Autor Téma: Prosím o pomoc se zapojením zvuku  (Přečteno 12366 krát)

kolenc

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« kdy: 27. 10. 2012, 17:39:22 »
Dobrý den,
mám prosbu, nevím jestli mám dobře zapojený domácí kino s TV, protože když pustím TV a dám si audio do domácího kina, občas se stane, že se opozdí zvuk zhruba o sekundu. U filmů mě to celkem dost znervozňuje :(. Můžete mi poradit jak nejlépe zapojit tyto 3 věci aby vše jelo jak má?

Mám TV Samsung, domácí kino Samsung a sat.STB Mascom.

Momentálně mám propojeno:

TV→domáci kino (HDMI)
TV→domáci kino (optika)
STB→TV (HDMI)

Moc děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #1 kdy: 27. 10. 2012, 18:31:13 »
Dobrý den,
mám prosbu, nevím jestli mám dobře zapojený domácí kino s TV, protože když pustím TV a dám si audio do domácího kina, občas se stane, že se opozdí zvuk zhruba o sekundu. U filmů mě to celkem dost znervozňuje :(. Můžete mi poradit jak nejlépe zapojit tyto 3 věci aby vše jelo jak má?

Mám TV Samsung, domácí kino Samsung a sat.STB Mascom.

Momentálně mám propojeno:

TV→domáci kino (HDMI)
TV→domáci kino (optika)
STB→TV (HDMI)

Moc děkuji za odpověď.
Já osobně bych volil audio propojení takto:
STB→domácí kino
TV→domácí kino
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #2 kdy: 27. 10. 2012, 22:06:53 »
Normálně by se vám měl zvuk spíš o něco předbíhat před obrazem, zpracování obrazu v TV chvíli trvá. V nastavení domácího kina se to pak dá vyrovnat. Zpoždění 1s mi nepřijde normální. V TV je v tu chvíli zvuk synchronní a zpoždění má jen domácí kino?


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #3 kdy: 27. 10. 2012, 23:47:49 »
Dobrý den,
mám prosbu, nevím jestli mám dobře zapojený domácí kino s TV, protože když pustím TV a dám si audio do domácího kina, občas se stane, že se opozdí zvuk zhruba o sekundu. U filmů mě to celkem dost znervozňuje :(. Můžete mi poradit jak nejlépe zapojit tyto 3 věci aby vše jelo jak má?

Mám TV Samsung, domácí kino Samsung a sat.STB Mascom.

Momentálně mám propojeno:

TV→domáci kino (HDMI)
TV→domáci kino (optika)
STB→TV (HDMI)

Moc děkuji za odpověď.

Proč ten dotaz píšeš málem na všech webech?  >:( nestačí položit dotaz na jednom? U konkurence už máš odpověd'.


kolenc

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #4 kdy: 28. 10. 2012, 09:05:04 »
Tak jsem pokročil o trochu dál.
Televize propojená se STB HDMI kabelem
STB s DK optikou.
Vše jede jak má, bez zpoždění. Ale nastal druhý problém. Když si chci pustit film nebo jen písničky z USB, nebo Allshare z PC tak mi zvuk jde jen do TV. Není propojená TV s DK. Optika už tam není, co teď?  :(

To pozemák: Málem na všech webech jsou 2. Píšu to duplicitně, protože se mi hodněkrát stalo, že jsem neměl odpověď. Na konkurenčním webu je odpověď, která mi neřešila vůbec nic. Vaší odpovědí jsem se taky nic nedozvěděl...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #5 kdy: 28. 10. 2012, 09:50:36 »
Tak jsem pokročil o trochu dál.
Televize propojená se STB HDMI kabelem
STB s DK optikou.
Vše jede jak má, bez zpoždění. Ale nastal druhý problém. Když si chci pustit film nebo jen písničky z USB, nebo Allshare z PC tak mi zvuk jde jen do TV. Není propojená TV s DK. Optika už tam není, co teď?  :(

To pozemák: Málem na všech webech jsou 2. Píšu to duplicitně, protože se mi hodněkrát stalo, že jsem neměl odpověď. Na konkurenčním webu je odpověď, která mi neřešila vůbec nic. Vaší odpovědí jsem se taky nic nedozvěděl...
To už nemáte na domácím kinu žádný audio vstup, do kterého byste připojil TV?
Ani by nemuselo být propojeno optikou, pokud chcete pouštět z USB film v AVI nebo hudbu v Mp3.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


amatér Tondach

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 356
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #6 kdy: 28. 10. 2012, 10:29:30 »
Mě téměř fascinuje, jak mnozí zaplevelí dvě či tři diskuze takovými banálními záležitostmi jako je tato, nebo připojováním antény na DVB T a podobné věci, které snad už nemohou být jednodušší! Zvláště, když poslední dobou jsou návody k použití, především televizorů, vybaveny tak názornými obrázky kam co připojit, že to musí zvládnout i ten nejnechápavější laik!
Také tento tazatel má jistě k dispozici návody k použití a mohl by si z nich uvědomit, co k jeho přístrojům připojit lze a co zkrátka nepůjde! Pár kabelů a vyzkoušet to!
Přitom je řešení poměrně jednoduché! Nekupovat t.zv. domácí kino, tedy DVD přehrávač s reprosoustavami s jedním, maximálně dvěma AV vstupy, ale jednoduchý AV receiver, který na rozdíl od těchto "super domácích kin" má i dostatečný počet AV vstupů i výstupů....a nečekat, že se někde v diskuzi objeví nějaký utajený zázračný návod, který z jeho jednoduchého "domácího kina" udělá zázračné audio a video centrum pro připojení mnoha dalších přístrojů !


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #7 kdy: 28. 10. 2012, 15:05:24 »
Víte, já vím že něco propojovat s kinem je hodně problematické ... dotazů na toto téma už bylo milion a stejně se nic nevyřešilo. To obyč domácí kino zkrátka není na vstupy tak vybavené a je postavené na produkci z vlastních útrob - čili není moc zařízeno jako externí zesilovač+repro. Pokud chcete lepší zvuk z TV a všeho co do TV pojede, tak si to spíš zapojte jednou šňůrou přes  HiFi věž. Téměř všechny věže mají cinch vstup alespoň jeden. TV má jistě minimálně sluchátkový výstup, v lepším případě chinch. No, potom si můžete vychutnat pořádný zvuk kdy bude libo. Kvalitní Stereo bude jistě bohatě stačit a hlavně to pojede vždy bez problémů. Pokud jste bohatší a máte kino jako komponent a ten má optiku vstup, tak to můžete propojit přes optiku. TV má optický výstup, kino bude mít Optiku vstup. Tato malá domácí kina jsou určena jen pro přehrávání co sami zvládnou a nemívá to takové možnosti jako velký komponent. Taky mám starší kino LG a nic do něj netahám ... je to blbost. Lepší je to do věže, přestože je to jen Stereo.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #8 kdy: 28. 10. 2012, 20:04:29 »
Ono sice to propojení ze sluch.výstupu nebo analog.stereo výstupu s TV je možné ale i super zesilovač z toho  vyloudí tak jedině Pro Logic 2.Není nad optiku v případě filmu se zvukem 5.1 DTS atd.Samozřejmě hudba jedině stereo a kvalitní repro.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #9 kdy: 28. 10. 2012, 23:11:10 »
Ono sice to propojení ze sluch.výstupu nebo analog.stereo výstupu s TV je možné ale i super zesilovač z toho  vyloudí tak jedině Pro Logic 2.Není nad optiku v případě filmu se zvukem 5.1 DTS atd.Samozřejmě hudba jedině stereo a kvalitní repro.
To kino nemá nějaký HDMI vstup, že by se to tam z TV poslalo před HDMI s ARC?


Tomáš Flaška

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #10 kdy: 29. 10. 2012, 04:48:18 »
No já tazatele asi zklamu. Ten problém jsem měl taky, byť u jiného zařízení. Z HTPC jsem optikou posílal zvuk do domácího kina Samsung a HDMI obraz přímo do televize. Při přehrávání filmů z HTPC se to postupně rozcházelo, zvuk se zpožďoval a asi za 45 minut filmu to udělalo 1 sekundu. Při akčních scénách již nekoukatelné. Stačilo pozastavit film a zase spustit a zase to jelo synchronně. Přitom při stejném propojení ze satelitního tuneru (obraz HDMI do televize, zvuk optikou na stejný vstup do domácího kina) problém nebyl. Strávil jsem týdny s tím počítačem a hledáním softwarové chyby. Pak jsem z důvodu výhodné koupě vyměnil domácí kino Samsung za LG a okamžitě bylo po problému. Takže se obávám, že to tazatel nevyřeší, že jsou prostě druhy přístrojů které si spolu nerozumí. Tím nechci hanit Samsung


H_H

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prosím o pomoc se zapojením zvuku
« Odpověď #11 kdy: 29. 10. 2012, 08:15:23 »
Z tvého příspěvku jsem pochopil, že tvoje DK má HDMI i optický vstup. Takže bych to zapojil takhle:
STB → DK → TV. Vše přes HDMI. V manuálu k DK i TV bych zjistil, zda obě zařízení podporují funkci ARC (audio return channel - zvuk z TV se "vrací" do DK přes HDMI kabel, který přenáší obraz z DK do TV). Pokud ano, zapni ji a máš nyní v DK zvuk jak z STB, tak z TV (podle nastavení vstupu na DK). Pokud aspoň jedno zařízení ARC nepodporuje, zapoj zvuk z TV do DK optickým kabelem. V nastavení DK pak zkoriguj případné zpoždění obrazu za zvukem (zpracování obrazu trvá o něco déle) Aspoň u mě je tato hodnota pořád stejná (z přehrávače vždy  60ms, z PC vždy 150ms).
Dále je možné (nevím jak u tvého DK) nastavit jeden HDMI vstup jako "průchozí" (HDMI passthrouh), což je výhodné, pokud chceš sledovat na TV signál ze STB pouze přes reproduktory TV. tedy při vypnutém DK. (Třeba v noci, kdy nechceš rušit okolí dunícím subwooferem) .
Jestli ti to takhle nepůjde, tak bych řekl, že se musíš se současným stavem smířit a nebo pořídit nějaké jiné DK, nebo ještě lépe nějaký  reciver.