Autor Téma: české muxy-kolísání signálu  (Přečteno 18698 krát)

Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #30 kdy: 24. 10. 2012, 09:13:42 »
No pokud to dělala taková firma, jako je např. "firma" nesvéprávného Zdendy Slabého (možná ho někteří znáte z elektrobastlírny, kde škemrá o rady jak opravovat TV přijímače, které mu nebozí majitelé v domnění, že jde přece o "profi firmu" svěřili, nebo i z vysílání TV Nova) - z Hradce Králové, tak se ani nedivím.
http://www.elektro-slaby.cz/fotogalerie.html
Ale na druhou stranu je pravda to, že za pouhých 1000,- Vám namontuje satelit až na oběžnou dráhu.
No a podle tohoto:
http://www.elektro-slaby.cz/o-firme.html
Vám během montáže antény ještě i vyžehlí, vypere, zalátá ponožky a poklidí dvůr:-)

 Koukám, že jsem naprostý břídil! Jen by mě například zajímalo, jaké elektronické součástky ta forma vyrábí? Třeba bych i něco koupil? :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #31 kdy: 24. 10. 2012, 09:34:59 »
Koukám, že jsem naprostý břídil! Jen by mě například zajímalo, jaké elektronické součástky ta forma vyrábí? Třeba bych i něco koupil? :-)
Nevyrábí nic, ale jako bonus přemotává vychylovací cívky, mění všechny elyty, obvody TDA3653 a TDA3654 (vertikál) + ještě zadarmo vymění "tranzistory na hrdle" - jak jim říká ;D, ve starších CRT televizorech - na to je Zdenda opravdu expert ;D  ;D - viz ebastlirna.cz


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #32 kdy: 24. 10. 2012, 10:20:48 »
Já jsem třeba součástku vyráběl. Náhradu nesehnatelného rychlého tyristoru v některých pulsních zdrojích jsem úspěšně bastlil ze 2 tranzistorů, diody a odporu :-)


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #33 kdy: 25. 10. 2012, 09:45:34 »
Tak toto mi odepsali z toho Helkonu.No nevím,ale podle  teto odpovědi se jim asi taky vyhnu.Co myslíte Vy?Dobrý den,

problém je zřejmě v tzv.ochranném intervalu. MUXy jsou totiž vysílány na
jednofrekvenční síti a v Albrechticích je problém v tom, že signál z Ostravy
se dostává se zpožděním po spoustě odrazů a signál z Lysé hory je silný a
přímý. MUX-3 je vysílán pouze z Ostravy, takže se sice nic nekříží, ale
přiletí Vám na anténu až po spoustě odrazů a stačí když ze stromů opadá
listí nebo se prohne větev a už máte 90,0,90,0 signálu. Někdy pomůže
vysunout stožár výš, ale nám kupodivu nejvíce pomohlo místo antén obyčejné
anténní síto z Polska - má jiný vyzařovací diagram.


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #34 kdy: 29. 10. 2012, 18:19:54 »
Zdravím, tak dneska jsem tu měl dalšího experta z firmy, která se tim zabývá a zjistil, že kvalita signálu kolísá hned za anténou.Ale jinak bylo na něm vidět, že se mu do toho moc nechce, že výsledek je i tak nejistý když bude něco zkoušet.,říkal že bere 300kč na hodinu, ale že mi záruku dát nemůže že to bude 100% fungovat.Takže to kašlu, já mu zaplatím tisíce a výsledek nakonec bude takový, že mi signál furt bude kolísat.Ještě mi řekl, že když odpojí poláky, tak kvalita signálu se zvýší a už tak nekolísá.No škoda, už sem věřil..

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #35 kdy: 29. 10. 2012, 19:48:10 »
Zdravím, tak dneska jsem tu měl dalšího experta z firmy, která se tim zabývá a zjistil, že kvalita signálu kolísá hned za anténou.Ale jinak bylo na něm vidět, že se mu do toho moc nechce, že výsledek je i tak nejistý když bude něco zkoušet.,říkal že bere 300kč na hodinu, ale že mi záruku dát nemůže že to bude 100% fungovat.Takže to kašlu, já mu zaplatím tisíce a výsledek nakonec bude takový, že mi signál furt bude kolísat.Ještě mi řekl, že když odpojí poláky, tak kvalita signálu se zvýší a už tak nekolísá.No škoda, už sem věřil..
Není expert jako expert. Tento byl zřejmě spíš včelař než anténář...
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #36 kdy: 29. 10. 2012, 22:11:22 »
Mě se hrozně líbí všichni ti internetový chytráci, kteří zřejmě přesně vědí, že každý mimo ně je neschopný pitomec.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #37 kdy: 29. 10. 2012, 23:34:14 »
Mě se hrozně líbí všichni ti internetový chytráci, kteří zřejmě přesně vědí, že každý mimo ně je neschopný pitomec.

Samozřejmě  ;D  ;D  ;D a včetně tebe.  :D

No ale bez legrace, profík a když to není schopen spravit - to opravdu nevypadá důvěryhodně. Kdyby to dělal amatér samo-domo, tak to pochopím.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #38 kdy: 30. 10. 2012, 08:25:59 »
Dobře víte, že nemáte pravdu.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #39 kdy: 30. 10. 2012, 15:45:52 »
Jako ryzí amatér ti nemám co radit,ale proč 3x antény,minim.1xpoláka bych vyřadil ,51-mux3 stejně nechytneš,při dobré poloze Skrzczne chytneš bez zesáku,dále vyřadit zesilovač,zkusit nápřímo a teprve potom pokusy o sloučení,případné zesílení,jedna montážní firma je u bývalé Jitřenky-u vchodu do Alberta !!!Pozemák-s těmi stromy ve větru máš pravdu,vlastní skušenost,na ty narážky se vyprdni !!! ;D
« Poslední změna: 30. 10. 2012, 15:55:45 od spyko »
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #40 kdy: 30. 10. 2012, 16:31:12 »
Jako ryzí amatér ti nemám co radit,ale proč 3x antény,minim.1xpoláka bych vyřadil ,51-mux3 stejně nechytneš,při dobré poloze Skrzczne chytneš bez zesáku,dále vyřadit zesilovač,zkusit nápřímo a teprve potom pokusy o sloučení,případné zesílení,jedna montážní firma je u bývalé Jitřenky-u vchodu do Alberta !!!Pozemák-s těmi stromy ve větru máš pravdu,vlastní skušenost,na ty narážky se vyprdni !!! ;D
proč 2 antény na poláky?To je jednouché,protože z Wisly mi jde stabilně mux 1,62k,mux2 38k mi  Jméno firmy?Dík. sem tam kostičkuje,takže mux 2 49k chytám bez problému z Katowic.Tak proto....Jméno firmy?Díky.


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #41 kdy: 30. 10. 2012, 16:38:21 »
Pokud jsou poláci nabídkou stejní, tak si vyber vysílač kterej jede v místě příjmu lépe. Na ten druhej bych se opravdu vyprdnul - naco mít nestabilní duplikát. Radši si vyřeš STABILNĚ příjem z jednoho polského směru  ;)


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #42 kdy: 30. 10. 2012, 16:54:51 »
jsou nabídkou stejní,ale chápete,že mi stabilně jede jeden mux z Wisly a druhý z Katowic.Taky bych byl raději, kdybych oba muxy chytal z jedné antény.Ale prostě to firmy co tu byli nejsou taky schopni ani to vyřešit.Stabilně to nebyli schopni vyřešit příjem z jednoho vysílače.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #43 kdy: 30. 10. 2012, 19:13:17 »
To jsou kecy/firmy/,Skrzyczne jde upravit zesílením k38,otázka je u našich kanálů tj.59-ltv a 63mux4/ten je už asi v Havíř.vyřešen/,nemluvě o přeladění a zesílení poláků v 3 měsíci 2013 a mux4 cz,minulý týden v Doubravě jsem namontoval napod.BU119 bez zes.-jede vše naše/bez 59/+pol.62k,38k zachycený,ale nesledovatelný-utáhne 2 televize !!! 8)
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #44 kdy: 30. 10. 2012, 19:47:17 »
tak to já vím,že to jsou blbé kecy firmy.Že mi nemůžou dát záruku jestli mi to 100% bude fungovat apod.Tak já jim dám další peníze a nakonec mi to zas nebude fungovat a signál bude kolísat!