Autor Téma: mapy pokrytí FM  (Přečteno 47557 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
mapy pokrytí FM
« kdy: 28. 10. 2012, 14:34:10 »
Zdravím, existuje nějaký web kde jsou mapy pokrytí všech radii FM v ČR nebo ne? Pokud ano mělo by to byt podobne jako mapavysilacu.cz, ale na radio.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Raz3r

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #1 kdy: 18. 12. 2012, 21:29:39 »
Tak třeba zde:
Kód: [Vybrat]
http://fmscan.org/net3.php?r=f&m=m&itu=CZE&rg=0Stačí vybrat požadovanou stanici a otevře se stránka s mapou pokrytí, zde doporučuji zvolit možnost "GoogleMap". Nutno podotknout, že se jedná jen o teoretický výpočet pokrytí, takže realita může být odlišná.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #2 kdy: 19. 12. 2012, 12:06:13 »
Realita bude určitě odlišná. Velký vliv na možnost příjmu, zejména vzdálených stanic, má sám typ a umístění antény. Také podle lokality příjmu se různě projevují důsledky existence více stanic na společném kmitočtu a směru odkud signály přicházejí. V neposlední řadě na reálný příjem FM má vliv i citlivost a selektivita přijímače.

Pro prvotní orientaci, které FM stanice by se možná daly přijímat, ale mapka může napovědět.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #3 kdy: 19. 12. 2012, 21:02:51 »
Děkuji za info, ten Fmscan je vyborna stranka, je tam seznam frekvencí a pokrytí pro FM AM a nově delaji i dab, alespoň znam teoretické pokrytí stanic v me blizkosti jak z čr tak de. :)
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #4 kdy: 13. 09. 2016, 16:25:57 »
Nevím, jestli se to sem hodí, když tak dělejte, jako že nic.
Našel jsem náhodou v komplu soubor, který jsem tvořil v předinternetové době, kdy nebylo jednoduché něco o přijmu a pokrytí najít. Jediné zdroje bylo tištěné Amatérské rádio, Sdělovací technika nebo Elektronika, později pak CSDXR. Je to reálné pokrytí různých vysílačů, které jsem zjišťoval na autorádiu při svých hojných služebních cestách. Začal jsem někdy v roce 1993, kdy jsem se poprvé dostal k Autocadu. S příchodem internetu a radikálním úbytkem služebních cest kolem roku 2004 soubor ztratil význam. Tím je obsahově poplatný své době.
Je vytvořený v Autocadu, každý vysilač má samostatnou hladinu, takže se dají zapnout všechny, některé, nebo jen jedna. V příloze najdete dwg soubor převedený do pdf, aby si ho mohl prohlédnout kdokoli. V prvním budou zapnuty všechny hladiny. Vzhledem k velikosti ten druhý s vysílačem Krásné musím dát do druhé zprávy. Pokud by měl někdo zájem v tom pokračovat, ať mi napíše SZ.     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #5 kdy: 13. 09. 2016, 16:31:47 »
Tady je pokrytí z vysilače Krásné. Neřešil jsem tehdá frekvenční kolize z jinými vysilači, které omezují pokrytí. Stačilo naladit jeden kmitočet z daného vysílače a byla tam čára.
Něco podobného jsme začal tvořit pro DAB, kde těch vysílačů je zatím pomálu a dá se v tom orientovat na rozdíl od FM džungle.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #6 kdy: 18. 09. 2020, 14:00:06 »
Nechce se mi zakládat další vlákno, tak jsem vybral toto podobné.

Potřeboval bych mapu republiky, kde by byla vyznačena místa vysilačů jednotlivých rozhlasových stanic i s kmitočty. Existuje někde něco takového? Díky.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Karel Mikuláštík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #7 kdy: 18. 09. 2020, 18:21:01 »


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #8 kdy: 19. 09. 2020, 12:43:55 »
Díky, není to úplně ono, jsou tam chyby, ale lepší než nic.

Přemýšlím, kam nově natočit vertikální FM anténu. Z Brna mi jede všechno bez ohledu, kam ji natočím. Doposud jsem měl prioritně Znojmo, odkud mi jel Blaník. Po sloučení s Petrovem je to zbytečné. Tak hledám nový směr, odkud by mi jelo něco, co nemám z Brna.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


rom2005

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #9 kdy: 19. 09. 2020, 15:03:39 »
Natočit na Radio Haná, SkyRock, RockMax, Čas Rock, Hitrádio Černá Hora, ČRo Pardubice,  ...
FM: Sony XDR-F1HD (I2C mód), Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), anténa Körner 9.2 H pol. s rotát. Yaesu g-450C;  ant. dvojče 2x 9-el K6STI V pol. s rotát. Yaesu g-450C
DAB+: Technisat digitradio 100, ant. dvojče 2x Vaten 14P DX s rotát. Yaesu g-450C + ultra low noise zesil. by DXPETR


Karel Mikuláštík

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #10 kdy: 19. 09. 2020, 16:50:56 »
Díky, není to úplně ono, jsou tam chyby, ale lepší než nic.

Jaké chyby, prosím? Ať je můžeme opravit ... Díky!


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #11 kdy: 19. 09. 2020, 19:25:54 »
Natočit na Radio Haná, SkyRock, RockMax, Čas Rock, Hitrádio Černá Hora, ČRo Pardubice,  ...
Mám ještě druhou anténu. Haná mě jede z Olomouce, SkyRock z Vyškova, Rockmax ze Zlína. Černou horu jsem zkoušel, tu mám na hraně, ale zjistil jsem, že je tam téměř stejný program jako mám na Orionu z Pradědu, takže zbytečné.

Podle gsmwebu jsem se díval, že by byla šance na Rock rádio, Rádio Jihlava, Fajn. Rádio Kroměříž je taky v dosahu, ale má blbý kmitočty i pro úzký filtry. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #12 kdy: 19. 09. 2020, 19:33:55 »
Díky, není to úplně ono, jsou tam chyby, ale lepší než nic.

Jaké chyby, prosím? Ať je můžeme opravit ... Díky!
To by bylo spíše na soukromou komunikaci. Na první pohled je chaos v Břeclavi. ČRo nevysílá z J.Palacha, ale z věže Otisu. Blaník nevysílá z J.Palacha 26, ale J.Palacha 24. Antény Radia City zmizely z Mohyly míru a kmitočet 89,2 je dlouhodobě mrtvý
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


rom2005

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #13 kdy: 19. 09. 2020, 19:46:36 »
Natočit na Radio Haná, SkyRock, RockMax, Čas Rock, Hitrádio Černá Hora, ČRo Pardubice,  ...
Mám ještě druhou anténu. Haná mě jede z Olomouce, SkyRock z Vyškova, Rockmax ze Zlína. Černou horu jsem zkoušel, tu mám na hraně, ale zjistil jsem, že je tam téměř stejný program jako mám na Orionu z Pradědu, takže zbytečné.

Podle gsmwebu jsem se díval, že by byla šance na Rock rádio, Rádio Jihlava, Fajn. Rádio Kroměříž je taky v dosahu, ale má blbý kmitočty i pro úzký filtry.
No vida, jaký máš přehled! Žádné rady nejsou potřeba. Vzpomínám si, jakou radost jsem měl, když jsem ve vertikálu ladil s nejužšími filtry a poprvé uslyšel u Zlína větu "Český rozhlas Pardubice, rádio Vašeho kraje ..." A v horizontálu to samé, akorát "...Hradec Králové..."
FM: Sony XDR-F1HD (I2C mód), Onkyo Integra t-4711(IF filtry: 5x110, 1x80 kHz), anténa Körner 9.2 H pol. s rotát. Yaesu g-450C;  ant. dvojče 2x 9-el K6STI V pol. s rotát. Yaesu g-450C
DAB+: Technisat digitradio 100, ant. dvojče 2x Vaten 14P DX s rotát. Yaesu g-450C + ultra low noise zesil. by DXPETR


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:mapy pokrytí FM
« Odpověď #14 kdy: 20. 09. 2020, 08:47:26 »
Díky, není to úplně ono, jsou tam chyby, ale lepší než nic.

Jaké chyby, prosím? Ať je můžeme opravit ... Díky!
To by bylo spíše na soukromou komunikaci. Na první pohled je chaos v Břeclavi. ČRo nevysílá z J.Palacha, ale z věže Otisu. Blaník nevysílá z J.Palacha 26, ale J.Palacha 24. Antény Radia City zmizely z Mohyly míru a kmitočet 89,2 je dlouhodobě mrtvý
čau Omare, máš pro tu BV věrohodné podklady? Bo tam je chaos dlouhodobě, různé zdroje uvádí různé údaje. Třeba OTIS je pokud vím už dávno opuštěn...