Autor Téma: Kvalitni set top box + antena  (Přečteno 8185 krát)

kostejak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kvalitni set top box + antena
« kdy: 14. 11. 2012, 18:22:00 »
Zdravim prosim o radu jakej koupit set top box koukal sem ze to neni nic drahyho tak cena nerozhoduje . Neco co mate vyskouseny a fakt dobre funguje.
« Poslední změna: 15. 11. 2012, 19:55:59 od kostejak »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


kostejak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box
« Odpověď #1 kdy: 15. 11. 2012, 19:04:23 »
Tak mi byla doporučena antena Alcad BU-119 a set top box  Optex ORT 8944 2T ver.4 Co vi na to ???????


Jeremy.Ofarrell

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box
« Odpověď #2 kdy: 15. 11. 2012, 19:20:36 »
A tu anténu ti někdo doporučil na základě měření signálů nebo proto, že jich má nejvíc skladem a potřebuje prodat?  :o


kostejak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box
« Odpověď #3 kdy: 15. 11. 2012, 19:55:29 »
To netusim rek mi ze je prej nejlepsi ze ma dobrej prijem taky se me to moc nezdalo ale jak rikam nic o tom nevim .


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #4 kdy: 15. 11. 2012, 22:19:34 »
Mám dokonce polský plagiat bu119 a není problém,jen kvuli 38k z Skrzyczneho jsem tam měl zesák,nestěžuji si,druhou jsem montnul známemu na barák a jede všechno z Ostravy včetně mux4-symetr.člen,přichytává zadem i 62k pol. !!!/Doubrava/ 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #5 kdy: 16. 11. 2012, 07:28:05 »
Na vyšší kanály je zajisté výborná,na nižší už je to horší pokud není v místě opravdu dostatečný signál. Vše dle místních podmínek jako obvykle.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box
« Odpověď #6 kdy: 16. 11. 2012, 08:24:51 »
... a set top box  Optex ORT 8944 2T ver.4 Co vi na to ???????

Jak jsem tak kouknul do manuálu, neumí MPEG-4. Takže HD programy v MUX4 si nepustíte (momentálně jsou vysílány pouze tam). Nechci dávat radu na žádný konkrétní typ STB, ale v dnešní době bych už nešel do něčeho, co neumí i MPEG-4 a nemá také HDMI výstup. Samozřejmě je to pouze můj názor a záleží pouze na Vašich prferencích.
Planar IT-15T2.


kostejak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #7 kdy: 16. 11. 2012, 13:05:18 »
Jak jsem tak koukal tak osobne se přiklanim k set top box Mascom MC3010T HD  a antenu bych dal Anténa Ikusi FlasHD a zesilovač ADT-517V nebo Evolve SHARK 35dB aktivní venk. anténa pro DVB-T predpokladam ze si casem poridim lepsi tv tak na antene neni potreba setrit . Co vy na to
« Poslední změna: 16. 11. 2012, 15:43:10 od kostejak »


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #8 kdy: 16. 11. 2012, 13:15:08 »
Anténu Vám neporadím, ale jak víte, že budete potřebovat zesilovač? Já chytám Katowice na 80 km a zesilovač nepotřebuji a to mám hodně dlouhý svod. Prvně si dejte anténu (jakou, to ví Bůh a Svatý Václav) a pak teprve rozmýšlejte o zesilovači. Ten zesilovač je nějaký národní sport. Už jsem ho viděl na anténě s přímou viditelností na Ostravský vysílač. A strašně se divil, že mu to nehraje.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #9 kdy: 16. 11. 2012, 15:17:29 »
kostejak:tak dva dny tu pátráš po anténě,píšeš že není potřeba šetřit a nakonec si vybereš takové dvě hrůzy? Ikusi FlasHD je předražený nesmysl a o Evolve Shark snad nemá smysl vůbec mluvit,to je naprostý paskvil. Jinak naprostý souhlas s kolegou Novákem,tohle já tvrdím stále dokola taky,to zesilování je u nás snad opravdu národní sport,každý by naprosto bezmyšlenkovitě jen zesiloval a přitom většina těchto umělců vůbec netuší jaký ten signál vůbec doma má ale hlavně že chce mít určitě zesilovač.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


kostejak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #10 kdy: 16. 11. 2012, 15:47:20 »
Zesilovac bral jsem to tak mam signal dam zesilovac signal bude lepsi jako lajkovi me to pripadlo logicky . ok antena bez zesiku ale jaka? Dik ze me napisete ze to co pisu ze stoji za hovno ale co teda poridit ?
« Poslední změna: 16. 11. 2012, 16:00:22 od kostejak »


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #11 kdy: 16. 11. 2012, 16:07:25 »
Nad zesilovačem už se odmítám rozčilovat. Odhaduji, že ještě několik let potrvá, než se dostane do obecného povědomí skutečný stav pozemního příjmu. Tedy: že dřívější dálkový a ojedinělý příjem s nedostatkem signálu byl nahrazen velikým přebytkem signálu i vysílačů (mnoho míst dokáže uspokojivě přijímat tentýž multiplex z více hlavních vysílačů). Zákazníci většinou lépe pochopí zkratku, když jim sdělím: V DVB-T už došlo revoluční změně. Proto zapomeňte na zesilovače a kupte kvalitnější anténu.
 


kostejak

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #12 kdy: 16. 11. 2012, 17:36:33 »
Nad zesilovačem už se odmítám rozčilovat. Odhaduji, že ještě několik let potrvá, než se dostane do obecného povědomí skutečný stav pozemního příjmu. Tedy: že dřívější dálkový a ojedinělý příjem s nedostatkem signálu byl nahrazen velikým přebytkem signálu i vysílačů (mnoho míst dokáže uspokojivě přijímat tentýž multiplex z více hlavních vysílačů). Zákazníci většinou lépe pochopí zkratku, když jim sdělím: V DVB-T už došlo revoluční změně. Proto zapomeňte na zesilovače a kupte kvalitnější anténu.
 
  Chapu a kvalitni antena je ktera ?


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #13 kdy: 16. 11. 2012, 17:59:02 »
Chapu a kvalitni antena je ktera ?
Pokud jde o zesilovače, stále platí a platit bude, že nejlepší zesilovač je kvalitní anténa. A jaká to je? To se může a bude hodně lišit. Chcete na jednu anténu přijímat jeden kanál nebo kanálů víc? Pokud jeden, tak který? Pokud víc, jaký bude jejich rozsah? Který vysílač budete přijímat? Jaká je vaše lokalita? Jak jste od vysílače daleko? Jsou v cestě signálu terénní překážky? Jak bude dlouhý svod? Budete napájet jeden přijímač a nebo víc? Pokud víc, tak kolik?
Jak vidíte, je toho hodně a zdaleka to není vše. Bez znalosti tohoto všeho vám nikdo soudný odpověď ani nenaznačí. Stojí-li vám za to ztráta času a peněz, můžete si hrát a experimentovat. Výsledek však bude nejistý. Rozhodně lze doporučit pozvat fachmana anténáře. Zdánlivě to může být dražší, ale ve výsledku to vyjde levněji, než experimenty.
Planar IT-15T2.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Kvalitni set top box + antena
« Odpověď #14 kdy: 16. 11. 2012, 18:43:01 »
Chapu a kvalitni antena je ktera ?
Pokud máš chuť experimentovat, jsou i obecná pravidla pro výběr, která anténa je „kvalitní”.
1. pro jedno umístění neexistuje POUZE JEDINÁ anténa, není třeba hledat právě tu jedinou. Vždy je jich víc.
2. anténa nepotřebuje vnější napájení - přidání zesilovače je až poslední krok po vyzkoušení všech ostatních
3. anténa je rozměrná - dobrá anténa potřebuje mít každý rozměr větší než délka vlny, kterou chytá (~0,5 m)
4. čím dražší, tím lepší - dobrá anténa je čistá mechanika, dobré materiály stojí víc než horší (slabá konstrukce nevydrží vítr, levné plasty rychleji stárnou a praskají)

Jako příklad pro pokusy lze použít cokoli podobné širokopásmové anténě na obrázku dole. Přijatelné rozměry určují dobrou manipulaci a slušné vlastnosti garantují i slušný příjem. (Anténář s měřákem pak dokáže anténu určit přesně podle požadavku na příjem).
« Poslední změna: 16. 11. 2012, 18:52:51 od Petr Svoboda »