Autor Téma: České DAB multiplexy  (Přečteno 70817 krát)

pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #30 kdy: 01. 02. 2013, 08:40:46 »
můžu potvrdit testy CRa, signál mám o trochu slabší, než signal teleka ze Strahova, vzdálenost od příjmu 110km (Krkonoše), chytám to na proutek
Směrem do Polabí to hraje také docela dobře, jen o trochu slabší než mux Teleka.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Milešovka
« Odpověď #31 kdy: 02. 02. 2013, 18:05:18 »
Když už se v posledních dnech hovoří o Milešovce v souvislosti s DAB, nedá mi to nezveřejnit dnešní foto Milešovky, připomínající posvátnou japonskou Fudži, z Prahy - Chodova:

Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #32 kdy: 02. 02. 2013, 18:37:48 »
Hora větrů ;-) Pěkné.
Loudness War zabijí hudbu!


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Milešovka
« Odpověď #33 kdy: 03. 02. 2013, 22:50:27 »
Když už se v posledních dnech hovoří o Milešovce v souvislosti s DAB, nedá mi to nezveřejnit dnešní foto Milešovky, připomínající posvátnou japonskou Fudži, z Prahy - Chodova:

Vypadá to, ale není to ověřené, že na Milešovce je všesměrka, to by, čistě teoreticky, šlo zachytit na přímou viditelnost i ve tvém QTH...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #34 kdy: 04. 02. 2013, 11:13:19 »
 :) Hezká fotomontáž,protože ani z Lovosic není takhle mohutně vidět natož z PHA!je vidět z dálky a z Lovosic je to cca 25km!!!takhle je vidět pouze pod kopcem!!!nebo maximálně pár km od hory nikoliv v Praze,to je blbost,tam musí být jako malý kopec v povzdálí jako Ještěd v Jižním Městě,to věřím ostatně Nova když byl vítr a větrno tak byla v Praze vidět Bukova Hora a Ještěd!!!a to bylo malý a na dálku,sice ta Milešovka je trošku blíž ale o moc ne blíž oproti Bukově Hoře,takže jasná montáž ale když se líbí tak budíž hezká práce =)  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #35 kdy: 04. 02. 2013, 17:54:33 »
Karle, klid, nebo se ti kousne pumpa :) řekl bych, že to fotomontáž nebude, jen je to krásně teleobjektivem přiblížený, minimálně tak 35x zoom...snad se kolega Oviradio ozve, aby to upřesnil
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #36 kdy: 04. 02. 2013, 18:01:52 »
Karle, klid, nebo se ti kousne pumpa :) řekl bych, že to fotomontáž nebude, jen je to krásně teleobjektivem přiblížený, minimálně tak 35x zoom...snad se kolega Oviradio ozve, aby to upřesnil
u Cibulků třeba ještě o zoomu neslyšeli :) třeba se věnují jen medvědům  ;D


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Milešovka - fotomontáž?
« Odpověď #37 kdy: 04. 02. 2013, 21:26:35 »
Nadprůměrná dohlednost + ultrazoom = fotografie, které někteří nevěří. To je pochvala pro použitý fotoaparát, děkuji. Mezi budovami v popředí a pozadí (Kloknerova ulice a Suchdolské náměstí), je bezmála 14 km, to je pětina celkové vzdálenosti od Milešovky.
Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz


José

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 719
  • Vivat RADIO 1 !
    • ICQ komunikátor - 73659371
    • Zobrazit profil
    • DAB
    • E-mail
Re:Milešovka - fotomontáž?
« Odpověď #38 kdy: 04. 02. 2013, 21:35:08 »
Nadprůměrná dohlednost + ultrazoom = fotografie, které někteří nevěří. To je pochvala pro použitý fotoaparát, děkuji. Mezi budovami v popředí a pozadí (Kloknerova ulice a Suchdolské náměstí), je bezmála 14 km, to je pětina celkové vzdálenosti od Milešovky.

Když jsem si koupil první / už dnes prastará, dávno překonaná vykopávka / digitální foťák.
Vyfotil jsem z Jičína, podobným způsobem Ještěd. Také neuvěřitelné, prostě nějaká chata u Jičína a za ní Ještěd.
Ale jde to. Takže jsem neviděl důvod se té fotce podivovat. Ale v každém případě velmi pěkné. Takže chválím.
Philips 40PFL5007K/12
DVB-T / Löbau, Ještěd, Černá studnice, Jelení hora /
DVB-S2  Al 105cm / FTA 19,2°E + Sky Link 23,5°E  /

Externí STB Sat Elita 2000 HD  Al 85cm Mascom,
Thor 0,8°W, Free Sat by UPC Direct

Pure Evoke 2S : DR DEUTSCHLAND Dresden 5C,
SACHSEN Löbau 9C, TELEKO DAB Proseč LL


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #39 kdy: 04. 02. 2013, 22:04:28 »
trošku off-topic, pánové, ale něco podobného vidím, když se koukám hvězdářským dalekohledem na zasněžený Krkonoše, třeba Dvoračky, normálně jsou to jen dvě černý tečky, pak jsou jako na dlani, na vzdálenost cca. 60 km :)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #40 kdy: 05. 02. 2013, 19:05:33 »
Zoom znám ale v kombinaci s pohledem z Prahy tedy část Prahy je zajímavé to je hezké ale pokud by to byl čistý zoom tak by třeba byla vidět samotná Milešovka a okolí ale ještě aby byla vidět Praha!!!tedy část ! to jsem neviděl pokud to není fotomontáž=I
PS:všechno neznám ale tady z Lovosic klasika takže zoom je jen o Milešovce,ne o záběru na Prahu,tedy pokud je to v popředí Praha!
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #41 kdy: 05. 02. 2013, 19:23:59 »
Nadprůměrná dohlednost + ultrazoom = fotografie, které někteří nevěří. To je pochvala pro použitý fotoaparát, děkuji. Mezi budovami v popředí a pozadí (Kloknerova ulice a Suchdolské náměstí), je bezmála 14 km, to je pětina celkové vzdálenosti od Milešovky.

Když jsem si koupil první / už dnes prastará, dávno překonaná vykopávka / digitální foťák.
Vyfotil jsem z Jičína, podobným způsobem Ještěd. Také neuvěřitelné, prostě nějaká chata u Jičína a za ní Ještěd.
Ale jde to. Takže jsem neviděl důvod se té fotce podivovat. Ale v každém případě velmi pěkné. Takže chválím.


Ano,taky jsem viděl zoom v on air z Černé Hory když se soutěžilo o ty knížky vysílačů ČRa ano byl tam dalekohedem focený záběr Ještědu a v noci nad ním měsíc,to beru ale aby Milešovka byla takhle vidět a v pozadí část Prahy to je fakt výborná práce protože myslím z vesnice Milešov a okolí Milešovky bych bral takový výhled na Milešovku ale v Praze i se zoomem to musí být jen Milešovka a nejbližší okolí a konec,natož část Prahy,to je čistá fotomontáž,z Lovosic je Milešovka malá klasicky bez zoomu předně,to upřesňuji bez zoomu!!!kdyby to byl zoom zase jen Milešovka a ne v pozadí Lovosice jako od kolegy OVI.
Zoom z Ronova na Ještěd byl vidět jen Ještěd a okolí,myslím Ralsko kopec byl ještě vidět ale to bylo vše nic bližšího jako Stvolínky,Holany,Zahrádky a podobně...
Bez tý PHA bych to bral jako ostatní to bych bral normálně tomu bych rozuměl zoom na Milešovku z Prahy proč ne ale jen Milešovka a okolí,to je reálné ano  ;)
CHatu ano,ale část Prahy???? na tu vzdálenost od Milešovky????to je pro mně problém!vyvýšené části PHa beru ale takhle je až moc hezky větší část Prahy,je pro mně moc hezká montáž toť vše je to můj názor a myslete si co chcete je to můj názor,jsem přesvědčen že je to montáž nic víc tečka  :D
« Poslední změna: 05. 02. 2013, 19:36:37 od Karel Cibulka »
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #42 kdy: 05. 02. 2013, 19:36:41 »
si něco nastuduj o optice...


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #43 kdy: 05. 02. 2013, 19:51:32 »
si něco nastuduj o optice...
Ano samotná Milešovka je typický ten 35x zoom to beru když porovnám z Lovosic a od OVI tak beru,dolní část Milešovky je typický se zoomem je jasný že není vidět,to vše beru,to je pochopitelné ale ta Praha!ta tam prostě nemůže být vidět,pokud je to mnohonásobný zoom tak místní část prahy nemůže být zaznamenáno,maximálně na vyvýšených kopcích,to beru to je normální když přibližuji zoom to je vše pochopitelné ne Praha a takhle hezky zblízka ano =) takže sloučení dvou fotek,podle mně montáž jasná rozumíte ju  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:České DAB multiplexy
« Odpověď #44 kdy: 05. 02. 2013, 22:17:42 »
si něco nastuduj o optice...
Ano samotná Milešovka je typický ten 35x zoom to beru když porovnám z Lovosic a od OVI tak beru,dolní část Milešovky je typický se zoomem je jasný že není vidět,to vše beru,to je pochopitelné ale ta Praha!ta tam prostě nemůže být vidět,pokud je to mnohonásobný zoom tak místní část prahy nemůže být zaznamenáno,maximálně na vyvýšených kopcích,to beru to je normální když přibližuji zoom to je vše pochopitelné ne Praha a takhle hezky zblízka ano =) takže sloučení dvou fotek,podle mně montáž jasná rozumíte ju  :D
nejsem ten kdo tu něčemu nerozumí :D