Autor Téma: Sloučení signálu ze dvou antén  (Přečteno 7639 krát)

Luboš Novotný

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Sloučení signálu ze dvou antén
« kdy: 23. 10. 2012, 11:18:05 »
Zdravím,

předem upozorňuji, že jsem v tomto laik.

TV signál přijímám přes USB tuner do PC. Mám na výběr: Pokojová anténa a nebo přímo přes UPC společná STA(nevím, jak toto přesně nazvat - píchnu koax do krabičky od UPC a dá se na tom naladit DVBT programy, Analog programy a jeden jejich UPC Express, kde mi to ukazuju jako přes Satelit)

Jelikož UPC ze společné antény nenabízí všechny požadované programy(např. chybí Pohoda, InzertTV, Pětka), které vzduchem nechytnu(chytím pouze MUX 123)  tak bych rád sloučil oba 2 signály sloučil(společná STA a pokojová anténa)

Koupil jsem si proto Koax kabel(Male a na druhé straně pomocí "přepínače" Female) a dále rozbočovač(1x Male, 2x Female)

Rozbočovač zapojen do USB tuneru a na to 1 pokojovka a 1 koax, který vede do společné STA.

Několikrát vyzkoušeno, ale problém je v tom, že vždy jede jen signál ze společné STA. Z pokojovky jen při odpojení druhého zdroje.

Poradíte prosím v čem dělám chybu? Jak postupovat, abych naladil oba 2 příjmy zároveň?

děkuji moc za rady

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #1 kdy: 23. 10. 2012, 11:45:31 »
Já jsem vám včera na konkurenčním webu odpověděl. To vám nestačilo? Signál z STA má daleko vyšší intenzitu, než z antény. Takto to prostě sloučit nelze! A taky jsem vám napsal, jak by to šlo řešit...


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #2 kdy: 23. 10. 2012, 12:08:51 »
Koukněte zde: http://www.teroz.cz/cs/doplnky/utlumove-clanky   Konkrétně  třeba č.507. 

Jinak Váš nápad s dvoutunerovým zařízením by situaci taky pomohl vyřešit. Ale rozhodně je nákladnější, a já bych takto nepostupoval. Zvažte :-)


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #3 kdy: 23. 10. 2012, 13:22:57 »
tak jsem zkoušel s tímto zařízením(údajně by měl být 2tunerový) http://www.mall.cz/tv-tunery/avermedia-avertv-twinstar-usb-2x-dvb-t-hdtv  a sice DVBViewer najde jak kanály z STA, tak z pokojovky, ale chodí jen z STA. Po odpojení STA jdou z pokojovky - najednou nikoliv. Ještě mám na chatě jednu DVBT kartu, která by měla mít 2 tunery, tak vyzkouším s ní, až se k tomu dostanu.
Jinak díky za ten odkaz na útlumový článek - asi zkusím taky zakopit a vyzkoušet s tím a uvidíme.

Proč řešit nějakou křáp pokojovku, když máte STA?  ::) To bude lepší spíš něhoho uhnat aby tam ten mux4 zprovoznil v STA nežli vymejšlet takový kokotiny, ne? Nebo kdyby radši anténa na balkoně nebo někde ... tohleto řešení fakt né.  :o


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #4 kdy: 23. 10. 2012, 13:59:37 »
On vaši STA spravuje společnost UPC? Co to je ... ?

Jestli máte kabelovku, tak to není ovšem STA ... to nemá s ní nic společného. To je naopak konkurence  :) STA jede pokud vím z DVB-T případně Satu. Jestli někdo u vás napíchl UPC kabelovku do STA rozvodu, tak to teda slyším prvně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


radoch

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #5 kdy: 23. 10. 2012, 14:59:50 »
Není to nic neobvykleho, v nasem dome (14 bytu v Praze) spravuje STA take UPC. Vzhledem ke stari rozvodu je signal preladeny na nejnizsi moznou frekvenci, tedy 21.-23. kanal, kde chytame MUX 1-3. Pokud chceme prijimat vsechny programy, musime to bohuzel resit pokojovkou....  :(

A dokud MUX 4-5 nebude z Ladvi vysilat vertikalne, tak ani nema smysl zadat o nejake upravy na STA.... :(


Jean-Valjean

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #6 kdy: 23. 10. 2012, 15:22:35 »
On vaši STA spravuje společnost UPC? Co to je ... ?

Jestli máte kabelovku, tak to není ovšem STA ... to nemá s ní nic společného. To je naopak konkurence  :) STA jede pokud vím z DVB-T případně Satu. Jestli někdo u vás napíchl UPC kabelovku do STA rozvodu, tak to teda slyším prvně.
Kristepane neplácej o něčem, o čem nemáš ani páru! To je fakt hrozný tady číst ty tvoje violový výžblepty >:(


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #7 kdy: 23. 10. 2012, 15:39:07 »
No jo, tak nějakou výjimku znát nemohu že jo. Většinou ty lidi co znám kteří mají UPC, tak to nemají přes STA, nýbrž kabelem z chodby.


Jean-Valjean

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #8 kdy: 23. 10. 2012, 15:57:54 »
Že něco neznáš, to ti samozřejmě nevytýkám. Co ale ano je to, že máš potřebu se neustále k něčemu (v poslední době spíš ke všemu) vyjadřovat  ::)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #9 kdy: 23. 10. 2012, 16:55:19 »
No jo, tak nějakou výjimku znát nemohu že jo. Většinou ty lidi co znám kteří mají UPC, tak to nemají přes STA, nýbrž kabelem z chodby.
Štěpáne, jako Ty nevíš co poskytuje UPC, tak někteří jeho abonenti nazývají jeho rozvody možná nepřesně STA. Pro ně je to krabička na zdi a ta je průvodním znakem každé STA, ale i kabelovky. A kabelovky mají rozvody po chodbách, po fasádě, nebo využívají kabeláž po bývalé STA. Nikdo nemusí znát všechno, ale také každý nemusí komentovat to, o čem ví jen málo, nebo vůbec nic.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #11 kdy: 24. 10. 2012, 12:50:32 »
Například v Jablonci mělo UPC podmínku, že aby si mohli v panelácích natahat tu svojí kabelovku, museli na vlastní náklady vystavět nebo udržovat STA, aby lidé měli bezplatnou alternativu. U nás bohužel kdysi nechali "na přání nájemníků" STA zrušit, protože na co jí mít, když teď máme supr Kabel Plus za pár desítek korun měsíčně že jo. No a já teď v současnosti musím mít z každé strany domu po jedné anténě, slučovač, zesilovač a já nevím co ještě, protože v baráku má každý UPC nebo Sky link a DVB-T lidi pomalu ani neznají a novou STA financovat nehodlám, když bych byl pravděpodobně její jediný uživatel. Lidi jsou prostě pohodlný a budou radši solit za základní nabídku, než vyvinout nějakou iniciativu a mít to zadarmo ze vzduchu.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení signálu ze dvou antén
« Odpověď #12 kdy: 24. 10. 2012, 15:22:57 »
Že něco neznáš, to ti samozřejmě nevytýkám. Co ale ano je to, že máš potřebu se neustále k něčemu (v poslední době spíš ke všemu) vyjadřovat  ::)

Kdybych se jak říkáš nevyjádřil, tak bych se to ani nedozvěděl. No aspoň že tak  ;)