Autor Téma: POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA  (Přečteno 16169 krát)

Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« kdy: 20. 11. 2012, 00:16:52 »
Vážení, jestliže se vám nepodařilo naladit MULTIPLEX 4 od Hodonína na 46. kanále, nezoufejte, zatím. Dnes jsem přelaďoval a zjistil, že mi signál naladí set top box Golden InterStar, ale už ne LCD TV Samsung. Ze set top boxu to hraje krásně, nicméně, ačkoliv je od nás vysílač nějakých 16 km, musel jsem použít kanálovou anténu 20 prvků a ještě navíc zesilovač 26 dB. Snad jsou nízko vysílací antény, či co; dle mapy pokrytí by měl MUX4 Starovičky pokrýt bez problémů, ale není tomu tak. Televizní tuner VŮBEC nereaguje, ani náznak - třeba delší ladění. Lautr nic. Navíc se (set-top-box) dost opožďuje zvuk proti obrazu. Musím napsat panu Kramarzovi, který to má na starosti.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #1 kdy: 20. 11. 2012, 04:16:22 »
Skúste príjem zo Znojma. Časť Starovičiek má priamy výhľad na Deblínek, kdežto na vysielač Starý Poddvorov nie. Možno to bude schodnejšie riešenie ak bývate v tejto časti Starovičiek.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #2 kdy: 20. 11. 2012, 07:20:03 »
A co je na tom tak důležitého, že si to zaslouží založit bové téma?


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #3 kdy: 20. 11. 2012, 08:15:28 »
Taky nerozumím.. Proč to nenapsat do stávajicího tématu?
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


SB1

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 106
    • Zobrazit profil
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #4 kdy: 20. 11. 2012, 10:02:26 »
Vážení, jestliže se vám nepodařilo naladit MULTIPLEX 4 od Hodonína na 46. kanále, nezoufejte, zatím. Dnes jsem přelaďoval a zjistil, že mi signál naladí set top box Golden InterStar, ale už ne LCD TV Samsung. Ze set top boxu to hraje krásně, nicméně, ačkoliv je od nás vysílač nějakých 16 km, musel jsem použít kanálovou anténu 20 prvků a ještě navíc zesilovač 26 dB. Snad jsou nízko vysílací antény, či co; dle mapy pokrytí by měl MUX4 Starovičky pokrýt bez problémů, ale není tomu tak. Televizní tuner VŮBEC nereaguje, ani náznak - třeba delší ladění. Lautr nic. Navíc se (set-top-box) dost opožďuje zvuk proti obrazu. Musím napsat panu Kramarzovi, který to má na starosti.
presne ja taky ani naznak signálu.nízko anteny  a nebo slabý výkon.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #5 kdy: 20. 11. 2012, 10:30:02 »
A co je na tom tak důležitého, že si to zaslouží založit bové téma?
Důležité je to, že nejde MUX4 naladit na mnohých přijímačích. Dle mého názoru si to zasloužilo nové téma.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #6 kdy: 20. 11. 2012, 11:03:17 »
Jenže to je běžná situace na půlce území republiky, o které se běžně v příslušných tématech dovídáme.  :)


Jeremy.Ofarrell

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #7 kdy: 20. 11. 2012, 15:42:03 »
Vážení, jestliže se vám nepodařilo naladit MULTIPLEX 4 od Hodonína na 46. kanále, nezoufejte, zatím. Dnes jsem přelaďoval a zjistil, že mi signál naladí set top box Golden InterStar, ale už ne LCD TV Samsung. Ze set top boxu to hraje krásně, nicméně, ačkoliv je od nás vysílač nějakých 16 km, musel jsem použít kanálovou anténu 20 prvků a ještě navíc zesilovač 26 dB. Snad jsou nízko vysílací antény, či co; dle mapy pokrytí by měl MUX4 Starovičky pokrýt bez problémů, ale není tomu tak. Televizní tuner VŮBEC nereaguje, ani náznak - třeba delší ladění. Lautr nic. Navíc se (set-top-box) dost opožďuje zvuk proti obrazu. Musím napsat panu Kramarzovi, který to má na starosti.
Blbost - 26km od Hodonína směr Brno, na malé síto signál naprosto v pohodě v celé STA v bytovce. Oprav si ty krámy, na kterých to přijímáš  :P


Záhorák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #8 kdy: 20. 11. 2012, 15:48:38 »
Si na stopro presvedčený, že signál máš z Hodonína a nie z Brna?


Jeremy.Ofarrell

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #9 kdy: 20. 11. 2012, 15:56:16 »
To je jasná věc, protože Brno tam nejelo nikdy a i signál je dostupný jenom při nasměrování na Hodonín.


Dolinak

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 186
    • Zobrazit profil
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #10 kdy: 20. 11. 2012, 17:45:07 »
Sice nemám místní znalost, ale mnohé by ve Starovičkách napověděla echoanalýza. To že jste si pomohl směrovější anténou tomu napovídá. Odrazy a SFN mimo GI umí udělat paseku. Pak může být úroveň parádní ale kvalita v kopru stejně jako na fotkách.  http://www.2i.cz/bc0dc1eb38 a takto http://www.2i.cz/ad1cd0fa29
Správným směrováním antény se to dá často řešit.
« Poslední změna: 20. 11. 2012, 19:23:47 od Dolinak »
Ve čtyřech letech mi můj první obvod se žárovkou a plochou baterkou nefungoval.

Ten drát byl SMALTOVANÝ!


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #11 kdy: 20. 11. 2012, 19:11:59 »
Si na stopro presvedčený, že signál máš z Hodonína a nie z Brna?
Já už ani nevím, jestli to jde z Brna, Hodonína, nebo dokonce ze Znojma. Doposud jsem měl směrovou anténu přesně nasměrovánu na brněnské Bohunice a byl klid. Jakmile spustili Hodonín a Znojmo, šel signál do kopru. Musel jsem to řešit přeladěním. Zvolil jsem Hodonín; otázkou je, jestli a jak by to jelo od Znojma - zatím jsem to nezkoušel.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #12 kdy: 28. 11. 2012, 00:16:37 »
Takže: V uplynulých dnech jsem lezl po střeše doslova ve dne v noci a pokoušel se zjistit, proč na TV Samsung LCD nemohu naladit signál od Hodonína. Také jsem psal a přímo i volal na linku provozovatele. Pán, co se mi ozval, mi řekl, že do Hodonína, Znojma i Brna jde stejný signál, čili hodnota MER, jakož i ONID, PID apod. je naprosto stejná. Signál z Hodonína mi může rušit prý Brno, nebo Znojmo, chce to jen kvalitní směrovou anténu. Ale tu já mám! Normální yaginu 16-prvkovou; ta by měla stačit, když jsem 15 km od vysílače. Zkoušel jsem Znojmo - nula, nula nic, ačkoli dle mapy by tu měl být silný signál. Brno - Barvičovu vertikálně dlouhodobě nechytám, takže jsem MUX4 ani nezkoušel. Z Bohunic to jelo krásně, ale teď to prostě ruší Hodonín. Ale i když to ruší, ona komplikovaná TV Samsung signál naladí!! Poddvorov mi hraje výtečně - ale bohužel ne na té 4 roky staré telce. Zkoušel jsem vše. Předzesilovač, pak bez něj, anténu výš, níž, vpravo, vlevo....... Nic. Pán - prý, až technici dotvoří nějaký vysílač, pošle je změřit Horní Kapánsko. Tak jsem velmi zvědavý. Když do Vánoc nic, asi to začnu řešit přímo s TV Nova.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #13 kdy: 28. 11. 2012, 08:26:55 »
Z vašeho popisu to vypadá, že si pletete pojmy jako je síla signálu a kvalita signálu. Znáte tyto hodnoty z jednotlivých směrů u vás?


rkolbabek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:POZOR, DŮLEŽITÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ MUXU4 Z HODONÍNA
« Odpověď #14 kdy: 28. 11. 2012, 08:56:39 »
Takže: V uplynulých dnech jsem lezl po střeše doslova ve dne v noci a pokoušel se zjistit, proč na TV Samsung LCD nemohu naladit signál od Hodonína....
Mám velmi obdobnou situaci v Blučině. Dokud jsem chytal Brno-Jihlavskou k.64, tak mi stačila malinká Yagina umístěná na půdě, přisloučená pomocí k.64+REST slučovače. Signál byl sice slabý, ale kvalita (dle "teploměrů" na televizorech) 100% a příjem po dobu asi roku bez jediného problému na čtyřech TV v domácnosti. Po přeladění jsem vyměnil anténu a slučovač (stejné typy jen pro k.46). Síla signálu sice výrazně vzrostla, kvalita ale ukazovala na všech TV 0%. Co bylo nejzajímavější. I přes 0% kvalitu dvě TV (Sony a Telefunken) normálně jely a dvě ne (Panasonic). Tento víkend jsem anténu přemístil z půdy na střechu. Síla se opět zvýšila (už má skoro 100%) a obraz už je v pořádku na všech TV. Nicméně pořád kvalita hodně kolísá a pohybuje se mezi 50-70%. Je prakticky jedno, jestli mám vertikální nebo horizontální polarizaci. Nakonec mi připadla malinko lepší vertikální.
V mém případě je bohužel Brno-Barvičova a Brno-Jihlavská skoro v zákrytu. Jsem v tomto směru laik. Ale připadne mi to, že se jim tu jednofrekvenční síť moc sladit zatím nedaří.