Autor Téma: české muxy-kolísání signálu  (Přečteno 18697 krát)

dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
české muxy-kolísání signálu
« kdy: 22. 10. 2012, 16:07:46 »
Zdravím,mám dlouhodobý problém s těmito muxy a s kolísáním signálu.Byly u mě už 2 firmy a to opakovaně a problém nejsou schopni vyřešit.Mux1,2 mi jede celkem stabilně až do té doby,když začne trošku více foukat tak mi kvalita signálu skáče i pod 30% a začně kostičkovat obraz.Jinak i za bezvětrného počasí kvalita signálu někdy skáče,ale obraz nikdy nekostičkuje.Intenzita signálu je 99%.Mux 3 tam je intenzita signálu slabší 90% a kvalita signálu líta ze 70% až k nule za každého počasí.Mux 4 nechytám.Polské muxy 1,2 bez problému.Já vím,že na dálku se těžko radí,ale i přesto nevíte co s tím,Bydlím v RD poblíž Havířova.Ještě lepší by bylo,jestli tady někdo není z Havířova a okolí a nepřijel by se na to podívat.Byl bych moc vděčný.Jinak mám na střeše 3 antény-Skryczne,Katowice,Hošťálkovice.Ještě bych chtěl napsat,že když anténa se vytočí na Lysou Horu tak problémy zmizí,jenže to zas přijdu o mux 3 a případný mux4.Díky za nějakou radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #1 kdy: 22. 10. 2012, 17:08:20 »
do očí bije hned několik údajů:
- intenzita 99 % je prostě podezřelá. Tak to nemá být.
- kvalita skáče při špatném počasí. Chybovost je zlá, zlá věc  ;)
- otočení antény potíže odstraní. Špatné směrování je nabíledni.
Také to vypadá na nevhodné řešení příjmu, ať už to má na svědomí volba antén, jejich směrování, chyby při sloučení, úrovňová nevyrovnanost.

Pokud ty dvě firmy mají označení odborné, okamžitě by se měly obhájit. Takto příjem po zásahu firmy vypadat nemá.
Správné směrování, lepší volba antény, správné sloučení vč. úrovní a závěrečné zhodnocení je to, co za sebou instalační firma musí nechat. Součástí zhodnocení pochopitelně může být i konstatování, že běžnými a finančně dostupnými technickými prostředky nelze ten-který mux přijímat.
« Poslední změna: 22. 10. 2012, 17:11:18 od Petr Svoboda »


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #2 kdy: 22. 10. 2012, 17:28:27 »
No spíš za větrného počasí..Tak s anténami  a s jejich nasměrováním si hráli mnohokrát.V čem je ta intenzita 99% podezřelá?No bylo  mi řečeni,že se s tim už nic dělat nedá.Ale já tomu nevěřím!Tak co mi doporučujete?Nenajde se tady nějaký dobrák,co by se na to přijel podívat?Moc díky?


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #3 kdy: 22. 10. 2012, 17:38:12 »
Nemáte ve směru vysílače nějaké stromy?


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #4 kdy: 22. 10. 2012, 17:41:58 »
Možná jsou někde ve směru k vysílači stromy a ty když se ve větru klátěj ... tak příjem nemůže být stabilní. Nechci kecat, ale bývá to tak. Odborníci hmmm ... Nějak moc odborně to teda nevymysleli. Asi budou muset přijet montovat za větrného počasí  :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #5 kdy: 22. 10. 2012, 17:46:41 »
Na ti co tu byli už kašlu ti už nic nevyřeší!!Byli tu snad 10x.Ano,stromy ve směru vysílače mám ale asi tak 20 m ode mě a ne ni jich tam moc,nehledě na to,že tu antému mám dost vysoko..Tak nevím...


pozemák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #6 kdy: 22. 10. 2012, 17:51:22 »
Na ti co tu byli už kašlu ti už nic nevyřeší!!Byli tu snad 10x.Ano,stromy ve směru vysílače mám ale asi tak 20 m ode mě a ne ni jich tam moc,nehledě na to,že tu antému mám dost vysoko..Tak nevím...

Vadit to může, anebo je to jiného původu ... např. SFN, Preecho apod.


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #7 kdy: 22. 10. 2012, 17:56:11 »
Zdravím,mám dlouhodobý problém s těmito muxy a s kolísáním signálu.Byly u mě už 2 firmy a to opakovaně a problém nejsou schopni vyřešit.Mux1,2 mi jede celkem stabilně až do té doby,když začne trošku více foukat tak mi kvalita signálu skáče i pod 30% a začně kostičkovat obraz.Jinak i za bezvětrného počasí kvalita signálu někdy skáče,ale obraz nikdy nekostičkuje.Intenzita signálu je 99%.Mux 3 tam je intenzita signálu slabší 90% a kvalita signálu líta ze 70% až k nule za každého počasí.Mux 4 nechytám.Polské muxy 1,2 bez problému.Já vím,že na dálku se těžko radí,ale i přesto nevíte co s tím,Bydlím v RD poblíž Havířova.Ještě lepší by bylo,jestli tady někdo není z Havířova a okolí a nepřijel by se na to podívat.Byl bych moc vděčný.Jinak mám na střeše 3 antény-Skryczne,Katowice,Hošťálkovice.Ještě bych chtěl napsat,že když anténa se vytočí na Lysou Horu tak problémy zmizí,jenže to zas přijdu o mux 3 a případný mux4.Díky za nějakou radu.
Dej mailový kontakt,popř.skype a domluvíme se


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #8 kdy: 22. 10. 2012, 17:56:54 »
Člověkovi se už moc nechce zvát další odbornou firmu po těchto zkušenostech.Kdyby se tady našel dobrák z Havířova a okolí co by se na to přijel podívat,budu moc rád.


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #9 kdy: 22. 10. 2012, 18:02:48 »
Zdravím,mám dlouhodobý problém s těmito muxy a s kolísáním signálu.Byly u mě už 2 firmy a to opakovaně a problém nejsou schopni vyřešit.Mux1,2 mi jede celkem stabilně až do té doby,když začne trošku více foukat tak mi kvalita signálu skáče i pod 30% a začně kostičkovat obraz.Jinak i za bezvětrného počasí kvalita signálu někdy skáče,ale obraz nikdy nekostičkuje.Intenzita signálu je 99%.Mux 3 tam je intenzita signálu slabší 90% a kvalita signálu líta ze 70% až k nule za každého počasí.Mux 4 nechytám.Polské muxy 1,2 bez problému.Já vím,že na dálku se těžko radí,ale i přesto nevíte co s tím,Bydlím v RD poblíž Havířova.Ještě lepší by bylo,jestli tady někdo není z Havířova a okolí a nepřijel by se na to podívat.Byl bych moc vděčný.Jinak mám na střeše 3 antény-Skryczne,Katowice,Hošťálkovice.Ještě bych chtěl napsat,že když anténa se vytočí na Lysou Horu tak problémy zmizí,jenže to zas přijdu o mux 3 a případný mux4.Díky za nějakou radu.
Dej mailový kontakt,popř.skype a domluvíme se
poslal jsem Vám soukromou zprávu.Přišla Vám?


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #10 kdy: 22. 10. 2012, 18:14:20 »
Zdravím,mám dlouhodobý problém s těmito muxy a s kolísáním signálu.Byly u mě už 2 firmy a to opakovaně a problém nejsou schopni vyřešit.Mux1,2 mi jede celkem stabilně až do té doby,když začne trošku více foukat tak mi kvalita signálu skáče i pod 30% a začně kostičkovat obraz.Jinak i za bezvětrného počasí kvalita signálu někdy skáče,ale obraz nikdy nekostičkuje.Intenzita signálu je 99%.Mux 3 tam je intenzita signálu slabší 90% a kvalita signálu líta ze 70% až k nule za každého počasí.Mux 4 nechytám.Polské muxy 1,2 bez problému.Já vím,že na dálku se těžko radí,ale i přesto nevíte co s tím,Bydlím v RD poblíž Havířova.Ještě lepší by bylo,jestli tady někdo není z Havířova a okolí a nepřijel by se na to podívat.Byl bych moc vděčný.Jinak mám na střeše 3 antény-Skryczne,Katowice,Hošťálkovice.Ještě bych chtěl napsat,že když anténa se vytočí na Lysou Horu tak problémy zmizí,jenže to zas přijdu o mux 3 a případný mux4.Díky za nějakou radu.
Dej mailový kontakt,popř.skype a domluvíme se
poslal jsem Vám soukromou zprávu.Přišla Vám?Tak asi ne.Takže můj mail je vecnykrytik@seznam.cz


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #11 kdy: 22. 10. 2012, 18:30:04 »
tak se mi tam ozvěte.Moc díky.A domluvíme se co a jak.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #12 kdy: 23. 10. 2012, 07:06:05 »
dawis:zapoměl jsi tu ale napsat to hlavní a tj. jaké antény a především jaký super turbo zesilovač ti tam ti "odborníci" nainstalovali. Pak by ten problém pro ostatní spoludiskutující asi vypadal na první pohled jinak.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #13 kdy: 23. 10. 2012, 08:01:15 »
dawis:zapoměl jsi tu ale napsat to hlavní a tj. jaké antény a především jaký super turbo zesilovač ti tam ti "odborníci" nainstalovali. Pak by ten problém pro ostatní spoludiskutující asi vypadal na první pohled jinak.
Toto je ten typ antény- 45TLSC super DVB-T Emme Esse, zesilovač mám tento-programovatelný zesilovač Televés Avant 3.Opravdu se tady nenajde někdo, kdo by se na to přijel podívat?Takže mi nezbývá nic jiného než ten zesiovač za 5000 vyhodit?


dawis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:české muxy-kolísání signálu
« Odpověď #14 kdy: 23. 10. 2012, 08:26:13 »
Nevíte o někom solidním,z Havířova a okolí kdo by můj problém mohl vyřešit?Díky moc.