Autor Téma: DX hrátky - dálkový příjem televize  (Přečteno 58621 krát)

Max Wolf

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #60 kdy: 14. 08. 2010, 21:25:53 »
Ahoj
co je ta krabička v dolním právem rohu ???

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #61 kdy: 14. 08. 2010, 21:56:36 »
To je pokud se nepletu měnič na změnu přijímaného signálu z III., IV. nebo V. TV pásma do I., II., III. pásma..kdyžtak mě někdo opravte..myslim,že to dělají Slováci.
« Poslední změna: 14. 08. 2010, 22:03:53 od BeatJ »
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #62 kdy: 15. 08. 2010, 09:03:28 »
Ano, přesně tak! jedná se o kanálový měnič KMS 96 (převod UHF - UHF) od firmy VF tech Slovakia! Podrobnosti zde: www.vftech.sk.
Je to pro RD a malé rozvody do cca. 20 účastníků levná a ealativně spolehlivá věcička! Sám je používám právě pro tyto malé tv rozvody už asi 3. roky a zatím pouze 1 porouchaný kus (pravděpodobně po úderu blesku někde v okolí).


Petr Novotný

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • ICQ komunikátor - 344050323
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #63 kdy: 18. 08. 2010, 07:22:40 »
ANo ano byla nutnost ho použít z důvodu blízkých kanálů. (37,38,39)

Měl bych ještě dotázek... A to jestli může mít vliv na zisk a ztráty i symetrák co se dálkového příjmu týká?? Doporučily byste buď tzv "hada na ploš. spoji" nebo plexisklem-feritem nebo z čeho to dělaj protažené drátky??? Nebo to je jedno...
« Poslední změna: 18. 08. 2010, 07:39:20 od Petr Novotný »


kamil duchman

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #64 kdy: 25. 08. 2010, 00:08:29 »
Chytam Javorici ve Zline. cca 170km. Antena male sito bez zesilovace, 5m kabelu. Merak nezachyti dig. parametry,jen spektrum. nicmene na STB diway obraz v pohode s malou rezervou, a to na k33 i K35. k30 na STB nejede,prestoze ma na spektru stejny signal. asi malo odolny STB na ruseni z vedlejsiho k29 (kojal-je priblizne stejnym smerem). Prijem vsech muxu se vsak casto rozkolisa i ve vice jak 5dB, takze pak ma obraz vypadky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david.kriz

  • Host
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #65 kdy: 25. 08. 2010, 00:09:56 »
ANo ano byla nutnost ho použít z důvodu blízkých kanálů. (37,38,39)

Měl bych ještě dotázek... A to jestli může mít vliv na zisk a ztráty i symetrák co se dálkového příjmu týká?? Doporučily byste buď tzv "hada na ploš. spoji" nebo plexisklem-feritem nebo z čeho to dělaj protažené drátky??? Nebo to je jedno...

Na kanálové antény při příjmu jednoho kanálu nejlépe symetrizační smyčku z kabelu. Zapojení viz např. google :)
Délka je lambda/2 krát činitel zkrácení.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #66 kdy: 28. 09. 2010, 14:13:25 »
A je tu opět téma dálkového příjmu na proutek ;) :) Vyzkoušel jsem příjem věch MUXů z Černé hory na vzdálenost cca. 121 km na 10 cm. proutek. Místo příjmu - katastr obce Gruna, okr. Svitavy, Pardubický kraj, 49°46'6.562"N, 16°44'27.233"E. Přijímací sestava - laptop MSI, TV tuner MSI DigiVox II v 3.0, DVB Viewer, proutek s magnetickým podstavcem, umístěný na autě cca. 1,5 m nad zemí. Příjem bezproblémový, stabilní, řečí teploměrů - kvalita/síla 100%. Dále zde byl bezproblémový příjem MUXu 1 z Kojálu.

P.S. Přesvědčil jsem se, že tam, kde je příjem obou vysílačů možný, budou se fest tlouct...ale to už víme...a také dík Kubovi a jeho reálným mapám...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #67 kdy: 28. 09. 2010, 15:33:20 »
Kde já tyto fotky už viděl?  ;D Mílo, rozhodl jsem se, že Ti daruji alespoň logáro, aby jsi příště mohl napsat, že máš anténu.  :P ;D No vždyť já vím, pršelo a ta magnetka přímo svádí k tomu prdnout ji tak jak ji máš. Navíc Astra-G je nejlepší protiváha ze všech vozidel  :D

Příště zkus dojet trochu výš - konkrétně na Studenou Loučku, otevřel by se Ti severovýchod až jihovýchod.

Kojál vs. ČH = MASAKR! Už za pár dní  :o :-\ :-X :'(


david.kriz

  • Host
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #68 kdy: 28. 09. 2010, 15:52:21 »
Kde já tyto fotky už viděl?  ;D Mílo, rozhodl jsem se, že Ti daruji alespoň logáro, aby jsi příště mohl napsat, že máš anténu.  :P ;D No vždyť já vím, pršelo a ta magnetka přímo svádí k tomu prdnout ji tak jak ji máš. Navíc Astra-G je nejlepší protiváha ze všech vozidel  :D

Příště zkus dojet trochu výš - konkrétně na Studenou Loučku, otevřel by se Ti severovýchod až jihovýchod.

Kojál vs. ČH = MASAKR! Už za pár dní  :o :-\ :-X :'(

Alešu ještě že to tu nečte Tvá žena ;) Copak ty jako anténář nevíš, že nejlepší protiváha je partnerka? 8)


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #69 kdy: 28. 09. 2010, 15:59:09 »
I Astra-G má své "G".  ;) ;D


Petr Novotný

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • ICQ komunikátor - 344050323
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #70 kdy: 01. 02. 2011, 20:20:39 »
Zdravím  :) tak vzhledem k výborným podmínkám se až sem k nám do Č.B dostala Velká Javorina a to na K56 vzdálenost 234km zde foto Kéž by to takle chodilo stabilně... ;)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #71 kdy: 31. 08. 2011, 10:38:04 »
Následující příspěvek sice vznikl jako vedlejší produkt pokusu o DX příjem DABu z Bavorska v Praze, ale o aktuální situaci v DVB-T něco vypovídá. Při bláhovém pokusu o příjem digitálního rozhlasu z Horer Bogenu http://forum.digizone.cz/index.php?topic=176.msg16992#msg16992 jsem měl problém uvnitř neprůhledné plastové kopule na věži na jižním okraji Prahy nasměrovat anténu Yagi pro celé III. pásmo (kanály 5, 7, 11 a 12) tím správným směrem. Proto jsem si vypomohl zaměřením stejného vysílače s jeho provozem v DVB-T. Použil jsem dlouhou colorku a pro srovnání i klasické síto. Obě antény byly bez předzesilovače. Stále je možné na vyvýšených místech Prahy, s výhledem na jihozápad, dálkově (140 km) přijímat bavorské vysílání na tuzemsky neobsazeném 28 kanálu. Jako přijímač jsem použil monitor s DVB-T tunerem, ale pro lepší možnosti v režimu manuálního ladění i STB Maximum. Nejvhodnější směrování bylo upřesněno za pár okamžiků. Potom už jen ze zvědavosti, kdy stále zůstala colorka nasměrována na jihozápad v pozici pro vertikál, jsem nechal proladit celé pásmo. STB naladil celkem 52 TV a 38 rozhlasových stanic. Což jsou pěkná čísla, ale byla dosažena jen vícenásobným naladěním stejných tuzemských stanic z více vysílačů. Jedinečných bylo JEN 19. Kolik by to bylo při proskenování celého obzoru a s anténou v horizontálu, to jsem tentokrát nezkoumal.

Pokusil jsem se přijmout i druhý MUX z HB a pomoci mu anténním zesilovačem, ale na 33 kanále, s polovičním výkonem a omezeným vyzařováním do Čech, jsem neuspěl. On ten dvoupásmový (VHF - UHF) regulovatelný zesilovač asi stejně nebude velká výhra. Na druhé straně může mít v místě s tak velkými výkony místních vysílačů nepřekonatelné problémy. Po výměně colorky za siťovku se sice nepatrně snížily hodnoty bargrafů síly a kvality signálu, ale stále zůstal příjem z Bavorska stabilní.

Jak už je mým zvykem, připojuji několik ilustrativních situačních obrázků.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #72 kdy: 19. 10. 2011, 20:41:00 »
V pondělí večer vládly opět super dx podmínky zvláště na JV,J a JZ. Takže se mi podařilo naladit rakouské multiplexy k.24 Wien, k.37 Linz(to úplně po 1.) a jako lahůdku i k.23 Innsbruck (po otočení antény na Z mi tam chodil německý MUX ZDF z Ambergu). Dále opět raritka k.45 MUX ARD z vysílače Grünten. Věci se děly i na FM, takže namátkou chodily všechny "blízké" lokální stanice z Bavorska jako Chari, Ramasuri a Euroherz a taktéž švýcarský Säntis na 101,5 a 107.8 v naprosto čistém stereu. To vše na Benešovsku, 470 m n.m. anténa Kathrein AOS32, zesilovač Teroz 30db a STB Schwaiger DSR FM-710T .Aby byly ty fotky trochu k něčemu, rozdělím je do dvou příspěvků.


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #73 kdy: 19. 10. 2011, 20:41:54 »
zbylé dvě fotky k předchozímu:


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: DX hrátky - dálkový příjem televize
« Odpověď #74 kdy: 19. 10. 2011, 22:16:09 »
Mně by stačilo to Pamětníkovo Bavorsko... :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/