Autor Téma: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?  (Přečteno 15518 krát)

Max Wolf

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« kdy: 05. 04. 2010, 14:41:28 »
Dobrý den
Jak mám sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ? Diky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2010, 17:35:26 »
Když pominu, že se jedná o naprostý nesmysl, pak odpověď zní: Naprosto stejně jako jakoukoliv jinou dvojici antén.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2010, 16:02:40 »
Dobrý den
Jak mám sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ? Diky

Fázovat dvě LP antény mi přijde stejně jako Enikovi zbytečné, mají nízký zisk a tak se spíše vyplatí použít jednu ziskovější anténu, nehledě na to, že to bude ve výsledku levnější než fázování dvou LP antén... Osobně bych raději koupil výkonnou pásmovou anténu, nebo fázoval síta (popř. výkonné pásmové antény), nežli zkoušel logperi antény.

Ale pokud na tom trváte, tak to jde, a Fracarro by mělo vyrábět slučovač speciálně k spojování antén do sestav určený... Jeden známý takto má sloučenou dvojici LP antén od Fracarra ve vertikální polarizaci, přijímá na ně německý Hoher Bogen na pražském paneláku.

Slučovač je to tento: http://www.sepr.cz/katalog/56.pdf
Dělají pokud vím více provedení, liší se to barvou, zatím jsem se setkal s provedením pro IV. pásmo, V. pásmo, celé UHF pásmo a pro VHF pásmo.
« Poslední změna: 06. 04. 2010, 16:09:28 od Kuba Melín »
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2010, 16:08:02 »
Jen pro úplnost, jedna firma už sfázované LP prodává, včetně veškerého příslušenství. Dám sem odkaz, snad to admin nebude chápat jako reklamu?:

http://www.tipa.eu/cz/produkt/14460758-antena-2169kit-dvojita-logaritmicko-periodicka-emme-esse/


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2010, 16:12:21 »
Jen pro úplnost, jedna firma už sfázované LP prodává, včetně veškerého příslušenství. Dám sem odkaz, snad to admin nebude chápat jako reklamu?:

http://www.tipa.eu/cz/produkt/14460758-antena-2169kit-dvojita-logaritmicko-periodicka-emme-esse/

Ten zisk je nějaký divný, jedna LP anténa o délce 95 cm má zisk 8-9 dB, tedy LP anténa o délce 131 cm bude mít max. 10-10,5 dB. Když je sloučíte, po započtení ztrát sloučením jsme někde na 12,5-13 dB maximálního zisku.
Uvedený zisk bude tedy opět (jak je v poslední době zvykem) v dBi, a ne v dBd. Což by přesně odpovídalo.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Max Wolf

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2010, 20:01:59 »
Nějaký náčrtek by nebyl ?
-chtěl jsem to jenom otestovat protože mám momentálně 2 ks těchto antén, jináč mám na stožáru něco podobného jak na obrázku ( http://www.omko.cz/_showpic.php?w=600&h=450&f=aW1nX2thcnR5L0FOU0lWSF92LmpwZw== ) jenom to síto je po cca 4 letech totálně oloupané .



Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2010, 23:11:46 »
Pro širokopásmové experimenty propojte obě LP paralelně (stínění na stínění,stř.vodič na stř. vodič) dvěma libovolně,ale STEJNĚ! dlouhými koak. kabely. Ztráta imped. nepřizpůsobením bude cca 0,5 dB a bude určitě srovnatelná s útlumem prodávaného slučovače (jestli to spíše nebude lepší bez něj :o))) , nevím,nemám odzkoušeno,nepoužívám,při "výlovu" slabých signálů soustavou jedu kanálově a transformuji imp. bezeztrátově čtvrtvlnným úsekem vedení).


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #7 kdy: 11. 04. 2010, 13:29:27 »
Nebo můžete zkusit tohle :o)


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #8 kdy: 11. 04. 2010, 13:33:03 »
Bohužel nejde vložit foto. Vypisuje mi to hlášku "Adresář pro přílohy je plný.Zkus menší soubor nebo kontaktuj administrátora." Tak ho teda kontaktuju  :) , co s tím? L.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #9 kdy: 11. 04. 2010, 16:50:44 »
Tak jsem to pro kontrolu zkusil a také jsem s ilustrací neuspěl. :-[
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #10 kdy: 11. 04. 2010, 20:08:41 »
Holt se na to asi budete muset podívat u konkurence  :( což mě docela mrzí.


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #11 kdy: 11. 04. 2010, 20:14:11 »
Ale jaká konkurence...  :o  8)

Pošlete mi obrázky, já je hodím na hosting a pošlu odkaz, který pak dáte do textu  ;)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jak sfazovát dvě antény LP 45 Fracaro ?
« Odpověď #12 kdy: 11. 04. 2010, 21:49:42 »
@ kuba a davidkriz

Asi trochu vím sám,jak to udělat  ;D ,ale co se konkrétně mé osoby týká,právě nový vzhled,styl a forma zdejšího "fóra" mě sem vlastně "přitáhl",dřív jsem kouknul jen zcela sporadicky,ani sem digizone neměl na liště,což se příchodem nového fóra změnilo,takže tento zádrhel pro mě osobně není zrovna košer.Snad je to jen banalita,pohodlnost a zvyk (všechny fotky mám ze zvyku ve dvojím provedení - velké-malé),ale v praxi je prokázáno,že právě tyhle tři věci dost podstatně ovlivňují celkový dojem z čehokoli. Tož to jen tak  ;) L.

PS: Kubo,zkoušel jsi někdy UKS-14 nebo 2xHB9CV? Kdysi dávno jsem obojí provozoval na AT a šlapalo to skvěle.