Autor Téma: České DAB multiplexy  (Přečteno 70823 krát)

Tonny007

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #105 kdy: 11. 10. 2013, 11:55:53 »
Neznáte někdo stránku, kde jsou zveřejňovány nově zkoordinované DAB vysílače pro Českou republiku? Díky :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #106 kdy: 11. 10. 2013, 12:20:23 »
Třeba tady http://www.fmlist.org/.Je sice nutná registrace, ale to je během chvilky a nenajdete tam jen DAB, ale třeba i FM nebo TV.Pravidelně je aktualizováno+spousta dalších funkcí a možností,třeba si můžete vytvořit i vlastní bandscan,zjistit vzdálenosti vysílačů od vašeho místa příjmu atd atd.


Tonny007

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #107 kdy: 11. 10. 2013, 12:31:29 »
Třeba tady http://www.fmlist.org/.Je sice nutná registrace, ale to je během chvilky a nenajdete tam jen DAB, ale třeba i FM nebo TV.Pravidelně je aktualizováno+spousta dalších funkcí a možností,třeba si můžete vytvořit i vlastní bandscan,zjistit vzdálenosti vysílačů od vašeho místa příjmu atd atd.

Díky za info  ;)


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #108 kdy: 13. 10. 2013, 13:24:24 »
mám zajímavou informaci od pana Řapka - na všechno zboží v e-shopu Pureradio.cz je sleva 20%, ale jen pro lidi, kteří DAB podporují .....

To by mne zajímalo jak to p.Řapek pozná, že to ten, či onen propaguje ?

Do teď ani on ani třeba Český rozhlas nebyli schopni někde nechat vyrobit ani takovou pitomost jako je samolepka na auto. Musel jsem si ji vyrobit sám. viz. foto.  Dávno mohl mít v činnosti různé reklamní předměty, počínaje samolepkami na auta a konče třeba užším propojením se stanicemi, které v DAB+ vysílají, mohly se tam dělat rozhlasové soutěže, třeba, co víte o firmě Teleko a výhrou být třeba přijímač DAB+. Byly do hajzlu prázdniny, mohlo nějakou soutěž vyhlásit samo Teleko, třeba kdo pošle nejhezčí fotky vysílačů atd. atd. Veškerá propagace žádná. Snad ČRo udělal jeden návštěvní den a to bylo tak asi všechno. Źádná  reklama. Nikde. Propisovací tužku, kalendář nebo ručník s logem DAB+ jsem ještě za celý život neviděl. To to ještě poslouchá až moc lidí, při tom, jak to má absolutně totálně nulovou propagaci. Server DZ už má mít dávno v kanceláří hrníčky na kafe s logem DAB+. Atd. Atd.

Tak jsem si udělal druhou, po RADIU WAVE už mám na autě i GAMA RADIO s úpravou samolepky na DAB+.

PS : Jsem se tak vytočil, že jsem si zadal výrobu takového hrníčku na kafe sám, takže další fotku, co sem dám,
ta bude hrneček na kafe s logem DAB+....

A ručník a triko zvážím...

( Potisky na trika tady dělá kde jaký vůl, to by neměl být problém... Hned ten druhý,
co jsem testnul vypadá docela rozumně... viz. 3 fotka...
Tak mi tak napadá, že by nebylo marné si splašit na netu loga všech těch stanic,
co tam u Teleka jsou, oříznout je na stejnou velikost a spojit v jeden delší banner a ten dát menší pod to logo DAB+...To by mohlo vypadat docela solidně....ne ?
Asi si takové tričko nechám udělat... Tenhle není tak drahej, ale nevím, co to má za materiál, ti jiní, co jsem koukal jsou 2x dražší... No uvidíme... Zvážím to...

Takový kalendář s fotkami vysílačů Teleka by také nemusel být špatný....
Kalendáře také tiskne a vyrábí, kdo, kdo....

No, nic...Dvě samolepky na autě už jsou...
Hrníček na kávu je objednán...
A triko a kalendář zvážím....)






« Poslední změna: 13. 10. 2013, 14:36:38 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #109 kdy: 10. 11. 2013, 15:38:14 »
Rocková zábava to je přesně NET rádio které by spestřilo nabídku Příbramského Teleka to je správný rádio!!!co José to Streamové rádio Rocková Zábava,je to zajímavé rádio které na FM rozhodně NEnajdete...možná lokálně BEAT nebo RockRádia...když tam hrají ty RTL italské rádia proč sem nedat podobné rádio jako GAMA tak i Rocková Zábava rozhodně je jedinečné nemyslíte  ;)
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #110 kdy: 10. 11. 2013, 18:30:48 »
Rocková zábava to je přesně NET rádio které by spestřilo nabídku Příbramského Teleka to je správný rádio!!!co José to Streamové rádio Rocková Zábava,je to zajímavé rádio které na FM rozhodně NEnajdete...možná lokálně BEAT nebo RockRádia...když tam hrají ty RTL italské rádia proč sem nedat podobné rádio jako GAMA tak i Rocková Zábava rozhodně je jedinečné nemyslíte  ;)

Mně vyhovuje Beat a Gama rádio. BEAT je v DVB-S a na FM, GAMA je v DAB+ a na FM. Takže já si neztěžuji.
Stejně teď hraji převážně ČRo JAZZ HD z DAB+. To je vynikající stanice. Občas to hodím na ČRo RADIO WAVE
a jsem celkem osobně spokojený. Rocku už je tady celkem hodně, chtělo by to trochu více alternativní hudby
a nějakých trochu složitějších věcí. Když na to přijde tak Rock je jenom taková lepší odrůda popu.

Když na to přijde ono se tady dost kritizuje to obsazení mx TELEKO DAB, ale...

Když to tak vezmu...

Tak z BAYERN se mi líbí jen ROCK ANTENNE
Z DR BAYERN se mi líbí jen BAYERN 3
Z SACHSEN se mi líbí jen MDR FIGARO
Z DR DEUTSCHLAND se mi líbí ABSOLUT RELAX a LOUNGE FM
Z RTI cz se mi líbí jen GAMA RADIO
Z CRa PHA se mi nelíbí NIC !

Z TELEKO DAB se mi líbí :
ČRo JAZZ HD
ČRo RADIO WAVE
ČRo PLUS
GAMA RADIO
RTL CLASSIC

Z toho tedy plyne, že TELEKO DAB má tu nabídku nejlepší,
tedy z toho, co se dá tak běžně na území ČR zachytit

Tedy jinými slovy vyberu si z TELEKA DAB více,
nežli z celoněmeckého a saského mx dohromady.
Nebo více, nežli z celoněmeckého a obou bavorských dohromady.

TELEKO DAB vysoce převyšuje nabídku RTI cz a CRa PHA.

A teprve snad všechny německé dohromady tedy
SACHSEN, BAYERN, DR BAYERN a DR DEUTSCHLAND by tedy daly více nežli TELEKO DAB.

 V úvaze nejsou započítány mx z Berlína, které chodí jen za inverze nebo z Mnichova, které se také dají chytit
tak maximálně někde u Šumavy apod.

ČRo RADIO WAVE jsem měl rád od první chvíle, co to začalo vysílat a musím konstatovat, že ČRo JAZZ HD
se jim až neobvykle a dosti nečekaně povedlo. A u ČRo PLUS jsem zpočátku pociťoval určitou nedůvěru a rozpačitost,
ale dnes musím konstatovat, že i tato stanice se jim celkem vydařila.

Na FM pak mají ještě dobrou stanici ČRo VLTAVA.
Jinak takové ty Radiožurnály a Dvojky, to si můžou s naprostým klidem strčit za kloubouk.

A D-DUR a JUNIOR hodnotit nebudu, protože tomu nerozumím a nejsem v cílové skupině, pro takové stanice.

« Poslední změna: 10. 11. 2013, 19:22:03 od José »
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Tonny007

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #111 kdy: 11. 11. 2013, 10:37:50 »
Nenarazil jste někdo na statistiky poslechovosti DAB v ČR?
Nebo, jaká je penetrace DAB přijímačů mezi lidmi. Zda jsou to stovky, tisíce?


basslicker

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 125
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #112 kdy: 11. 11. 2013, 11:00:21 »
Zrovna jsem to řešil v rámci středečních výsledků poslechovosti a prý to je 8 tisíc posluchců denně, což mi přijde velmi slušné číslo na to, že DAB se ještě pořádně nedostal do povědomí. Informace je sice z dobrého zdroje, ale ruku do ohně za ní nedám:-) díky


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #113 kdy: 11. 11. 2013, 15:14:57 »
Zrovna jsem to řešil v rámci středečních výsledků poslechovosti a prý to je 8 tisíc posluchců denně, což mi přijde velmi slušné číslo na to, že DAB se ještě pořádně nedostal do povědomí. Informace je sice z dobrého zdroje, ale ruku do ohně za ní nedám:-) díky
Nazdar Vašku, že se taky ozveš... ;) Kde jsi to číslo vzal?
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #114 kdy: 11. 11. 2013, 16:19:36 »
Zrovna jsem to řešil v rámci středečních výsledků poslechovosti a prý to je 8 tisíc posluchců denně, což mi přijde velmi slušné číslo na to, že DAB se ještě pořádně nedostal do povědomí. Informace je sice z dobrého zdroje, ale ruku do ohně za ní nedám:-) díky
Nazdar Vašku, že se taky ozveš... ;) Kde jsi to číslo vzal?

Zajímavé čísélko...Taky by mne zajímalo, kde bylo vzaté...Jinak se tak domnívám, že něco by dokázal odhadnout p.Řapek na základě prodeje přijímačů v e-shopu Teleka a něco např. Proglas na základě posluchačů jejich.... Ale jinak netuším...
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL