Autor Téma: Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD  (Přečteno 26414 krát)

skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #45 kdy: 27. 05. 2013, 11:38:18 »
Nevyznám se v oboru. Předpokládám, že profík naměří nějaké číslo, týkající se síly a jiné číslo týkající se kvality. Jak z nich přímo vyvěští, co je příčinou já nedokážu pochopit. Stejně k zjištění důvodu potřebuje nějaké další pomůcky, ukazatele a zkušenosti. Pokud jde o ukazatele procent, či čehokoliv jiného, jako uživatel předpokládám, že zobrazované hodnoty jsou vztažené k vlastnostem zařízení, které je měří. A dokážu si odvodit, že pokud je síla příjmu na té či oné hodnotě, obraz bude takový nebo makový. Víc nepotřebuju. K čemu mi bude, že patřičný ukazatel zobrazuje honotu 356,89 E95 ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


drachouk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #46 kdy: 14. 06. 2013, 02:33:08 »
Hlasim, ze TV hraje bezproblemu ve vsech 5 pokojich a za kazdeho pocasi. Celkove naklady (antena, kabelaz, zasuvky) cinily 3700Kc. Timto bych chtel podekovat vsem co mne ochotne poradili a vyzvat dalsi co uvazuji o instalaci anteny a rozvodu na prijem pozemniho vysilani svepomoci, at se toho neboji a klidne to zkusi. Pokud nebydlite v nejakem mimoradne nevhodnem miste, nemate potrebu chytat vsechny 4 muxy a nebudete setrit na antene a kabelech, jiste se Vam to podari  :)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #47 kdy: 14. 06. 2013, 08:03:26 »
Nevyznám se v oboru. Předpokládám, že profík naměří nějaké číslo, týkající se síly a jiné číslo týkající se kvality. Jak z nich přímo vyvěští, co je příčinou já nedokážu pochopit. Stejně k zjištění důvodu potřebuje nějaké další pomůcky, ukazatele a zkušenosti. Pokud jde o ukazatele procent, či čehokoliv jiného, jako uživatel předpokládám, že zobrazované hodnoty jsou vztažené k vlastnostem zařízení, které je měří. A dokážu si odvodit, že pokud je síla příjmu na té či oné hodnotě, obraz bude takový nebo makový. Víc nepotřebuju. K čemu mi bude, že patřičný ukazatel zobrazuje honotu 356,89 E95 ?
"Nevyznám se v oboru. "
To jste napsal fakt hezky a výstižně, dále to tedy logicky už netřeba číst :D
« Poslední změna: 14. 06. 2013, 08:07:58 od David Kříž »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #48 kdy: 14. 06. 2013, 08:06:51 »
Hlasim, ze TV hraje bezproblemu ve vsech 5 pokojich a za kazdeho pocasi. Celkove naklady (antena, kabelaz, zasuvky) cinily 3700Kc. Timto bych chtel podekovat vsem co mne ochotne poradili a vyzvat dalsi co uvazuji o instalaci anteny a rozvodu na prijem pozemniho vysilani svepomoci, at se toho neboji a klidne to zkusi. Pokud nebydlite v nejakem mimoradne nevhodnem miste, nemate potrebu chytat vsechny 4 muxy a nebudete setrit na antene a kabelech, jiste se Vam to podari  :)
Více takových! Ať je práce pro anténáře :D
"jiste se Vam to podari"
Prohlásil někdo, kdo o tom nic neví a instaluje na základě rad z fora :)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #49 kdy: 14. 06. 2013, 08:11:13 »
Nevyznám se v oboru. Předpokládám, že profík naměří nějaké číslo, týkající se síly a jiné číslo týkající se kvality. Jak z nich přímo vyvěští, co je příčinou já nedokážu pochopit. Stejně k zjištění důvodu potřebuje nějaké další pomůcky, ukazatele a zkušenosti. Pokud jde o ukazatele procent, či čehokoliv jiného, jako uživatel předpokládám, že zobrazované hodnoty jsou vztažené k vlastnostem zařízení, které je měří. A dokážu si odvodit, že pokud je síla příjmu na té či oné hodnotě, obraz bude takový nebo makový. Víc nepotřebuju. K čemu mi bude, že patřičný ukazatel zobrazuje honotu 356,89 E95 ?
"Nevyznám se v oboru. "
To jste napsal fakt hezky a výstižně, dále to tedy logicky už netřeba číst :D
Hezké je to finální číselné shrnutí: první číslo pochází ze synoptické meteorologie a to druhé z potravinářství.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #50 kdy: 14. 06. 2013, 11:24:59 »
Pánové ""odborníci"", je zajímavý, jak hledáte hůlku, jíž byste psa udeřili. Ale vyvrátit to podstatné z mého postu ""odbornými"" argumenty jste se jaxi nedopracovali. Jen jste mne, prakticky off-topic, napadli. Tak to udělám i já. Pro začátek byste se mohli někde poohlédnout po principech a způsobech měření obecně. Určitě vám to prospěje. Od školy máte třeba už daleko. A nechytat diskutující za slova, ""odborníka"" to není hodné.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #51 kdy: 14. 06. 2013, 11:34:20 »
Pánové ""odborníci"", je zajímavý, jak hledáte hůlku, jíž byste psa udeřili. Ale vyvrátit to podstatné z mého postu ""odbornými"" argumenty jste se jaxi nedopracovali. Jen jste mne, prakticky off-topic, napadli. Tak to udělám i já. Pro začátek byste se mohli někde poohlédnout po principech a způsobech měření obecně. Určitě vám to prospěje. Od školy máte třeba už daleko. A nechytat diskutující za slova, ""odborníka"" to není hodné.
Ve vašem postu není nic podstatného, natož odborného, co by bylo třeba odborně vyvracet  :) Pokud operujete procenty, tak to nemá smysl jakkoli dále rozvádět.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #52 kdy: 14. 06. 2013, 11:55:04 »
Pánové ""odborníci"", je zajímavý, jak hledáte hůlku, jíž byste psa udeřili. Ale vyvrátit to podstatné z mého postu ""odbornými"" argumenty jste se jaxi nedopracovali. Jen jste mne, prakticky off-topic, napadli. Tak to udělám i já. Pro začátek byste se mohli někde poohlédnout po principech a způsobech měření obecně. Určitě vám to prospěje. Od školy máte třeba už daleko. A nechytat diskutující za slova, ""odborníka"" to není hodné.

Zkusím to příkladem.
Když se špičkový kuchař, živící se vařením, sejde s laikem, jehož doménou jsou míchaná vajíčka a ohřívané konzervy, můžou si klidně pokecat bez vzrušených emocí. Jakmile ovšem ten laik začne trousit rozumy o vaření, nebo se navážet do vaření toho kuchaře, obvykle dojde na reakci. V tom nejslabším případě povytažení obočí, a když se ten laik začne rozkřikovat, je třeba jej i okřiknout.
Čím větší odborný rozdíl mezi ni je, tím vypjatější reakce můžou být.
Zkus se na to rozpětí někam zařadit a podle toho reakce posuzuj.

(Skutečně myslíš, že i "hodný" kuchař je schopen naučit během jednoho hovoru toho laika vařit? Navíc, když je laik "ústnatý" a dobré rady nebere vážně, protože jim nerozumí?
Prostě roky vzdělávání a zkušeností nelze při sebelepší vůli vtělit do několika slov a vět.)
« Poslední změna: 14. 06. 2013, 13:27:45 od Petr Svoboda »


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #53 kdy: 14. 06. 2013, 13:40:57 »
Řekl bych to tak - i laický kuchař může pod vedením zkušeného kuchaře uvařit skvělé složité jídlo. Za druhé - i člověk, který se živí antenařinou může být skvělý kuchař. ;)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #54 kdy: 14. 06. 2013, 14:19:48 »
Řekl bych to tak - i laický kuchař může pod vedením zkušeného kuchaře uvařit skvělé složité jídlo. Za druhé - i člověk, který se živí antenařinou může být skvělý kuchař. ;)
Tady už možnosti tohoto přirovnání končí, kuchaři neumí instalovat antény :) Nebo myslels vedeni podle rad na internetu?
Srovnávat náročnost vaření s analýzou parametrů tv vysílání je fakt bžunda...


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #55 kdy: 14. 06. 2013, 14:22:21 »
Řekl bych to tak - i laický kuchař může pod vedením zkušeného kuchaře uvařit skvělé složité jídlo. Za druhé - i člověk, který se živí antenařinou může být skvělý kuchař. ;)
Když laik pod vedením kuchaře uvaří jídlo znamená pouze to, že jídlo uvařil defakto kuchař, nikoli onen laik. Laik pak dokáže v lepším případě možná uvařit to samé jídlo "mechanicky" znovu opakovaně (ze stejných ingrediencí atd...) ale neznamená to, že se naučil vařit i jiná jídla, nebo že snad pochopil zasady vaření !
U antenařiny to je ještě daleko horší, protože zatímco jedno naučené jídlo dokáže laik opakovaně uvařit nejen u sebe doma, ale i na návštěvě v kuchyni u souseda, v antenařině nejsou nikde úplně stejné podmínky příjmu, takže jedno naučené řešení příjmu (jídlo) lze se zárukou opakovat pouze na jednom identickém místě a je naprostou chybou laiků doporučovat nějaké svoje řešení v jednom konkrétním místě někomu jinému, jinam... Bez znalostí základů antenařiny (kterou ale většina těchto laiků hledajících rady po fórech zásadně odmítá studovat protože je přece nepotřebují...) to prostě nejde, pokud se něco náhodou podaří, je to jen o šťastné náhodě, nic víc...
K tomu závěru - ano, i člověk živícín se vařením může být skvěly anténář, pokud se naučí znát tento obor jako celek !! v tom případě už ale nebude laikem


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #56 kdy: 14. 06. 2013, 14:32:00 »
Řekl bych to tak - i laický kuchař může pod vedením zkušeného kuchaře uvařit skvělé složité jídlo. Za druhé - i člověk, který se živí antenařinou může být skvělý kuchař. ;)
Když laik pod vedením kuchaře uvaří jídlo znamená pouze to, že jídlo uvařil defakto kuchař, nikoli onen laik. Laik pak dokáže v lepším případě možná uvařit to samé jídlo "mechanicky" znovu opakovaně (ze stejných ingrediencí atd...) ale neznamená to, že se naučil vařit i jiná jídla, nebo že snad pochopil zasady vaření !
U antenařiny to je ještě daleko horší, protože zatímco jedno naučené jídlo dokáže laik opakovaně uvařit nejen u sebe doma, ale i na návštěvě v kuchyni u souseda, v antenařině nejsou nikde úplně stejné podmínky příjmu, takže jedno naučené řešení příjmu (jídlo) lze se zárukou opakovat pouze na jednom identickém místě a je naprostou chybou laiků doporučovat nějaké svoje řešení v jednom konkrétním místě někomu jinému, jinam... Bez znalostí základů antenařiny (kterou ale většina těchto laiků hledajících rady po fórech zásadně odmítá studovat protože je přece nepotřebují...) to prostě nejde, pokud se něco náhodou podaří, je to jen o šťastné náhodě, nic víc...
K tomu závěru - ano, i člověk živícín se vařením může být skvěly anténář, pokud se naučí znát tento obor jako celek !! v tom případě už ale nebude laikem
Čeče, roky to tu pár příčetných jedinců opakuje furt dokola a stejně je to pořád tam, kde to bylo :) Co kuchaři, ale hudebníci jsou ideální kandidáti na montování antén :D zvláště violisti!
Viz dotaz na mne od kolegy "mmc" před pár dny, jestli se držím Werichova výroku...  8)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #57 kdy: 14. 06. 2013, 15:02:34 »
Ale se nám to odlehčilo, co - chlapy?
(kdo nerozumíš jazykovému humoru - dobře vím, jaké „i“ patří do posledního slova  ;)

Mě k tomu přirovnání přivedla vzpomínka na nějaké Prostřeno!, kde Ladislav Županič při prezentaci neustále opakoval: ,uvařil jsem’, ,uvařil jsem…’
Přitom na jídlo během přípravy téměř nesáhnul, vše udělal profík, a prezentátor pak nebyl schopen spolustolovníkům souvisle odpovědět na otázky o konzumovaném jídle. Ale aspoň nebyl při vaření na profíka drzý.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #58 kdy: 14. 06. 2013, 15:36:48 »

Čeče, roky to tu pár příčetných jedinců opakuje furt dokola a stejně je to pořád tam, kde to bylo :) Co kuchaři, ale hudebníci jsou ideální kandidáti na montování antén :D zvláště violisti!
Viz dotaz na mne od kolegy "mmc" před pár dny, jestli se držím Werichova výroku...  8)
[/quote]Já to sleduju, i když málo komentuju, je moc dobře že se toho výroku držíš  :) Viola je jasný pacient, ale bohužel se mi zdá že ve společnosti je těchto lidí stále víc, je to podle mě způsobeno mj. všeobecným úpadkem prestiže tech. vzdělání, matematiky atd. na školách a ve společnosti, tj. to co lidi vedlo dříve k urč. způsobu kritického a analytického myšlení. Dnes jsou v kurzu úspěchy superstar a žvanivých "manažerů"... lidé vychovaní v této době nechápou, že ve fyzice a vůbec přír. zákonech ale nic neokecáš..., když jsme u těch paralel s vařením - to co v kuchyni posereš můžeš ještě zachránit u stolu když ožereš hosty a nakecáš jim že to tak má chutnat - oni třeba sežerou a ještě pochválí, fyzika a matika ti tvou vlastní blbost ale dají vždycky vyžrat  a neokecáš nic 8)


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #59 kdy: 14. 06. 2013, 15:53:08 »
Čeče, roky to tu pár příčetných jedinců opakuje furt dokola a stejně je to pořád tam, kde to bylo :) Co kuchaři, ale hudebníci jsou ideální kandidáti na montování antén :D zvláště violisti!
Viz dotaz na mne od kolegy "mmc" před pár dny, jestli se držím Werichova výroku...  8)
Já to sleduju, i když málo komentuju, je moc dobře že se toho výroku držíš  :) Viola je jasný pacient, ale bohužel se mi zdá že ve společnosti je těchto lidí stále víc, je to podle mě způsobeno mj. všeobecným úpadkem prestiže tech. vzdělání, matematiky atd. na školách a ve společnosti, tj. to co lidi vedlo dříve k urč. způsobu kritického a analytického myšlení. Dnes jsou v kurzu úspěchy superstar a žvanivých "manažerů"... lidé vychovaní v této době nechápou, že ve fyzice a vůbec přír. zákonech ale nic neokecáš..., když jsme u těch paralel s vařením - to co v kuchyni posereš můžeš ještě zachránit u stolu když ožereš hosty a nakecáš jim že to tak má chutnat - oni třeba sežerou a ještě pochválí, fyzika a matika ti tvou vlastní blbost ale dají vždycky vyžrat  a neokecáš nic 8)
Průkopníci na tyto chyby dopláceli mnohdy zdravím, někdy i životem. Dnes je ale každý chytrý od stolu (počítače) a myslí, že z přečtení pár populárních věcí na netu jsou z nich najednou odborníci na dané téma :D