Autor Téma: Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD  (Přečteno 26424 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #15 kdy: 13. 11. 2012, 14:25:14 »
Opravdu "duchaplné"...
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Roman Bárta

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 451
  • Tape deck - nádherná nostalgie....
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #16 kdy: 13. 11. 2012, 18:03:44 »
drachouk -Máš recht. ;)
DVB-T-
 k.33,58,55 Buková Hora, 25 Čer.Studnice, 30 Ústí n.Labem, 44 Louštín, 60 (38) Trutnov, RS7-50 Klínovec, 21 Ústí n. Labem, reg.síť 9-Most
             34,48,52-Krašov, 56, RS7-38, RS1-37- Plzeň
Dvb-s -0,8W, 5W, 5E, 13°E, 19,2°E, 23,5°E, 28,2°E + Skylink+Freesat
UPC Kabel
FM-Sony ST-SE 700


skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #17 kdy: 13. 11. 2012, 19:57:17 »
Ale miláčkové - rádoby profíci -  to je myšleno tak, že kdyby bylo po vašem, nemusí toto fórum existovat. Prostě by tu stačil nápis "Zavolej si speciálistu" a fertik. Invektivu DB přecházím, chtěje se vmísit do debaty, pronesl h.... .


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #18 kdy: 13. 11. 2012, 20:32:39 »
Milý Drachouku, předpokládám, že UPC jsi neměl jen jediný rok, tak věz, že za rok jsi jim zaplatil minimálně 2500Kč (pokud máš od nich i internet, tak daleko více), za 10 let tedy minimálně 25 tisíc Kč. Takže Tobě vůbec doposud nevadilo nacpat nějaké nadnárodní firmě tisíce korun ročně a zaplatit pár tisíc českému živnostníkovi je ti proti srsti? To je vážně síla, strýček Skrblík je proti Tobě ježíšek... ::)


drachouk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #19 kdy: 14. 11. 2012, 01:18:51 »
Milý Drachouku, předpokládám, že UPC jsi neměl jen jediný rok, tak věz, že za rok jsi jim zaplatil minimálně 2500Kč (pokud máš od nich i internet, tak daleko více), za 10 let tedy minimálně 25 tisíc Kč. Takže Tobě vůbec doposud nevadilo nacpat nějaké nadnárodní firmě tisíce korun ročně a zaplatit pár tisíc českému živnostníkovi je ti proti srsti? To je vážně síla, strýček Skrblík je proti Tobě ježíšek... ::)

Davat na barak analog se nam nechtelo, kdyz mel prijit digital. Ten tu v pouzitelne podobe neni dlouho nebo aspon jsem o nem nevedel. Analog u nas vypinali temer az jako u poslednich. To je prvni duvod. Druhym je ze jsem porad doufal, ze u nas bude i UPC internet. Uz jsem vsak doufat prestal. No a nakonec - co si budeme povidat - je tu pohodlnost. Ted to nejak funguje, byt teda za zbytecnych 200,- mesicne, ale funguje. Byt si sam namontuju antenu a rozvedu si signal, tak se jeste musi koupit set top boxy. Ty drive taky nestaly 400,- jako dnes.

Proti zivnostnikum nic nemam. Ovsem jak rikam - radeji si vsechno delam sam, pokud na to stacim. Jednak se tim clovek pobavi a pak nemusi rozdychavat cisla na fakturach, ktere prevysuji jeho nejcernejsi ocekavani. Kdyz uz sverim praci nekomu jinemu tak idealne znamemu nebo nekomu kdo to udela bez dokladu. Tam se pak clovek nemusi bat, ze se nedoplati. Kdyz uz dojde cas na firmu, tak vybiram aspon z 5 predbeznych kalkulaci. Sorry, pokud tim nejakeho poctiveho zivnostnika nastvu, ale toto je muj postoj.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #20 kdy: 14. 11. 2012, 07:43:57 »
Váš postoj je naprosto v pořádku, jsem podobného ražení jako vy a pokud vás to baví a máte čas proč ne. Jediné, co bych zvážil z vašeho řešení je natáhnout 5 kabelů a tím eliminovat tu jednu průchozí zásuvku. I bez měření se nechá postavit anténa, i když třeba ne na ideální místo atd. Ale pro vás bude důležitý výsledek, tj. aby hráli 2-3 MUXy. Navíc pokud z nějakého důvodu nebudete mít úspěch, určitě najdete nějakou firmu, která to dodělá. Na rozvod použijte nějaký kvalitnější kabel kolem průměru 6 mm, celoměděný střední vodič kolem 1mm průměr, pěnové dielektrikum , stínící folie a dobré opletení, ne aby tam bylo jen pár slabých drátků. Schválně neuvádím konkrétní typy, nevím co je u vás v nabídce. Zásuvky bych dal rovnou satelitní koncové, cena je prakticky stejná a může se do budoucna hodit. Rozbočovače, případné spojky atd, vše na "F" konektory. Pokud použijete naznačené díly, nemělo by se v případě neúspěchu stát, že je firma pro dodělání odmítne.  :)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #21 kdy: 14. 11. 2012, 08:51:07 »
Souhlasím.
Živnostníci jsou parta zlodějů, buď okrádají zákazníky vysokými fakturami nebo stát, neplacením daní. Prostě verbež.
To MÁLO, co znají, fakturují předraženě. Radši si to od nich vylákám zadarmo v nějaké diskusi a polepím si to doma sám.

Živnostníky zrušíme a zavedeme jen státní podniky. (Ale proti živnostníkům nic nemáme).
Kde já už jsem tohle jen slyšel?


kehil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #22 kdy: 14. 11. 2012, 09:07:38 »
Zdravím, předem se omlouvám za off-topic. Od doby co se rozhýbal MUX-4 jsem zacal sledovat diskuze na tomto foru a jeho zbytečnost pro uživatele musim jen potvrdit (velká omluva vyjímkám). Je docela zajímavé sledovat kolikátá odpověď na jakýkoliv dotaz je "pozvi si firmu..."  + následný flame jednotlivých anténářů kdo z nich je větší .... Převeďte tyhle stránky do formy vyhledávače služeb podle regionu a vyjde to nastejno. Založte cech anténářů a provozujte portál. :)

BTW:Zkuste srovnat diskuze tady například s webem elektrika.cz. Taky tam padá většinou doporučení na odbornou montáž, ale nějak mi tam unikly formulace jako "UPC si platil tolik a tolik a nám nechceš dát"


Rembrandt van Rijn

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #23 kdy: 14. 11. 2012, 09:23:40 »
Petře Svobodo,
tak si od nich (živnostníků) vylákejte to MÁLO co vědí, a lepte.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #24 kdy: 14. 11. 2012, 09:27:50 »
Petře Svobodo,
tak si od nich (živnostníků) vylákejte to MÁLO co vědí, a lepte.
Co to pleteš?
Přečti si příspěvek pořádně. Pak tě možná napadne svou reakci smazat.


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #25 kdy: 14. 11. 2012, 09:43:39 »
BTW:Zkuste srovnat diskuze tady například s webem elektrika.cz. Taky tam padá většinou doporučení na odbornou montáž, ale nějak mi tam unikly formulace jako "UPC si platil tolik a tolik a nám nechceš dát"
Uznávám, že reakce přispěvatelů, co věci rozumí, jsou někdy až předrážděné.
Ale jsem připraven to omluvit, jako akt zoufalství nad obecnou praxí.

Důvody:
1) anténařina je složitější na teoretickou přípravu než silnoproud (věř mi, že to mohu zodpovědně srovnat)
2) protože získávání teorie bolí mnohem více než zkušenosti, málokterý laik si přizná, že by si měl i něco přečíst
3) přeceňování informací získaných cizími zkušenostmi (když to tamtomu funguje v Beskydech, bude to fungovat i u mě v Krkonoších)
4) anténařina má podstatně menší riziko velkých škod (požár, úraz elektrickým proudem)

Takže do anténařiny kdekdo mluví, titěrnou zkušenost paušalizuje na obecné použití (nejméně celorepublikové, možná celosvětové) a pomlouvá všechny, kteří teoretickou přípravu zhodnotí mnohaletými zkušenostmi.

Srovnání se silnoproudem:
- kdo z lidí na fórech si udělá CELOU elektriku v domě sám od hlavního přívodu, přes jističe, rozvody, zásuvky,... s tím, že všichni elektrikáři jsou prostě zlatokopové?
- ale na obdobnou VF instalaci si troufne skoro každý, kdo má v nose dvě dírky.


kehil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #26 kdy: 14. 11. 2012, 10:07:18 »
OK soulhasím s tím, že vzhledem k nižší "nebezpečnosti" se do práce na anténě pouští víceméně každý. To že není možné jednu zkušenost s anténou, pasivními prvky atd... vztahovat na celou republiku je celkem jasné.

Co mi vadí je ta rezolutnost a neústupnost některých borců. Pokud nechci poradit, z různých důvodů..., tak radši ať nic nepíšu. Pokud na někoho zaútočím tak mám skoro absolutní jistotu, že si mě nepozve a na celou komunitu antenářů bude koukat jak na taxikáře (opět omluva těm poctivým).

Všechno je o osobní zkušenosti, každej si potřebuje šáhnout na kamna sám a pak si třeba firmu pozve. Ale odpovědět ve smyslu: "Můžeš zkusit použít to a to, ale jistotu nemáš" se přece dá i slušně.

JJ tu elektriku si nedělám sám, jelikož sem to studoval tak se jí bojím. Takže jen drobné dodělávky :)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #27 kdy: 14. 11. 2012, 10:46:58 »
Jo. Každý se na tomto fóru nějak vyprofiloval, a pokud si kterýkoli zájemce přečte starší příspěvky, zorientuje se v osobách.
Ani mě nepřekvapilo, jak málo věcných odpovědí se v tomto tématu sešlo, a to se změnilo na diskusní klub o komunitě.

...k té slušné odpovědi: když odpovíš slušně několikrát, desetkrát a snad i stokrát, a stále zbytečně, pak už třeba povolí nervy. Stává se to i mě. Na druhou stranu, když někdo vyprovokuje nežádoucí odpověď, kdo je na vině? Ten co se neudržel nebo ten co provokuje (ač si to neuvědomuje)? Těžko soudit.
« Poslední změna: 14. 11. 2012, 10:52:17 od Petr Svoboda »


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #28 kdy: 14. 11. 2012, 11:07:09 »
BTW:Zkuste srovnat diskuze tady například s webem elektrika.cz. Taky tam padá většinou doporučení na odbornou montáž, ale nějak mi tam unikly formulace jako "UPC si platil tolik a tolik a nám nechceš dát"
S elektrikou.cz bych to tu nesrovnával, tam stačí např. za otázku nenapsat otazník, nebo poděkovat, či pozdravit a máte skoro ban.
Ještě rychleji ho tam dostanete, pokud budete diskutovat s moderátory diskuzí. Mistr Kolesa, který se tam dříve hodně pohyboval (a nyní přešel i sem) by mohl vyprávět, že? ;D


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zhodnoťe mé řešení příjmu DVB-T na RD
« Odpověď #29 kdy: 14. 11. 2012, 11:14:06 »
Kdo tady běžně "zuří" a nemá jinou potřebu než kohokoliv zhazovat, je všeobecně známo. Petr Svoboda to ale rozhodně není.

A pro drachouka: Souhlasím s tím, co výše napsal Vladimír Dráb. Zkuste si rozvod udělat sám, budete mít jistě dobrý pocit, když se vám to podaří. A kdybyste měl jakýkoliv problém, ozvěte se. Klidně se za vámi zastavím, poradím, jak pokračovat, a nebudu vám účtovat ani Kč.  ;)