Autor Téma: Kdo dokáže nahrát firmware do přijímače v nestandardním stavu? Odměna 500,-Kč  (Přečteno 4156 krát)

M. Švejda

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Zdravím.

Mám v šuplíku HD/MPEG4 DVB-T přijímač Ariva T65mini (viz. http://www.ferguson-digital.eu/en/terrestrial-tv/339-ferguson-ariva-t65mini.html). HW je zcela funkční. Problém je ten, že při nahrávání nového firmware došlo k záměně souborů a do zařízení byl omylem nahrán firmware pro DVB-T přijímač Bensat 120HD.

Kupodivu se firmware nahrál a Ariva se teď hlásí jako Bensat 120HD. Funguje na ní i Bensat dálkové ovládání. Bohužel Bensat má sice stejný procesor, ale jiný tuner, takže přijímač nedokáže přijímat TV, pouze přehrávat média z USB.

Zkoušel jsem vrátit Ariva firmware pomocí Bensat softwaru, ale operace končí chybou (Bensat má narozdíl od Arivy ošetřenu kontrolu korektnosti firmware).

Než přijímač hodím do koše, dávám mu poslední šanci. Jste někdo ochoten a zároveň schopen za rozumný peníz nahrát původní firmware zpět? Bohužel nemá RS232 rozhraní. Jen USB.

Případné nabídky prosím do Soukromé zprávy.
« Poslední změna: 07. 11. 2012, 18:12:50 od M. Švejda »

Reklama

• Stálý člen

Jeremy.Ofarrell

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil

Honza Novák

• Závislák
    • Zobrazit profil
Stalo se mi něco podobného a vyřešil to www.atoselektro.cz Dokonce zdarma.

M. Švejda

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Děkuji za radu. Zkoušel jsem volat do Atosu, ale řekli, že pokud to nemá sériový port, tak s tím nemohou nic dělat, jen poslat do Polska výrobci. A to by už bylo nerentabilní (cena za nový přístroj je cca 1000,-Kč). Přesto ještě jednou děkuji.

spyko

• Profík
    • Zobrazit profil
Ten přístroj neznám,ale zkusil bych/pokud je v menu/ smazat sw bensatu a tovární nastavení,potom bych zkusil nový sw,někde se tu probíralo,že comport s jistým codekem spolupracuje i s usb,o tom už ale nemám páru,než ho vyhodíš -zkus !
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

• Stálý člen