Autor Téma: Doporučte bezdrátový telefon  (Přečteno 13571 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Doporučte bezdrátový telefon
« kdy: 24. 11. 2012, 12:38:44 »
Zdravím zdejší osazenstvo a zakládám naprosté OT. :D

Mohli byste mi, prosím, doporučit z Mall.cz nějaký kvalitní bezdtrátový telefon? Děkuji! Vzhledem k tomu, že digitální televize zase nemá k telekomunikacím tak daleko, věřím, že se tu najde řada z vás, kteří ochotně a rádi poradí. Cenu si představuju do cca. 1500.

http://www.mall.cz/kancelarske-telefony-bezdratove
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2012, 13:02:02 »
Myslel jsem si, že dotaz s tímto stylem požadavku může tady vznést jen zcela technicky negramotný host. Jak by měla být definována ona pouze požadovaná kvalita? Pokud by se vzalo systémem "Tři vejce do skla", tak přece nejkvalitnější bude ten nejdražší? Při zvýšení přípustné ceny o pouhých 355.-Kč byste se dostal na dostupný nejluxusnější model = PANASONIC KX TG8511FXW. Ale SMS, identifikaci volajícího a záznamník umí i plno modelů za podstatně méně peněz. :)

Doma i v práci mám k dispozici několik různých modelů telefonů tohoto typu a všechny jsou pro běžné funkce srovnatelné, žádný ty ostatní technologicky nepřevyšuje. Proto, kromě splnění minima vámi požadovaných funkcí, bude hlavní roli už hrát jen vzhled, displej a cena. ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2012, 13:49:27 »
Panasonic. A pokud by se mělo jednat i o IP telefon (resp. kombinace pevná + VoIP), tak Siemens Gigaset A510 IP.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2012, 16:39:15 »
Pamětníku, já sice nejsem negramotný, ale chtěl jsem nějaké tipy. Jeremmy byl konkrétní, za to mu díky. Vám dík zase za obsáhlé povídání. Asi si nakonec vezmu skutečně ten Panasonic, na čemž jste se v podstatě oba shodli.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2012, 20:02:18 »
Lukáši, já přece vím, že jste technicky gramotný, ale Váš dotaz tomu neodpovídal. Z nabídnutého odkazu jste jednoznačně definoval jen dodavatele a hraniční částku, oblast kvality jste ani nenaznačil. Nebylo to až moc málo? Což se zmínit o očekávaných funkcích? Ale souhlasím, že, s některým z Panasoniců, můžete být spokojen.

Omlouvám se za svůj odsudek, ale v té chvíli jste mne opravdově pobouřil a vzpoměl jsem si na kritizované dotazy v jiných zdejších tématech, kde také tazatelé chtějí tip na "kvalitní" STB, TV, anténu...... Bez další specifikace požadavků a použití. A z Vašeho dotazu čišelo to samé v bleděmodrém. :-[
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #5 kdy: 25. 11. 2012, 00:02:30 »
Zdravím zdejší osazenstvo a zakládám naprosté OT. :D

Mohli byste mi, prosím, doporučit z Mall.cz nějaký kvalitní bezdtrátový telefon? Děkuji! Vzhledem k tomu, že digitální televize zase nemá k telekomunikacím tak daleko, věřím, že se tu najde řada z vás, kteří ochotně a rádi poradí. Cenu si představuju do cca. 1500.

http://www.mall.cz/kancelarske-telefony-bezdratove
 
 
Lukasi, urcite telefon v norme DECT-GAP.
DECT je ETSI digi norma na 1900-1920MHz, je to TDMA s 12-ti kanaly.
GAP znamena, vzajemnou kompatibilitu-interkompatibilitu mezi pristroji ruznych vyrobcu.
Silne doporucuji vyrobky od Siemens-Gigaset nebo Ericsoon, kde na jednu zakladnu je mozno pripojit az 7 soucasne hovoricich.
Funguje to pak jako mala BTSka jako u GSM.
Uz nevim jak posledni vyrobky od Siemensu, ale Erik mel moznost vzajemneho propojeni pres LAN UTP a soucasne tim i napajeni pres PoE.
Muzes mit zapojenych az 254 zakladnovych stanic a je to po LANce kompatibilni s sw ustrednou Linux Asterix (vcetne VoIP/ISDN).
Takze kdyz udelas takovych zakladnovek nekolik v sidlisti, tak mas pokryto jako u GSM a handovering se provadi automaticky bezesve.
Umi to i data do 19k2 kbps nebo ISDN videohovor (nektere terminaly to umi).
Je to potom kompatibilni s normalnim VoIP SIP i videoSIP, umi to i SMSsky (ridi to ten Asterix).
 
V Londyne funguje system mestskeho telefonu prave na tomto principu.
Pres web u te firmy si zaregistrujes sve "utrzene sluchatko"....jeho seriove cislo (nektere DECT jsou integrovane v telefonech Ericsson, cili je to dvoumodovej/dualni telefon GSM/DECT, nebo je mozno koupit SD mikro kartu a v ni je DECT modul a sw do Win-mobile nebo Android....zasunes, mas 16GB dat a navic i DECT.
V tom Londyne se to jmenuje opravdu mestskej telefon a po registraci dostanes pin/kody/tel.cislo a v webu si nastavis sluzby (umi i SMS, EMS/MMS, videohovor, IPhovor via SIP/PSTN). 
Pro porovnani s WiFinou..... signal se lepe lame a odrazi nez na Wifi na 2400MHz, navic zakladna i sluchatko maji vetsi vykon az 250mW e.i.r.p. .
Dosah me ustredny je asi 500m, cela ctvrt pokryta a v mobilu v sachte SD mam mikroSDHC s 16MB dat flash a DECT s max 100mW e.i.r.p..
Asterix je do Unix/Linux sw ustredna.
Kdyz potom chodis po meste, tak si vlastne u "DECT-GSM" mobilniho operatora.
Nebylo by na skodu vyvest antenu ze zakladnovky ven na strechu a strcit tam jakostni ziskovou vsesmerku (12x 5/8L), ma to obdobu bile holi Diamond X-300N.
Ale v tom Londyne pouzivaj jen sektorky, ty maji 18dBi zisku a jsou 3 az 6 na stozaru/rohu budovy 3ks.
Je to kvuli kapacite, kdyz antena ma 4CID, tak je to max 5 hovoru soucasne na jedne antenne, takze zvysenim poctu nosnych do kazdeho smeru ziskali kapacitu site jako u GSM 1800MHz.
 
U Ascomu si muzes koupit za 12000Kc HW ustrednu s web klikacim prostredim, je to podobne Asterixu. Po LAN RJ-45 to propojis s BTSkama (DECT hw radio tistak je integrovan do sektorove anteny s drzakem na trubku vertikalne, je to hotove hw zarizeni, do vsech smeru to znamena 3 tyto "anteny", vzajemne propojene pres RJ-45 LAN). Jedna takova antena je za 3800Kc.
 
Nebo si koupis DECT-GAP telefon se zakladnou, ke ktere je mozno pripojit az 7 sluchatek od jinych vyrobcu. A tu zakladnu s antenou das do plast vodotesneho obalu na strechu k tvym antenam s rotatorem a pokryjes si kus sidliste.
Existuje i USB DECT dongle, pak pres Stumbler muzes monitorovat jine DECT radia jejich ID, serial, RSSI, obdoba radiomonitoringu, muzes to dat na USB prodluzku do notesu a dongle na prodluzce dat do ohniska sitove WiFi paraboly a budes chytat i 10km vzdalene DECT zarizeni.
 
Ja jsem si kdysi pres Siemens Gigaset M101D udelal prodluzku seriovky (umi az 115k2) a pri jednom timeslotu TDMS (24kbps) to umi vzdalenost az 7km, po sw uprave jsem udelal linku na hraz prehrady, asi 12km.

Toto je obrazek u rodicu, kde je videt neupravena Siemens M101D (CANN9-RS232c).
Na dilnu (asi 200m od M101D na televizoru) nam pritahli UTP do naseho PC-Linux routeru z neho jsem pres seriovku do prvniho M101D udelal routovani seriovky jako PPP protokol, pak to slo DECTem vzduchem do obyvaku asi 200m daleko a tam jsem z druheho M101D stahl seriovku do dalsiho PC-Linux (486), ktery routoval tu seriovku PPP zpet do ETH LAN RJ-45, pak to slo do switche a UTP kabelaz jsem rozvedl po byte. Takto jsem se dostal k internetu v roce 1997, latence prevodniku UTP<>RS232c-DECT M101D/DECT M101D-RS32c<>UTP byla 96ms. Ale fungovalo to, protoze Breeznet byl za 53kKc a nejlevnejsi Wifina 2Mbps byla za 12000Kc. A tak jsem koupil 2ks Siemens M101D, ktera funguje jako prodluzovacka seriovky s az 115k2 rychlosti. Existuje jeste Siemens M105D, kde je USB az 460kbps, ale ovladace USB do PC486-Linux jsem nesehnal, takze logicky seriovka RS232c je jednodussi. Pristup k tomu byl pres specialni Win sw, kde to meri si silu signalu.

Pokud to ma byt po byte, tak to nechat jak je.
Pokud po baraku/sidlisti, tak vytahnout koaxial na externi antenu a poridit z WiMa antenu vsesmerku ziskovou pro DECT.
http://www.wimo.de/download/60057.pdf
http://www.wimo.de/download/60057.01.pdf
 
U WiMa maj ruzne anteny, ja mam zapujcenou smerovku pro T-DAB v L bandu tuhle:
http://www.wimo.de/download/60070.pdf
Zisk v T-DAB/L je cca 9dBi a chodi to dobre. Z Dlouhe Louky jsem chytal Teleko MUX z Prahy, Pribrami i Cerne hory.
V Zatci jen tu Cernou horu a verim, ze z Liberce s vhodnym predzesilovacem by Cernou horu chytali DAB taky.
 

Jsou ruzne moznosti jak resit utrzene sluchatko, kazdopadne doporucuji digitalni DECT-GAP pokud mozno od Siemensu.
 
« Poslední změna: 25. 11. 2012, 00:35:28 od Martin Patera »
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #6 kdy: 25. 11. 2012, 08:01:10 »
Byl jsem mírně pokárán za svojí prvotní reakci a dočkal jste se Lukáši dvou skutečných rad na úrovni. Ale právě to, že jste ani nenaznačil, k čemu Vám bude bezdrát skutečně sloužit, přineslo doporučení, jak takový telefon využívat pro VoIP, nebo pro snad charitativní pokrytí části sídliště. Přitom předpokládám, že u svého bytu na Jižáku nemáte ani zahradu, dílnu, garáž a případné nejzazší místo pokrytí by mohla být střecha s anténami?

Byla tedy těmito radami uspokojena Vaše touha po kvalitě? Určitě DECTem a GAPem nic nepokazíte. Já jsem třeba se soukromým Gigasetem za pár stovek spokojen, zbavil jsem se paralelního provozování několika telefonů po hlavních prostorách většího bytu.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #7 kdy: 25. 11. 2012, 10:31:40 »
Martin Patera: Je možno připojit 6 sluchátek (http://i45.tinypic.com/2i7akw0.jpg) a mít celkem 8 účtů (http://i45.tinypic.com/152c4nk.jpg), byť to volání mezi Gigasety moc nefunguje (vlastně vůbec). Je taky dobré vědět, že současně lze provozovat max. 2 VoIP hovory a 1 pevnou!
Ovšem pokud má člověk jenom pevnou linku a o VoIP nemá zájem (resp. má třeba VoIP přes nějakou bránu), pak je IP telefon zbytečný luxus a v pohodě stačí normální DECT.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #8 kdy: 26. 11. 2012, 09:16:11 »
Volání mezi Gigasety (tj. bez další ústředny) mi funguje bez problémů.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


alfi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #9 kdy: 26. 11. 2012, 10:28:17 »
já už bych dneska šel jedině do IP verze - teda pokud to není pro prarodiče, kteří už nikdy nepoužijou internet. velká část z IP telefonů se umí připojit i k analogové lince, pokud někdo stále touží po tom platit telefonice několik set kč za paušál :-)

potom českému trhu kralujou gigasety - a ne zase o tolik dražší, než jejich analogoví bráchové (ono sluchátka jsou identické a záměnné, liší se jen základny) http://www.gigaset.cz/voip-telefony.html . vyšší investice se brzo vrátí na paušálech i cenách za minutu hovoru :-)


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #10 kdy: 26. 11. 2012, 12:47:25 »
Zrovna já mám v analogové lince telefon od UPC s paušálem 50Kč (100 volných minut na pevnou) a voláním v síti zdarma, takže nějaké využití i mimo Telefónicu O2 to mít může :-)


alfi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #11 kdy: 26. 11. 2012, 16:15:14 »
Zrovna já mám v analogové lince telefon od UPC s paušálem 50Kč (100 volných minut na pevnou) a voláním v síti zdarma, takže nějaké využití i mimo Telefónicu O2 to mít může :-)
jasně :) ale ne každý má doma UPC. a IP telefon je použitelný tam i u ostatních providerů :)


Jeremy-Ofarrell

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #12 kdy: 26. 11. 2012, 16:56:31 »
Já to nemyslel tak, že by měl mít každý UPC, ale jenom v souvislosti s tím, že jsou i jiné možnosti jak RJ11 na základně využít mimo O2 :-)


Solemon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #13 kdy: 14. 03. 2013, 20:14:57 »
Zdravím zdejší osazenstvo a zakládám naprosté OT. :D

Mohli byste mi, prosím, doporučit z Mall.cz nějaký kvalitní bezdtrátový telefon? Děkuji! Vzhledem k tomu, že digitální televize zase nemá k telekomunikacím tak daleko, věřím, že se tu najde řada z vás, kteří ochotně a rádi poradí. Cenu si představuju do cca. 1500.

http://www.mall.cz/kancelarske-telefony-bezdratove
 
 
Lukasi, urcite telefon v norme DECT-GAP.
DECT je ETSI digi norma na 1900-1920MHz, je to TDMA s 12-ti kanaly.

*****************************

To je samozřejmě špatně, základní pásmo DECT je 1880-1900 MHz   1920 už je UMTS ( 3G

************************
GAP znamena, vzajemnou kompatibilitu-interkompatibilitu mezi pristroji ruznych vyrobcu.
Silne doporucuji vyrobky od Siemens-Gigaset nebo Ericsoon, kde na jednu zakladnu je mozno pripojit az 7 soucasne hovoricich.
Funguje to pak jako mala BTSka jako u GSM.
Uz nevim jak posledni vyrobky od Siemensu, ale Erik mel moznost vzajemneho propojeni pres LAN UTP a soucasne tim i napajeni pres PoE.
Muzes mit zapojenych az 254 zakladnovych stanic a je to po LANce kompatibilni s sw ustrednou Linux Asterix (vcetne VoIP/ISDN).
Takze kdyz udelas takovych zakladnovek nekolik v sidlisti, tak mas pokryto jako u GSM a handovering se provadi automaticky bezesve.
Umi to i data do 19k2 kbps nebo ISDN videohovor (nektere terminaly to umi).
Je to potom kompatibilni s normalnim VoIP SIP i videoSIP, umi to i SMSsky (ridi to ten Asterix).
 
V Londyne funguje system mestskeho telefonu prave na tomto principu.
Pres web u te firmy si zaregistrujes sve "utrzene sluchatko"....jeho seriove cislo (nektere DECT jsou integrovane v telefonech Ericsson, cili je to dvoumodovej/dualni telefon GSM/DECT, nebo je mozno koupit SD mikro kartu a v ni je DECT modul

*************************************************
MICRO SD a v ní DECT modul jo?  A to jsi viděl slyšel kde?  Jinou pohádku nemáš?

Veliký problém by bylo to dostat do CF karty, už vůbec nemluvím o tom , jak dostat řízení modulu přes SPI  SD karty  :-(
**************************************************

 a sw do Win-mobile nebo Android....zasunes, mas 16GB dat a navic i DECT.
V tom Londyne se to jmenuje opravdu mestskej telefon a po registraci dostanes pin/kody/tel.cislo a v webu si nastavis sluzby (umi i SMS, EMS/MMS, videohovor, IPhovor via SIP/PSTN). 
Pro porovnani s WiFinou..... signal se lepe lame a odrazi nez na Wifi na 2400MHz, navic zakladna i sluchatko maji vetsi vykon az 250mW e.i.r.p. .

**************

Opět blábol, střední výkon je jen 10mW, 250mW je š-š v timeslotu. A to je jen výkon povolený v DECT MS.
EIRP bývá díky neziskové anténě v MS menší.

**********************************

Dosah me ustredny je asi 500m, cela ctvrt pokryta a v mobilu v sachte SD mam mikroSDHC s 16MB dat flash a DECT s max 100mW e.i.r.p..
**************************

Počli odkaz n fotografii té micro SD karty. Určitě máš k tomu další dokumentaci a rád e s ní podělíš, že?

***************************

 
Asterix je do Unix/Linux sw ustredna.
Kdyz potom chodis po meste, tak si vlastne u "DECT-GSM" mobilniho operatora.
Nebylo by na skodu vyvest antenu ze zakladnovky ven na strechu a strcit tam jakostni ziskovou vsesmerku (12x 5/8L), ma to obdobu bile holi Diamond X-300N.
Ale v tom Londyne pouzivaj jen sektorky, ty maji 18dBi zisku a jsou 3 az 6 na stozaru/rohu budovy 3ks.
Je to kvuli kapacite, kdyz antena ma 4CID, tak je to max 5 hovoru soucasne na jedne antenne, takze zvysenim poctu nosnych do kazdeho smeru ziskali kapacitu site jako u GSM 1800MHz.
 
U Ascomu si muzes koupit za 12000Kc HW ustrednu s web klikacim prostredim, je to podobne Asterixu. Po LAN RJ-45 to propojis s BTSkama (DECT hw radio tistak je integrovan do sektorove anteny s drzakem na trubku vertikalne, je to hotove hw zarizeni, do vsech smeru to znamena 3 tyto "anteny", vzajemne propojene pres RJ-45 LAN). Jedna takova antena je za 3800Kc.
 
Nebo si koupis DECT-GAP telefon se zakladnou, ke ktere je mozno pripojit az 7 sluchatek od jinych vyrobcu.
*****************

kdžtak celkově  6 kd MS  ne 7 !
********************


 A tu zakladnu s antenou das do plast vodotesneho obalu na strechu k tvym antenam s rotatorem a pokryjes si kus sidliste.
Existuje i USB DECT dongle, pak pres Stumbler muzes monitorovat jine DECT radia jejich ID, serial, RSSI, obdoba radiomonitoringu, muzes to dat na USB prodluzku do notesu a dongle na prodluzce dat do ohniska sitove WiFi paraboly a budes chytat i 10km vzdalene DECT zarizeni.
 
Ja jsem si kdysi pres Siemens Gigaset M101D udelal prodluzku seriovky (umi az 115k2) a pri jednom timeslotu TDMS (24kbps) to umi vzdalenost az 7km, po sw uprave jsem udelal linku na hraz prehrady, asi 12km.

Toto je obrazek u rodicu, kde je videt neupravena Siemens M101D (CANN9-RS232c).
Na dilnu (asi 200m od M101D na televizoru) nam pritahli UTP do naseho PC-Linux routeru z neho jsem pres seriovku do prvniho M101D udelal routovani seriovky jako PPP protokol, pak to slo DECTem vzduchem do obyvaku asi 200m daleko a tam jsem z druheho M101D stahl seriovku do dalsiho PC-Linux (486), ktery routoval tu seriovku PPP zpet do ETH LAN RJ-45, pak to slo do switche a UTP kabelaz jsem rozvedl po byte. Takto jsem se dostal k internetu v roce 1997, latence prevodniku UTP<>RS232c-DECT M101D/DECT M101D-RS32c<>UTP byla 96ms. Ale fungovalo to, protoze Breeznet byl za 53kKc a nejlevnejsi Wifina 2Mbps byla za 12000Kc. A tak jsem koupil 2ks Siemens M101D, ktera funguje jako prodluzovacka seriovky s az 115k2 rychlosti. Existuje jeste Siemens M105D, kde je USB az 460kbps, ale ovladace USB do PC486-Linux jsem nesehnal, takze logicky seriovka RS232c je jednodussi. Pristup k tomu byl pres specialni Win sw, kde to meri si silu signalu.

Pokud to ma byt po byte, tak to nechat jak je.
Pokud po baraku/sidlisti, tak vytahnout koaxial na externi antenu a poridit z WiMa antenu vsesmerku ziskovou pro DECT.
http://www.wimo.de/download/60057.pdf
http://www.wimo.de/download/60057.01.pdf
 
U WiMa maj ruzne anteny, ja mam zapujcenou smerovku pro T-DAB v L bandu tuhle:
http://www.wimo.de/download/60070.pdf
Zisk v T-DAB/L je cca 9dBi a chodi to dobre. Z Dlouhe Louky jsem chytal Teleko MUX z Prahy, Pribrami i Cerne hory.
V Zatci jen tu Cernou horu a verim, ze z Liberce s vhodnym predzesilovacem by Cernou horu chytali DAB taky.
 

Jsou ruzne moznosti jak resit utrzene sluchatko, kazdopadne doporucuji digitalni DECT-GAP pokud mozno od Siemensu.


Miluju lidi, co si vymýšlí blbosti a cpou to ostatním.........


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Doporučte bezdrátový telefon
« Odpověď #14 kdy: 15. 03. 2013, 07:01:01 »
Miluju lidi, co si vymýšlí blbosti a cpou to ostatním.........
při vší úctě k tobě, anonyme...příspěvek Martina Patery má spoustu technických fines, a jenom to, že tomu asi nerozumíš, tě omlouvá...a pokud se ti to nelíbí, ten příspěvek, nikdo tě nenutí ho číst....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky