T

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 86
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #15 kdy: 16. 03. 2013, 01:30:32 »
V telekomunikacích se pohybuji od r.1988 a jsem mimo jiné certifikovaný servisní technik pro tlkm. techniku Panasonic vč. bezšňůrových telefonů. Bez ohledu na tuto skutečnost na prvním místě Panasonic, pak Siemens. Jinak není co řešit, značku nebo  podobné "bejkárny" od jedinců, řešících nesmrtelnost chrousta. Sice jsem kdysi navrhoval a realizoval pár crossbandových "převaděčů" GSM / DECT kvůli možnosti telefonování v oblastech s mizerným signálem GSM (většinou na odlehlých rekreačních sídlech), ale tehdy to byla vzhledem k pokrytí nutnost, dnes zbytečnost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Solemon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #16 kdy: 16. 03. 2013, 20:24:38 »
Miluju lidi, co si vymýšlí blbosti a cpou to ostatním.........
při vší úctě k tobě, anonyme...příspěvek Martina Patery má spoustu technických fines, a jenom to, že tomu asi nerozumíš, tě omlouvá...a pokud se ti to nelíbí, ten příspěvek, nikdo tě nenutí ho číst....

Tady jde o to, že ten příspěvek čte spoustu lidí a když je tam milý Martin alias OK1MJO krmí nesmysly tak mě to prostě nenechává v klidu. Tohle má být fundované fórum, a když čtu, jak si upravil FW do M101 aby se zvýšil dosah na 12 km a jiné pohádky, tak prostě šílím. DECT prostě víc jak 6,5 km neumí, ale Martin upravil FW a rázem to umí 12 km.  To samé s tou micro SD.  Každému trochu fundovanému čitateli je jasné, že na micro SD nejde umístit funkční anténu na 1,9GHz a už vůbec ne DECT transceiver. Navíc to není jediné fórum, kde takhle perlí, zkuste si něco najít sami.  Schválně , zkuste se ho někdo na ten modifikovaný FW zeptat , nebo na tu "DECT micro SD".  Další úžasná informace o tom Londýnském městkém telefonu na DECT bázi - veřejné "gsm", ať nám dá nějaké odkazy , informace. Zaručeně by měly být na webu.
Už ho jednou na jiném fóru někdo upozornil, že už těch míčů vyhodil do vzduchu hodně, a že nestačí všechny chytat. Odpověděl , že je nemocný, má ztrátu paměti a nemůže si vše pamatovat . Což je asi pravda, podle toho co píše zas na jiných fórech, prodělal nějakou náročnou operaci. To ale neznamená, že nás ( vás) tady bude krmit blbostmi, informacemi, které si vymýšlí.
Ano nemusím to číst, ale když už to čtu, štvě mě to. A mám právo na to reagovat, stejně jako ty milý Miloslave.
Jinak mi věř, že  v problematice DECT, CT1, GSM a DCS se vyznám, živí mě to. A o to víc mě štvou rádoby odborníci, kteří vše znají, všechno umí a mají to co nikde neexistuje.


Tomáš Hon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #17 kdy: 16. 03. 2013, 22:41:35 »
Já jsem v tomhle teda amatér,ale koupil jsem si Dualphone. Ten umí Skype,takže mám takto pokrytou rodinu i bráchu,kterej pracuje v Rusku. No a asi po roce jsem dokoupil bránu a klasickou pevnou nahradil VOIP od Mikrotechu. A konečně doma pevnou opravdu využíváme,protože je to levnější než z mobilu na mobil (tedy pevná -mobil). A navíc jsem online na Skypu,takže když se manželka vykecává hodinu s kamarádku z druhýho konce republiky,nemusí mi vstávat vlasy hrůzou z velkýho účtu a taky mi navíc neblokuje pc. Takže pozitivní :-))


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #18 kdy: 17. 03. 2013, 08:41:03 »
Pane Solemone, na Vas sprosty vypad mam tyto neagresivni odpovedi.
Jako HW konstrukter jsem byl nucen si nektereveci zkonstruovat sam, protoze bezne na trhu nejsou. Kdyz si i laik prohledne me stranky, tak pochopi, ze si rozhodne nevymyslim a na email technicke dotazy se snazim odpoved jak nejlepe se da.
 
Co se tyce DECT timeslotu, tak mate pravdu, maximalni delka spoje bez uprav dle normy muze byt jen 7.2km. Jenze kdyz jsem od ArtBrno nakoupil par DECT modulu, tak mi nabidli i servisni soft od Siemense. Slo o upravu dvou timeslotu, protoze v plne rychlosti 115kbps se vyuzivaji 4 timesloty a ty zmenit nejdou. Ale kdyz se snizi rychlost na 24kbps, tak system jede jen za pomoci jednoho timeslotu a prave zde mi ten sw pomohl, protoze jsem mohl natahnout delku casoveho okenka (to lze v tomto sw jen v jedinnem slotu) , a tak jsem okenko TDMA natahl na tusim 46us, aby to chodilo az na 16km. Priznam se, ze ted z hlavy Vam nereknu kolik to bylo presne.
 
Co se tyce konstrukce vazebnich moiare vicevrstvych mikroanten z medi primo v tistaku (antena vypada, jako zatocena civka a jedne vrstve vicevrstveho dps), tak takove a podobne navrhuji jiz 14 let. Mimochodem pro naramkovy gsm BodyGuard jsem to vymejslel ja.

Vetsinu konstrukci nafotim, popisu a davam na sve weby, takze staci v klidu a v pohode dukladne projit tyto weby.
 
Co se tyce me nemoci, tak je vazna, ale je fakt, ze se to mirne zlepsuje. 
Posledni hw resim antenu CFA pro soustavu stredovlnnych vysilacu Radio Dechovka, staci si procist me technicke odkazy kde jsem s nickem -=RYS=-  :
 
 http://www.cbradio.cz/forum/read.php?11,131941 
 
Nevim jak vy ci jini, ale ja si CFA antenu postavil a na stredni vlne vyzkousel a prave tato miniaturni antena zaujala Radio Dechovku, protoze neni treba stavet kravy ala 150m stozary a obrovsky pozemek k tomu.
V mnoha odpovedich na SV vysilac meli diskutujici podobny ton textu v odpovedich. Jako, ze si to ten clovek vymysli, protoze SV vysilace jsou kvuli monstr stozarum priserne drahe a pod. A pritom nepomysleli na antenky, ktere maji vysku 1/50 vlnove delky. Ano, diskutujici proste nemeli moderni nove informace stejne jako Vy.
 
S pozdravem Martin Patera OK1MJO :
http://www.ok1mjo.com
http://www.ok1mjo.com/all
http://www.youtube.com/user/ok1mjo
http://www.ok0bez.com
http://www.ok0bez.com/files
http://picasaweb.google.com/ok1mjo
 
PS: Pokud nekdo ma technicky dotaz, tak mu technicky odpovidam jak nejlepe mohu.
Lukase znam osobne z CSDXC a kdyz se ptal po technologii DECT, tak jsem se mu snazil popsat to, po cem se ma na shopech ptat.
 
 
 
 
 

Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Solemon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #19 kdy: 26. 03. 2013, 07:42:59 »
Děkuji za odpověď, ale stále postrádám odkaz na tu microSD kartu, na které je DECT.
O to  jsi tu psal, jak ji máš v telefonu atd.... to doufám nepopíráš. Proč nám sem nedáš nějaké informace
o takové kartě? Nebo je to speciál - vývoj jen pro Tebe?
Takže Tě snažně prosím, dej nám sem všem

Co se týše DECTu - když alokuješ více timeslotů, nijak to dosah neovlivní, protože délka celého rámce zůstává.
A pokud by se rámec změnil - jeho délka, nebude dedět časování na úrovni modulu a směšovače přijímače, protože jsou
veškeré tyto časy odvozené od hlavního oscilátoru 10,368MHz. A pokud změníš šutr, muselo by se hýbat s daty pro syntézu.

Proč sem nedáš odkaz na ten zázračný SW od Siemense? Nemáš už ho?
Nevadí, ty moduly snad máš, já bych to rád viděl na vlastní oči .

Takže děkuji za odkazy a informace ( ne o anténác a kecy o tom, jak jdou udělat malé) ale o výšeuvedeném.

Pak se Ti veřejně omluvím a odvolám to o těch výmyslech :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #20 kdy: 28. 03. 2013, 11:21:56 »
Děkuji za odpověď, ale stále postrádám odkaz na tu microSD kartu, na které je DECT.
O to  jsi tu psal, jak ji máš v telefonu atd.... to doufám nepopíráš. Proč nám sem nedáš nějaké informace
o takové kartě? Nebo je to speciál - vývoj jen pro Tebe?
Takže Tě snažně prosím, dej nám sem všem

Co se týše DECTu - když alokuješ více timeslotů, nijak to dosah neovlivní, protože délka celého rámce zůstává.
A pokud by se rámec změnil - jeho délka, nebude dedět časování na úrovni modulu a směšovače přijímače, protože jsou
veškeré tyto časy odvozené od hlavního oscilátoru 10,368MHz. A pokud změníš šutr, muselo by se hýbat s daty pro syntézu.

Proč sem nedáš odkaz na ten zázračný SW od Siemense? Nemáš už ho?
Nevadí, ty moduly snad máš, já bych to rád viděl na vlastní oči .

Takže děkuji za odkazy a informace ( ne o anténác a kecy o tom, jak jdou udělat malé) ale o výšeuvedeném.

Pak se Ti veřejně omluvím a odvolám to o těch výmyslech :-)
 
 
MicroSD karta je od firmy Hellios RSC12016, je k tomu sw pro WinMobile a tusim i pro Android Linux. Cena pred 3 rokama byla s Win Mobile verzi (na CD-ROM) 4600Kc (pro prepoctu z EURA, me nemci zasilali material z Drazdan.
 
Casovani u DDS/SDR hybridnich obvodu (cip TRX s integralnim DSP Freescale/Motorola) neni vytvareno od lokalniho oscilatoru, to by jste mel preci vedet.
 
Co se tyce veci okolo DECT, tak co muzu a budu moci, tak si odkladam na WEB. Ten servisni licencovanej sw dat volne nesmim, jinak me ArtBrno-Siemens požene.
Pokud neumite hledat, dal jsem hlavni odkaz na muj web  http://www.ok1mjo.com.
Jinak je to zde: http://www.uloz.to/soubory/rys10/documents/DECT/.
Pres ten servisni sw slo upravit fw, poradili mi jak, slo o to, aby to vysilalo jen na jednom timeslotu, ktery se upravi. Tim padem sla prenosovka dolu a to na 24kbps...respektive 19k2.
Od strechy panelaku rodicu az na hraz Nechranicke prehrady to je 9371m.
Pouzil jsem 2 paraboly Tyhan90 proti sobe, dipolek na 1920MHz jsem si vyrobil z DPS.
Jednu z tech parabol porad pouzivam kdyz to jde do mikrovlnnych HAM zavodu ...Subregional na 23 a 13cm, dualni dipolek v ohnisku paraboly a krabicka s pujcenym transvertorem (500mW PA 13cm, 2W PA 23cm) posazena na Yaesu FT-897D.
 
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Solemon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #21 kdy: 29. 03. 2013, 00:51:09 »

[/quote] 
 
MicroSD karta je od firmy Hellios RSC12016, je k tomu sw pro WinMobile a tusim i pro Android Linux. Cena pred 3 rokama byla s Win Mobile verzi (na CD-ROM) 4600Kc (pro prepoctu z EURA, me nemci zasilali material z Drazdan.
 
 
Co se tyce veci okolo DECT, tak co muzu a budu moci, tak si odkladam na WEB. Ten servisni licencovanej sw dat volne nesmim, jinak me ArtBrno-Siemens požene.


Dobře , uděláme to jinak.
Určitě nebude problém se přijet podívat osobně. Já i kolega ( p. Krestan - pracuje pro Siemens, mimochodem Art Brno - Siemens nezná :-(  )    a určitě si budeme moci kartičku prohlédnout a vyzkoušet. Pan Google samozřejmě na ten název "Hellios RSC12016" mlčí, asi je to jak jsem správně tušil prototyp :-)
Ten SW nám také snad ukázat můžeš ( nechci nic kopírovat jen podívat)
Můžu s sebou přivézt spektrák s DECT option a i M101 najdu, kdybys ty Tvoje upravené už náhodou neměl.

Od 5 .4. mohu přijet kykoliv, do Žatce to mám zhruba hodinku  až hodinu a půl cesty.

Nemusíme se tady dohadovat na fóru a bude vše jasné. Kolega je radioamatér, můžete pokecat.




Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #22 kdy: 29. 03. 2013, 10:28:00 »
http://www.artbrno.cz
Zeptejte se pana Alese Lajcmana co bylo obsahem emailu z 24.zari 2001  17:27h.
 
S DECTem jsem skoncil nekdy pred 8 lety, protoze Wifina zlevnila.
A v soucasnosti pouzivam muj vyrobek...me ditko:  http://www.youtube.com/watch?v=CLD5o9bhfJ0.
Tim dostavam inet do dilny, laser je laser.
 
Pred 2 mesici jsme se po 14 letech stehovali do jine mistnosti v ramci budovy. Takze zbytky DECTu nekde v krabicich ve skladu budou. Urcite tam je M101, mozna M105 (USB verze) a mozna aerocomm a Hoeft&Wessel  http://www.hoeft-wessel.com/en/. Jelikoz v mem zdrav stavu jsem nebyl pritomen pri stehovani, tak to tata a jeho znami stehovali, veci z DECTu meli zustat v bednach, ale potreva to nez najdem to co potrebujem. Snad si tata vzpomene kam ty veci dal.
 
Ve stavu v kterem jsem, jsem rad kdyz do leta zvladnu APRS tracker do auta k autoalarmu.
A to me jeste ceka dokoncit rozpracovany interface mezi TRX FT-897 a PC, neco jako DigiKeyer.
 
Jeste ze je tata z oboru, delal palubni radary na vojenskem Zateckem letisti v MIG 19/21/23/29, takze mu tyto veci nejsou cizi.
 
Bejt zdravej, respektive kdyz by neurochirurgove nepodelali operaci mozku, tak bych konstruoval dal.
Chteji po me v ramci nasi vyvojarske skupiny CFA antenu pro oblastni 1kW dokryvace pro 1233kHz AM pro Radio Dechovka.
Asi proto, protoze jsem CFA antenu stavel a ma vyhodu 1:50-tiny vlnove delky a navic jako jedinna antena (ac magneticka jako EH antena) ma zisk a to 6.2dB.
Takze pri HAM PA linearu 1kW to vyzari 2700kW e.i.r.p. .
Ja ji stavel na nasi panelakove strese pro stredni vlnu 1895kHz a zkousel jsem AMSS/DRM SimulCast vysilani a s 1500W PA linearem jsem si pokryl temer celej Usteckej kraj, prijimac na feritku signal prijmul.
Radio Dechovka jak jsem byl informovan chce pokryt republiku pomoci synchronnich oblastnich krajskych vysilacu.
 
Bohuzel vsak uz nejsem ve stavu neco konstruovat a kreslit v AutoCADu nebo SolidEDGE uz taky nejsem schopnej :((  .
Je to na prd.
 
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Solemon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #23 kdy: 01. 04. 2013, 16:53:18 »
OK, M101 mám dva kousky není problém.
Ale já jsem se ptal, kdy se mohu přijet podívat na tu DECT kartičku.
Můžeš mi odpovědět, jestli se můžem přijet podívat? Sejdem se někde v hospodě, nebo kde navrhneš.
M101  a analyzátor vezmu , ty vezmeš klíčenku se softem a tu micro SD kartičku. 
To by snad neměl být takový problém ne?

Takže ještě jednou, prosím odpověz, jestli je možné to vidět a kdy a kde.
Nezajímá mne co vyvíjíš, žádné další věci, jen ta MICRO SD  a " upravíš" mi ten pás M101 , já na to kouknu CM analyzátorem a pak Ti je věnuju. SOUHLAS?


Solemon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #24 kdy: 15. 04. 2013, 19:43:27 »
Tak Martine, proč se neozýváš? Jde o půlhodinku až hodinku, o tolik času Tě neoberu.
Nebo kde je s návštěvou problém ?


Franta Finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #25 kdy: 15. 04. 2013, 21:08:18 »
premejslej. ty ho nazves lharem a tluchubou a pak z nej chces tahat informace ?


Solemon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #26 kdy: 18. 04. 2013, 13:58:36 »
Já z něj žádné informace netahám, jen jsem chtěl vidět u microSD kartu a jestli jsi četl dobře, ty "upravené" DECTy mu pak nechám.
Chtěl jsem , aby mě přesvědčil o tom co psal, žádné informace nepotřebuji.
Teď dělá mrtvého brouka, potom už to zas nepůjde, protože...... domyslete si co chcete.
Mě jen štvě, že Martin produkuje snůšku nesmyslů ,  viz nedavno opět perla s tou anténou:
" Asi proto, protoze jsem CFA antenu stavel a ma vyhodu 1:50-tiny vlnove delky a navic jako jedinna antena (ac magneticka jako EH antena) ma zisk a to 6.2dB.
Takze pri HAM PA linearu 1kW to vyzari 2700kW e.i.r.p. .  "

Ale počítat snad zdejší čtenáři umí.



premejslej. ty ho nazves lharem a tluchubou a pak z nej chces tahat informace ?