Autor Téma: Zkušenosti s Fegusony sem ;)  (Přečteno 12139 krát)

Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« kdy: 05. 04. 2010, 22:35:55 »
 Kdo jste majitelem, pochlubte se se zkušenostmi.... ;)
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2010, 22:49:05 »
Kdo jste majitelem, pochlubte se se zkušenostmi.... ;)
Tak já začnu. Mám Ferdíka Arivu 100 HD. V neděli během dne byl výpadek proudu, asi 15-ti vteřinový. Přijímač byl ve Stand-by. Po zapnutí se zablokoval ve smyčce trvalého restartu. Vyřešeno přehráním nejnovějšího FW přes RS 232 křížený kabel pomocí Ariva Update.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2010, 17:19:21 »
Já mám doma od května 2008 satelitní přijímač Ferguson 8900 HD, a jsem velmi spokojen. Používám ho spolu s příjímací sestavou obsahující parabolu FUBA 85 cm, 4 ks twin konvertoru Smart Titanium a diseqc přepínače Schwaiger. Fergusona máme dole, nahoře mám pak HD přijímač Kathrein UFS910 (který má nádherný design, skvělý display atd., ale o tom jindy a v jiném vláknu) :)

Ferguson chodí jak má, přepínání programů je rychlé, přijímač se neseká, nepadá a tak podobně. I orientace v menu je snadná, a lze ladit přes PID, což oceňuji kvůli ITV HD. Jako jeden z mála HD přijímačů tehdy umožňoval emulaci, což byl také jeden z důvodů, proč jsem ho zvolil... Dalším plusem je pak univerzální čtečka karet a 2 CI sloty. Nahrávání na disk/flash disk je také příjemné, výhodou je USB na předním panelu, kam se flash disk lehce zasune. Pozor ale na napájení disků, pokud disk bere více proudu, nahrávání padá! Ideální je tedy použít spíše disky s externím napájením nebo flash disky.  8)

Musím ale říct, že první přijímač mi odešel minulý rok v březnu (špatný zdroj). Vyměnil jsem ho tehdy v záruce za jiný kus, a od té doby je zatím vše v pořádku.

Tento přijímač se ale již nevyrábí...
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Pepan Josef

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #3 kdy: 14. 04. 2010, 12:20:14 »
Včera jsem si domů dovezl nového Fergusona FK-7900 UCI. Prozatím celkem spokojenost, až na jednu maličkost. Nejde mi uživatelské řazení naladěných TV programů. Prostě v příslušném meny nemohu označit vybraný TV program a následně je přesunout na vybranou programovou pozici. Našel jsem jedinou obezličku .. musel jsem si nejdříve vybrané programy naskládat do "favorizovaných" a teprve tam lze uvedenou funkci "přesunu " použít. Můj dotaz zní, jestli je to "normální" vlastnost nebo mám problém jen já . Jen pro úplnost , nahrál jsem poslední  FW (FK-7900UCI_2.3.0), který je z 6.4.2010 a výsledek je stejný. Jen se mi zdá , že je přechod mezi menu znatelně rychlejší než před upgradem. Kupoval jsem jej s FW 2.0.8.


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #4 kdy: 14. 04. 2010, 13:28:34 »
Mám od dubna 2007 legendu Ferguson AF7318UCI poslední origo soft 6820Conax.V čtečce kartu TNK vCI slotu modrý modul SCM s kartou SKYLINK nebo CSLINK.Jsem super spokojený.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan Pantůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 129
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #5 kdy: 14. 04. 2010, 21:38:25 »
Včera jsem si domů dovezl nového Fergusona FK-7900 UCI. Prozatím celkem spokojenost, až na jednu maličkost. Nejde mi uživatelské řazení naladěných TV programů. Prostě v příslušném meny nemohu označit vybraný TV program a následně je přesunout na vybranou programovou pozici. Našel jsem jedinou obezličku .. musel jsem si nejdříve vybrané programy naskládat do "favorizovaných" a teprve tam lze uvedenou funkci "přesunu " použít. Můj dotaz zní, jestli je to "normální" vlastnost nebo mám problém jen já . Jen pro úplnost , nahrál jsem poslední  FW (FK-7900UCI_2.3.0), který je z 6.4.2010 a výsledek je stejný. Jen se mi zdá , že je přechod mezi menu znatelně rychlejší než před upgradem. Kupoval jsem jej s FW 2.0.8.
Některé STB mají funkci LCN, ta se musí v nastavení vypnout.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #6 kdy: 15. 04. 2010, 11:12:37 »
Včera jsem si domů dovezl nového Fergusona FK-7900 UCI. Prozatím celkem spokojenost, až na jednu maličkost. Nejde mi uživatelské řazení naladěných TV programů. Prostě v příslušném meny nemohu označit vybraný TV program a následně je přesunout na vybranou programovou pozici. Našel jsem jedinou obezličku .. musel jsem si nejdříve vybrané programy naskládat do "favorizovaných" a teprve tam lze uvedenou funkci "přesunu " použít. Můj dotaz zní, jestli je to "normální" vlastnost nebo mám problém jen já . Jen pro úplnost , nahrál jsem poslední  FW (FK-7900UCI_2.3.0), který je z 6.4.2010 a výsledek je stejný. Jen se mi zdá , že je přechod mezi menu znatelně rychlejší než před upgradem. Kupoval jsem jej s FW 2.0.8.
Některé STB mají funkci LCN, ta se musí v nastavení vypnout.
Bohužel to s LCN nemá nic společného, souvisí to pouze tím, jak je nastavená funkce uspořádání kanálů, v jakém režimu. U mojí Arivy to funguje zrovna tak, jak psal kolega výše...
« Poslední změna: 15. 04. 2010, 12:33:35 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #7 kdy: 30. 09. 2010, 12:56:56 »
Moje zkušenost s Ferdou 200. Nechodí v něm regulerně CI šuplíky Technisat, ty s tou feferonkou. Měl jsem tam Conax a sekal se, jiný Conax chodil správně. Jiném vebu píšou, že jim tam nechodil Crypto, mi tam od Irdeta Crypto chodil exelentně.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #8 kdy: 30. 09. 2010, 13:09:52 »
Ferguson Ariva 200Hd, uni čtečka bez potíží jedou karty TNK nebo Cyfra+. Ve slotu používám modul červený irdeto smardt http://shop.softcom.cz/eshop/?cls=stoitem&stiid=69749&stiplname=ca-modul-cryptoworks-scm-smardtv-rev-2-2- a karty sky i cslink "louská" bez potíží. Za ty peníze prozatím dobrá volba, je ale fakt, že jsem v únoru koupil už vylepšenou verzi.
Honda Enduro Team


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #9 kdy: 30. 09. 2010, 15:26:08 »
Já ho tam měl taky, jenomže jsem koupil druhého ferdu a chtěl jsem to sesíťovat. Tu kartu v CI čtečce nasíťovat neumím, tak jsem do uni musel dát českou a pro TNK koupit CI čtečku. Jelikož se na poláka dívám jenom já, tak jsem chtěl v trucovně obě karty a na hlavní televizi jsem nasdílel českou. Ten technisat je všude pro ferdu doporučován, je to dobrá značka, tak jsem ho koupil. Sekal se. Koupil jsem druhý, ten se sekal taky, a tak jsem koupil obyčejný. A ten chodí bez problémů. Já to sem dal proto, aby ostatní předešli potížím.
« Poslední změna: 30. 09. 2010, 15:28:04 od Honza Novák »


Albín Albínovič

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #10 kdy: 30. 09. 2010, 16:12:47 »
Mám taky ferdíka Arivu 200,ale já mám problém,odešel mi tuner.Tímto bych se vás chtěl zeptat zda někdo nevíte kde sehnat nový,nebo jestly je tu nějaký servisák a nedokázal by to sehnat. Nechce se mi to dávat do servisu když vím čím to je,akorát by chtěli hříšný peníze za to že by mi řekly že je tuner vadný a že mi ho obědnaj a blablabla a pak cena bude větší jak nový ferda.


Martin Stepanek

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #11 kdy: 21. 10. 2010, 16:35:01 »
Mám asi 14 dní Ferguson Ariva HD Combo. Předtím jsem měl jen takový ten prastarý Philips, co dávalo UPC zdarma svým klientům. A musím říct že jsem docela zklamaný. Ten Philipsík toho samozřejmě umí tisíckrát méně, zato však vždy a vždy stejně.
S novou Arivou je adrenalin už jen přepnout program. Pokud to člověk udělá "špatně" (moc rychle, nevhodné pořadí přepínaných kanálů, špatný směr větru, co já vím) trvá přepnutí i přes deset vteřin a tak u jednoho ze sta pokusů skončí buď celkovým zatuhnutím (pomůže jen restart), nebo s lakonickou hláškou "Zakódovaný program" a hotovo. To je něco co u starého přijímače prostě neznám, přepíná tak rychle jak stíhám mačkat a "zákus" jsem u něj nezažil.
Ale ještě větší vychytávku měla na mě Ariva přichystanou. 10 minut před začátkem Real Madrid / AC Milán mi opět suše oznámil "Zakódovaný program" (dávali to tuším na ČT4) a tentokrát už nepomohlo nic. Bleskurychlým průzkumem jsem zjistil že platnost posledních zápisů na kartu končí skutečně právě dnes a žádné další už nejsou. To byl ten zlomový moment, kdy jsem Arivu odpojil, ze skříně vyhrabal Philipsíka, omluvil se mu a třesoucíma se rukama ho připojil. Trvalo mu to asi 5 minut než příslušné kódy v UPC vysílání našel a na kartu dohrál, takže první gól jsem už stihnul.
Měl bych dotaz pro někoho ze zkušenějších: Kartu UPC Direct jsem dal do zabudované univerzální čtečky té Arivy. Myslíte že by se jeden, druhý, případně oba problémy mohly vyřešit pokud bych použil nějaký "opravdový" CW CA modul? Eventuálně máte v nějaké konfiguraci Arivy vyzkoušenou spolupráci s kartami UPC Direct?

Díky


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #12 kdy: 14. 11. 2010, 00:22:33 »
Máte někdo zkušenost s downgradem FW?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Martin Picka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #13 kdy: 14. 11. 2010, 00:45:20 »
konkrétně s jakým typem?


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Zkušenosti s Fegusony sem ;)
« Odpověď #14 kdy: 14. 11. 2010, 11:15:09 »
konkrétně Ariva 100. Zjistil jsem, že nová verze FW 2.01B5 je velice nestabilní, v této řadě je to první vlaštovka, čili, dalo se to čekat.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky