Autor Téma: TV Samsung UE40ES5500  (Přečteno 15341 krát)

Tomáš Juza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
TV Samsung UE40ES5500
« kdy: 08. 11. 2012, 08:24:24 »
Koupil jsem si Samsung UE40ES5500. Zaujali mne recenze a poměr cena/výbava. Počáteční nadšení však vystřídala rozladěnost. Ve stanby bere 15W, podle všech recenzí jsem nejvyšší spotřebu našel 0,3W. Na doporučení Sams jsem TV vypnul ze zdi a rozladilo se úplně a vše a hlavně net nemůžu dát dokupy. Může někdo poradit co kde nastavit, aby standby kleslo?
Dále mám problém, že když bluray LG BD660 a sat Technistar SIR propojím HDMI do TV a domácí kino propojím s TV optikou, tak z toho nejsem dostat zvuk 5,1. Proto jsem si koupil TV s optikou a zároveň sat bez optiky, abych si vše užil a nemusel přepojovat kabely jak blázen.
Tušíte někdo co mám ještě kde nastavit? Kabely jsou sice Panasonic VieraLink pozlacené, ale ovládání Anynet+ jede.
Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #1 kdy: 08. 11. 2012, 08:44:01 »
Zkuste vypnout Anynet, ten obvykle způsobuje zvýšenou spotřebu. U zvuku je potřeba nastavit, aby ho TV nedekódovala, ale posílala nezpracovaný dál.


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #2 kdy: 08. 11. 2012, 09:02:19 »
"Dále mám problém, že když bluray LG BD660 a sat Technistar SIR propojím HDMI do TV a domácí kino propojím s TV optikou, tak z toho nejsem dostat zvuk 5,1. Proto jsem si koupil TV s optikou a zároveň sat bez optiky, abych si vše užil a nemusel přepojovat kabely jak blázen."

V MENU televizoru by měla být možnost nastavení zvuku "DALŠÍ NASTAVENÍ" a tam je "SPDIF" a možnost na PCM nebo Dolby digital. Měl byste mít nastaveno to Dolby digital. Přestože mám taky Samsung a taky optický výstup, tak mi to nastavit na Dolby digital NEJDE! Možná, že by to šlo nastavit při příjmu DVB T, ale to nepoužívám.
Se satelitem bez optiky si to ovšem těžko užijete, protože jen přes optiku jde systém Dolby digital tedy 5.1. Ten satelit je nutno ovšem připojit na domácí kino resp. A/V receiver. Nejsem si jist, zda se dostane přes hdmi audio signál v 5.1 do televizoru a jak jsem napsal výše, jestli se dostane z televizoru dál do domácího kina. No a audio výstup v satelitu musí být na 5.1 nastaven taky. 
No a další je, že se zvuk v Dolby digital vysílá poměrně málokdy. Na ČT 1 HD prakticky vůbec ne, na Nově HD někdy. Také na německých programech, přestože mi A/V receiver indikuje Dolby digital, je slyšet zvuk v "pravém" Dolby digital málokdy.
Přehrávač bluray bych zrovna tak připojil k optickému audio vstupu domácího kina.
Přehazování kabelů byste se určitě vyhnul použitím AV receiveru s více vstupy, t.zv. domácí kino je pravděpodobně nemá.
S odběrem ve Standby nic nenaděláte (těch 15W je ale nějak moc, čím jste to měřil?).


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #3 kdy: 08. 11. 2012, 10:16:22 »
Co to je za domácí kino?
Každopádně jste udělal velikou chybu že jste při kupování jednotlivých komponentů myslel primárně jen na propojení optikou. Nejkomfortnejší propojení všech spotřebičů s TV je přes HDMI (jelikož se vstupy automaticky přepínají dle aktivity na portu)  propojení domácího kina s TV je přes zpětný kanál v HDMI.
Vymalováno není potřeba Optika.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #4 kdy: 08. 11. 2012, 10:34:02 »
...Ve stanby bere 15W, podle všech recenzí jsem nejvyšší spotřebu našel 0,3W. ...
Za jak dlouho po vypnuti jste spotrebu meril? Obecne TV po vypnuti muze aktualizovat seznam programu (aktualizace firmwaru, nekdy EPG atd), v pripade dalsich pripojeni (internet) ci funkci toho muze delat mnohem vic. Teprve pak spotreba klesne. Standby spotrebnu bych sledoval az za nekolik minut. Uz pres rok se nesmi v EU prodavat televizory, ktere maji v pohtovostnim stavu spotrebu vic nez 0,5W (1W pri zobrazovani informaci).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Tomáš Juza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #5 kdy: 12. 11. 2012, 06:37:08 »
Děkuji za rady.
Bohužel jsem si myslel, že Tv pokud dostává po HDMI zvuk 5,1, tak ho po optice pošle dál. Mám pocit, že toto spousta TV umí. Sice tato TV má pěkný obraz, překvypivě dobrý zvuk, ale toto mne dost rozhodilo. Spotřebu jsem měřil normálně hobby měřákem i třeba kontrola poo několika hodinách. Všichni mne ujišťují, že je to blbost, jen mi vrtá hlavou, že ostatní přístroje a TV v provozu, ukazuje reálné hodnoty a ve standby 100x víc než by měla.
Když jsem ale vstřebal tyto jobovky, tak i net funkce jedou výborně a z HDD čte v podstatě vše.


Jiři Marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #6 kdy: 12. 11. 2012, 15:40:48 »
Nemate nakonec spatne nastaveny zvuk u toho bluraye ? Protoze televize z HDMI do optiky vetsinou jenom ten signal transportuje dal. U starsiho modelu dvd jsem musel prenastavit zvuk z PCM na Bitstream a vse funguje jak ma.
« Poslední změna: 12. 11. 2012, 15:43:37 od Jiři Marek »
CZ: Mux1 K29, Mux2 K40, Mux3 K59, Mux4 K46;
SK: Mux1 ----, Mux2 K56, Mux3 K27;
AT: MuxA K24, MuxB K34;
SAT: 19,2°E + 23,3°E + 28,5°E


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #7 kdy: 12. 11. 2012, 16:04:22 »
...Ve stanby bere 15W, podle všech recenzí jsem nejvyšší spotřebu našel 0,3W. ...
Za jak dlouho po vypnuti jste spotrebu meril? Obecne TV po vypnuti muze aktualizovat seznam programu (aktualizace firmwaru, nekdy EPG atd), v pripade dalsich pripojeni (internet) ci funkci toho muze delat mnohem vic. Teprve pak spotreba klesne. Standby spotrebnu bych sledoval az za nekolik minut. Uz pres rok se nesmi v EU prodavat televizory, ktere maji v pohtovostnim stavu spotrebu vic nez 0,5W (1W pri zobrazovani informaci).
Dost možná uživatelův měřák "měří" zdánlivý výkon, i když udaná jednotka je zavádějící.
15 VA zdánlivého výkonu není příliš obvyklé, ale pořád je možné.

2 Tomáš Juza: 15 W zdánlivého výkonu ještě nemusí být na překážku 0,3 W činného výkonu. Uveď způsob měření.

Doplnění - nikdo se s odpovědí nechytil, tak občerstvuji:
tazateli - zajímá tě ještě ta spotřeba ve Standby? Ověřil jsi, zda ti měřák udává Watty nebo Voltampéry, a ještě lépe i s účiníkem? Případně jsi to měřil odděleně voltmetrem a ampérmetrem?
« Poslední změna: 13. 11. 2012, 08:19:41 od Petr Svoboda »


M. Švejda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #8 kdy: 12. 11. 2012, 16:12:15 »
Dále mám problém, že když bluray LG BD660 a sat Technistar SIR propojím HDMI do TV a domácí kino propojím s TV optikou, tak z toho nejsem dostat zvuk 5,1. Proto jsem si koupil TV s optikou a zároveň sat bez optiky, abych si vše užil a nemusel přepojovat kabely jak blázen.

Správné zapojení je připojit k domácímu kinu (A/V receiveru) zdrojové komponenty přímo prostřednictví digitálnímu audio výstupu. Je jedno jestli se použije optický digitální výstup TOSLINK nebo elektrický koaxiální digitální výstup (čistě technicky je lépe použít ten druhý jmenovný). Hnát zvuk přes televizor je nesmysl a je to jen nouzové řešení, od kterého nelze očekávat DD nebo DTS. DD z digitálního výstupu TV se vám podaří dostat jen pokud zdrojem obsahu je vestavěný tuner nikoliv nějaké externí zařízení propojené HDMI.

Pokud má vaše domácí kino jen jeden digitální vstup, tak se jedná pravděpodobně o nějaké low cost řešení, od kterého není možné očekávat komfort obsluhy.
« Poslední změna: 12. 11. 2012, 16:15:31 od M. Švejda »


Jiři Marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #9 kdy: 12. 11. 2012, 21:42:18 »
Vsak o tom je ten mysleny komfort obsluhy. Vas by bavilo prepinat 2 zarizeni soucasne, kdyz muzete prepinat mezi dvb-t a jinymi zdroji jednim ovladacem. Ja osobne low-cost AV reciever nemam a nekdy mne to stve ze by TV mohla byt rovnou pouze jenom jako "monitor". Ale musite si priznat, ze vetsina by rada ovladala minimum dalkovych ovladacu :-)
CZ: Mux1 K29, Mux2 K40, Mux3 K59, Mux4 K46;
SK: Mux1 ----, Mux2 K56, Mux3 K27;
AT: MuxA K24, MuxB K34;
SAT: 19,2°E + 23,3°E + 28,5°E


M. Švejda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #10 kdy: 12. 11. 2012, 22:04:27 »
Vsak o tom je ten mysleny komfort obsluhy. Vas by bavilo prepinat 2 zarizeni soucasne, kdyz muzete prepinat mezi dvb-t a jinymi zdroji jednim ovladacem. Ja osobne low-cost AV reciever nemam a nekdy mne to stve ze by TV mohla byt rovnou pouze jenom jako "monitor". Ale musite si priznat, ze vetsina by rada ovladala minimum dalkovych ovladacu :-)

Pokud chcete jeden ovladač na všechno, pořiďte si například Logitech Harmony 600 a máte vystaráno. To je systémové řešení uživatelského komfortu. S tím nijak nesouvisí to, jakým způsobem je distribuován zvuk v AV sestavě.


Jiři Marek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #11 kdy: 12. 11. 2012, 22:27:53 »
DO od kvalitni AV umi dle zvoleneho vstupu naprogramovat funkce dotycneho zarizeni. Jinak by k tomu nedavali manual velikosti bible.
CZ: Mux1 K29, Mux2 K40, Mux3 K59, Mux4 K46;
SK: Mux1 ----, Mux2 K56, Mux3 K27;
AT: MuxA K24, MuxB K34;
SAT: 19,2°E + 23,3°E + 28,5°E


M. Švejda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #12 kdy: 12. 11. 2012, 23:27:22 »
DO od kvalitni AV umi dle zvoleneho vstupu naprogramovat funkce dotycneho zarizeni. Jinak by k tomu nedavali manual velikosti bible.

Ano. Ale Harmony DO jsou funkčně o level výše. Ale stále nevím, jak to souvisí s tématem tohoto vlákna.


Tomáš Juza

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #13 kdy: 21. 11. 2012, 20:47:30 »
Spotřebu jsem měřil jen hobby měřákem, nakonec po konzultaci se servisem (telefonicky) a Samsungem (email)  a jejich přesvědčování jsem to zatím vzdal. K měřákům přístup mám, ale teď nějak nedávám to dořešit. Díky všem za pomoc a za rady.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TV Samsung UE40ES5500
« Odpověď #14 kdy: 21. 11. 2012, 22:32:50 »
Spotřebu jsem měřil jen hobby měřákem, nakonec po konzultaci se servisem (telefonicky) a Samsungem (email)  a jejich přesvědčování jsem to zatím vzdal. K měřákům přístup mám, ale teď nějak nedávám to dořešit. Díky všem za pomoc a za rady.
Podle mě je velká spotřeba daná aktivním Anynetem (HDMI-CEC). Přitom se TV zcela nevypne. Zkuste ho v nastavení vypnout a změřit pak spotřebu.